» »

Leseno ohišje: Taurean, 22L

Leseno ohišje: Taurean, 22L

Janac ::

ajfon je izjavil:

Sprintane ploščice na ramih so WIN :D


?

ajfon ::

Pač po slovensko: Ploščice, katere si namestil na pomnilnik RAM, izgledajo super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajfon ()

šajtrga ::

ajfon je izjavil:

Pač po slovensko: Ploščice, katere si namestil na pomnilnik RAM, izgledajo super.

to je faking hladilnik za ram ne pa sprintane ploščice ...

Janac ::

šajtrga je izjavil:

ajfon je izjavil:

Pač po slovensko: Ploščice, katere si namestil na pomnilnik RAM, izgledajo super.

to je faking hladilnik za ram ne pa sprintane ploščice ...


ja...

Janac ::

ajfon je izjavil:

A sem mogoče jas edini, ki mi je tale projekt videt pač brezveze :).. Sej pohvalno si naredu vse pa Super bo zgledalo na koncu, sam a ni škoda časa pa dnara za neki, kar dobiš novo (ohišje) za 100EUR define r5 pa zgleda ene 3x bolš... :D

Pač sam moje mnenje.. se sam nebi nikoli spuščal v tak projekt.. Nevem zakaj bi si kompliciral življenje :)

LP




ajfon je izjavil:

Men tale case ni všeč.. nekako mi ne spada tekstura lesa zraven računalnika..

Bom še jaz en "case" naredil, sem že šel po material, pa objavim v novi temi ko bo fertik.

Lp


Funny haha :) Vidim da te je moj build ''potegnil noter'' ;)

Me veseli!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

Moje je blo v izdelavi več kot 7 mesecev :O

Nikoli si ne bi mislil, da bom tok časa rabu...

Janac ::

Projekt je končan, bi se pa rad zahvalil parim osebam, katere so mi zelo pomagale, to so frendi, družina, bratranec Andrej, s katerim sva skupaj izdelala leseno osnovo, molnarju, gddr85, hojniku, galu in vsem s foruma, izrecno pa EKWBju(Mark Tanko), AVEXIR-ju ter Cooler Masterju.

V kolikor povzamem teh zadnjih 7 mesecev...danes je ohišje precej lepše kot sem ga imel v mislih davnega decembra 2014, kar pomeni, da sem zadovoljen in cilj dosegel. Tudi s zadnjimi fotkami sem zadovoljen, kljub temu, da sem se za lokacijo moral spomnit zelo hitro, ker sem s časom zelo na tesnem in časa za kakšne bolj izstopajoče scene pač ni bilo. Se popolnoma zavedam, da je ohišje daleč od popolnosti in verjamem, da so napake vidne na vsakem robovu, ampak se tolažim s tem, da to ohišje zadovoljuje vse moje ''zahteve'', main kišta pa ostaja Cranberry, ki po točno enem letu ostaja popolnoma nespremenjena in v top formi.

Torej, uživajte v fotkah, napišite kako lepo besedo, kritik me pa tudi ni strah!

Vesel bom tudi vsakega, ki bi se morda odločil kišto osebno pogledat...

1



2



3



4



5



6



7



8



9



10



11



12



13



14



15



16



Upam, samo, da je viden napredek med Cranberryem in temle projektom.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

PrimozR ::

Kot rečeno na FB, črke zamenjat(pa mogoče če najdeš skrit pant, ampak to je že mal good luck scenarija)! To je to od komentarjev, sicer pa všečno :)

m0LN4r ::

Fenomenalno !

Jaz vzamem obzir naslednjo zadevo in sicer to ohišje, je prvo ohišje 18letnika narejeno povsem po lastni volji iz lastnih materialov po želji. Dandanes je lahko nekaj na hitro skopirat in spacat. Na tem ohišju se vidi, da je bilo veliko vloženega truda in premišljevanja.

Tisti gril, na vrhu, ko smo te še tako hecal je na koncu izpadel še boljši, kot sem pričakoval, pa še funkcionalen je.
Ravnotako je funkcionalna tudi havba, ki se da z lahkoto odpret.

Ohišje je samo po sebi zelo primerno za kako dnevno sobo polek kake lesene TV omarice.

Všeč mi je tudi tematika Lesa, saj je naravni material, blizu človeku in je drugačen občutek od kovinske škatle.

Pa še vložen trud pri tematskem slikanju izdelka je pika na i.
-----
Pod črto, zelo zelo malo ljudi se lahko pohvali s takim izdelkom, celo pa prvim.
Predstavljaj si svoje 10to ohišje, če je prvo ratalo tako dobro.

Izpostavil bi dve najlepši za mene:




Če te nebi poznal, nebi verjel, da je to naredil 18letnik svoje prvo ohišje z malo pomoči.

Edino omenil bi, kako so ena podjetja "nesramna" in nočejo mladini pomagat pri ustvarjanju, ko jim zavrnejo izrez plošče. In s določenimi formati imajo težave in po nekaj dnevnem/tedenskem ugotavljanju obupajo ravno oni prvi itd.
Sem pričakoval malo več podpore iz njihove strani mladim.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gddr85 ::

zelo lepo narejeno, tud psu oblečen v les paše, črke zgledajo zelo kul, edin tist spodnji del cevi mogoče mal bode v oči, ker ni čist vzporedna z grafično ;), drugač pa pohvalno!

Map ::

Dokončano ohišje je res dobro izpadlo. Dopade se mi kombiniranje stranice s pleksijem, pa modra barva se lepo poda k lesu. Edino pante bi lahke uporabil take, da se skrijejo.

Primer:



A je na vidiku že kak nov projekt?

Janac ::

Hvala vsem. :'(

Map je izjavil:

Dokončano ohišje je res dobro izpadlo. Dopade se mi kombiniranje stranice s pleksijem, pa modra barva se lepo poda k lesu. Edino pante bi lahke uporabil take, da se skrijejo.

Primer:



A je na vidiku že kak nov projekt?


Hvala ti lepa!

Glede panta, lahko bi res ja, ampak možnosti je skorajda neomejeno, a žal večina teh tudi zelo težko izvedljivih.

Na vidiku ni nobenega projekta več...ker enostavno ne gre, predvsem finance. Dokler ne dobim kake redne službe zelo dvomim, da bom kaj ustvarjal :|

Kot sem pa že rekel, veselm bom vsakega, ki bi si zadevo rad ogledal v živo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

Kako je pa kaj s temperaturami napram staremu ohisju?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

korenje3 ::

tudi meni je padlo v oči tist tečaj iz praveka...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

galu ::

Meni pa ta pant prav posrečeno zgleda. Nasplošno mi je dizajn te glavne stranice zelo dober/inovativen.

Super je, 10/10, čestitke!

Se ustavim kej, ko bom v tistih koncih. ;)
Tako to gre.

garamond ::

Všečno!
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

we_are_borg ::

Lepo :)
death is irrelevant

crystal ::

hudo, sam ta racunalnik je sam za lepo videt? pa sploh ga ne uporabljas?

dzinks63 ::

Vse pohvale za vloženi trud, da si vztrajal do konca, za prvi takšen izdelek je ok. Toda tista mahagoni barva ne paše preveč skupaj z bukvo, sam bi se odločil za barvo ebenovine, mehanizem za odpiranje in napisi bi boljše izpadli v črni mat, seveda je to za moj okus. Sicer pa če se tebi ta kombinacija dopade in je to tvoja osebna nota, pa naj bo tako.

filip007 ::

V redu, samo še kakšen ročaj manjka za odpiranje pa bo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Sp1ke ::

Zelo lepo. Kar mene osebno moti so modre črke in pa folija na napajalniku (predvsem to, da gredo lise navpično, na ohišju pa vodoravno).

opeter ::

Pohvale še z moje strani. Kot sem že v komentarju pri novici napisal, me moti pisava (črke) in plava barva napisa, ko je ohišje zaprto, saj se ostale modre komponente ne vidi (mogoče zaradi odseva stekla, ne vem).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

lovro535v2 ::

zelo lepo ohišje všeč mi je hard tubing z modro tekočino les je pa tudi lep pant je pa čisto vredu meni je všeč pa io panel je tudi zelo lep tako da samo pohvale.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Zgodovina sprememb…

The Player ::

Pohvale za odlično izpeljan projekt

Ohišje kot celota je odličen in zelo lep, škoda samo za tisti logotip k izpade dost cheap. Brez njega bi izgledalo bolje al pa če obstaja možnost, da se ga zamenja z bolj dodelano različico, neki v stilu lesa, al pa da bi blo vžgan s pirografom.

Panti zlo dobr izpadejo. Te cevi so pofarbane al je to že take barve tekočine not? Mogoče bi blo fajn dat tut kako lučko, glede na to, da si dal pleksi stranico.

Definitivno piši na žurnal ambient, FB skupino slovenski oblikovalci ali pa še na kako drugo podobno stran. Tako se boš mal izpostavil, sponzorji bodo še dodatno omenjeni in posledično mogoče prideš celo do posla.

linki spodaj
FB skupina Slovenski oblikovalci
Ambient žurnal
Ambient žurnal FB skupina

definitivno bi si stvar pogledal tudi v živo :) Bo ohišje kje razstavljeno na kaki razstavi, dogodku?

Ganon ::

Vsekakor pohvale, da si se sam lotil izdelave ohišja. Oblika je sicer stvar okusa, me pa nekaj bode v oči in sicer to, da je zadnja plošča kovinska. Izgleda tako, kot bi običajno ohišje potisnil v leseno škatlo.

msjr ::

Janac, bravo, zelo lepo in okusno. Če parafraziram reklamo za okna - tako ohišje imel bi tudi jaz.

Edino tako lepemu ohišju bi se podal lepši napis. Sposodil sem si tvojo fotko in se malo poigral.

 takole nekako

takole nekako

m0LN4r ::

To še lahko vedno naredi:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BT52 ::

BorutK-73 je izjavil:

Janac je izjavil:

Ena dobra novica, EKWB mi bo pomagal.

Sem ti rekel. Vprašat ni greh.
:)


Borut a si ti iz te firme mogoče? :D

Pa škoda, da je pleksi. POnavadi se doma pa čeprav se všraša pri sosedih najde kak kos starega stekla. Pa še naučiš se rezat steklo z nožem. :D Mene res grozno motijo praske na pleksi steklih. Že na mobilcu zelo pazim na tole. Vsekakor z nekaj več sredstvi verjamem, da bi Janac nas še bolj šokiral. Bravo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BT52 ::

Recimo zame osebno bi že bil popoln win, če bi bilo celotno ohišje v tem stilu popolnoma zaprto (ne zaprto popolnoma seveda rosfraj gril v tej kombinaciji izpade povsem elegantno):
Ampak to so že osebne preference.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BorutK-73 ::

BT52 je izjavil:

[Borut a si ti iz te firme mogoče?

Ne ne. Samo predlagal sem mu.

Halfdead987 ::

Dal bi amd procesor pa bi lahko jajca spekel na temu grillu 8-)

Janac ::

Halfdead987 je izjavil:

Dal bi amd procesor pa bi lahko jajca spekel na temu grillu 8-)

Brez dvoma! :D

A kdo ugane lokacijo fotkanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Mare3 ::

Janac je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

Dal bi amd procesor pa bi lahko jajca spekel na temu grillu 8-)

Brez dvoma! :D

A kdo ugane lokacijo fotkanja?


gozd... :D

Janac ::

Mare3 je izjavil:

Janac je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

Dal bi amd procesor pa bi lahko jajca spekel na temu grillu 8-)

Brez dvoma! :D

A kdo ugane lokacijo fotkanja?


gozd... :D


:)):)):)):)):8):)):)):))

Kater gozd pa? Tisti most je precej značilen za _________ ;)

msjr ::

Janac je izjavil:



Kater gozd pa? Tisti most je precej značilen za _________ ;)


Kamniško bistrico?

Janac ::

msjr je izjavil:

Janac je izjavil:



Kater gozd pa? Tisti most je precej značilen za _________ ;)


Kamniško bistrico?

Da! :)

hojnikb ::

Evo še nekaj slikic od mene na šešnu :)



#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Janac ::

Hojnik, zgleda da sva mal ob kondenzator butnla ob testiranju ventov :(

gddr85 ::

pa res

freesty ::

freesty je izjavil:

Kako je pa kaj s temperaturami napram staremu ohisju?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

freesty je izjavil:

freesty je izjavil:

Kako je pa kaj s temperaturami napram staremu ohisju?


Temperature se mi zdijo super glede na to da je radiator brez ventilatorjev.

20min Furmarka na Extreme pride okrog 76 stopinj. 7850 na 860Mhz

Procesor v Intel Burn testu pa ne gre čez 70.

Bottom line: Les ni nikakršen omejevalnik glede toplote pri ohišjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

msjr ::

Bravo Janac, tako mladino rabimo, tole ti je dobra referenca, če se boš odločil študirat industrijsko oblikovanje (samo tisti napis pa le zamenjaj).

Janac ::

http://www.avexir.com/casemodding/case-...

msjr je izjavil:

Bravo Janac, tako mladino rabimo, tole ti je dobra referenca, če se boš odločil študirat industrijsko oblikovanje (samo tisti napis pa le zamenjaj).


hvala lepa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Galaxy ::

Fantastično ohišje, pohvaljen! Kot vidim, si potreboval ogromno ur za izpeljavo. Zanima pa me okvirno koliko €€€ si porabil za sam material? :)

Janac ::

Živjo. Še par fotk pa obvestilo, da bom verjetno razstavljal na GR TOP IDEJE 2015.

 1

1



 2

2



 3

3



lep pozdrav

Galaxy je izjavil:

Fantastično ohišje, pohvaljen! Kot vidim, si potreboval ogromno ur za izpeljavo. Zanima pa me okvirno koliko €€€ si porabil za sam material? :)


Ogromno. Več pa nevem, ker nisem nikol sešteval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

BorutK-73 ::

Čestitke Jan

ps
Bildaš tudi?

Assass1n ::

BorutK-73 je izjavil:

Čestitke Jan

ps
Bildaš tudi?

Photoshop :D hec,

Čestitke za članek.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

Nekaj je...



In če bo kdo uspel:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj načrt za bodoče ohišje iz ostankov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223051 (2253) huelz
»

CM 690 II Watercooling (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12924485 (14584) Janac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244107 (33977) ingeniero

Več podobnih tem