» »

Laserske kartice

Laserske kartice

jncar ::

A mi lahko kdo pove kaj je to? Morem naredit seminarsko do 1.1.2015 pa nikjer ne najdem kaj bi to bilo? A so to navadne kartice kot jih mi poznamo, pač te debit kartice Visa, pa to?
  • spremenil: bluefish ()

theBill ::

Zakaj si za temo seminarske izbereš področje, o katerem nimaš pojma?

jncar ::

Nisem izbral ampak mi jo je profesor dodelil.

AnotherMe ::

Kateri predmet, katera sola?

jncar ::

Pa saj nima veze, če pa že Višja strokovna šola telekomunikacije, predmet Informatika. Torej veste kaj so laserske kartice? So to mogoče kartice, ki imajo znotraj kakšen čip ali pa črtno kodo in potem gre skozi laser, da jo zazna? Je to to?

SimplyMiha ::

Vprašaj profesorja, saj te ne bo ugriznil. Če ti je dal to temo, potem tudi že ve, za kaj se gre.

jncar ::

Problem je ker morem jaz to oddat 1.1.2015 23:55h.

AnotherMe ::

Edino kar mi pade na pamet so placilne kartice neke svedske ali norveske firme... Mislim, da so potem imel tudi nek online placilni sistem podoben paypalu... Ampak to bi dal pod ekonomijo ne pod informatiko...

Gandalfar ::

Pomojem misli "luknjanje kartice" - Punched card @ Wikipedia in Luknjana kartica @ Wikipedia

jncar ::

Problem je, ker moram jaz to oddat 1.1.2015, 23:55h in verjetno ne bo odgovoril. Sam sem kriv ampak nima veze.

Jaz mislim, da so to te kartice, kot so naprimer Špar kartica, DM kartica, ki grejo čez laser. Pač kartice, ki imajo črtno kodo gor in laser to črtno kodo zazna. Tako kot vse ostale izdelke.

Kreditne kartice pa niso laserske. Ker tam mislim, da na magnet deluje ali nekaj tekega. Imam prav?

delfinus ::

Morda kartice za detekcijo? https://www.thorlabs.com/newgrouppage9....

delfinus ::

Verjeto so tiste kartice za detekcijo valovne dolzine laserja in ostalih svetlobnih valovanj prevec specializirane za tematiko seminarske, ampak nikad se ne zna. Verjetno ti je profesor dal napacne instrukcije, ali pa si ga morda narobe razumel? Verjetno gre za kartice s crtno kodo. Za citanje teh kartic pa lahko uporabljas tudi laserske citalce. Kartica pa ni nic laserska :).

lp, d.

Matako ::

Možno da gre za tip kartic, o katerih je Slovenija razmišljala tudi za časa uvedbe izkaznic zdravstvenega zavarovanja.

Gre za kartice s strojno berljivim pasom, ki uporablja podobno optično tehnologijo zapisa kot CD plošče.
Tipičen primerek:


in še

http://www.laserfocusworld.com/articles...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

marS ::

...no more heroes...
https://ilbis.com/

delfinus ::

Hehe, tole je ze dost vec tematik kot samo za eno seminarsko nalogo o "laserskih karticah". Lahko ze razmisljamo o vec doktoratih :).

Daniel ::

Nekam zanimivo malo časa za oddat seminarsko nalogo...

Machete ::

mitja73 ::

Laserske kartice, povprašaj na Prevent k je to eden razlogov da so propadli. ;-)

poweroff ::

No, malce googlanja: http://www.dnevnik.si/posel/novice/1042...

Notri se omenja podjetje LaserCard... še malo googlamo in: LaserCard Counterfeit Resistant ID Cards

... pa še malo: HID Global @ Wikipedia
HID Global is a manufacturer of secure identity solutions. The company is owned by Assa Abloy, a Swedish supplier and manufacturer of locks.
2011 Acquired LaserCard for $80 M USD- a provider of secure ID stuff

Evo, naprej boš pa že sam znal.
sudo poweroff

Isotropic ::

mitja73 je izjavil:

Laserske kartice, povprašaj na Prevent k je to eden razlogov da so propadli. ;-)

zakaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420502 (19122) LuiIII
»

Osebno dopolnilno delo

Oddelek: Loža
71565 (1313) St235
»

iPhone 6 se umika iz Rusije? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10635222 (31131) [D]emon
»

Spar črtna koda (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9020060 (14009) ales85
»

Črtne kode beremo že 35 let

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
306695 (5539) opeter

Več podobnih tem