» »

Inštalacija Windows 8.1 na hibrid disk?

Inštalacija Windows 8.1 na hibrid disk?

M-XXXX ::

Kolega je dobil Asusa N551J laptop (1TB +22GB SSD-ja). Kako zadevo inštalirati? Inštaliram na HDD kaj pa potem s SSD-jem?
  • spremenil: M-XXXX ()

dellon ::

Instalacija je normalna kot vsakokrat.

Hibrid SSD deluje kot nekakšen cache za stvari, ki jih uporabljaš veliko.

M-XXXX ::

dellon je izjavil:

Instalacija je normalna kot vsakokrat.

Hibrid SSD deluje kot nekakšen cache za stvari, ki jih uporabljaš veliko.

Brez vsake nastavitve ali je potrebno kaj? In kako bi zadevo preveril, če deluje ali ne?

boogie_xlr ::

Zadeva se obnaša kot en disk. Windows vidi en velik kos prostora, hardware pa poskrbi, da se pomembnejši (beri pogosteje dostopani) podatki hranijo na ssd delu diska.

M-XXXX ::

boogie_xlr je izjavil:

Zadeva se obnaša kot en disk. Windows vidi en velik kos prostora, hardware pa poskrbi, da se pomembnejši (beri pogosteje dostopani) podatki hranijo na ssd delu diska.

Hm, windows vidi 2 diska. Windows settup vidi dva diska :/

AnotherMe ::

Verjetno v laptopu ni hibridni disk, ampak je (enako kot v mojem zenbooku) navaden disk, in pa nek mali ssd, ki je prilotan na osnovni plošči.
Za w8 sicer nisem prepričan, je pa verjetno postopek podoben kot na w7:
- namestiš sistem normalno na trdi disk
- po končani namestitvi v windows explorerju z desno klikneš na ssd disk, nato properties, nato zavihek ReadyBoost, kjer izbereš, da želiš ssd uporablat za cache in kolikšen del ssdja želiš uporabljat.
- windows potem sam razporeja datoteke na ssd, tako da pospeši delovanje celotnega sistema....

pred par tedni sem tudi sam na tem forumu spraševal enako, pa sem se potem moral sam naučit ;) No na koncu sem itak obupal in dal namesto navadnega diska še en SSD, tako da tisti mali prilotani ssd v windows sploh več ne uporabljam, ampak ga imam za mint.

Ti pa sporoči kako bo delalo.

hojnikb ::

Vklopi intel srt. Readyboost je za sisteme z malo rama, ne za ssd kesiranje.
#brezpodpisa

SimplTech ::

Imel pred nekaj časa zelo podobno situacijo z Samsungovim Ultrabookom - ravno tako kombinacija klasičnega diska in 20GB SSDja prilotanega na ploščo.

Stvar zahteva kar nekaj mahinacije, v pomoč so mi bili forumi, kjer so drugi uporabniki opisali svoje izkušnje. V pomoč ti je lahko tudi tale YT video: link

So pa vsi po vrsti predlagali da se klasični disk zamenja z pravim SSDjem, ta mali SSD na plošči pa preprosto zanemari. Ker je z njim več problemov kot koristi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD za cache

Oddelek: Strojna oprema
253172 (2467) AnotherMe
»

NVIDIA GeForce GTX850M 2GB

Oddelek: Strojna oprema
9919 (780) moat
»

Defragmantacija hibridnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
203737 (3399) stewo
»

Hibridni disk za prenosnik: dobre in slabe izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609633 (8870) hojnikb
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24651221 (48102) MrStein

Več podobnih tem