» »

linux... kako naštelat povezavo za adsl

linux... kako naštelat povezavo za adsl

mrTwelveTrees ::

No v lunuxu - text mode - nič grafike, me znami kako se naštela, da bi mi računalnik se povezal preko switcha v adsl modem in tako dobil svoj IP - imam dinamični IP

potem pa še neki, tisto Dinamičen DNS Servis - http://www.gajba.net/dynip.php
lavfa tudi za lunux text mode ?

da mo mel recimo krneki.streznik.org na dinamičnem IPju

Phoebus ::

Preko switcha? Mislis routerja? Napisi "dhclient" in dobil bos IP.

Brane2 ::

linux text mode je, kar se tega tiče verjetno tudi pri tebi povsem enak Linuxu v graph mode :D

Pri Linuxu imaš koncept "runlevelov", ki določajo kaj se štarta kdaj. Nekako tako kot tisti uvodni skrin v Winsih 98, ki te vpraša kaj hočeš: DOS/varni zagon etc etc crap.

Pri moji verziji je runlevel 3 nekako to, da se mašina dvigne v celoti z vsem, razen X ov, ki pomenijo grafično okolje. Čeprav takrat strroj dela v ukazni vrstici, je popolnoma "pri zavesti". Kar se ADSL-a na Linuxu tiče, moraš imeti:

-ustrezne opcije prevedene že v kernelu. KOt recimo podporo za PPPoE (PPP over EThernet), DHCP (za avtomatsko dodelitev IPja) itd.
- ustrezen util, ki instalira PPPoE link, ki se nato obnaša kot nova mrežna kartica z dodeljenim IPjem.

Točnega imena util-a ne vem več, vem pa da sem že jaz svojčas spraševal o tem in na STju dobil odgovor, ki dela ko šus. Zato poišči po siteu...

Gandalfar ::

najprej povej kero distr uporabljas :)

Phoebus ::

Saj je reku, da ima switch oz. router....za to ne rabi nic konfigurirat; samo pumpne se z dhclientom.

Ce pa tega nima, pa naj zalaufa "pppoeconf" pa bo ukucal potrebne podatke pa bo.

Tistega na konc pa ne razumem k sprasuje....dhcp server al kaj?

mrTwelveTrees ::

Gandalfar: red hat 8.0

Gapi ::

Pa zakaj mu noben ne napiše da da z adsl-setup se lohk poveže na inet oz. z adsl-start. To mislim da velja v primeru ce mas gor paket od RoaringPingvin al nek tazga.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z povezavo v Fedori (ADSL)

Oddelek: Operacijski sistemi
6815 (747) R4D30n
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333545 (2539) Ursus
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384743 (4262) SasoS
»

Ddos napadi? ali kaj drugega? (Nek čudn problem)

Oddelek: Omrežja in internet
171400 (1086) rok86
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254453 (4003) BBB

Več podobnih tem