» »

Izdelava spletne strani

Izdelava spletne strani

GummyBear ::

Potrebujem nasvet pri izdelavi spletne strani. Vse skupaj je postavljeno na HTML5 + Bootstrap CSS, nekaj je tudi Javascripta. Meni sem nameraval izdelati tako, da bi vsaka povezava kazala na novo datoteko (predvsem zaradi preglednosti). Vendar potem se pojavi nov problem - če želim spremeniti template (header, footer, oblikovanje menija) moram popraviti vsako datoteko posebej, kar pa tudi ni najboljša rešitev. Kako bi to rešil? Se pravi, da bi imel več datotek in bi imel ponavljajoče se stvari samo enkrat napisane (in ne v vsaki datoteki). Da poenostavim, rad bi izdelal "master page" z glavo, nogo in menijem, ki bi ga vključil v ostale html dokumente. Delam pa samo z omenjenimi tehnologijami, WordPress in ostala orodja ne pridejo v poštev.

Gandalfar ::

Tole si poglej: http://jekyllrb.com/

martin1 ::

Zdravo klapa

Ja, še en tistih, ki nimajo pojma o izdelavi spletnih strani, pa bi radi to nardili :)

Situacija je sledeča- imamo družinsko podjetje in seveda potrebujemo spletno stran. Sta dve rešitvi: plačaj izdelavo spletne strani ali pa jo naredi sam. V kolikor damo izdelati spletno stran to poleg začetnega stroška pomeni tudi sprotne stroške, ko je potrebno menjavati fotografije, dodajati kakšne objave, ...

Če pa se je lotim imam sledeči problem. Nimam nikakršnega znanja o kodiranju. Na spletu sem sicer našel stran, ki ponuja že narejene template (templatemonster.com). Predpostavljam, da ko kupiš, dobiš nek dokument, ki vsebuje kode in obstoječo vsebino (npr.: naslov1, naslov2, ''tukaj pride besedilo'', ...). Ne želim vas podcenjevati, vendar mislim, da z nekaj osnovnega znanja bi se to dalo urediti. Problem pa nastane, ko bi želel template spreminjati (npr.: spreminjati lego okvirčkov, dodajanje gumbov v navigacijskem meniju, ...).

Našel sem še eno spletno stran, ki ponuja zelo enostavno urejanje spletne strani (www.wix.com). V njihovem urejevalniku enostavno premikaš okvirčke, spreminjaš ozadja, ... Ko končaš z urejanjem lahko objaviš spletno stran z naslovom www.------.wix.com ali pa zakupiš domeno, gostovanje in njihovo predlogo in plačuješ mesečno nek znesek, kar na letni ravni znese kar nekaj stroškov.

Zanima me, če obstaja program, spletna stran, ki omogoča, da na enostaven način izdelaš in urejaš spletno stran na že narejenih templateih in da lahko objaviš stran na domeni, ki je ne kupiš preko njih? Da se razumemo, takšen program sem pripravljen plačati, mislim, da dolgoročno bi znalo biti ceneje kot mesečno plačevati za storitev.

Imate še kakšen drug predlog?

Hvala že v naprej

Martin

bleem ::

martin1 je izjavil:

Zdravo klapa

Ja, še en tistih, ki nimajo pojma o izdelavi spletnih strani, pa bi radi to nardili :)

Situacija je sledeča- imamo družinsko podjetje in seveda potrebujemo spletno stran. Sta dve rešitvi: plačaj izdelavo spletne strani ali pa jo naredi sam. V kolikor damo izdelati spletno stran to poleg začetnega stroška pomeni tudi sprotne stroške, ko je potrebno menjavati fotografije, dodajati kakšne objave, ...

Če pa se je lotim imam sledeči problem. Nimam nikakršnega znanja o kodiranju. Na spletu sem sicer našel stran, ki ponuja že narejene template (templatemonster.com). Predpostavljam, da ko kupiš, dobiš nek dokument, ki vsebuje kode in obstoječo vsebino (npr.: naslov1, naslov2, ''tukaj pride besedilo'', ...). Ne želim vas podcenjevati, vendar mislim, da z nekaj osnovnega znanja bi se to dalo urediti. Problem pa nastane, ko bi želel template spreminjati (npr.: spreminjati lego okvirčkov, dodajanje gumbov v navigacijskem meniju, ...).

Našel sem še eno spletno stran, ki ponuja zelo enostavno urejanje spletne strani (www.wix.com). V njihovem urejevalniku enostavno premikaš okvirčke, spreminjaš ozadja, ... Ko končaš z urejanjem lahko objaviš spletno stran z naslovom www.------.wix.com ali pa zakupiš domeno, gostovanje in njihovo predlogo in plačuješ mesečno nek znesek, kar na letni ravni znese kar nekaj stroškov.

Zanima me, če obstaja program, spletna stran, ki omogoča, da na enostaven način izdelaš in urejaš spletno stran na že narejenih templateih in da lahko objaviš stran na domeni, ki je ne kupiš preko njih? Da se razumemo, takšen program sem pripravljen plačati, mislim, da dolgoročno bi znalo biti ceneje kot mesečno plačevati za storitev.

Imate še kakšen drug predlog?

Hvala že v naprej

Martin


Glede na to kaj si napisal, raje plačaj nekoga. Uporaba templata ne pomeni, da ne rabiš nič vedeti ali znati.

Machete ::

Pa tudi lice podjetja je drugačno in bolj profesionalno, če je tako kot je treba narejeno.
Samo da nekaj je, pa da je seveda zastonj, pove veliko o firmi in pristopu le-te do zadev.
Veliko, oz. vedno več strank, bo tak amaterski pristop opazilo. Pa to velja za vsa področja, ne samo za spletno.
Samo v razmislek. Mogoče je kje tak pristop neškodljiv, ampak prej v rajonu prodajanja drv ipd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Netrunner ::

martin1 je izjavil:

Zdravo klapa


Dizajn in razrez ni poceni, zato se veliko podjetij poslužuje predlog iz template monster, theme forest ipd ..

Če se odločiš da greš sam v to, potem ne kupi html predloge, ampak raje kakko wordpress predlogo ali kak drugi CMS. Dejsto pa je to da če boš sam delal z nepoznavanjem tehnologij, boš naredil nekaj za silo.

Priporočam raje da plačaš nekoga da ti zadeve postavi in od tam naprej urejaš sam. Stroškov razen gostovanja in domene načeloma ne boš imel, saj vsebine, slike ipd zadeve lahko vse urejaš preko CMSja za akterega pa ne rabiš nekega extra znanja.

xda develope ::

Sam sem pravtako delal spletno stran lotil sem se je v joomli template pa sem naredil v artisteerju(prijatelj ima lincenco),samo v vednost da nisem crackal.
Potem sem pa zakupil gostovanje in domeno, sam sem vzel pri neo-serv in preko softaculusa naložil joomlo.Uploadal in dal import content from template in vse je nared.

neoserv ::

xda develope je izjavil:


Potem sem pa zakupil gostovanje in domeno, sam sem vzel pri neo-serv in preko softaculusa naložil joomlo. Uploadal in dal import content from template in vse je nared.


Super, me veseli :) Uporabo nelicenčnih produktov močno odsvetujem, ker so velikokrat okuženi s PHP malware-om, ki razpošilja SPAM in počne podobne grdobije.

S Softaculous je pa namestitev res zelo, zelo enostavna, pa še Joomlo lahko potem posodabljaš brez da bi se vanjo prijavil.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

borča ::

POzdravljeni. Tudi mene zanima ustvarjanje in urejanje spletnih strani. Gledal sem WordPress in Joomla vendar je vse skupaj samo za kakšen blog. Obstaja kaj za nas začetnike kjer bi se dalo kaj naučiti? Hvala LP

hellboy123 ::

borča je izjavil:

POzdravljeni. Tudi mene zanima ustvarjanje in urejanje spletnih strani. Gledal sem WordPress in Joomla vendar je vse skupaj samo za kakšen blog. Obstaja kaj za nas začetnike kjer bi se dalo kaj naučiti? Hvala LP


Seveda!

Youtube: wordpress beginners tutorial

šajtrga ::

Še ena uporabna stran če začenja kdo z WPjem
http://www.wpbeginner.com/

Netrunner ::

borča je izjavil:

POzdravljeni. Tudi mene zanima ustvarjanje in urejanje spletnih strani. Gledal sem WordPress in Joomla vendar je vse skupaj samo za kakšen blog. Obstaja kaj za nas začetnike kjer bi se dalo kaj naučiti? Hvala LP


Za vsak CMS oz. bilokakšno tehnologijo imaš malo morje tutorialov na netu. Za najbolj znane kot je WP, Drupal ipd je tega več kot preveč. Vendar osnova za izdelavo spletnih strani niso CMSji ampak tehnologije na katerih zadeve delujejo in sicer html, css, js, php, mysql, .... Ko se teh osnov navadiš greš uporabljat CMSje

scipascapa ::

A to govorite o spletni strani ali trgovini?

Netrunner ::

scipascapa je izjavil:

A to govorite o spletni strani ali trgovini?


Spletna trgovina = Spletna stran !

To je samo poimenovanje, oboje sta spletni strani. Razlika je samo v temu kakšna tehnologija se uporabi v ozadju. Za spletne trgovine se uporablja CMS-je namenjene trgovinam kot je OpenCart, Magento, ... Za klasične vsebinske spletne strani pa CMSje kot je Drupal, Wordpress, Modx, ...

V bistvu z vsakim CMSjem lahko narediš spletno trgovino oz. CMS niti ni nujno potreben :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623483 (2300) Lonsarg
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014493 (8309) Netrunner
»

Opcije izdelave spletne strani za podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9915741 (12218) BigWhale
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013785 (6422) Tody
»

Kaj moram paziti pri kupovanju spletne strani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
7313909 (11595) tiga325

Več podobnih tem