» »

Pregrevanje procesorja

Pregrevanje procesorja

him ::

Pozdravljeni vsi, imam pentium 4, 3. 00 ghz. Matična je pa asrock. Imam teave s pregrevanjem. Ob ''normalnem'' delovanju je t procesorja od 59 pa tja do 64°c. Trdi disk se segreje do 42°c. Takoj ko zaženem kaj bolj zahtevnega t poskočijo na 73°c in 48°c:( v ozadju se sliši neko piskanje. Sedaj sem dodal 3 ventilatorje, upajoč na boljši razultat, vendar ni spremembe. Resnično potrebujem pomoč pri tej zadevi:d hvala

iMark ::

Jst mam enak procesor in sm mew enake probleme, pol pa sm se odloču za vodno. Lahko pa tudi kupiš nov boljši, večji hladilnik. In sicer to zgleda napriemr tako KLIK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

Han ::

Odstrani hladilnik in ga lepo očisti; prav tako površino procesorja, na katero potem nanesi zelo tanek sloj termalne paste. Hladilnik pričvrsti nazaj, tako da bo dobro sedel na procesorju...

P.S. Originalno packarijo (pasto) lahko enostavno odstraniš z WD40. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

him ::

Najlepša vam hvala :)) , bom poskusil, upam da bo pol kul.8-)

elasto_mania ::

če ne gre lahko termalno pasto daš dol z razredčilom.

`ripper` ::

Probaj kar so fantje napisal, zraven pa pokukaj za novejsi oz. boljsi hladilnik. Z Intelovimi procesorji sem imel dosti opravka ze, in iz izkusenj lahko povem da so prilozeni hladilniki bl k ne kurec. Derejo se ko avionska turbina (predvsem 775), hladijo pa bore malo oz. premalo. To da ma P4 3.00 konstantnih 60°C je cist normalen podatek, samo ce nataknes gor ksnga postenega Zalmana oz. kej slicno kvalitetnega, se situacije malcek obrnejo. Nekje sem bral, da so na 3.2 procesor dal zravn en drug cooler, ga navil na 3.8 in je bil se zmer hladnejsi kot z originalnim coolerjem in na default taktu =)
Zdej pa razmisl... ;)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

him ::

Ker ga mam še v garanciji, sm ga hotu dat na servis...in pol bom slišu kaj mi bojo nabil. Če bodo sam spucal pa rekl da je kul bom mislm da nabavu Zalmana, sam k so zalmani kr težki:|. 7700-Cu me kr mika...sam je skor 1 kilo, če se ne motm.

AndrewSmith ::

Tega si kupi---- klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Bidox14 ::

da ne bom nove teme odpiral, bom kr tu vprašau... Ta teden sem dosti stavil na hlajenje, in procesor že ohladil z 52 na 36 stopinj... ploščo iz 40 na 30... Zdaj me pa zanima, če je to normalno in zdravo, da ko sem en zalmanov 92x92 ventilator usmeril v trdi disk, da je temperatura padla iz 40 na 22?
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bidox14 ()

5er--> ::

Boljše ne bi moglo bit.

Bidox14 ::

aha ok, te pa tak cool... tnx!!!
MSI K9N Platinum, x2 4000+, 2GB Geil Ultra 800MHz, 7600GT, 450GB SataII


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579737 (7872) Jst
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352148 (1613) PINki
»

izbira hladilnika in termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191531 (1152) fras
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192004 (1347) Brvar
»

Cooler na grafi!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172152 (1801) 5pellfire

Več podobnih tem