» »

Leseno ohišje: Taurean, 22L

Leseno ohišje: Taurean, 22L

freesty ::

Naredi se tipke iz lesa:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Robi :P ::

3 zgleda top

BorutK-73 ::

3 all the way.

Map ::

Jaz imam računalnik na tleh ob mizi in mi je najbolj všeč tretji način, kdor pa ima računalnik na mizi, pa bi izbral drugi način, Se pravi odvisno od postavitve. Jaz sem za 3.

N4m31355 ::

3 ftw.. jst bi dal kr cel backpanel na top ce bi bil prostor..

Janac ::

Jp, jst sm tut za tretjo. Tnx!

Evo rami :)

Being a successor of Blitz 1 which focusing on heat spreading, Blitz1.1 is based on the original performance with additional gaming spirits making itself a born servant for gamers. Complex process to build best products is always not a problem to AVEXIR. We make the removable heat spreader which overclockers with favor of liquid nitrogen must be happy to play around and unleash their mightiness. Blitz 1.1 is designed to fit products from five major motherboard manufacturers by providing eight perfectly suitable styles which will not fail expectations from gamers with strict standards of visual consistency.


1



2



3



4



5



6



7



8



9



10



Hvala za ogled.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Xserces ::

Kera plata pa grafa? Tle zravn paše samo MSI plata pa Lightning grafa ;);)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

gddr85 ::

sej je msi m pa xfx7850, če se ne motim

Janac ::

Xserces je izjavil:

Kera plata pa grafa? Tle zravn paše samo MSI plata pa Lightning grafa ;);)


O lepo bi blo ja, ampak plata bo(slika na prvi strani) MSi H77MA-G43. Vem, da teli moduli niso najboljša kombinacija, ampak iz Blitz serije so se mi zdeli še nekako najbolj primerni:P

Takrat sem razmišljal, da bi rumen del prebarval na modro barvo, saj bi se potem v tej barvi ujel še sleeving, hladilna rebra na plošči...

Janac ::

sem posnel GIF, da vam lahko prikažem delovanje modulov.

 Avexir Blitz1.1 MPower

Avexir Blitz1.1 MPower



Upam, da so vam všeč :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

gddr85 ::

kuko že gre pesmica
It's beginning to look a lot like Christmas
Everywhere you go...:D
drugač pa lepo zgledajo, dobra roba

Janac ::

gddr85 je izjavil:

kuko že gre pesmica
It's beginning to look a lot like Christmas
Everywhere you go...:D
drugač pa lepo zgledajo, dobra roba


Jp, tut jst sm mislil, da bo tako kot ti zgoraj opisuješ s pesmico :), vendar ni, prehodi so zelo počasni in zvezni, tako da ne blinka kar na random :)

Mislim da imam edini primerek teh pomnilnikov v Sloveniji.

FX6300B ::

Janac res pohvalno si se lotil te izdelave res je top of the top pa še slikat znaš :D kr tko naprej

Janac ::

Okej, naredu sm tisto ploščico kar sam, ker bi me CNC izrez stal okrog 60Eur(s parimi drugimi stvarmi sicer a nič posebnega). Mislim da mi je kar uspelo, bo pa boljše, ko bo oboje v barvi.

1



2



3



4



Kakšna ideja kak material je to? Ker s svedrom za kovine sem se kar trudil prevrtat...

5



Naredu sem še poličko za pumpo, vijaki so skriti v lesu...

1



2



Sem mal gledal kok stanejo nogice za ohišja, tista malo bolj konkretna so blizu 30-40Eur, pa sem raje svoje naredu.

1



2



3



4



5



6



Polička in nogice bodo v barvi češnje kot stranici...kaj pravte?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

FX6300B ::

awesome:D

klinker ::

Nice.
Ampak...dej kupi ene lepe vijake. Ce se ze morajo videt, kljub temu da so kao skriti, naj bodo vsaj lepi za videt.

Janac ::

klinker je izjavil:

Nice.
Ampak...dej kupi ene lepe vijake. Ce se ze morajo videt, kljub temu da so kao skriti, naj bodo vsaj lepi za videt.

Inbus niso ok? :)

Aja, misliš za nogice? Bom dal tak še pluto vmes, da se ne bodo prenašale vibracije, pa jih potem ne bo videt :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Janac ::

update...

Danes sem se napajalniku posvetu...

1



2



sprva sem mislu da bi šli kabli tkole...ampak na tak način bi bli zeloo prekratki + izjemno vidni bi bli. Torej no go.

3



4



5



6



7



Tu pa vn.

8



Takole bo nekako.

9



10



11



Kaj bi rekl?

Kako bi ''polepšal'' tisto škatlo od napajalnika? Razmišljal sem o lesenem okvirju alpa kakšni krom barvi...?

Tnx

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

BorutK-73 ::

Furnir?

A boš odrezal vijake nad napajalnikom, tisti višek do matic?

Janac ::

BorutK-73 je izjavil:

Furnir?

A boš odrezal vijake nad napajalnikom, tisti višek do matic?


hočeš reči naj uporabim krajše vijake?

BorutK-73 ::

Če imaš krajše, menjaj. Če pa ne, pa odrežeš te ki jih imaš sedaj. Lahko kar tako kot so ali pa vsakega posebej odstraniš in odrežeš. Če boš delal drugo opcijo, navij matico do konca preden odrežeš.

ps
Pa da ne bo pomote, v mislih imam vijake na alu ploščici z narisanim črnim križom.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

krajših nimam, potem raje kupim krajše, ker nimam tage žagce za odrezat+ nerodno se mi zdi to nasploh...

še kaki pomisleki nasploh?

FX6300B ::

ja ja napajalc ki ful hud zgledu u krom barvi al pa sticker bomb :D ne sj ne krom bi pomoje kr pasu

Janac ::

Sem pripravil par fotk, da si lažje predstavljate v katero smer gre razmišljanje...

1



2



3



4



5



A bi vi na mojem mestu prebarval rumen del ramov v modro?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

BorutK-73 ::

Mogoce bela barva za rame.

Janac ::

bela? s čim bi se pa ujela bela?

hvala za predlog

Robi :P ::

Janac je izjavil:

bela? s čim bi se pa ujela bela?

hvala za predlog

najbolj simpl bi bil edgis hehe :D al pa kak lak za nohte mogoče? drgač pa plastidip, barve v sprejih sam morš fajn zadekat. drgač pa topshit tale projekt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

ajfon ::

A sem mogoče jas edini, ki mi je tale projekt videt pač brezveze :).. Sej pohvalno si naredu vse pa Super bo zgledalo na koncu, sam a ni škoda časa pa dnara za neki, kar dobiš novo (ohišje) za 100€ define r5 pa zgleda ene 3x bolš... :D

Pač sam moje mnenje.. se sam nebi nikoli spuščal v tak projekt.. Nevem zakaj bi si kompliciral življenje :)

LP

dj_uro ::

ma lej, pusti fanta, naj uživa...
vw-klub.si

Janac ::

Nevem kako bi se počutil z enakim ohišjem kot ga ima druga polovica ljudi na svetu :)

Itak pa takega kot želim sploh ni na prodaj...

recimo:
(zamenjaš avto s kompi)

hvala za mnenje seveda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

SimplTech ::

Komplimenti iz moje strani. Všeč mi je da se kdo še trudi in dobro dokumentira cel proces.

To ker je napisal ajfon, je sicer res če gledaš samo na denar in porabljen čas, a zadovoljstvo da narediš nekaj sam je čisto nekaj drugega. Pa tudi naučiš se veliko stvari ob izvedbi takšnega projekta.

m0LN4r ::

Kako bi ''polepšal'' tisto škatlo od napajalnika? Razmišljal sem o lesenem okvirju alpa kakšni krom barvi...?

Jst bi ga skamufliral v les, furnir. Tako kot je Borut predlagal. Gre ze za veliko stvar, ki ne rabi izstopat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lovro535 ::

Lepo napreduje tale projekt.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Janac ::

še kak komentar glede ohišja napajalnika? in nasploh?

Mogoče pozna koga, ki izreže pločevino z laserjem ter ga zanima tut manjša naročila?

Tisti ki mi je prej rezal ne želi več, sem pa poslal generičen e-mail vsaj 10 podjetjim in dobil le en odgovor, da so zasuti z večjimi naročili...

Map ::

Lahko poizkusiš poslati mail tudi kam, kjer pločevino prebijajo. Bi znalo biti ceneje.

d4vid ::

ajfon je izjavil:

A sem mogoče jas edini, ki mi je tale projekt videt pač brezveze :).. Sej pohvalno si naredu vse pa Super bo zgledalo na koncu, sam a ni škoda časa pa dnara za neki, kar dobiš novo (ohišje) za 100€ define r5 pa zgleda ene 3x bolš... :D

Pač sam moje mnenje.. se sam nebi nikoli spuščal v tak projekt.. Nevem zakaj bi si kompliciral življenje :)

LP


Če se ti nebi spuščal v tak projekt, pa sedi za PCjem in tako zapravljaj svoj dragocen čas. Nekateri se pač odločijo naredit kaj svojega in pač zmečejo v to kolikor hočejo. Meni izgleda lesen PC res nekaj lepega in če bo čas in veselje, se bom tudi jaz spravil izdelat enega. Les mi izgleda naravno, poleg vsega pa paše v prostor skupaj z laminatom, mizo, posteljo, omaro itd...

Janac, pohvale! Meni izgleda čudovit :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

dj_uro ::

d4vid je izjavil:

Les mi izgleda naravno, poleg vsega pa paše v prostor skupaj z laminatom, mizo, posteljo, omaro itd...


malce kontradiktorno tole, mar ne??? za koga boga laminat?? parket, to je tapravo, če si že ''ljubitelj'' lesa... ;)
vw-klub.si

Janac ::

Map je izjavil:

Lahko poizkusiš poslati mail tudi kam, kjer pločevino prebijajo. Bi znalo biti ceneje.


Lahk kak konkreten predlog podjetja prosim, mogoče takega s katerim imaš izkušnje? Bi bil presenčen kok močno podjetja zanima izdelava par ploščic. :P

Map ::

Googlaj prebijanje pločevine. Izkušenj s takimi podjetji nimam, jih imam bolj s takimi, ki režejo. Je pa glede na velikost teh dveh ploščic cena občutno previsoka, ker jih lahko naredijo tudi iz odpada. In pa kolikor se spoznam na izdelovanje programov za prebijalke, vem, da ti ti dve ploščici naredijo med pavzo za en six pack, ampak verjetno težko brez vsaj malo vez.

Lahko pa na plocevine.si naročiš pločevino željene velikosti in samo luknje zvrtaš ali pelješ kam drugam, če nimaš primernega stroja in svedrov.

Projekt lahko pa pohvalim, lepo napreduje. Sem mnenja, da za kar te veseli in v čemer uživaš ni škoda denarja. Največ pa je vredno zadovoljstvo ko je projekt končan.

Janac ::

Hvala Map, še bolje bi bilo, da bi bil plačan za take projekte :) Si ne predstavljam boljše službe, ampak sem se že nekako sprjaznu, da to ni realno, niti ni servis kišt :)

Janac ::

Kaj zej!! Noben s stja ne pozna ljudi k rezejo pleh z laserjem??

Janac ::

mal sem barvu. Prozoren lak za bukev, češnja pa za stranice, poličko in nogice. Najprej sem barvo nanesu s čopičem potem pa le-to enakomerno po celi površini razporedil z gobico, tako da ni kakšnih sledi čopiča.

1



2



3



4



5




Pred mojim potegom s gobico:

5



ter s:

6



7




Sej kr gre počas......:P

še vedno iščem nekoga, ki lasersko reže pleh? Pišem maile, potem ko ne dobim odgovora jih pokličem, povedo, da bo odgovor v parih dneh, ampak seveda nič. J*** sej jim za mini naročila zgleda :(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

BorutK-73 ::

2 nanosa obvezno da pride lak do izraza, lahko tudi 3.

Janac ::

jap, imam 3 sloje v namenu. Bo pa vzelo kar nekaj časa, ker načeloma dveh strani na 1x nemorem :)

a lahko kak predlog za podjetje ki izrezuje? Eni ku''' so mi do danes obljubili odgovor, ampak seveda le-tega ni nikjer :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mihec87 ::

Probi še pocukat firme z vodnim razrezom...

Map ::

Mogoče plazma?

korenje3 ::

janac, podjetja ki imajo laserski razrez imajo serije v tisoč kosih. mi redno dajamo nerjaveče jeklo rezat na laser, pa se lahko kej za privat naredi.

aja pa za razrez jim moraš dat .dwg datoteko s konturo, in te podatle: material, debelina, količina
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Janac ::

korenje3 je izjavil:

janac, podjetja ki imajo laserski razrez imajo serije v tisoč kosih. mi redno dajamo nerjaveče jeklo rezat na laser, pa se lahko kej za privat naredi.

aja pa za razrez jim moraš dat .dwg datoteko s konturo, in te podatle: material, debelina, količina


a .dxf datoteka načeloma ni dovolj?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

korenje3 ::

ja lahko je tudi .dxf ker je isti format. samo da dxf ni kompresiran se mi zdi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Janac ::

hvala lepa. Eno vprašanje, bo rezultat isti, če grem čez s sprejem za tiste železne dele ali naj dam prašno barvat? S sprejem mislim kar brez primerja...predvsem pred rjo bi se rad zaščitil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj načrt za bodoče ohišje iz ostankov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223067 (2269) huelz
»

CM 690 II Watercooling (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
12924752 (14851) Janac
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244250 (34120) ingeniero

Več podobnih tem