» »

Davčne blagajne

Davčne blagajne

««
«
1 / 7
»»

RockyS ::

Glede nato, da se bo s 1.9.2015 končno uvedlo davčne blagajne me zanima vaše mnenje o le teh?

Glede na sedaj znane informacije, za razliko od hrvaških, blagajne ne bodo nonstop povezane s centralnim informacijskim sistemom, kar je po mojem mnenju velika luknja v sistemu.

V treh stavkih, dve nasprotujoči si izjavi:
Virtualne davčne blagajne vsebujejo program za preprečevanje brisanja računov, niso pa neposredno in v realnem času povezane s centralnim informacijskim sistemom finančne uprave. Nov sistem bo prinesel prav to. Prav to je novost, ki jo bo prinesel novi sistem. Programska oprema bo vsebovala tudi posebne lovilne programe, ki bodo omogočili, da se v realnem času ugotovi, če kje prihaja do poskusov prikrivanja prihodkov.


Še en problem, nekateri jih bodo morali uporabljati, nekateri pa ne, kar ponovno privede do tega, da bodo nekatera podjetja, ki so že sedaj rizična, ne bodo rabile teh blagajn in bodo še naprej poslovali preko sive ekonomije:
Obrtna zbornica: Davčne blagajne ne bodo rešile problema sive ekonomije
"Največji problem na tem področju niso legalni subjekti, ki pošteno plačujejo davke, temveč šušmarji, za katere so kazni še vedno prenizke in ki davčnih blagajn sploh ne bodo uporabljali," so prepričani v Obrtni zbornici Slovenije (OZS). Če kljub pomislekom davčne blagajne bodo, pa naj bodo obvezne za vse, torej tudi za odvetnike in zdravnike, dodajajo, stroške njihovega nakupa pa naj krije država.

Prvi pomislek je naletel na odprta ušesa, drugi ne, čeprav bodo podjetniki in obrtniki ob nakupu upravičeni do davčne olajšave.


Še eno zgrešeno mnenje OZS za katero me čudi da jim davčne blagajne niso v interesu. Če jaz vem oz. se zavedam, da bo za vsak moj nakup ali storitev podjetnik moral izdat račun,ker nima druge izbire, mi bo čisto vseeno ali menjam pnevmatike pri Janezu ali Ivanu (seveda, če je cena pri obeh enaka).

"Menimo tudi, da davčne blagajne davčnih navad ne bodo izboljšale. Za to je potrebna prevzgoja ponudnikov in potrošnikov, dvig davčne morale in davčne spodbude. V praksi se namreč še vedno pogosto dogaja, da potrošniki silijo obrtnike in podjetnike, da jim prodajo storitev ali produkt brez računa in posledično po nižji ceni. Če obrtnik in podjetnik želi imeti posel, potem je na to primoran pristati. Gre torej za začaran krog, zato je ključno ozaveščanje tako ponudnika kot kupca," so v OZS strnili svoje ugotovitve.


Ima kdo informacije kdo bo izdelal oz. dobavil programsko/strojno opremo? Glede nato da je rok 1.9.2015, torej manj kot leto dni, se bo verjetno uporabila že preverjena rešitev. Ali bo morda razpis?

Kaj bi bila po vašem najboljša varianta, tablice ali mini pcji? Na Hrvaškem se mi zdi, da povsod uporabljajo tablice in Android.
Povezava pade, tablica,pc crkne. Kaj potem? Račune na roko?

Bojim se, da o teh stvareh odločajo in debatirajo ljudje kateri o tem nimajo pojma, stroke pa se ne vključi, se motim?
  • zaklenil: Mavrik ()

aerie ::

Blagajne bo dobavila Cerarjeva sestrična. Pač... samo še ena epizoda v seriji mlatenja prazne slame.

GTX970 ::

Če se uvaja davčne blagajne, potem se spodobi da jih tudi za one iz cehov - odvetnike, notarje in (zobo)zdravnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

jype ::

aerie> Blagajne bo dobavila Cerarjeva sestrična. Pač... samo še ena epizoda v seriji mlatenja prazne slame.

Dobavil jih bo lahko vsak, ki bo implementiral javen protokol.

aerie ::

jype je izjavil:

aerie> Blagajne bo dobavila Cerarjeva sestrična. Pač... samo še ena epizoda v seriji mlatenja prazne slame.

Dobavil jih bo lahko vsak, ki bo implementiral javen protokol.

Ja... ampak... ali bo _smel_ vsak implementirati javen protokol? Osebno močno dvomim, da je pri nas kaj takšnega mogoče.

mitkos ::

Kakor je meni znano, naj bi jih imeli VSI, brez izjem.

aerie ::

mitkos je izjavil:

Kakor je meni znano, naj bi jih imeli VSI, brez izjem.

Tako je. Tudi vaški župnik.

M-XXXX ::

aerie je izjavil:

mitkos je izjavil:

Kakor je meni znano, naj bi jih imeli VSI, brez izjem.

Tako je. Tudi vaški župnik.

Ooo tole bo še zanimivo :D

jype ::

aerie> Ja... ampak... ali bo _smel_ vsak implementirati javen protokol? Osebno močno dvomim, da je pri nas kaj takšnega mogoče.

Vsak sme implementirati javne protokole. Tudi edavki in ostale storitve imajo objavljeno vse, kar potrebuješ, da komuniciraš z njimi z lastnimi rešitvami.

RockyS ::

aerie je izjavil:

mitkos je izjavil:

Kakor je meni znano, naj bi jih imeli VSI, brez izjem.

Tako je. Tudi vaški župnik.



Link?

Glede javnih protokolov in implementacije, a mora bit kak razpis za tako zadevo?

jype ::

RockyS> Glede javnih protokolov in implementacije, a mora bit kak razpis za tako zadevo?

Bolj ali manj se te reči da preplonkat od držav, ki imajo že izvedene. EU to celo izdatno spodbuja.

RockyS ::

Torej razpis ni potreben? Še dobro, tak so vsaj realne možnosti da bo do roka speljano.

jype ::

Razpis za? Implementacija blagajn je stvar zasebnih ponudnikov, implementacija na strani davkarije pa vsekakor mora bit stvar razpisa (in tisto lahko dobi kdorkoli, tudi sorodnica od Cerarja).

darkolord ::

implementacija na strani davkarije pa vsekakor mora bit stvar razpisa
Razen če je naročilo manjše vrednosti.

matijadmin ::

Davčne blagajne seveda imajo nek učinek in to izključno pri šušmarjih (raznih malih prodajalcih in gostincih), ki po koncu dneva stornirajo račune. Odvetniki in (zobo)zdravniki pa preprosto računa ne izdajo in tako ta blagajna pri njih sploh ne bo imela učinka (ne pravim, da je ne potrebujemo). Ljudje smo cepci, ker ne zahtevamo računa in nimamo jajc, da bi kakršno koli izsiljevanje (ki ga izvajajo predvsem odvetniki) prijavili.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Davčne blagajne gor ali dol. Če ti gostinec ali frizer računa ne izda, je čisto vseeno ali ima davčno blagajno, davčno blagajno z real time povezovanjem na FURS, ali pa blokec, kakršnega so imeli včasih. Od neizdanega računa se ne plača davka, ne sedaj, ne potem.

Se pa kljub temu gostinjci znajdejo, uporabljajo recimo "stanje mize" ali podobne zaznamke, in to ni izdaja računa. Že sedaj naj bi jim bilo onemogočeno brisanje računov, brez povezave na FURS.

Real time povezava ni mogoča povsod. Pa tudi to je dodaten stošek, lahko da nek obrat sploh nima internetne povezave, niti nima možnosti, recimo kake vaške gostilne ali pa vaški frizerji, ali pa gorske koče, kjer ni signala. Kako bodo taki imeli internet in kako bi potekala transakcija v real time-u?

Ni Ljubljana cela država, obstajajo tudi drugi kraji, kjer ni infrastrukture.
Tomi

jype ::

matijadmin> Odvetniki in (zobo)zdravniki pa preprosto računa ne izdajo

Stranka tako prakso komot prijavi inšpekciji, inšpektor pa komot igra stranko.

...:TOMI:...> Real time povezava ni mogoča povsod.

Saj tam kjer ni mogoča davčne blagajne ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mavrik ::

...:TOMI:... je izjavil:


Real time povezava ni mogoča povsod. Pa tudi to je dodaten stošek, lahko da nek obrat sploh nima internetne povezave, niti nima možnosti, recimo kake vaške gostilne ali pa vaški frizerji, ali pa gorske koče, kjer ni signala. Kako bodo taki imeli internet in kako bi potekala transakcija v real time-u?


EDGE pokriva veliko večino populacije in se že zelo uspešno uporablja za poganjanje terminalov za kartice, ki jih praktično vse gostilne imajo.
The truth is rarely pure and never simple.

...:TOMI:... ::

Ne vem, kako bi bili dacarji veseli nad tem dejstvom. Oni so birokrati in nimajo smisla za realni svet, tako, da dvomim, a bi razumeli odsotnost interneta.

Oni vidijo samo paragrafe; recimo gostinjski obrat mora imeti davčno blagajno s povezavo z internetom, ostalo jih ne briga. Najbrž bodo imeli izgovor, da lahko dobiš satelitski internet.

Mavrik, bi te prav rad videl uporabljati EDGE v conah kjer je najvišja hitrost povezave NO SERVICE.
Tomi

M-XXXX ::

EDGE pokriva veliko večino populacije in se že zelo uspešno uporablja za poganjanje terminalov za kartice, ki jih praktično vse gostilne imajo.

Jaz recimo na festivalu ŠVIC nimam pojma kako bom zadevo rešil (no naslednje leto še ne bo problem), čez 2 pa nimam pojma kaj bom... Dejansko zajebana situacija.

aerie ::

jype je izjavil:

matijadmin> Odvetniki in (zobo)zdravniki pa preprosto računa ne izdajo

Stranka tako prakso komot prijavi inšpekciji, inšpektor pa komot igra stranko.


Tako je. Raja se bo špecala kar med sabo, _elita_ pa se bodo še naprej naslajala ob polnih koritih. Mission accomplished.

Mavrik ::

M-XXXX je izjavil:

EDGE pokriva veliko večino populacije in se že zelo uspešno uporablja za poganjanje terminalov za kartice, ki jih praktično vse gostilne imajo.

Jaz recimo na festivalu ŠVIC nimam pojma kako bom zadevo rešil (no naslednje leto še ne bo problem), čez 2 pa nimam pojma kaj bom... Dejansko zajebana situacija.


Posihroniziral boš podatke po festivalu? Saj si prebral prvi citat a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

M-XXXX ::

Virtualne davčne blagajne vsebujejo program za preprečevanje brisanja računov, niso pa neposredno in v realnem času povezane s centralnim informacijskim sistemom finančne uprave. Nov sistem bo prinesel prav to. Prav to je novost, ki jo bo prinesel novi sistem. Programska oprema bo vsebovala tudi posebne lovilne programe, ki bodo omogočili, da se v realnem času ugotovi, če kje prihaja do poskusov prikrivanja prihodkov.

Kolikor sem razumel (vem) imamo TRENUTNO virtualne davčne blagajne, čez eno leto pa bodo prave (realtime) davčne blagajne in tega ne bo več možno?

49106 ::

A niso nedolgo pred tem uvedli davčne blagajne? Če niso, zakaj potem nepotreben strošek z lari fari blagajnami?

RockyS ::

Da se podpira slovensko gospodarstvo 8-)

matijadmin ::

Mavrik je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:


Real time povezava ni mogoča povsod. Pa tudi to je dodaten stošek, lahko da nek obrat sploh nima internetne povezave, niti nima možnosti, recimo kake vaške gostilne ali pa vaški frizerji, ali pa gorske koče, kjer ni signala. Kako bodo taki imeli internet in kako bi potekala transakcija v real time-u?


EDGE pokriva veliko večino populacije in se že zelo uspešno uporablja za poganjanje terminalov za kartice, ki jih praktično vse gostilne imajo.


Heh, pridi v zaledno Istro, kjer marsi kje še signala ni. V veliko gorskih kočah prav tako ne. Občutek mi pravi, da bodo taki siromaki izviseli, ko bo onemogočeno poslovanje, pa jim nihče ne bo pogledal skozi prste, samo nekdo iz vlade bo hitel opravičevati nastalo situacijo in obljubljati, kako bodo to uredili v najkrajšem možnem času.

jype je izjavil:

matijadmin> Odvetniki in (zobo)zdravniki pa preprosto računa ne izdajo

Stranka tako prakso komot prijavi inšpekciji, inšpektor pa komot igra stranko.


A si prebral do konca moj prispevek? Brez mod se samo tenko piska.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Heh, pridi v zaledno Istro, kjer marsi kje še signala ni.

Daš lahko bolj podrobno lokacijo ?

matijadmin ::

...:TOMI:... je izjavil:

Davčne blagajne gor ali dol. Če ti gostinec ali frizer računa ne izda, je čisto vseeno ali ima davčno blagajno, davčno blagajno z real time povezovanjem na FURS, ali pa blokec, kakršnega so imeli včasih. Od neizdanega računa se ne plača davka, ne sedaj, ne potem.

Se pa kljub temu gostinjci znajdejo, uporabljajo recimo "stanje mize" ali podobne zaznamke, in to ni izdaja računa. Že sedaj naj bi jim bilo onemogočeno brisanje računov, brez povezave na FURS.

Real time povezava ni mogoča povsod. Pa tudi to je dodaten stošek, lahko da nek obrat sploh nima internetne povezave, niti nima možnosti, recimo kake vaške gostilne ali pa vaški frizerji, ali pa gorske koče, kjer ni signala. Kako bodo taki imeli internet in kako bi potekala transakcija v real time-u?

Ni Ljubljana cela država, obstajajo tudi drugi kraji, kjer ni infrastrukture.


Samo naj bi. Dejansko pa pokličeš razvijalca/prodajalca, potarnaš, da si se zmotil, plačaš uro podpore in voila - račun je storniran. Precej arbitrarno se odloči sistem'c, ki to rešuje. Čisto možno do kje komu za par ur podpore izbrišejo več "napak".

Mr.B ::

RockyS,
Da se podpira slovensko gospodarstvo

Da se ne bo potrebno zadolžiti za 8 mijard€..Toliko ocenjujejo da je vredna Siva ekonomija v Sloveniji...


jype,
Stranka tako prakso komot prijavi inšpekciji, inšpektor pa komot igra stranko.

Se vidi da iz tistih časov ne moremo priti ven. Res da obstaja elegantnejša rešitev, ki se ji reče davčne olajšave... ampak kaj če imamo ljudi ki jih uči stara šola ovaduštva....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> Se vidi da iz tistih časov ne moremo priti ven.

Zgleda da boš do smrti balkanc.

matijadmin ::

GTX970 je izjavil:

Heh, pridi v zaledno Istro, kjer marsi kje še signala ni.

Daš lahko bolj podrobno lokacijo ?

Lokacij je ogromno. Veliko jih je ob meji s Hrvaško, kjer je pokritost samo s hrvaškim signalom, ponekod je sploh ni. Najbližje nepokrito območje je v dolini Dragonje, pribl. 7 km zračne od Kopra, kjer je tudi v bližini gostilna. Nekaj tega območja je dobro leto nazaj pokril Mobitel, a ne vsega. Kako je danes, po pravici ne vem, sem pa pred leti vedel za vsaj 6 gostiln, kjer ni bilo niti možnosti za internet povezavo v Istri.

Tuš zelo dvomljivo prikazuje pokritost (naravnost zavaja): http://www.tusmobil.si/pokritost-s-sign...

Mobitelu bi že kar verjel, tudi potrjuje, kar sem zapisal: http://www.telekom.si/pomoc-in-podpora/...

Podobno iskren je tudi Simobil: http://www.simobil.si/omrezje/zemljevid...

Mr.B ::

jype,
Zgleda da boš do smrti balkanc

Na srečo nisem, ker če bi bil in bi volil take socialno čuteče osebe kot si ti, bi Cerarja povprašal zakaj je danes razpolovil sredstva za tiste socialno šibke, ki imajo pravico do brezplačne pomoči kot tudi tista sredstva, ki se uporabljajo za ti. zastopanje po službeni dolžnosti.

No pa se lahko obrnemo na matijadmin, ki slučajno ni ugotovil da bo EU poenotila roming, pa pustimo da so ti obmejni kraji glavni vir črne ekonomije...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matko ::

RockyS je izjavil:

Glede nato, da se bo s 1.9.2015 končno uvedlo davčne blagajne me zanima vaše mnenje o le teh?

Glede na sedaj znane informacije, za razliko od hrvaških, blagajne ne bodo nonstop povezane s centralnim informacijskim sistemom, kar je po mojem mnenju velika luknja v sistemu.

preberi še enkrat

V treh stavkih, dve nasprotujoči si izjavi:
Virtualne davčne blagajne vsebujejo program za preprečevanje brisanja računov, niso pa neposredno in v realnem času povezane s centralnim informacijskim sistemom finančne uprave.

virtualne blagajne = obstoječe stanje (od 01.07.2013)

Nov sistem bo prinesel prav to. Prav to je novost, ki jo bo prinesel novi sistem. Programska oprema bo vsebovala tudi posebne lovilne programe, ki bodo omogočili, da se v realnem času ugotovi, če kje prihaja do poskusov prikrivanja prihodkov.

predvideno novo stanje (01.09.2015)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

matijadmin ::

Mr.B je izjavil:

jype,
Zgleda da boš do smrti balkanc

Na srečo nisem, ker če bi bil in bi volil take socialno čuteče osebe kot si ti, bi Cerarja povprašal zakaj je danes razpolovil sredstva za tiste socialno šibke, ki imajo pravico do brezplačne pomoči kot tudi tista sredstva, ki se uporabljajo za ti. zastopanje po službeni dolžnosti.

No pa se lahko obrnemo na matijadmin, ki slučajno ni ugotovil da bo EU poenotila roming, pa pustimo da so ti obmejni kraji glavni vir črne ekonomije...


Jaz to dobro vem, ker ne živim v prihodnosti. Po drugi strani pa imamo še vedno območja, kjer ni pokritosti ne s tujim ne z domačim signalom.

Kaj pa bi bilo, da bi delala blagajna ena podpisana poročila in jih pač pridejo vsake toliko pobrat ali pa naložiš kmetu, da ga hodi pošiljat v najbližjo knjižnico na javni računalnik.

Mr.B ::

matijadmin, teh robnih pogojev je toliko da je vprašanje smiselnosti, ako jih je smiselno reševati. Zelo težko me boš prepričal, da v eh robnih pogojih ti ljudje nimajo stare dobre palice za 33.6 kbps...
Po drugi strani pa bo moral ponudnik pipice zagotoviti reklamirani SLA, kar pa je danes daleč od realnosti. Sploh ko bo kak žled, ali pa po kakšni nevihti pa se telekom trudi vzpostaviti povezavo po kakšnem mesecu....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matijadmin ::

Mr.B je izjavil:

matijadmin, teh robnih pogojev je toliko da je vprašanje smiselnosti, ako jih je smiselno reševati. Zelo težko me boš prepričal, da v eh robnih pogojih ti ljudje nimajo stare dobre palice za 33.6 kbps...
Po drugi strani pa bo moral ponudnik pipice zagotoviti reklamirani SLA, kar pa je danes daleč od realnosti. Sploh ko bo kak žled, ali pa po kakšni nevihti pa se telekom trudi vzpostaviti povezavo po kakšnem mesecu....


Pač, lahko imaš enostavno in učinkovito alternativo (ležeča podpisana poročila), ki so ob enem del failover rešitve, če online sistem crkne. Če ne drugače, jih lahko tudi Fedipij z USB ključkom v žepu z zadnjimi močmi dostavi FURS-u.

Zgodovina sprememb…

aerie ::

Smeha polna skleda. Ja... robni pogoji operacije Davčna blagajna so kritični pri reševanju vojaka Ryana. Vazelina sploh ne rabmo.8-)

Mr.B ::

matijadmin,
ne moreš garantirati, da niso spremenjena.... Prav tako, če je že nuja lahko takrat tudi napišejo na papir, kot sedaj. Edino kar bo moral dokazati je seveda dokazilo da dejansko ni bilo povezave. Kar pa bo težje dosegljivo...
Ampak še vedno obstaja enostavnejša rešitev za večino storitev, enostavno da pri davčni napovedi daš račune v olajšavo, in dejansko od tega nekaj imaš. Potem lahko kdorkoli dela offline kolikor mu je volja, samo vse račune v zaporedju in z enakimi številkami mora knjižit... Potem ne rabiš NIKAKRŠNIH represivnih metod tipa ovaduh"harstvo", kar nekateri smatrajo za sprejemljivo metodo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matijadmin ::

Hja, offline davčna blagajna bo tako ali drugače pogoj za izvedbo projekta, če ne želimo izjem "brez kondoma". Tehnično bo do neke mere prav tako možno zlorabljati online poročanje.

Tudi sam nisem zagovornik represije, a slovenski narod se od osamosvojitve ni niti malo izkazal v zrelosti za permisivno in manj nadzorovano fiskalno okolje. Da bi uvedli kakšne pavšalne obdavčitve, nam gre preveč slabo in v politiki ni intelektualnega potenciala za kaj tako drznega (če bi nam slučajno šlo bolje).

jype ::

Mr.B> Na srečo nisem,

Seveda si, če direktno podpiraš črno ekonomijo. Kriminalec povsod, razen na balkanu, kjer je mižanje na obe očesi nekaj normalnega.

Jupito ::

Balkanci, eh? Davčne blagajne očitno povzročajo tudi naključne izbruhe rasizma. (Kar je seveda le še en pozitiven učinek!)

Sicer pa ne vem, kako so se tile "lovilni programi" uspeli pretihotapiti mimo detektorja debilizma. Jizs, če bi poskušal nalašč narediti tak lomilec možganov iz dveh vsakdanjih besed, mi verjetno ne bi uspelo.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Mesar ::

Kje je pa problem? Če se trudijo uporabljat slovenske izraze... hvala bogu, zato jih imamo.

Ne vem če imamo slovenski izraza za data mining, oz. s#it, my bad... ok, bi raje videl, da piše, da bodo te lopove lovili s pomočjo podatkovnega rudarjenja? ;((
Your turn to burn!

Utk ::

Programska oprema bo vsebovala tudi posebne lovilne programe, ki bodo omogočili, da se v realnem času ugotovi, če kje prihaja do poskusov prikrivanja prihodkov.

Kaj zaboga to pomeni? Židan je bluzil še o nekih matricah, pa da če bo ta program ugotovil, da je MORDA prišlo do manipulacije, bojo naredili poostren davčni nadzor ali nekaj takega...imam občutek, da bo to spet nekaj takega, da bo bolj namenjeno pisanju velikih kazni kot pa preprečevanju goljufij. Tako kot je tudi danes. Če že kaj delajo, naj naredijo, da se sproti pošiljajo vsi računi direktno na FURS, ker so vsi podatki že tam, pa niti konec leta, niti vmes, ne bo več potrebno nobeno poročanje. Da se vsaj nekje tudi kaj prišpara (če gledamo sumo vsega), če se že dela strošek. Tako kot to zgleda, bo samo dodaten strošek, dobiček bo pa samo za državo samo pod pogojem, da se bo goljufalo manj. Kar je škoda...lahko bi naredili prihranek, za vse.

solatko ::

Čisto enostavna rešitev za ustavitev sive ekonomije - ukinitev fizičnega denarja - gotovine. Vsa plačila preko plastike, pa bo vsak transfer takoj zabeležen.
Delo na črno, bo v trenutku onemogočeno, prodaja mamil ravno tako, prostitucija, gradbeništvo, malarija, mehankarija......, skrita bo ostala samo blagovna menjava.
Delo krepa človeka

Mesar ::

Utk je izjavil:

Programska oprema bo vsebovala tudi posebne lovilne programe, ki bodo omogočili, da se v realnem času ugotovi, če kje prihaja do poskusov prikrivanja prihodkov.

Kaj zaboga to pomeni? Židan je bluzil še o nekih matricah, pa da če bo ta program ugotovil, da je MORDA prišlo do manipulacije, bojo naredili poostren davčni nadzor ali nekaj takega...imam občutek, da bo to spet nekaj takega, da bo bolj namenjeno pisanju velikih kazni kot pa preprečevanju goljufij. Tako kot je tudi danes. Če že kaj delajo, naj naredijo, da se sproti pošiljajo vsi računi direktno na FURS, ker so vsi podatki že tam, pa niti konec leta, niti vmes, ne bo več potrebno nobeno poročanje. Da se vsaj nekje tudi kaj prišpara (če gledamo sumo vsega), če se že dela strošek. Tako kot to zgleda, bo samo dodaten strošek, dobiček bo pa samo za državo samo pod pogojem, da se bo goljufalo manj. Kar je škoda...lahko bi naredili prihranek, za vse.


Ja verjetno ne bodo kr avtomatsko pisali ven kazni, ker dvomim, da imajo tak zanesljiv sistem (problem je določiti vse meje, pa še kdaj pa kdaj se bo komu "pravno gledano" uspelo izvleči z različnimi mahinacijami), lepo bodo naredili analizo vseh podatkov, ki jih imajo o tebi in če boš dvignil kak red flag boš imel detajlno revizijo poslovanja in kazen če je prišlo do prekrška.

solatko je izjavil:

Čisto enostavna rešitev za ustavitev sive ekonomije - ukinitev fizičnega denarja - gotovine. Vsa plačila preko plastike, pa bo vsak transfer takoj zabeležen.
Delo na črno, bo v trenutku onemogočeno, prodaja mamil ravno tako, prostitucija, gradbeništvo, malarija, mehankarija......, skrita bo ostala samo blagovna menjava.


Zasebnost posameznika tudi.
Your turn to burn!

GTX970 ::

prodaja mamil ravno tako

Tovrstni odjemalci drugače zahtevajo račun ?
Pihaš ga mimo.

In ko bodo prišli tuji turisti v toplice bodo plačali kosilo v bližnji gostilni na trr ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

VaeVictis ::

solatko je izjavil:

Čisto enostavna rešitev za ustavitev sive ekonomije - ukinitev fizičnega denarja - gotovine. Vsa plačila preko plastike, pa bo vsak transfer takoj zabeležen.
Delo na črno, bo v trenutku onemogočeno, prodaja mamil ravno tako, prostitucija, gradbeništvo, malarija, mehankarija......, skrita bo ostala samo blagovna menjava.


V primeru krize pa kaj? Lakota,...

Si že pozabil na ciperski primer kako leto nazaj, ko so banke blokirale vsa plačila...

Kriminalne dejavnosti se komot znajdejo s plačilom preko zlata, dragih kamnov ipd.

Raje mi pojasni zakaj ne bi smel vsega plačevati z gotovino oz. zakaj moram del svojega denarja dati banki.

Plačevanje zneskov preko banke je na lep način uzakonjen davek na transakcije...

poweroff ::

Davčne blagajne bodo morali imeti vsi, ki izdajajo kakršnekoli račune? Se pravi če imam s. p. in delam za neko firmo, moram tudi imeti davčno blagajno?
sudo poweroff

jype ::

Matthai> Davčne blagajne bodo morali imeti vsi, ki izdajajo kakršnekoli račune?

Ne. Samo tisti, ki imajo _blagajno_ (to pomeni, da poslujejo z gotovino).

shubell ::

ne vem ali sem edini ki mo hodi kakšen ddos strežnikov od financarjev po glavi, ko se omenja stalna povezava blagajn z financarji ;)
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813163721 (47971) PINki
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223122 (7486) Kosek1
»

Odgovornost razvijalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517209 (4902) Okapi
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316127 (13906) Pithlit

Več podobnih tem