» »

Prenosnik, AiO ali Nettop?

Prenosnik, AiO ali Nettop?

rs1975 ::

Počasi bo potrebno starega prenosnika menjati za kaj drugega, pa bi prosil za vaš nasvet kaj naj kupim.

Sedanji prenosnik sem zelo malo prenašal naokrog, z prihodom tablic pa je moj prenosnik v bistvu postal nazmizni računalnik. Ravno zarade tega sem začel gledati, da bi namesto novega prenosnika raje vzel kakega AiO ali Nettopa pa zraven še monitor. V bistvu si želim tudi večji monitor (tam okoli 23 col). Klasičen namizni računalnik (škatla pod mizo in monitor) odpade.

Računalnik uporabljam čisto za vsakdanje stvari, nič posebnega. Brskanje po internetu, kaki downloadi, Office, tudi filme v bistvu ne gledam, samo prečekiram ko urejam podnapise. Igric ne igram.

Kaj mi priporočate, tam do nekje okoli 600-700 EUR?

Zelo dobrodošla bi bila tudi mnenja lastnikov AiO in Nettopov kako se v praksi obnesejo, s čim ste zadovoljni in kaj pogrešate.

Hvala

GGGGG ::

Mac mini, cca. 550€. Majhen, tih, dovolj hiter.

hojnikb ::

za tak namen je mitx sistem za 200€ okol j1900 preko glave.
#brezpodpisa

rs1975 ::

GGGGG je izjavil:

Mac mini, cca. 550€. Majhen, tih, dovolj hiter.


Ja, tudi sam sem najbolj zagrez za Mac Mini-ja.

Vidim, da so v Nemčiji cene dosti nižje kot pri nas;
Za 589 EUR je že model z 8GB RAM-a:
http://www.hardwareversand.de/en/Mac+Mi...

Za 679 EUR je pa model z 8G RAM-a, plus 1TB HDD in boljšo grafično:
http://www.hardwareversand.de/en/Mac+Mi...

Ne vem kap pomeni zraven Docs EN - je to zraven kakšen program, podoben Office-u?

Apple-a na splošno ne poznam - vem, da je zraven OS Yosemite. V sklopu OS sta app Pages in Numbers - je to ekvivalentno MS Officu ali je potrebno nabava MS Office za Mac-a?

Invictus ::

Lahko pogledaš Intel NUC.

Precej v redu zadeve, majhne, in tudi v dovolj zmogljivih konfiguracijah.

Za Mac Mini priporočam letnik 2012. Ga lahko še sam nadgradiš. Zadnjih modelov ne moreš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

rs1975 ::

Invictus je izjavil:

Lahko pogledaš Intel NUC.

Precej v redu zadeve, majhne, in tudi v dovolj zmogljivih konfiguracijah.

Za Mac Mini priporočam letnik 2012. Ga lahko še sam nadgradiš. Zadnjih modelov ne moreš.


Ja, to sem opazil, da niso več nadgradljivi. Ampak, po drugi strani, bi ga verjetno nadgradil samo z RAM-om, ostalim pa ne. Tako, da je po mojem bolje sedaj vzeti 8GB, pa imaš mir. Grafične ne bi nadgrajeval, ker ne bo potrebe, HDD pa je itak zunanji...

AnotherMe ::

Kolegica je zelo zadovoljna z temle:

http://www.mimovrste.com/all-in-one/hp-...

Sam bi sicer raje dodal še par sto evrov in vzel imac-a (ker je lepši :D).

GGGGG ::

Ne vem kap pomeni zraven Docs EN - je to zraven kakšen program, podoben Office-u?

Apple-a na splošno ne poznam - vem, da je zraven OS Yosemite. V sklopu OS sta app Pages in Numbers - je to ekvivalentno MS Officu ali je potrebno nabava MS Office za Mac-a?


Nimam pojma kaj pomeni Docs EN. Software ni, ugibam na nakazuje na lokalizacijo. Čeprav ne vem kako točno, kolikor vem tako ali tako ne dobiš zraven tipkovnice.

Pages in Numbers pa nista ravno ekvivalent MS Officu. Lahko sta čisto OK alternativa v določenih primerih, ampak, če veliko uporabljaš MS office ga boš verjetno želel tudi na macu. iWorku manjka precej advanced featurjev (je pa po drugi strani zelo enostavno narediti dokumente, ki zgledajo profesionalno oblikovani).

mitja73 ::

Intel NUC in ga montiraš na zadnjo stran monitorja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel NUC za server

Oddelek: Strojna oprema
252476 (1625) mahoni
»

mini računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
294601 (3215) m0LN4r
»

predlog za HTPC?

Oddelek: Zvok in slika
264049 (3413) driver_x
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20517075 (12803) opeter
»

Apple se boji PC platforme (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
609309 (7923) borchi

Več podobnih tem