» »

"Izdelava" ed2k linka v PHPju

"Izdelava" ed2k linka v PHPju

matic ::

Bi bilo kako mozno da bi v PHPju naredil, da bi mi za neke datoteke v nekem direktoriju naredil ed2k linke?
Vem kako prebrati datoteko in to naredit v PHPju, nevem pa kako "sestavit" ed2k link (edonkey2000 link)..
Na tejle strani sem gledal kako je ed2k link sestavljen, pa se malo skrajsan primer npr. tukaj:
ed2k://|file|filename.exe|123_filesize_789|123_hash_789|/

(To je samo primer - zelo razvidno da, prirejen in da ta link dejansko ne deluje!!! Med drugim ne, tudi zaradi pravil na slo-techu! Da nebo kakega nesporazuma..


  • Se pravi prvi del sestave linka je itaq stalen string: ed2k://|file

  • Potem drugi del je filename, ki mi ga prav tako ni problem prebrati preko PHPja.

  • Tudi tretji del -> size ni porblem preko PHPja prebrati!

  • Pri cetrtem delu pa se mi ustavi! Kako naj "dobim" ta "hash" iz datoteke.. ker niti nevem kaj tocno je.. nekaj iz fajla izracunano po md5.. Kako za vraga bi lahko to izvedel prko PHPja!?


  • Ce se komurkoli sanja, ali pa ve kje bi lahko se kaj o tem zvedel... PLEASE! in Hvala!
    -----------------------------------------
    podpis: _____________
    • spremenilo: matic ()

    matic ::

    Tukile je koda v Perlu, ki naredi tocno to.. samo bolj nic ne zastopim :\ ker niti ne poznam Perla.. Mogoce ce kdo oblada in mal pomaga?!

    donkeyhash.pl - direkten link do kode
    -----------------------------------------
    podpis: _____________

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: matic ()

    matic ::

    V PHPju sem sicer najdu funcijo "md5_file" samo ko izracunam po tem ne dobim isto vrednost kot ce primerjam z ed2k linkom ki mi ga izpise eMule! Nista enaka.. Ko sem gledal to fnj. v manulau pise:
    The hash is a 32-character hexadecimal number. If the optional raw_output is set to TRUE, then the md5 digest is instead returned in raw binary format with a length of 16.

    ..samo pise da je bilo to dodano sele v PHP 5.0.0, jaz pa uporabljam 4.2.3 :( Ampak kolikor sem gledal bi jaz moral imeti se tocno to vklopljeno?!

    Samo ker ze kot receno sploh ne stekam tonco tega "hash"-a in md5 niti nevem ali je to to, ali ni to to!?
    Ali lahko jaz v raw binary z dolzino 16 pretvorim tudi potem - "rocno", ko mi md5_file vrne 32 znakov Hexa stevilko!?
    -----------------------------------------
    podpis: _____________

    darh ::

    Če poskusiš s temle: http://ed2k-tools.sourceforge.net/ed2k_...


    http://aspn.activestate.com/ASPN/Mail/M...

    tukej pa zgleda da je že napisan lib:
    http://dev.deepsource.ch/index.php?Cate...

    Kot vidm tukej, tale perl koda v primeru da maš file večji od 9728000b ti ga razbije in izračuna hashe posamezdnih chunkov, jih da skupaj in izračuna md4 nad tem.
    Če pa je file manjši od tega se izvede samo 1x čez cel file...


    uglavnem, misilm da bi bilo preveč potratno da bi hash šu računat čist vsakič... uporabi kak external tool, zgenerirej linke ko bo kak novi file in to je to.
    Excuses are useless! Results are priceless!

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: darh ()

    matic ::

    tnx Xbite, bom dober recekiral vse tele linke, mislm da bo tole kar fino! :D
    Sem pa ze zgruntal da ni dober da mi vsakic na novo dela de2k linke! :D Ko sem naredu to v enmu diru kjer je bilo 50 filov cez 700MB mi je blo vse jasno! :D Sem dal potem samo en file in ga je tut delal ca. 20sec! :\
    Bom verjetno kar tako naredu, da se bo ob kliku zgeneriral ed2k link. Sej to se bo v bistvu full redko generiral.. zato nebom delal kake posebne baze vseh teh fajlov..
    -----------------------------------------
    podpis: _____________

    matic ::

    hum tale ed2k je kar zanmiv
    bom probal da mi tale ed2k 1x dnevno nardi txt bazo.. sam tale GUI vmesnik je fullll pocasen, zdej pa lih probavam preko CMDja in je bistveno hitrejsi..

    Kam pa eMule shranjuje ed2k linke svojih sharanih datotek?
    -----------------------------------------
    podpis: _____________

    Zgodovina sprememb…

    • spremenilo: matic ()


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    prenos iz emule

    Oddelek: Omrežja in internet
    72537 (1683) anja:o))
    »

    Prenos 2GB prek?

    Oddelek: Omrežja in internet
    71009 (930) Loki
    »

    sfv?

    Oddelek: Programska oprema
    61530 (1458) BaRtMaN
    »

    Shareaza je muli "uničila" ED2k linke :((

    Oddelek: Omrežja in internet
    131568 (1386) V-i-p

    eMULE in nje problemi

    Oddelek: Programska oprema
    141670 (1151) Gandalfar

    Več podobnih tem