» »

Servis za čiščenje računalnika.

Servis za čiščenje računalnika.

BigBunny ::

Lep pozdrav!

Mene zanima, če ima kdo kakšnega serviserja za priporočit, namreč iščem nekoga, ki bi mi konkretno spucal prenosnik.
Gre za prenosnik ASUS N56VZ, precej zahteven za odpiranje, preden prideš do ventilatorja in se zato nebi spuščal sam v to.

Najcenejši, ki sem ga našel zaenkrat je Sistem Ena, kjer bi to "zmazali" za cca 40€. Izkušenj nimam z nobenim tako da vsako mnenje je dobrodošlo!

Se mi pa seveda gre za to da je računalnik res spucan tako kot mora bit (se pravi se uporabi tudi termalno pasto in podobne reči ;) ). Sam ga redno spihujem, odprem do neke meje kjer še upam in lahko kaj "izsesam" ven.

Hvala!

Malner ::

Kolikor imam izkušnje s čisčenji prenosnikov, ki jih je potrebno razstaviti, je 40€ minimum. Za sorodnike delam to ceneje, vendar gre preveč časa. Zadnjič se mi je zgodilo, da sem prenosnik razstavil 3x, ker sem šele na koncu ugotovil, da je med procesorjem in hladilnikom 3mm prostora, saj se je hladilnik naslonil na regulator. Vmes sem moral dati majhen blok bakra.

Če hočeš dati še garancijo in biti zavarovan za primer poškodbe pri razstavljanju mora biti neka določena minimalna cena. Ena ura je minimum za razstavljanje, čiščenje in sestavljanje.

FX6300B ::

zakaj tega ne storiš sam ? na internetu je malo morje turorialov kako odpreti laptop ( kar je potem potrebno je edino sčistiti hladilna rebra , malo pogledati če je kje prašno pa zamenjati termalno pasto to je vsa umetnost razen dobro če nisi ravno vešč šraufncigra(izvijača)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

BigBunny ::

Teh stvari sem se že loteval sam na drugih računalnikih. Tule mi je blo malo komplicirano + računalnik je še v garanciji in zadnje kar si želim je karkoli "zjebat".

Mogoče samo kak nasvet, katera termalna pasta je dobra in kolikokrat jo je treba menjat?

mzakelj ::

Če je v garanciji potem na uradni servis, pa reči da se pregreva. Bodo kar ventilator zamenjal pa boš imel mir.

FX6300B ::

naredi tko kot je predčagač mzakelj sej veš kako pravjo probat ni greh drugače jaz uporabljam artic silver 5 pa je kr solidna mislm res solidna drugače je pa odvisno od temperature itd. jaz jo takrat kadar vidim da je temp postaja malo višja sepravi na vsake par mesecev pogledam temp pa če se slučajno dvigne za približno za tistih 10 stopinj zamenjam drugače pa drži dolgo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Mitch ::

Procesor v prenosniku se mi segreje tudi do 75°C. Je to preveč in se bi ga splačalo razdret?

Procesor je pa Pentium Dual Core T3200...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

m0LN4r ::

Če je pod garancijo ne diraj in daj v garancijo, če je resen problem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

> Procesor je pa Pentium Dual Core T3200...
>Če je pod garancijo ne diraj in daj v garancijo, če je resen problem.

i dont think so.

Sicer pa, definiraj kaj pomeni da se segreje do 75C. A je to v idle, al ko ga španaš. Namreč v loadu so take temparature (in več) čist normalne za te čipe.
#brezpodpisa

Mitch ::

hojnikb je izjavil:

>Sicer pa, definiraj kaj pomeni da se segreje do 75C. A je to v idle, al ko ga španaš. Namreč v loadu so take temparature (in več) čist normalne za te čipe.

Toliko se segreje pod obremenitvijo...

m0LN4r ::

Potem je čist ok. Tam ko piha vn, daj sesalc gor za sekundo in si dober.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

RejZoR ::

m0LN4r je izjavil:

Potem je čist ok. Tam ko piha vn, daj sesalc gor za sekundo in si dober.


Da ne bi slučajno, ker boš uničil ležaje ventilatorja...

Ventilator moraš vedno zablokirat če je viden iz spodnje strani, šele pol daš lahko zraven cev sesalnika.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m0LN4r ::

To je samoumevno ali?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

RejZoR ::

Tebi mogoče, večini pa ne in po je jok in stok, ko ventilator začne ružit kot blesav čeprav nima več prahu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štekanje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
202671 (2288) Zheegec
»

Temperatura Pro Book 4520s

Oddelek: Strojna oprema
9703 (513) fosil
»

Visoke temperature (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
645643 (4694) David2
»

8800GTX-okvara???? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603707 (3032) Pyr0Beast
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101296 (1118) Bidox14

Več podobnih tem