» »

Merilec pretoka

Merilec pretoka

m.i.h.a. ::

No gradim si vodno hlajenje in me zanima kje prodajajo kakšne merilce pretoka. Sem gledal po Conradu in imajo same drage rešitve (od 30k sit pa gor). Beje, da se jih da tudi na matično priklopit, samo katere in kje jih kupiti?

Blisk ::

Merilci pretoka so po večini dragi in poceni take zadeve ne boš dobu, kvečjemu kake italjanske, pa še ti so dragi, ker je to industrijska elektronika, ta pa ni pocen.

m.i.h.a. ::

Ma ne, v enem cajtengu sem videl enostaven merilec pretoka v prozornem plexi ohišju iz ene strani voda vstopa iz druge pa izstopa, vmes je vetrnica in čisto malo elektronike tako, da tista stvar ni dražja od 5k. Pa kaj, če je kakšen italijanski izdelek, glavno da deluje, meri pretok in da ni draga. Navsezadnje zakaj pa bi kompliciral, saj ne gradim vodovoda.
Bom probal poskenirat tisti cajteng, da vam pokažem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

tha_Kalis ::

pumpo daj v rezervoar, tisto cev, ki pa gre drugace nazaj v pumpu, pa napelji v enega praznega pol pa stopaj v koliko casa pretece 10 litrov, ali pa koliko litrov stece v 10 sekundah:P
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

madmitch ::

m.i.h.a. imaš prav, takšne merice, prav za vodno hlajenje prodaja eden od prizvajalcev opreme za vodno hlajenje. prikluči se ga namesto ventilatorja, da lahko dobivaš podatke o pretoku (namesto obratov ventilatorja). Bom poiskal po favorites in javil
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

morphling1 ::

Zadevo ima nemški Innovatek



Samo to je bolj za štos kot pa kako natančno merejnje pretoka. Prvi se samo vrti tako da vizuelno gledaš če je pretok, drugega pa priklopiš na plato in ti kaže vrtljaje, kar pa ti brez predhodnjega izračuna kolikšen je pretok ob enem obratu, bolj malo pomeni.

Prava zadeva so kaki mehanski industrijski pretokomeri, s plovcem (kar natančni, ter poceni, jaz sem dal s poštnino 20$ na ebayu) nemehanske brezdotične izvedbe so pa zelo natančne ampak tudi zelo drage.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

m.i.h.a. ::

No to je to kar je na zgornjih slikah in ta je iz tiste revije:



Kaj mogoče kdo pozna cene in kje bi to kupil?

madmitch ::

Morphling: za povprečnega uporabnika bo tudi ta dober. Bistveno, da vidi, da pretok je in da je konstanten, ostalo so že finese.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153786 (36896) Dr_M
»

Kje dobiti big-ass satje za vodno hlajenje ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
566975 (6078) gorjanc
»

Težave z avtomobilsko elektroniko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
259610 (8920) mevden
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473796 (2944) TESKAn
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252248 (1675) VASkO

Več podobnih tem