» »

Cene spletnih strani

Cene spletnih strani

TehDucky ::

Živjo, rabil bi eno približno ceno za čist osnovno spletno stran - vizitko. Na spletni strani rabim dva gumba za dve drugi spletni strani, spodaj en slideshow za 5 slik, pod tem pa kontakt in informacije. Edino malo bolj zahtevno stvar bi rad, da je prilagojena tudi za tablice in telefone.

Kater sistem je primeren in kakšna je cena za to, da en to naredi in stoji za tem 100%. Sam bi jo mogoče še sestavil, samo hočem nekoga, ki je pripravljen za plačilo to narediti hitro in dobro.

Hvala za odgovore in ideje.

Tody ::

200 do 500 eur + vzdrževalna pogodba

Drugače pa wordpress, themeforest (tema 50 $) in gostovanje od 5 do 50 eur na leto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

S4ul3 ::

Tody je izjavil:

Drugače pa wordpress, themeforest (tema 50 $) in gostovanje od 5 do 50 eur na leto


+1 za ta konkreten primer.

Moraš pa še razumeti kako urediti DNS-e in kako postaviti WP. Oboje lahko narediš sam, če rtfm. Najprej si obvezno okvirno (v Excelu, Wordu, paintu) postavi svojo vsebino (kako hočeš, da stran izgleda) in šele potem išči temo. Iz kontra strani (da boš vzel temo, ki ti je všeč in boš svojo vsebino prilagajal temi) se hitro zaplezaš po mojih izkušnjah.

blackbfm ::

Ne serite z wordpressom, to postaviš če misliš redno menjat oz. dodajat vsebino.. Za neko enostavno predstavitev je najbolje čist html/php, ni vzdrževanja potem.

S4ul3 ::

blackbfm je izjavil:

Ne serite z wordpressom, to postaviš če misliš redno menjat oz. dodajat vsebino.. Za neko enostavno predstavitev je najbolje čist html/php, ni vzdrževanja potem.


Za laika je na predstavitveni strani problem CSS, ker hočeš, da ti reč dela na vseh brskalnikih in telefonih/tablicah. Mi sploh ni jasno zakaj bi si življenje na statični strani kompliciral s PHPjem.

Kakšno vzdrževanje že z WP?

blackbfm ::

Za laika je na predstavitveni strani problem CSS, ker hočeš, da ti reč dela na vseh brskalnikih in telefonih/tablicah.


A danes sploh še kdo kodira non-responsive css? :-)

Mi sploh ni jasno zakaj bi si življenje na statični strani kompliciral s PHPjem.


Recimo ker se določene stvari da poenostavit z includanjem in kakšno drugo malenkostjo.

Kakšno vzdrževanje že z WP?


Treba je redno updejtat wp (in plugine)

Netrunner ::

Za omenjeno spletno vizitko več kot čisti html res ni potreben.

TehDucky => Na theme forest pod sekcijo html templates si kupi eno predlogo za cca 15-20$ in daj nekomu da ti jo prilagodi. Cena mora biti pod 200EUR, saj se gre samo za odstranitev odvečnih elementov in vstavljanje tvojih textov.

Vzdževanja ne potrebuješ in gostovanje lahko vzameš najceneje kar ga dobiš, saj ne potrebuješ php-ja, mysql-ja ipd...

Upoštevati moraš da na taki strani brez znanja html-ja ne boš mogel enostavno spreminjat textov, se pravi da za vsako spremembo boš potreboval nekoga da ti to uredi če sam ne znaš. Če ti to ni dovolj, potem potrebuješ CMS, tako da se drži nasvet od Tody-ja. (Seveda CMS zviša ceno izdelave, vendar ti da več kontrole / cena 200-500EUR je primerna)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

hendriks ::

squarespace

TehDucky ::

Super, hvala za odgovore in ponudbe. Sem dobil prvotno ponudbo za tako stran kot je www.surf.si za 450€, ampak ker bo spletna stran samo vizitka in odskočna deska za drugi dve strani, se mi je to zdelo kar drago. Sploh ker ne potrebujem niti tega da se scrolla.

@StarCitizen, ja imamo spletno trgovino, ki se pa imenuje drugače od fizične trgovine, zato bo fizična samo odskočna spletna stran. Trenutno uporabljamo shopify za spletno trgovino in bi podoben način uporavljanja bil kar dober, sicer je še vedno veliko stvari treba naročit programerju, da se spremeni. Je pa vsaj vstavljanje textov, izdelkov, slik in podobnih zavihkov ter kolekcij enostaven.

Bom še malo razmislil pa se odločil kako in kaj. Če ne drugega, sem dobil kar nekaj ponudb na ZS pa bom videl kako naprej. Hvala še enkrat.

bleem ::

godaddy websit builder ...

okica11 ::

Kdo zna naj prosim odgovori: kaj pa se zgodi če Wordpressove strani NE posodabljaš :) ?

Goran's Blog ::

okica11 je izjavil:

Kdo zna naj prosim odgovori: kaj pa se zgodi če Wordpressove strani NE posodabljaš :) ?

Če ni posodobitev pride do večje možnosti vdorov.

šajtrga ::

Goran's Blog je izjavil:

okica11 je izjavil:

Kdo zna naj prosim odgovori: kaj pa se zgodi če Wordpressove strani NE posodabljaš :) ?

Če ni posodobitev pride do večje možnosti vdorov.

Še vseeno lahko spremeniš login URL :)

XsenO ::

Da izkoristim na hitro. Kot dokaj novinec na wordpressu a ni dovolj se recimo enkrat na mesec loginat pognat update za vse na hitro pogledat, če se ni nič brejkalo in to je to?
1 + 1 = 1

Netrunner ::

šajtrga je izjavil:

Še vseeno lahko spremeniš login URL :)


To je ena izmed zaščit WP, vendar če CMS ni up to date je šansa da te kdo hackne večja.

XsenO je izjavil:

...enkrat na mesec loginat pognat update za vse na hitro pogledat, če se ni nič brejkalo...


Načeloma je dovolj. Seveda dobro je tudi da predhodno skriješ default login in po možnosti ga zakleneš na določen IP. Popaziš da so pravice na filesistemu pravilno nastavljene ipd osnovne varnostne zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Excalibrus ::

TehDucky je izjavil:

Super, hvala za odgovore in ponudbe. Sem dobil prvotno ponudbo za tako stran kot je www.surf.si za 450€, ampak ker bo spletna stran samo vizitka in odskočna deska za drugi dve strani, se mi je to zdelo kar drago. Sploh ker ne potrebujem niti tega da se scrolla.

@StarCitizen, ja imamo spletno trgovino, ki se pa imenuje drugače od fizične trgovine, zato bo fizična samo odskočna spletna stran. Trenutno uporabljamo shopify za spletno trgovino in bi podoben način uporavljanja bil kar dober, sicer je še vedno veliko stvari treba naročit programerju, da se spremeni. Je pa vsaj vstavljanje textov, izdelkov, slik in podobnih zavihkov ter kolekcij enostaven.

Bom še malo razmislil pa se odločil kako in kaj. Če ne drugega, sem dobil kar nekaj ponudb na ZS pa bom videl kako naprej. Hvala še enkrat.


Tut tale surf.si ni optimalno narejena, po par min se najde kr bugov, da o sami faljeni navigacjii ne govorimo. Zdej cena ti je odvisna tako od stopnje "profesionalnosti" in zahtevnosti. Pri vsaki stvari se ti cena sorazmerno dviga

dunda ::

Ceno dvigne tudi, če so materiali nepopolni. Recimo, da mora postavljalec spletne strani pisati besedila, popravljati slovnične napake, obrezovati in pretvarjati (ali iskati) fotografije ... pri teh nižjih cenovnih postavkah se vse to pozna. Takoj je nekaj ur dela. Sem pred kratkim prav beležil, koliko časa porabim s takimi stvarmi ... sem bil presenečen.
https://www.kacnje.eu

Goran's Blog ::

šajtrga je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

okica11 je izjavil:

Kdo zna naj prosim odgovori: kaj pa se zgodi če Wordpressove strani NE posodabljaš :) ?

Če ni posodobitev pride do večje možnosti vdorov.

Še vseeno lahko spremeniš login URL :)

Pa ti misliš, da je sprememba login urlja velika ovira...
Logiranje iz enega IP-ja je nejboljša rešitev.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava strani za manjsa podjetja

Oddelek: Loža
121631 (816) martincek1
»

WordPress 5.0

Oddelek: Izdelava spletišč
222776 (2051) Netrunner
»

Opcije izdelave spletne strani za podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9915585 (12062) BigWhale
»

Spletna stran, mi kdo prosim razloži?

Oddelek: Izdelava spletišč
243334 (1988) sistemc
»

Olajšanje izdelave spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
244935 (3518) FlyingBee

Več podobnih tem