» »

Davčne blagajne

Davčne blagajne

darkolord ::

ja

grizl ::

Kljub temu, da bo spet morje različnih mnenj in tolmačenj, me zanima naslednje.

Standardi, kako in na kakšen način se izdajajo računi že obstaja. V tem primeru zakonodajalec predpisuje nekaj novega (ja saj vem, "ablast" si lahko dovoli marsikaj). Ali ni smiselno v takšnem primeru, da država na lastne stroške nabavi blagajne katere so potem s.p., d.o.o.,..... dolžni uporabljati.

Saj je dejstvo, da v kolikor bo z novimi davčnimi blagajnami izplen v državno blagajno res tolikšen, kot napovedujejo, je strošek nabave s strani države več kot upravičen. Tako kot se vsak zasebnik zaveda, da je potrebno investirati v nova znanja, os. sredstva, itd., da se nato proizvede in zasluži več ter lažje.

shubell ::

grizl je izjavil:

da je potrebno investirati v nova znanja, os. sredstva, itd., da se nato proizvede in zasluži več ter lažje.


torej v najljubši gostilni dvigniti ceno piva za 20 centov?

grizl ::

Ok, ti lahko razmišljaš tudi na ta način.

Vendar, če bi vsi tako, potem se investiranje nikomur ne bi izplačalo. Akrapovič bi namesto nakupa nove robotske varilnice enostavno dvignil ceno ročno varjenih.

Ampak to je milo rečeno, začetek stagniranja podjetja.

matijadmin ::

solatko je izjavil:

Čisto enostavna rešitev za ustavitev sive ekonomije - ukinitev fizičnega denarja - gotovine. Vsa plačila preko plastike, pa bo vsak transfer takoj zabeležen.
Delo na črno, bo v trenutku onemogočeno, prodaja mamil ravno tako, prostitucija, gradbeništvo, malarija, mehankarija......, skrita bo ostala samo blagovna menjava.


Kaj pa bitcoin idr. kriptovalute? Pa blagovna menjava oz. razni kolhozi kriminalnih združb? Zglihati se da vedno.

Utk je izjavil:

Programska oprema bo vsebovala tudi posebne lovilne programe, ki bodo omogočili, da se v realnem času ugotovi, če kje prihaja do poskusov prikrivanja prihodkov.

Kaj zaboga to pomeni? Židan je bluzil še o nekih matricah, pa da če bo ta program ugotovil, da je MORDA prišlo do manipulacije, bojo naredili poostren davčni nadzor ali nekaj takega...imam občutek, da bo to spet nekaj takega, da bo bolj namenjeno pisanju velikih kazni kot pa preprečevanju goljufij. Tako kot je tudi danes. Če že kaj delajo, naj naredijo, da se sproti pošiljajo vsi računi direktno na FURS, ker so vsi podatki že tam, pa niti konec leta, niti vmes, ne bo več potrebno nobeno poročanje. Da se vsaj nekje tudi kaj prišpara (če gledamo sumo vsega), če se že dela strošek. Tako kot to zgleda, bo samo dodaten strošek, dobiček bo pa samo za državo samo pod pogojem, da se bo goljufalo manj. Kar je škoda...lahko bi naredili prihranek, za vse.


Tehnično se sive ekonomije ne da preprečiti. Pika. Sivo ekonomijo lahko prepreči samo spoznanje ljudi, ki se nato vedejo tudi družbeno odgovorno. Kazen je ko del paradigme nepermisivnega davčnega okolja nujna in pri takem narodu, kakršen smo, nujna, učinkovita in ne nujno povezana s pretirano birokracijo.

poweroff je izjavil:

Davčne blagajne bodo morali imeti vsi, ki izdajajo kakršnekoli račune? Se pravi če imam s. p. in delam za neko firmo, moram tudi imeti davčno blagajno?


Upam, da to ne bo veljalo tudi za društva, sicer nasvidenje pameti in krepki civilni družbi.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Tehnično se sive ekonomije ne da preprečiti. Pika. Sivo ekonomijo lahko prepreči samo spoznanje ljudi, ki se nato vedejo tudi družbeno odgovorno. Kazen je ko del paradigme nepermisivnega davčnega okolja nujna in pri takem narodu, kakršen smo, nujna, učinkovita in ne nujno povezana s pretirano birokracijo.

Tu vsi birokrati pozabljajo, da je siva ekonomija vedno le posledica zafurane države, ne vzrok.
Če država deluje in imajo ljudje kaj delati&spodobno plačilo, bo sive ekonomije zanemarljivo malo.
In dokler se državi po domače povedano (še) vedno jebe za državljane (nesmiselni zapleteni predpisi/omejitve, dolgi "čakalni" roki, ko imaš opravka z državo, metanje denarja skozi okno) se stanje ne bo popravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

matijadmin ::

GTX970 je izjavil:

Tehnično se sive ekonomije ne da preprečiti. Pika. Sivo ekonomijo lahko prepreči samo spoznanje ljudi, ki se nato vedejo tudi družbeno odgovorno. Kazen je ko del paradigme nepermisivnega davčnega okolja nujna in pri takem narodu, kakršen smo, nujna, učinkovita in ne nujno povezana s pretirano birokracijo.

Tu vsi birokrati pozabljajo, da je siva ekonomija vedno le posledica zafurane države, ne vzrok.
Če država deluje in imajo ljudje kaj delati&spodobno plačilo, bo sive ekonomije zanemarljivo malo.
In dokler se državi po domače povedano (še) vedno jebe za državljane (nesmiselni zapleteni predpisi/omejitve, dolgi "čakalni" roki, ko imaš opravka z državo, metanje denarja skozi okno) se stanje ne bo popravilo.


Ne bi se strinjal. Pusti birokrate, ker niso vilinska bitja, so samo ljudje in prihajajo iz bazena državljanov (meni in tebi podobnih). Siva ekonomija je prej posledica zafuranega prebivalstva, ki si je samo zafuralo tudi državo. To še posebej za naš narod velja, ker smo bili do države sleparski tudi, ko nam je šlo dobro in si razsežnosti te gospodarske krize nismo niti predstavljali.

PaX_MaN ::

GTX970 je izjavil:

Če država deluje in imajo ljudje kaj delati&spodobno plačilo, bo sive ekonomije zanemarljivo malo.
In dokler se državi po domače povedano (še) vedno jebe za državljane (nesmiselni zapleteni predpisi/omejitve, dolgi "čakalni" roki, ko imaš opravka z državo, metanje denarja skozi okno) se stanje ne bo popravilo.

Luxemburg jo ima ~10% pa je precej zafurana država (luxemburgleaks).

GTX970 ::

Objektivno gledano
če je Luxemburg zafurana država je Slovenija nekje v zadnjem krogu Dantejevega pekla.

fikus_ ::

Načeloma ne podpiram dela na črno, ampak ko bom imel takšno plačo, da bom zaslužil na uro več kot en malar s fušom, si bom privoščil enega, ki bo dal račun za opravljeno delo! Dokler pa naj se vsak znajde po svoje.

Mavrik ::

fikus_ je izjavil:

Načeloma ne podpiram dela na črno, ampak ko bom imel takšno plačo, da bom zaslužil na uro več kot en malar s fušom, si bom privoščil enega, ki bo dal račun za opravljeno delo! Dokler pa naj se vsak znajde po svoje.


A to je spet un izgovor "Ne podpiram kraje, sam bom pa kradel ker mi tak paše?".

Ni čudno da je na Hrvaškem gostincem nenadoma zrasel promet od 40%-60% v letu odkar so uvedli davčne blagajne. Očitno je bila ekstremno dobra turistična sezona ;)
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

Mavrik - Če bi še vsem tujcem, povsod dali račun, bi pa promet zrasel še za 50-70%. Sin v Biogradu ni dobil niti enega računa pri cca 21-ih obiskih slaščičarne, vsakokrat cca 10€.

Dejstvo je, da se v finančnem poslovanju z gotovino, povsod del tega prometa na tak ali drugačen način skrije, ravno tako je cel kup opravil (izračuni po posameznih državah govorijo od 20 do 70%-ov BDP-ja) narejenih čisto brez evidence in računa. Ob popolnoma negotovinskem poslovanju, tega nebi moglo biti.

Ko je nekdo zgoraj napisal, da je lahko plačilno sredstvo tudi zlato, dragi kamni in podobno, je potrebno tudi to kupit in se točno ve, da je v prometu tudi toliko in toliko zlata.
Ko pa boš rabil gotovino in boš hotel to zlato (brez evidence o nakupu) prodati, boš avtomatično padel v davčno kolesje.

Možna bi bila samo še plačila z blagovno menjavo ali v naturalijah, vse ostalo pa bi šlo preko plastike.

Zasebnost pa nebi kaj dosti več trpela, kot trpi že sedaj. Samo možnost nelegalnih poslov, bi bila zmanjnšana na minimum.
Delo krepa človeka

aerie ::

Mavrik je izjavil:


Ni čudno da je na Hrvaškem gostincem nenadoma zrasel promet od 40%-60% v letu odkar so uvedli davčne blagajne. Očitno je bila ekstremno dobra turistična sezona ;)

Če verjameš pravljicam za lahko noč prav gotovo. Sej nam bo za 100%, če se bo po nekem čudežu sedanja vlada obdržala. PR dela svoje in iz številk lahko potegne karkoli se jim v tistem trenutku zdi primerno. Ovce itak nasedamo na vsak prdec.

poweroff ::

Dejstvo je pač, da je zasebni sektor navajen sistematično krasti. Zajedalstva pa obtožuje javne uslužbence.

Jebiga, davčne blagajne bodo krajo močno otežile.
sudo poweroff

solatko ::

Dejstvo je, da so prej brisali račune domačih in tujih gostov, sedaj pa tujcem ne dajejo računov, domači pa jih zahtevajo.
Ja promet jim je dejansko čudežno zrasel.

Pri nas ne bo take razlike, ker so že nekaj časa v uporabi blagajne, pri katerih je brez posebnih dodatkov, težko brisat račune.
Tudi programi na računalniških blagajnah ne omogočajo brisanje računa, oziroma se poseg vidi.
Pri nas bo šlo še vedno skozi to, da oštir prijateljem in znancem, večerje in pijače ne bo zaračunal v celoti.

Kako pa bodo kontrolirali tiste, ki računov sploh ne izdajajo (advokati, zobarji, zdravniki, branjevke......., pa ve samo Gospod).
Hrvatje so to rešili z nagrajevanimi brezplačnimi SMS-i na številko davčne uprave.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Zajedalstva pa obtožuje javne uslužbence.

Javni uslužbenci so še vedno zajedalci, samo niso edini.
#brezpodpisa

matijadmin ::

Mavrik je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Načeloma ne podpiram dela na črno, ampak ko bom imel takšno plačo, da bom zaslužil na uro več kot en malar s fušom, si bom privoščil enega, ki bo dal račun za opravljeno delo! Dokler pa naj se vsak znajde po svoje.


A to je spet un izgovor "Ne podpiram kraje, sam bom pa kradel ker mi tak paše?".

Ni čudno da je na Hrvaškem gostincem nenadoma zrasel promet od 40%-60% v letu odkar so uvedli davčne blagajne. Očitno je bila ekstremno dobra turistična sezona ;)


Točno to pravim, da se davčna blagajna bo poznala in jo je zato (ker brez ne zmoremo) potrebno čim prej uvesti. Ob tem pa ne smemo pozabiti na ozaveščenost ljudi, ki je na porazni ravni in si prizadevati za dvig. Ravno tako ne smemo pozabiti cehov, kjer davčna blagajna praktično ne bo imela učinka, ker se z računi zdesetkano posluje (odvetniki, morda tudi kakšen zobar ...).

Miha 333 ::

Dokler se ne spremeni miselnost ljudi (ter poleg tega tudi razmerja med življenjskimi stroški in dohodki), bodo siva ekonomija obstajala.

Davčne blagajne bodo poagale samo pri preprečevanju naknadnega spreminjanja računov (v preteklosti pogosta praksa v gostinstvu). Ker če ti nekomu plačaš z gotovino, ki jo ta da v žep, nima tu davčna blagajna nobene veze.

Ali pa ukinit gotovino.

Ampak zakaj npr. v Avstriji ljudem niti na misel ne pride, da ne bi zahtevali oziroma izdali računa? To se mora država vprašat, ne pa kako bo nadzirala ljudi.

Takole pa stvari potekajo v praksi (doživeto večkrat):

Pridem k vulkanizerju.
Jaz: "Koliko stane menjava pnevmatik in optična nastavitev podvozja?"
Vulkanizer: "50 EUR."

Naročim storitev in pustim avto. Kasneje pridem ponj. Mu dam 50 EUR, on reče "Hvala lepa" in pospravlja denar v žep. Jaz malo počakam in rečem "Kaj pa račun?". On začudeno pogleda in reče "To je cena brez računa. Z računom je pa 65 EUR".

To je bolj ali manj pobičajna praksa. Ne samo, da je delo na črno in utaja dohodka, tudi odnos se mi ne zdi "fer". Kako bi v tem primeru pomagala davčna blagajna?

matijadmin ::

Miha 333 je izjavil:

Dokler se ne spremeni miselnost ljudi (ter poleg tega tudi razmerja med življenjskimi stroški in dohodki), bodo siva ekonomija obstajala.

Davčne blagajne bodo poagale samo pri preprečevanju naknadnega spreminjanja računov (v preteklosti pogosta praksa v gostinstvu). Ker če ti nekomu plačaš z gotovino, ki jo ta da v žep, nima tu davčna blagajna nobene veze.

Ali pa ukinit gotovino.

Ampak zakaj npr. v Avstriji ljudem niti na misel ne pride, da ne bi zahtevali oziroma izdali računa? To se mora država vprašat, ne pa kako bo nadzirala ljudi.

Takole pa stvari potekajo v praksi (doživeto večkrat):

Pridem k vulkanizerju.
Jaz: "Koliko stane menjava pnevmatik in optična nastavitev podvozja?"
Vulkanizer: "50 EUR."

Naročim storitev in pustim avto. Kasneje pridem ponj. Mu dam 50 EUR, on reče "Hvala lepa" in pospravlja denar v žep. Jaz malo počakam in rečem "Kaj pa račun?". On začudeno pogleda in reče "To je cena brez računa. Z računom je pa 65 EUR".

To je bolj ali manj pobičajna praksa. Ne samo, da je delo na črno in utaja dohodka, tudi odnos se mi ne zdi "fer". Kako bi v tem primeru pomagala davčna blagajna?


Tu davčna blagajna ne bi imela učinka, ker ko se računa ne izda, pač blagajno zaobideš (sindrom odvetnika).

Tu si zatajil ti! Ker nimaš poguma in nisi dovolj poučen. Dolžan si mu bil plačati 50 EUR, saj je pri nas cene potrebno navajati z davkom, ustni dogovor pa je še vseeno pogodba, ki zavezuje obe stranki. Če bi za 50 EUR vztrajal pri računu ali zagrozil s tržno/davkarijo, bi še kako pohitel z izdajo in talanjem rabata, da bi zglihal na 50.

darkolord ::

Ampak zakaj npr. v Avstriji ljudem niti na misel ne pride, da ne bi zahtevali oziroma izdali računa? To se mora država vprašat, ne pa kako bo nadzirala ljudi.
Čisto možno da zaradi hudo visokih kazni.

Kak mesec nazaj sem bil na nekem sejmu v Italiji, kjer je bilo polno štantov s poceni robo. Najbolj me je presenetilo, kako so prav VSI prodajalci dosledno izstavljali račune - prodajalcu sem dal 1 evro in začel korakati stran, pa je pritekel za mano z računom. 2 ali 3 leta prej je bilo čisto drugače.

Miha 333 ::

darkolord je izjavil:

Ampak zakaj npr. v Avstriji ljudem niti na misel ne pride, da ne bi zahtevali oziroma izdali računa? To se mora država vprašat, ne pa kako bo nadzirala ljudi.
Čisto možno da zaradi hudo visokih kazni.

Poleg visokih kazni pa predvsem zato, ker ljudje vedo, da imajo v zameno za dosledno plačevanje davkov delujočo državo z delujočim okvirjem javnih storitev (šolstvo, zdravstvo, infrastruktura, ...) in zato celo radi plačujejo davke. Poleg tega pa še dovolj visoke plače, da jim ni potrebno iskati "fušarjev" za nižjo ceno. Ko bomo pri nas to rešili, tudi davčne blagajne ne bodo potrebne.

GTX970 ::

Poleg tega gostinci npr plačujejo pavšal.

grizl ::

Pri nas bi se marsikdo še sprijaznil z vsem tem, če bi pobrani denar res šel za javne servise. Tako pa financiramo bančne luknje, ki so brez dna, pa se marsikomu dejansko zdi "mimo".....

solatko ::

grizl - Kateri javni servis pa je ostal brez denarja, res je samo to, da ga gre preveč nenamensko za neumnosti. Banke bodo vedno luknje brez dna, tudi privatne v USA in drugod.
Delo krepa človeka

matijadmin ::

darkolord je izjavil:

Ampak zakaj npr. v Avstriji ljudem niti na misel ne pride, da ne bi zahtevali oziroma izdali računa? To se mora država vprašat, ne pa kako bo nadzirala ljudi.
Čisto možno da zaradi hudo visokih kazni.

Kak mesec nazaj sem bil na nekem sejmu v Italiji, kjer je bilo polno štantov s poceni robo. Najbolj me je presenetilo, kako so prav VSI prodajalci dosledno izstavljali račune - prodajalcu sem dal 1 evro in začel korakati stran, pa je pritekel za mano z računom. 2 ali 3 leta prej je bilo čisto drugače.


Sam sem lani za božič na Dunaju v dveh lokalih plačal, pa mi niso izdali računa (v eni kavarni, kjer so bili Italijani za ekspres mašino in v majhni trgovinici, kjer mi je domačinka prodala čokolado). V obeh primerih sem zahteval račun in ga tudi brez ugovarjanja dobil. Si pa ne bi upal posplošti, da je zavedanje v .at slabše.

V .it je ponavadi tako, da vsi izigravajo vse, ko pa pride finančna policija, nastopita strah in trepet, pa vsi igrajo poštene. Čeprav je tudi to posploševanje.

Miha 333 je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ampak zakaj npr. v Avstriji ljudem niti na misel ne pride, da ne bi zahtevali oziroma izdali računa? To se mora država vprašat, ne pa kako bo nadzirala ljudi.
Čisto možno da zaradi hudo visokih kazni.

Poleg visokih kazni pa predvsem zato, ker ljudje vedo, da imajo v zameno za dosledno plačevanje davkov delujočo državo z delujočim okvirjem javnih storitev (šolstvo, zdravstvo, infrastruktura, ...) in zato celo radi plačujejo davke. Poleg tega pa še dovolj visoke plače, da jim ni potrebno iskati "fušarjev" za nižjo ceno. Ko bomo pri nas to rešili, tudi davčne blagajne ne bodo potrebne.


Tega se recimo zelo zavedajo Nemci. Prav občudujem znanko, ki je iz Berlina in, kako so ji nekatere stvari samoumevne (morda privzgojene). Pravi, da je to pač del klime, ki vlada med potrošniki in imajo vsi ničelno toleranco do utaje davkov.

Zgodovina sprememb…

aerie ::

matijadmin je izjavil:

Tega se recimo zelo zavedajo Nemci. Prav občudujem znanko, ki je iz Berlina in, kako so ji nekatere stvari samoumevne (morda privzgojene). Pravi, da je to pač del klime, ki vlada med potrošniki in imajo vsi ničelno toleranco do utaje davkov.

Glej ga zlomka. Jaz pa poznam enga takšnega, ki živi kar tukaj v Kokoški. Pravzaprav dva. Pa ne občudujem zaradi tega ne njega ne sebe.

matijadmin ::

aerie je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Tega se recimo zelo zavedajo Nemci. Prav občudujem znanko, ki je iz Berlina in, kako so ji nekatere stvari samoumevne (morda privzgojene). Pravi, da je to pač del klime, ki vlada med potrošniki in imajo vsi ničelno toleranco do utaje davkov.

Glej ga zlomka. Jaz pa poznam enga takšnega, ki živi kar tukaj v Kokoški. Pravzaprav dva. Pa ne občudujem zaradi tega ne njega ne sebe.


Morda sem slabo artikuliral, občudujem predvsem to klimo (odgovornosti) v družbi, ki prevladuje in dela sistem učinkovit/-jši.

matijadmin ::

Evo, podlasice, ki se povezujejo v Odvetniški zbornici si že ogledujejo fiskalne kure: http://www.24ur.com/novice/slovenija/od...

Da jih ni sram?! Ne rečem, da je pri njih največja vsota nepobranih davkov, prek palca pa bi rekel, da je tam gotovo neizdajanje računov sorazmerno najbolj razpaseno v primerjavi z drugimi dejavnostmi in cehi. Zanje bi uvedel obvezno plačevanje prek kakšnega državnega organa, npr. sodišča, da ne bi mogli sami izdati nobenega računa. Drugega si res ne zaslužijo.

Zgodovina sprememb…

aerie ::

matijadmin je izjavil:


Morda sem slabo artikuliral, občudujem predvsem to klimo (odgovornosti) v družbi, ki prevladuje in dela sistem učinkovit/-jši.

Ta občudujoča klima je posledica gospodarnega ravnanja nemške države z davkoplačevalskim denarjem. Pri nas smo daleč od tega stanja in davčne blagajne, četudi bi bilo zaradi njih pobranega kaj več davkoplačevalskega denarja, ne bodo prispevale k izboljšanju naše _klime_.

matijadmin ::

aerie je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Morda sem slabo artikuliral, občudujem predvsem to klimo (odgovornosti) v družbi, ki prevladuje in dela sistem učinkovit/-jši.

Ta občudujoča klima je posledica gospodarnega ravnanja nemške države z davkoplačevalskim denarjem. Pri nas smo daleč od tega stanja in davčne blagajne, četudi bi bilo zaradi njih pobranega kaj več davkoplačevalskega denarja, ne bodo prispevale k izboljšanju naše _klime_.

Nekateri morda danes to tako čutite. Pa žal ni tako. Spoznanje bo bolj boleče. Pri nas je pomanjkanje družbene odgovornosti vzrok za oboje, za negospodarno ravnanje z državnim kot tudi za pomanjkanje take klime. Močno dvomim, da smo bili v 90., pa tudi kasneje in na splošno, ko smo imeli polne riti vsega, kaj manj goljufivi in nepošteni. Žal.

Mr.B ::

aerie,
ne azlika je ta, da lahko kar nekaj stvari dam v davčno olajšavo, in dejansko dobim denar nazaj. Povprašaj kakšne Slovenske sindikaliste, glede prevoza... Khm tu je to davčna olajšava, mojster naredi nekaj, seveda račun ker je to davčna olajšava, etc... Pri nas pa , no sej veš...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

aerie ::

matijadmin je izjavil:


Nekateri morda danes to tako čutite. Pa žal ni tako. Spoznanje bo bolj boleče. Pri nas je pomanjkanje družbene odgovornosti vzrok za oboje, za negospodarno ravnanje z državnim kot tudi za pomanjkanje take klime. Močno dvomim, da smo bili v 90., pa tudi kasneje in na splošno, ko smo imeli polne riti vsega, kaj manj goljufivi in nepošteni. Žal.


Eh. Družbena odgovornost je danes v rokah kapitala, kar v praksi pomeni da je ni. Manjka nam le zdrava kmečka pamet, ki sega nekaj metrov dlje od lastne riti. Se pa po goljufivosti in nepoštenju ne razlikujemo bistveno od ostalih nacij. Pri nas pač pravimo, da se je človek _znašel_, da je _sposoben_ in podobno, ne pa da je nepošten ali pa celo goljuf. Bog ne daj. :))

Mr.B je izjavil:


ne azlika je ta, da lahko kar nekaj stvari dam v davčno olajšavo, in dejansko dobim denar nazaj. Povprašaj kakšne Slovenske sindikaliste, glede prevoza... Khm tu je to davčna olajšava, mojster naredi nekaj, seveda račun ker je to davčna olajšava, etc... Pri nas pa , no sej veš...

Res je.

mihec87 ::

Mavrik je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Načeloma ne podpiram dela na črno, ampak ko bom imel takšno plačo, da bom zaslužil na uro več kot en malar s fušom, si bom privoščil enega, ki bo dal račun za opravljeno delo! Dokler pa naj se vsak znajde po svoje.


A to je spet un izgovor "Ne podpiram kraje, sam bom pa kradel ker mi tak paše?".

Ni čudno da je na Hrvaškem gostincem nenadoma zrasel promet od 40%-60% v letu odkar so uvedli davčne blagajne. Očitno je bila ekstremno dobra turistična sezona ;)


Ko imaš komaj za golo preživetje gledaš na vsak eur in ti je račun zadnja briga oz teh nekaj prihranjenih eur pomeni da ne boš lačen...

Sem za ureditev z temi blagajnami..Samo ne bo dovolj, ker dela ki troši spet nismo zmanjšali oz uredili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

darkolord ::

Ko imaš komaj za golo preživetje gledaš na vsak eur in ti je račun zadnja briga oz teh nekaj prihranjenih eur pomeni da ne boš lačen...
Če imaš komaj za golo preživetje pač ne hodiš ven jest in kofetkat. V trgovinah s hrano pa tega fušanja itak ni.

matijadmin ::

aerie je izjavil:

matijadmin je izjavil:


Nekateri morda danes to tako čutite. Pa žal ni tako. Spoznanje bo bolj boleče. Pri nas je pomanjkanje družbene odgovornosti vzrok za oboje, za negospodarno ravnanje z državnim kot tudi za pomanjkanje take klime. Močno dvomim, da smo bili v 90., pa tudi kasneje in na splošno, ko smo imeli polne riti vsega, kaj manj goljufivi in nepošteni. Žal.


Eh. Družbena odgovornost je danes v rokah kapitala, kar v praksi pomeni da je ni. Manjka nam le zdrava kmečka pamet, ki sega nekaj metrov dlje od lastne riti. Se pa po goljufivosti in nepoštenju ne razlikujemo bistveno od ostalih nacij. Pri nas pač pravimo, da se je človek _znašel_, da je _sposoben_ in podobno, ne pa da je nepošten ali pa celo goljuf. Bog ne daj. :))

Kakšna slaba tolažba! Kapital nima nič pri tem, da plašni ljudje odvetnikom plačujejo velike vsote gotovine (Brez Računa, Kakopak), niti pri tem, da pri zobarju ali frizerju ne zahtevajo računa, da slednjega pustijo v slaščičarni in se s serviserjem gospodinjskih aparatov za zaprtimi vrati dogovorijo za BRK posel. Nasprotno, zakaj bi bili kapitalisti kakor koli slabši, ko utajajo davke, od malega človeka, ki ne izda ali ne zahteva računa?

aerie je izjavil:


Mr.B je izjavil:


ne azlika je ta, da lahko kar nekaj stvari dam v davčno olajšavo, in dejansko dobim denar nazaj. Povprašaj kakšne Slovenske sindikaliste, glede prevoza... Khm tu je to davčna olajšava, mojster naredi nekaj, seveda račun ker je to davčna olajšava, etc... Pri nas pa , no sej veš...

Res je.


mihec87 je izjavil:

Mavrik je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Načeloma ne podpiram dela na črno, ampak ko bom imel takšno plačo, da bom zaslužil na uro več kot en malar s fušom, si bom privoščil enega, ki bo dal račun za opravljeno delo! Dokler pa naj se vsak znajde po svoje.


A to je spet un izgovor "Ne podpiram kraje, sam bom pa kradel ker mi tak paše?".

Ni čudno da je na Hrvaškem gostincem nenadoma zrasel promet od 40%-60% v letu odkar so uvedli davčne blagajne. Očitno je bila ekstremno dobra turistična sezona ;)


Ko imaš komaj za golo preživetje gledaš na vsak eur in ti je račun zadnja briga oz teh nekaj prihranjenih eur pomeni da ne boš lačen...

Sem za ureditev z temi blagajnami..Samo ne bo dovolj, ker dela ki troši spet nismo zmanjšali oz uredili...


Neumen izgovor za lastno nepoštenost. Nič drugega.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

No z polno ritjo je lahko srat pravijo..

mihec87 ::

darkolord je izjavil:

Ko imaš komaj za golo preživetje gledaš na vsak eur in ti je račun zadnja briga oz teh nekaj prihranjenih eur pomeni da ne boš lačen...
Če imaš komaj za golo preživetje pač ne hodiš ven jest in kofetkat. V trgovinah s hrano pa tega fušanja itak ni.


Kake si najdu..gdo govori o kofetkanju pa ven jest.....

Govorim o tem da si komaj čez mesec skozi in če ti negdo npr na avto porihta ceneje boš seveda pozabil na račun...Predno se vsujete da če nimaš denarja ne rabiš avta..no ko boš nekje na vasi fajn oddaljen od del.mesta pa pametuj kako brez avta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Mr.B ::

mihec87,
Tisti ki nič nimajo, bi imeli od tega grdega pobiranja davka, no ne vem, verjetno največ +.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mihec87 ::

Mr.B je izjavil:

mihec87,
Tisti ki nič nimajo, bi imeli od tega grdega pobiranja davka, no ne vem, verjetno največ +.


Kje sem napisal da je grd?, skušam razložit zakaj se tudi med enim pri nas dela veliko brez računa in tudi ne moti toliko ljudi in da ni tako samo zaradi nepoštenosti..Če že vlečemo avstrijo pa nemce not pa dajmo še njihove plače ne pa da se jih vleče samo takrat ko to ustreza...

Dokler ne spučemo drugje(JS) bo ta davek obliž čez amputiran ud...

In še enkrat poudarjam da sem za te blagajne oz ne vem zakaj jih že nimamo...ne bo pa nas to rešilo..

Dokler ne spučemo drugje(JS) bo ta davek obliž čez amputiran ud...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

perci ::

Meni se zdi zanimivo, da je Hrvatom uspelo vsiliti en tip certifikatov enega izdajatelja, državne firme Fina.

Kar se pa tenderja tiče... Hrvati ga niso imeli. Posel je pobasala firma apis v lastništvu države in mesta Zagreb.

fosil ::

Meni se zdi najboljše mnenje GZS-ja, podpirajo davčne blagajne, ampak so proti njihovi uvedbi :))
Pač tipično slovensko. Bi, pa ne bi.
Tako je!

perci ::

V bistvu ni čisto nobenega pametnega razloga, da ne bi uvedli blagajn. Ni argumentov sploh.

...:TOMI:... ::

Še najbolj za lase privlečene so mi izjave nekaterih tu, da naj država kupi blagajno, če jo zahteva. Se pravi, jaz bom oštirju plačal blagajno preko mojih plačanih davkov. Čemu? A oštir tudi meni plača zavarovanje vozila, ker je država zahtevala obvezno zavarovanje za vsa vozila v prometu?

Ali pa davčne oljašave... Čemu že? Vsak naj plača, kar mora plačat. Zakaj moramo imeti te stimulacije, lahko bi rekel tudi subvencije. Nekomu damo, drugega pa na račun tega še bolj obremenimo.

Nekdo mora vedno plačevati tisti minus, ki se izgubi z olajšavami. Ravno tako, kot banke in ponudniki mobilne telefonije, ki študentom dajajo ugodne ali celo brezplačne storitve, pozabljamo pa, da normalni odrasli ljudje plačujemo zaradi tega več, kot bi bilo potrebno. Na koncu vedno pride račun, posredno ali neposredno.

Pa pustimo sedaj, da se z denarjem dela kot svinja z mehom, da ga mečejo skozi okna in vrata. Ja, to te boli, ko vidiš, vendar raje se posvetimo poslu in delajmo tisto, kar najbolje znamo. Sistema ne moremo spremeniti, ker je ovac preveč.
Tomi

49106 ::

perci je izjavil:

V bistvu ni čisto nobenega pametnega razloga, da ne bi uvedli blagajn. Ni argumentov sploh.


Za vse? Ali le za mala podjetja, kot pri virtualnih blagajnah?

perci ::

Strošek je tako minimalen, da bi jih jaz vpeljal za vse.

Kako boš sicer sploh vedel da je nekdo mali, če nimas nadzora nad njegovim prometom?

mitja73 ::

Kdorkoli je proti davčnim blagajnam goljufa vse nas ostale ki živimo v tej državi, saj je s tem manj denarja za zdravstvo, infrastrukturo, šolstvo .....
Na Hrvaškem se je predvsem gostincem po uvedbi promet "povečal" tudi za 100+ krat!

radmannsdorf ::

kar naj jih naštimajo. na državne stroške. ker jaz sem svojo, ki beleži vse kar počnem, na sd kartico, kupil pred nedavnim, ko sem odpiral s.p.
ampak ker imam potujočo trgovino, naj zrihtajo tudi mobilni signal v vseh rovtah kjer se vozim. meni je vseeno, dokler ne plačam jaz, ker račune izdajam vsem. tudi sebi.

perci ::

Če ne moreš 10 EUR na mesec (vključno z internetnim dostopom) reskirat za ta namen, potem boljše, da zapreš biznis.

Če nimaš internet signala v kakšnih rovtah, lahko pač izdaš račun brez povezave in potem naknadno v 24h izvedeš avtorizacijo računa.

radmannsdorf ::

kdo mi bo pa kupil blagjano ki podpira internet? moja tega pač ne podpira. je pa prenosna. teh je že tko mala izbira, da ima pa še internet, bo pa verjetno še dražja. sepravi če ne bo država financirala, naj jaz po enem letu menjam blagajno, ker so se oni odločili tako?

solatko ::

radmannsdorf - Blagajne Optima imajo vse pripravljeno za davčno blagajno. Pozanimaj se pri prodajalcu, če nisi kupil na bolhaču, se jo verjetno da nadgraditi.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813164596 (48846) PINki
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223280 (7644) Kosek1
»

Odgovornost razvijalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517280 (4973) Okapi
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316251 (14030) Pithlit

Več podobnih tem