» »

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna"

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna"

1
2
3

Pebkac ::

Kdor pravi, da danes ni dobre glasbe se je sploh ne trudi najti. Večina mainstream glasbe je pač sproducirane tako, da pokrije čim večjo paleto okusov, in zaradi tega jasno trpi kvaliteta. Ampak poleg tistih 10 ali 20 izvajalcev, ki jih konstantno nabijajo po radiu, obstaja danes še dobesedno milijon drugih ki jih sploh ne poznaš, ni vraga da med njimi ne najdeš nečesa po tvojem okusu. V dobi interneta nimaš izgovora da se ne bi potrudil malo poiskat kaj dobrega.

Jaz osebno približno polovico bandov, ki jih poslušam, odkrijem na Bandcampu. V glavnem same underground zadeve. Za drugo polovico bi lahko rekel da so skoraj mainstream - imajo cel kup fanov po celem svetu, vendar če bi vprašal naključne ljudi jih 99% nebi poznalo. Tako da stran od mainstreama, radia in tistega kar tvoji prijatelji in znanci poslušajo, pojdi sam na lov za dobro glasbo.;)

jest10 ::

Pebkac je izjavil:

Kdor pravi, da danes ni dobre glasbe se je sploh ne trudi najti. Večina mainstream glasbe je pač sproducirane tako, da pokrije čim večjo paleto okusov, in zaradi tega jasno trpi kvaliteta. Ampak poleg tistih 10 ali 20 izvajalcev, ki jih konstantno nabijajo po radiu, obstaja danes še dobesedno milijon drugih ki jih sploh ne poznaš, ni vraga da med njimi ne najdeš nečesa po tvojem okusu. V dobi interneta nimaš izgovora da se ne bi potrudil malo poiskat kaj dobrega.

Vprašaj digitalčka in še par osebkov. Tega ne smeš, internet je zlo, youtube je ultra zlo.
Skupine lahko spoznavaš samo tako, da kupiš CD ali greš na koncert:))

Poldi112 ::

Unknown_001 je izjavil:

Sj ne rečem, da se danes ne najde dobre muzike, ampak v nos mi gre to posiljevanje zanič glasbe, ki jo namečejo na "Top" lestvice in jo moraš cel čas poslušat, pa gledat, kako narod nori ob tistem kruljenju, ki je zamazano z do amena nabitimi basi in elektro zvoki.


Zakaj točno potem poslušaš te "Top" lestvice in hodiš na koncerte te zvrsti?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BigWhale ::

Meni je pa Lady GaGa vsec in jo uvrscam v podobno kategorijo kot Queene in Freddya Mercurya. Zenska ima precej dober glas in je vokalno precej boljsa od precej danasnjih izvajalcev. Same pesmi so dovolj poslusljive in tudi besedil nima tako zelo zanic, kot jih lahko slisis drugje. Poleg vsega je pa se priblizno tako odfukana kot je bil Freddy.

Ne glede na to kaj se tukaj govori, tudi mainstream glasba je lahko kvalitetna in poslusljiva in povsem spodobna. Ni potrebno ven vlacit nekih indie izvajalcev s totalno zatezeno glasbo in s tako globokimi besedili, da dobis dekompresijsko bolezen, k glasba utihne. Glasbo lahko enostvno poslusas zato, ker je poslusljiva in ker se ob tem zabavas.

Vedno se bo nasel dovolj velik procent nekih 'marginalcev', ki 'niso ovce' in ne poslusajo tega 'komercialnega sranja' ampak samo 'dobro glasbo'. Self-righteousness FTW!

In vedno bo dovolj taksnih, ki bodo razlagali, kako je stara glasba boljsa od tega kar poslusamo zdaj. To se je dogajal ze mojmu pra-pra dedku, k mu je dedek razlagal, da tele ljudske pesmi, ki jih zdaj prepevajo niso za nikamr.

NissanGTR ::

Me veseli, da sem se rodil ob pravem času, da sem celo puberteto dal skozi v 80ih in živel v času ko je bila glasba Top. Kvaliteta glasbe se je pa za moje pojme ustavila tam nekje od leta 92 naprej, ko so v mainstream pop glasbo vrinili techno štance in celo rap. Rap glasbo, ki je bila v 80ih neka obskurna subkultura, so pa na MTV postavili o ospredje in potem je šlo vse navzdol...

Hvala bogu, da obstaja yotube, da lahko vsak dan podoživljam osemdeseta. Poslušam pa vse, samo da so osemdeta, pa mi je zakon, od trash metala, glam metala, hard rocka, poprocka... Še celo Neno in Duran Duran, kar nekoč nisem poslušal, zdej z veseljem poslušam...

BigWhale ::

NissanGTR je izjavil:

Neno in Duran Duran, kar nekoč nisem poslušal, zdej z veseljem poslušam...


Cak mal... To dvoje je bilo takrat mainstream. Takrat se je temu rekl: 'tole kar dans poslusajo sploh muzka ni vec! to je en crap, Elvis Presley je bil car, pa Beatli so bli carji. Stara muzka je bla zakon vcasih, ne pa tole kar dans poslusajo mladi!'

Unknown_001 ::

Poldi112 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Sj ne rečem, da se danes ne najde dobre muzike, ampak v nos mi gre to posiljevanje zanič glasbe, ki jo namečejo na "Top" lestvice in jo moraš cel čas poslušat, pa gledat, kako narod nori ob tistem kruljenju, ki je zamazano z do amena nabitimi basi in elektro zvoki.


Zakaj točno potem poslušaš te "Top" lestvice in hodiš na koncerte te zvrsti?


Nikjer nisem omenil, da poslušam, ali hodim na koncerte (nisem bil nikol na nobenem), ampak problem je radio, ki ga seveda ne poslušam več, in to, da ko muziko po netu iščem, mi prvih pet strani nabije z tako muziko, ki sem jo skritiziral, ker pa imam internet prek 3G wifi routerčka, si pa ne morem glih nekega youtube-a privoščit, ker se morm pol stalno na 64kbit/s downloada mučit, kar je pa glih tok, da sem na ST pa gmailu.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Da je glasba poslušljiva, mora biti izpolnjenih več pogojev:
* odgovarjati mora osebnemu okusu (to nima veze s kvaliteto!)
* v živo: izvedba mora biti vrhunska
* posnetek: tehnično mora biti profesionalen

O osebnem okusu nima smisla debatirati, ker je oseben. Sta me pa druga dva pogoja prisilila v to, da se v trgovinah ob vseh desetinah metrov polic s cdji ustavim le v temnem in majhnem kotičku z napisom "avdiofilska glasba". Ker vem, da bom tudi pri random neznani izbiri dobil nekaj, kar se splača poslušat.

OrkAA ::

se prav boš brezveze zamudu

NissanGTR ::

Cak mal... To dvoje je bilo takrat mainstream. Takrat se je temu rekl: 'tole kar dans poslusajo sploh muzka ni vec! to je en crap, Elvis Presley je bil car, pa Beatli so bli carji. Stara muzka je bla zakon vcasih, ne pa tole kar dans poslusajo mladi!'


Elvisa nisem poslušal, Beatle je pa poleg Abbe in Boney M stalno vrtela moja matka, tako, da sem to poznal prej kot otroške pesmice v šoli.

Je pa deloma res kar praviš, da če si recimo leta 85 poslušal maistream Duran Duran, si pri rockerski populaciji bil črna ovca, ampak dons bo tudi najbolj zagrižen rocker moral priznati, da so Duran Duran in še marsikateri band iz 80ih v primerjavi z današnjim mainstream instant pop sranjem, pravi glasbeni mojstri, njihova glasba pa timeless.

black ice ::

NissanGTR je izjavil:


Je pa deloma res kar praviš, da če si recimo leta 85 poslušal maistream Duran Duran, si pri rockerski populaciji bil črna ovca, ampak dons bo tudi najbolj zagrižen rocker moral priznati, da so Duran Duran in še marsikateri band iz 80ih v primerjavi z današnjim mainstream instant pop sranjem, pravi glasbeni mojstri, njihova glasba pa timeless.

Prav imaš.
Če bi me pred leti vprašal glede Duran Duran & co bi zagotovo rekel "no way". Dandanes malodane ploskam od veselja, če na radiu zavrtijo karkoli drugega od današnje (mainstream) zadeve.

Jst ::

Jaz sem enkrat bral raziskavo o okusu glasbe. Vzorec, ki so ga prepoznali pri večini, gre nekako takole: ko si star 10 let ima velik vpliv kakšno glasbo poslušajo starši. Ko si star okoli 14 let prideš v obdobje, kjer se "upiraš" glasbi, ki jo(so jo) poslušajo starši. Do 18. leta se ti pa potem oblikuje lasten okus glasbe. (Ki je tudi mešanica komadov, ki so jih poslušali starši - vendar to, kar so poslušali starši, ponavadi poslušaš (oz. del) kasneje.). Potem, po 25. letom se pa zelo zelo redko zgodi, da se v toliko spremeniš, da bi zamenjal zvrsti.

Glede let: seveda si nisem zapomnil točna leta, tako da vzemite z rezervo +/- nekaj let.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Poldi112 ::

Unknown_001 je izjavil:


Nikjer nisem omenil, da poslušam, ali hodim na koncerte (nisem bil nikol na nobenem), ampak problem je radio, ki ga seveda ne poslušam več, in to, da ko muziko po netu iščem, mi prvih pet strani nabije z tako muziko, ki sem jo skritiziral, ker pa imam internet prek 3G wifi routerčka, si pa ne morem glih nekega youtube-a privoščit, ker se morm pol stalno na 64kbit/s downloada mučit, kar je pa glih tok, da sem na ST pa gmailu.


Kaj pa mp3-jem fali? Saj verjetno veš katera zvrst ti je všeč - pa si jo snameš. Oz. ti jo kolega na optiki.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jst ::

Recimo pri meni je ta raziskava zadela v nulo.

Ne vem pa, kako je danes, v času interneta. Verjetno ne kaj drugače.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Steinkauz ::

Po mojih izkušnjah, majo največ čez okuse drugih povedat rockerji/metalci.
Ti povečini vsi prov najedajo v 3pm s tem...
Večvrednosti kompleks ftw

Drugi poslušajo kar jim paše in jih boli kurac.

Sam imam tako velik razpon glasbe, da mi praktično vsaka glasba sede in grem lahko na vsak party.

rock, metal, dance, trance, techno, house, harstyle, drum & bass, dubstep,electro swing,rap, čefurka, ...
Edin kar mi ne sede je goveja.
Okus mi je šel nekako tako: rock/metal kot mulc->dance->drum&bass->vse ostalo->zadnje leto mi je dubstep ratu kul

Evo top 60 artistov od winamp madstats


Precej random :)


V vseh zvrsteh imaš veliko dobre glasbe in še več slabe.

Te razne "hite" pa ponavadi odkrijem zelo hitro(še preden pride v slo) in če mi je že kak všeč, se ga preposlušam preden sploh pride do nas, potem pa pri nas še 1 leto poslušam to ...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Jst ::

BBC Music ponoči vrti dobre komade obskurnih avtorjev... Veliko jih lahko brezplačno preneseš na njihovi strani v obliki mp3, DRM free.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

NissanGTR ::

Tako dobrega pop komada, kot je tale iz 80ih, danes niso več sposobni narediti.

Zgodovina sprememb…

The Player ::

NissanGTR je izjavil:

Tako dobrega pop komada, kot je tale iz 80ih, danes niso več sposobni narediti.


Mogoče res ne, ampak kakor je nekdo že omenil prej, če hočeš dobro musko se moraš potrudit in v dobi interneta to nebi smeli biti težko.

Upam si reči, da Korejci delajo najboljšo (sodobno) glasbo.

Govorim o fenomenu K-POP, ki v Sloveniji ni kaj preveč razširjen je pa razširjen drugod po svetu. Lahko rečem, da je balkan eden izmed krajev, kjer o K-popu nimajo pojma, povsod drugod po evropi pa obstaja mnogo oboževalcev te glasbene kulture. (zahodna evropa prevlada)

Razlog za globalen uspeh K-popa sta njegova enostavnost in poslušljivost, potem pa še dodajo razne "bonbončke", da glasbo še bolj približajo čimvečji množici, tko lahko zasledimo veliko angleškega besedila in različne glasbene zvrsti. Ta glasba ti gre takoj v ušesa, si jo zapomniš in ti zlahka ne gre iz glave. Dejansko ti rata všeč pa čeprav nimaš pojma o čem sploh govori besedil. Razlog za uspeh je tudi ta, da v K-popu ne more biti vsak, saj morajo ti ljudje vložiti enormno količino truda in časa (ne ukvarjajo se samo s petjem, ampak tudi s plesom, ki je obvezen), da postanejo to kar so, tudi zvestoba je ogromna-beri: ni važno kok dnara zaslužiš da si uspešen, uspešen si šele takrat ko imaš miljonsko glavo množico na koncertu.

Eden izmed primerov, ki je tudi prvi v Sloveniji je vsem poznani Gangnam style, ki je s svetlobno hitrostjo postal popularen po celem svetu. Pred Gangnam stylom je bil K-pop v Sloveniji več ali manj neprepoznaven oz. je še sedaj, saj v naši državi silijo amerikanizacijo. Kaj pa lahko najdeš pri nas? Saj je vse ameriško ali pa angleško, ni čudno zakaj je vse na podnu. Naši izvajalci niso slabi, ampak mogl bi blo treba mal več izvirnosti pa manj kopiranja zahoda, pa imet manj predsodkov v stilu: naše je in bo vedno kr neki

Skratka, treba je še kam drugam pogledat izven meja Amerike in Anglije. Koreja je tudi za slovensko množico kar velka neznanka in se jo omenja le takrat kadar pridejo trenja med S in J, drugače je pa to država, ki je v relativno kratkem času postala pomembna velesila. Seveda s pomočjo zahoda, a še zmeraj ohranjajo svoje običaje in vrednote.

par primerov K-popa




svenica ::

not sure if trolling?

pegasus ::

Ah, player za J-pop še slišal ni :)

Okapi ::

Pravi pop-alternativci poslušamo etiopski/eritrejski pop.;)



jype ::

Torej E-pop? A iPop je italjanski al je indijski? :)

The Player ::

svenica je izjavil:

not sure if trolling?


zakaj bi trolu? Od tega nima noben koristi :D

Hotl ste "sodobno" glasbo in dobil ste jo, kaj še hočte?

Čas gre naprej, tko pa tut trendi, treba it s časom naprej ;)

Jst ::

NissanGTR: Glede komada, ki si ga linkal "Tears for Fears - Shout": Disturbed je naredil hard rock varianto, ki je meni osebno bolj všeč. Drugače je pa na tistem albumu ene par dobrih komadov, ki so jih sami napisali.



Disturbed - Shout 2000


---

edit: Glede K-pop in ostale glasbe. Jaz če ne razumem besedila, ne poslušam komada. Ne vidim smisla, ker ima vsak (dober) komad ima neko sporočilno vrednost. Zato poslušam UK in US glasbo, ter nekaj nemške (Rammstein). Razen Jazza (oz. novodobno verzijo Smoothjazz), kjer ponavadi ni besedila.

Zato mi je eden boljših komadov od NOFX - The Decline, 18min dolg komad, ki ima tako dobro besedilo - zame osebno, seveda - da pač ne morem opisati z besedami. Mojstrovina - mi prvo pade na pamet.

Ampak vsak ima svoj okus. Tako da neko prepričevanje (kot zgoraj z youtube posnetki) v domeni glasbe nikoli ne obrodi sadov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Okapi ::

Torej E-pop?
Pravzaprav A-pop;), ker temu rečejo Amharic pop (po jeziku, v katerem pojejo).

O.

NissanGTR ::

@Player
tale tvoj K-pop ni nič drugačen od instant pop glasbe, ki jo trenutno proizvajajo na zahodu...

Tega ne moreš primerjati z 80's popom, ki je timeless glasba in se bo poslušala tudi čez 50 let, tega kar je pa sedaj popularno, vključno s tem tvojim K-popom, pa že čez pet let nihče ne bo poslušal

Poldi112 ::

NissanGTR je izjavil:

Tako dobrega pop komada, kot je tale iz 80ih, danes niso več sposobni narediti.


Nič posebnega se mi ne zdi. Pač, stvar okusa. Definitivno bi iz tistega časa raje predlagal kakšen Duran duran. Sicer ne poslušam pop-a, ampak se mu totalno tudi ne morem izogniti, tako da ti mirno lahko napišem, da sta (verjetno lanska) Somebody that I used to know in Call me maybe, kar se mene tiče, čisto na nivoju, oz. bi vsaj za prvega lahko rekel, da mi je bolj všeč od tvojega "nepremagljivega".
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Ker je napačnga pejstnu:

Poldi112 ::

NissanGTR je izjavil:


Tega ne moreš primerjati z 80's popom, ki je timeless glasba in se bo poslušala tudi čez 50 let, tega kar je pa sedaj popularno, vključno s tem tvojim K-popom, pa že čez pet let nihče ne bo poslušal


Traparija. Iz vsakega desetletja imaš polno muzike, ki preživi. 100% jo bo nekaj tudi iz tega. In naslednjega. In naslednjega. ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

Kar je sicer čisto res, vprašanje je samo, koliko je take "brezčasne" glasbe iz kakšnega obdobja.

Je bil recimo pred dobrim mesecem velik dobrodelni koncert za žrtve hurikana Sandy. Največje zvezde so bili 60 in 70 let stari rockerji (Rolling Stones, Who, Roger Waters, Eric Clapton, Springsteen, Billy Joel, McCartney ...).

O.

jype ::

Ker baby boomerji sam to poznajo.

Sej zdej maš tut že old farte k tripajo na grunge.

Okapi ::

Ker baby boomerji sam to poznajo.
Bolj je vprašanje, a bo kdo še hotel iti na koncert poslušat 50 ali 60 let staro Lady Gaga, Ke$ho, Rihanno ..., kot gredo recimo danes Madonno, Cher, Tino Turner ... Ali 70 let starega Bieberja.>:D

O.

Poldi112 ::

Meni se ne zdi da, bi veliko muzike preživelo. Ko sem bil v osnovni šoli smo vsi poslušali New kids on the block, Vanilla Ice, Mc hammer in podobno. Kaj od tega se še vrti?

Tina Turner še nastopa? In ja, zakaj ne bi šel kdo na koncert Lady Gaga čez 30 let, če bo takrat še vedno delala musko? Še lažje ji bo, ker bo imela med obiskovalci več kot zgolj eno generacijo. Podobno kot te dedki danes.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

black ice ::

Poldi112 je izjavil:

Meni se ne zdi da, bi veliko muzike preživelo. Ko sem bil v osnovni šoli smo vsi poslušali New kids on the block, Vanilla Ice, Mc hammer in podobno. Kaj od tega se še vrti?

MC Hammer in Vanilla Ice. Tisti en komad posameznega izvajalca, ki ju povprečen Slovenec pozna.

Okapi ::

In 2008, Turner left semi-retirement to embark on her Tina!: 50th Anniversary Tour. Turner's tour became one of the highest selling ticketed shows of 2008-2009
Takrat je imela skoraj 70 let.

zakaj ne bi šel kdo na koncert Lady Gaga čez 30 let, če bo takrat še vedno delala musko?
Saj, če. In če bo kdo takrat še poslušal tako glasbo, kot jo bo ona delala (ali kot jo dela danes).

Danes imaš cel kup starih bendov, ki že dolgo niso naredili nič novega (vsaj ne nič omembe vrednega), ampak vseeno razprodajajo dvorane ali celo stadione. Deep Purple, Status Quo ... Vse na račun stare slave in njihove "brezčasne" muzike. Precej dvomim, da bo čez 40-50 let še toliko takih, ki bodo živeli na račun današnje slave.

Ali pa recimo Pink Floydi (ali Beatli, Bob Marley ...). Ljudje hodijo na koncerte tribute bandov. Kateri od mlajših bandov ali glasbenikov je danes tako popularen in dober, da bodo čez 30 let ljudje hodili na koncerte njihovih tribute bandov.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Unknown_001 ::

Če na hitro povzamem.

Včasih so glasbo muzicirali na principu kvalitete, danes pa zgolj na principu kvantitete.

Če sem se zmotil, ne bom jezen, če me nekdo popravi.

Zgodovina sprememb…

NissanGTR ::

Meni se ne zdi da, bi veliko muzike preživelo. Ko sem bil v osnovni šoli smo vsi poslušali New kids on the block, Vanilla Ice, Mc hammer in podobno. Kaj od tega se še vrti?


To je ravno obdobje, ko je kvaliteta pop glasbe šla močno navdol...

Kdo pa dons še sploh hoče poslušat te izvajalce, ki si jih naštel, pa razne technotronic sranja, ki so se takrat pojavila

Poldi112 ::

>MC Hammer in Vanilla Ice. Tisti en komad posameznega izvajalca, ki ju povprečen Slovenec pozna.

Pozna že, samo kdo to še posluša? Ker jaz ne poznam nikogar, ki bi.

>Danes imaš cel kup starih bendov, ki že dolgo niso naredili nič novega (vsaj ne nič omembe vrednega), ampak vseeno razprodajajo dvorane ali celo stadione.

Cel kup jih ravno ni, plus da sem ali tja kakšen koncert ni ravno tisti, kar bi si jaz predstavljal pod "razprodajajo". Pač, naredijo turnejo, da lahko pridejo na koncert tisti, ki so bili takrat premladi, oz. jih ni bilo, ter nostalgični penzionerji :)

Ne vem zakaj bi bilo zdaj kaj drugače. Saj imaš izvajalce, ki so začeli 10-20 let nazaj in še kar vztrajajo. Ni vrag da jih nekaj ne bi prišlo do 40 let delovanja. In potem po 10 letih naredili reunion, na katerega bova šla lahko midva s palico (za hodit).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

Ne vem zakaj bi bilo zdaj kaj drugače.
Zato ker včasih so bandi postajali priljubljeni predvsem zaradi dobre muzike, danes pa predvsem zaradi reklamiranja na emtiviju in jutubi. "Moda" je dandanes precej pomembnejša pri ustvarjanju zvezd, ki zato tudi toliko hitreje utonejo v pozabo.

In da ne bo pomote - sigurno je tudi danes kakšen tak, ki bo čez 40-50 let še vedno priljubljen, ampak jih je procentualno sigurno manj, kot je danes takih, ki so bili priljubljeni že pred 40-50 leti.

O.

Poldi112 ::

NissanGTR je izjavil:

Meni se ne zdi da, bi veliko muzike preživelo. Ko sem bil v osnovni šoli smo vsi poslušali New kids on the block, Vanilla Ice, Mc hammer in podobno. Kaj od tega se še vrti?


To je ravno obdobje, ko je kvaliteta pop glasbe šla močno navdol...

Kdo pa dons še sploh hoče poslušat te izvajalce, ki si jih naštel, pa razne technotronic sranja, ki so se takrat pojavila


Ja, 90. so res zjebala glasbeno sceno preko točke vrnitve. Sama jajca tipa:
Faith no more - Easy
Radiohead - Karma police
Cranberries - Zombie
R.E.M - Losing my religion
Pearl Jam - Jeremy
Soundgarden - Black hole sun
Oasis - Wanderwall
Fugees - Killing me softly
George Michael - Freedom
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Okapi> Kateri od mlajših bandov ali glasbenikov je danes tako popularen in dober, da bodo čez 30 let ljudje hodili na koncerte njihovih tribute bandov.

Godspeed You! Black Emperor, Mogwai, Tortoise majo vsi svojevrsten kulten following. Ne mainstream, ampak vedno razprodani. Tudi Pink Floyd so "zamorjeni" za več kot polovico prebivalstva (tisti, ki bi jim jaz rekel hribovci).

Okapi> In da ne bo pomote - sigurno je tudi danes kakšen tak, ki bo čez 40-50 let še vedno priljubljen, ampak jih je procentualno sigurno manj, kot je danes takih, ki so bili priljubljeni že pred 40-50 leti.

Vprašanje. Drugačna komercializacija glasbe zgolj pomeni, da je manjši odstotek prebivalstva imel možnost biti seznanjen z "marginalnimi" rečmi.

Sufjana Stevensa malokdo pozna, pa sem prepričan, da bo čez 50 let marsikdo preigraval njegove reči.

Poldi112> Ja, 90. so res zjebala glasbeno sceno preko točke vrnitve. Sama jajca tipa:

Še Alice in Chains pa Nirvana manjkata :)

Unknown_001 ::

Zakaj se mi zdi, da so za vse bolj krivi založniki, kot ustvarjalci?

Poldi112 ::

Okapi je izjavil:

Ne vem zakaj bi bilo zdaj kaj drugače.
Zato ker včasih so bandi postajali priljubljeni predvsem zaradi dobre muzike, danes pa predvsem zaradi reklamiranja na emtiviju in jutubi. "Moda" je dandanes precej pomembnejša pri ustvarjanju zvezd, ki zato tudi toliko hitreje utonejo v pozabo.

O.


MTV je bil tudi v 80 letih in ziher ni brez vpliva na uspeh NKOTB in podobnih jajc. Razlika med njimi in kvalitetno glasbo je pa samo v tem, da je dobra muska preživela zob časa, crap je pa ostal v svojem času in ni kontaminiral našega.

Noben band ni postal popularen sam od sebe, vsi so imeli za seboj nek marketing.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Unknown_001 ::

Jst bi MTV-ju priporočil management s smetmi, ka jih znajo tako dobro prodajat.

black ice ::

jype je izjavil:

Okapi> Kateri od mlajših bandov ali glasbenikov je danes tako popularen in dober, da bodo čez 30 let ljudje hodili na koncerte njihovih tribute bandov.

Godspeed You! Black Emperor, Mogwai, Tortoise majo vsi svojevrsten kulten following. Ne mainstream, ampak vedno razprodani. Tudi Pink Floyd so "zamorjeni" za več kot polovico prebivalstva (tisti, ki bi jim jaz rekel hribovci).

Porcupine Tree, Dream Theater, Sigur Ros, God is an Astronaut si pozabil. Pa še nekaj bi jih lahko naštel.

Vitez ::

Glasba do vključno 90-ih je zakon. Danes pa snemajo samo še sranje. Ali se mi pa samo zdi tako, ker sem vedno starejši, kdo bi vedel.

Tudi filmi so mi veliko bolj všeč stari. danes snemajo samo še rimejke, ali pa kakšna sprdačine, ki temeljijo na računalniških efektih, ali pa evropske negeldljive težke kvazi-art sprdačine.

Dober gledljiv film je danes že velika redkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vitez ()

AlphaOne ::

Vitez je izjavil:

Glasba do vključno 90-ih je zakon. Danes pa snemajo samo še sranje. Ali se mi pa samo zdi tako, ker sem vedno starejši, kdo bi vedel.

Tudi filmi so mi veliko bolj všeč stari. danes snemajo samo še rimejke, ali pa kakšna sprdačine, ki temeljijo na računalniških efektih, ali pa evropske negeldljive težke kvazi-art sprdačine.

Dober gledljiv film je danes že velika redkost.

črke si mi vzel izpod tipk!

energetik ::

Vitez je izjavil:

Glasba do vključno 90-ih je zakon. Danes pa snemajo samo še sranje. Ali se mi pa samo zdi tako, ker sem vedno starejši, kdo bi vedel.
Za Jarija še nisi slišal? Veliko folka ga imenuje glasbeni genij.
Recimo tale komad je ustvaril lansko leto.
Ali pa Heri Joensen iz banda Tyr zadnjih 10 let.
Samo sranje po 90-ih? Ne me smejat no.
Da ne začnem omenjati še ostalih švedskih in finskih metalcev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

black ice ::

Če si že omenil Jarija - s Finci nisem tako zelo seznanjen imam pa precej materiala od Švedov.
Ti razturajo na vseh glasbenih področij. V rock/metal sferi recimo (bolj znani) Amon Amarth, Evergrey, In flames, Opeth, Truckfighters, Witchcraft. Ne vem kako jim to uspeva, zame so definitivno glasbeni fenomen, vsaj zadnjih nekaj let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

Okapi ::

MTV je bil tudi v 80 letih
Ja, saj, takrat se je začela pot navzdol.>:D Med drugim zato, ker ljudje niso več poslušali glasbe, ampak so jo gledali.

O.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9813000 (11377) Machete
»

*sodobna* glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612667 (11160) Trololololol
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211785 (8091) AmokRun
»

Rock glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
538148 (7000) Pebkac

Več podobnih tem