» »

Zakaj Go Keyboard žere podatke?

Zakaj Go Keyboard žere podatke?

francek1 ::

Malo sem analiziral porabo podatkov mojega SGS4 in ugotovil, da daleč največ podatkov potroši Go Keyboard (140MB v 28 dneh!!!). Kaj za vraga ima ta aplikacija z prenašat tako količino podatkov??? Itak je že letel z naprave.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mesar ::

https://play.google.com/store/apps/deta... tole?

Adsi? Za nove simbole in razne podatke se ven povezuje? Za slovar se lahko ven povezuje... Lahko kopijo vsega kar napišeš nekam vem pošilja...

Lahko daš Wireshark oz Shark for root gor pa pogledaš kateri podatki letijo ven/not, oz če so na varni povezavi boš pa videl vsej kam letijo podatki, če že ne podatkov, ki letijo ven/not.
Your turn to burn!

francek1 ::

Mesar je izjavil:

https://play.google.com/store/apps/deta... tole?

Adsi? Za nove simbole in razne podatke se ven povezuje? Za slovar se lahko ven povezuje... Lahko kopijo vsega kar napišeš nekam vem pošilja...

Lahko daš Wireshark oz Shark for root gor pa pogledaš kateri podatki letijo ven/not, oz če so na varni povezavi boš pa videl vsej kam letijo podatki, če že ne podatkov, ki letijo ven/not.

Ja, točno ta. Absurdna je količina podatkov glede na to, da je FB na drugem mestu z 54 MB prenesenih podatkov.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

shadeX ::

Adsi ni variante da bi porabili toliko podatkov. To mora delati nekaj drugega v ozadju.

Smells fishy..

GTX970 ::

Jaz imam firewall in whitelisto, kaj gre lahko online.

https://play.google.com/store/apps/deta...
https://play.google.com/store/apps/deta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

BladE_ ::

Sem uporabljal od "Go" precej stvari, tipkovnico sem zamenjal z SwiftKey, priporočam...
Akcija - Reakcija

kNova ::

Te tipkovnice so kul edino v primeru če vedno pišeš slovnično pravilno, zaplete se ko pišeš enemu frendu ali pa nekomu, ki ga ne poznaš.

Sem uporabljal pa me je minilo.

BladE_ ::

Kaj pa je narobe, če pišeš slovnično pravilno? Te bo kolega zajebaval in nekomu, ki ga ne poznaš boš pisal v nekem slengu?

Sicer pa se zelo motiš... Predvidevanje/samodejno vstavljanje besed se lahko tudi izklopi, zadeva se nauči tvojih "ful" in "kul" besed, s časom ustvariš lepo bazo besed tako, da lahko pišeš tudi frendu ali pa nekomu, ki ga ne poznaš :D
Akcija - Reakcija

Mesar ::

A personalizirane adse tut dobiš? Če ne je app fail iz vidika monetizacije. 8-)
Your turn to burn!

iDare ::

Kako si pa preveril kolk ti porab? Maš mogoče Onavo Count? Ker meni je pisal, da mi je go keyboard požrl 640 mb podatkov... in sem tud takoj zbrisal. Pol sm pa poslov sms na simobil glede porabe. Na Onavu je pisal,da sem porabil 2.6 gb, od simobila sms pa je kazal 1.6 gb. Tako, da je nekje nek lapsuz.

Dosan ::

Daj nehaj uporabljati sra*je od "Go" keyboard/Launcher/kahlice pa si neko spodobno tipkovnico naloži. Magari Google Keyboard al pa Swiftkey, ki je zdaj zastonj.

iDare ::

Če bi bla Go keyboard res tako sranje,potem ne bi imela še enkrat več prenosov od Swiftkey-eve :)

GTX970 ::

Zanimivo koliko od vas pusti aplikacijam čisto prosto šariti po sistemu (kamor spadajo tudi nenadzorovani izleti na net).

Dosan ::

iDare je izjavil:

Če bi bla Go keyboard res tako sranje,potem ne bi imela še enkrat več prenosov od Swiftkey-eve :)


Seveda če jo nalagajo vsi 11-letniki ki dr*ajo na emoticone pa na miljavžnt tem in jih je "Go" oz firma za tem že iz ostalih aplikacij navlekla v druge svoje produkte(od launcherjev, lockerjev, wallpaperjev, battery saverjev in svašta navlake), ker se reklamirajo znotraj svojih aplikacij. Že njihov launcher je bila bloated krava, nočem niti vedeti kaj vse počnajo z dostopm do tvojega vsakega inputa. Lahko razložijo zakaj rabijo tvoje kontakte in dostop to telefona?

Pa glede na to da je bil Swiftkey do pred kratkim še vedno plačljiva aplikacija imajo fenomenalno število inštalacij.

shadeX ::

TouchPal ftw :)

RejZoR ::

Ene tipkovnice v realtime fetchajo predikcijo tipkanja. Torej več kot tipkaš, več ti bo kurilo podatke. Pri večini se da to tud izklopit...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2470838637 (733) bosmla
»

Male lahke super aplikacije za android (small, light, cool, necessary aps)

Oddelek: Mobilne tehnologije
257488 (432) marS
»

User friendly Android tipkovnica

Oddelek: Programska oprema
6872 (739) joker16_7
»

Iščem program za Android, ki bi mi omogočal dostop do mojega Pc-ja ki je doma

Oddelek: Programska oprema
163011 (2558) barakus

Več podobnih tem