» »

Kateri Linux mi priporočate?

Kateri Linux mi priporočate?

Huey P ::

Mam par vprašanj...

-Zanima me keri Linux mi priporočate (distribucijo), predvsem bom delal v Windows X in na namizju KDE 2. In cena.

-A lahko dam na eno particijo diska Win 2000 in na drugo Linux, a bom potem lahko igral igre in programe, ki v Linuxu ne grejo?

bastadu ::

Glede particij, JA! Lahko imaš na enem Lunux in na enem Win2k: Nevem pa kako si mislil glege iger? Za linux obstajajo emulatorji, da lahko igraš tudi nekatere igre in programe, ki so sicer napisani za Win, vendar je to taoko bolj, glih toliko da laufa. Drgače pa če imaš 2 OSa pa itak lahk špilaš nekatere špile v Win2k... Toliko (lahko da se kej tudi motim, ker to niso moje izkušnje, ampak kar sem prebral)

YouR MaMa ::

ce si zacetnik ti priporocam redhat al pa mandrake ..

cena ? Linux je zastonj .. ce ti je skoda casa, da bi si ga dol vzel pa ga poisci pri kakem piratu, al pa v kaki trgovini ..

kak mislis z igrami pa programi ?

whatson ::

jaz ti tudi priporocam RH ali mandrake..
ja na racunalniku imas lahko vec OSov.. tudi igre bos lahko se naprej igral :D

Vexto ::

Suse ali mandrake. Pa ne KDE, ker gre počasi v pozabo. Raje Gnome ali pa IceWM, ki pa tko ali tko trga.

Huey P ::

Vexto zkaj ne KDE? Kaj pa najnovejši KDE 2.1?

PaJo ::

Zakaj ne KDE 2.x? Ce pa stva enostavno zgleda cool! Jaz sem namrec tudi pristas KDE-ja.
Drugace glede distribucije pa ti priporocam kaksen SUSE ali pa RH, pa itak se vse distribucije dandanes dajo cisto na lahko instalirat:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tiger ::

Vexto: si sploh kdaj videl KDE2, da greš začetniku odsvetovat to čudovito namizje, ki po funkcionalnosti dosega windows namizje.

Drugač pa za začetnike priporočam Mandrake 7.2 ali pa 8.0, ki bo z vsemi dobrotami (KDE 2.1, kernel 2.4,..) izšel čez kakšen mesec.

zetko ::

Mislim da je Red hat najbol primeren za začetnike.

Drgač pa poglej na lugos in se skušaj odločiti :D

//// ::

Priporočam Red Hat distribucijo.;)

Jaz imam 3 sisteme na računalniku, o četrtem pa še razmišljam (BeOS).:\

bastadu ::

GaPe! Kakšen imaš ba boot meni? A maš kr LILO? A se da naredit, da npr. če imaš Win2k in WinME gor in imaš dual boot meni... ami bi lahko v enakem meniju bil tudi zagon Linux-a? Kako bi to naredu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554743 (3703) mile
»

Linux v Ms pisarni - pomoč pri izbiri!

Oddelek: Programska oprema
71087 (943) MI_KO
»

L I N U X

Oddelek: Operacijski sistemi
181625 (1308) nsignific
»

HOW TO: Poleg WIN2k se RedHat?

Oddelek: Operacijski sistemi
201823 (1649) twosocks
»

Kater paket Linuxa mi priporocate?

Oddelek: Operacijski sistemi
372342 (1821) Cr00k

Več podobnih tem