» »

Montiranje Truecrypt sistemskega diska v drug PC

Montiranje Truecrypt sistemskega diska v drug PC

damnit ::

Ok moj intel 510 SSD me je začel zafrkavati, računalnik se je že nekaj časa občasno bootal v več poizkusih, nisem niti vedel, da je to povezano s SSD, zdaj pa se noče več zagnati, ampak pravi naj vstavim pravi bootable drive.

Kot kaže googlanje te težave, bom moral na SSDju zagnati intelov toolbox, da uredi zadeve, pa še to ne vem če bo pomagalo.

Ker je to sistemski disk, za povrhu pa še kot cel disk kriptiran v truecrypt, sem ga ruknil v drug računalnik, da bi ga tam nadlegoval z toolboxom.

Zdaj moram iti v control panel in tam v disk managmentu dodati ta disk, da ga windowsi vidijo, brez tega toolbox sicer vidi SSD ampak pravi, da ni dostopen.
The Intel SSD Toolbox cannot communicate with the selected Intel SSD.
Consider changing to another storage driver compatible with your system and try the tool again.

Smart details pa kažejo napako E8 Avaiable reserved space 0 0 Contact your reseller or local Intel...

Tudi truecrypt ga ne uspe zmontirati, da bi ga pred tem odkodiral in naredil backup.

Zanima me, če tole dodajanje diska v windowse kaj čečka po disku, kar bi mi lahko uničilo vse podatke na SSDju? Ga lahko dodam ali ne?
Ker trenutno zgleda windovsi vidijo tole kot neformatiran disk. Tudi backup programčki ga nočejo povohati kot takega.

Hvala za vse morebitne nasvete

fosil ::

Pa si ga v TC pravilno mountal?
Ko mountaš sistemski disk, moraš pod options izbrat mount without pre-boot authetication.
Tako je!

damnit ::

Zdaj sem to izbral, pa tudi ne gre.

No partition selected.
Click 'Select Device' to select a dismounted partition that normally requires pre-boot authentication (for example, a partition located on the encrypted system drive of another operating system, which is not running, or the encrypted system partition of another operating system).
Note: The selected partition will be mounted as a regular TrueCrypt volume without pre-boot authentication. This is useful e.g. for backup or repair operations.


Trenutno me torej najbolj zanima, če grem v disk management in mu dodelim neko črko, ali bo to potencialno uničilo volume ali ne..

steev ::

Ne.
Edit: Pa naj še kdo potrdi.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

damnit ::

Pomisleke imam zato, ker ko hočem dodati disk, dobim okno:

Inicializacija diska
Preden lahko upravitelj logičnih diskov dostopa do diska, ga morate inicializirati.
Izbiranje diskov
Disk 0
Za izbrane diske uporabi patricijski slog
MBR (glavni zagonski zapis)
GPT (patricijska tabela GUID)


Torej lahko izberem MBR in grem dalje? Seveda mu ga ne bom pustil formatirati.. ampak že ta izbira mi povzroča skrbi.

hojnikb ::

backupa nimaš ?

Ker tole smrdi vse bolj po tem, da ti je ssd izdahnu in vzel podatke z njim.
#brezpodpisa

damnit ::

SSD ni mrtev, samo nočem uničiti podatkov s kako oslarijo.

damnit ::

No saj zdaj sem našel en backup proggy, ki je sposoben kopirati tudi cel disk in ga kasneje zmontirati, tako da se bom igral na kopiji raje.

ProGo ::

Mene pa zanima kako odkriptirat celotno particijo/zunanji usb disk, ki ga ne rabim več imeti zakriptiranega.

damnit ::

System
Permanently decrypt system Partion/Drive

ProGo ::

---------------------------
TrueCrypt
---------------------------
The system partition/drive does not appear to be encrypted (neither partially nor fully).
---------------------------
OK
---------------------------

damnit ::

Najprej ga označi/izberi

fosil ::

Za ta sistemski disk bi moral v disk managerju videt particijo, oziroma dve particiji, ki pa bi morali biti raw.
Tako je!

tomaz88 ::

>Ker tole smrdi vse bolj po tem, da ti je ssd izdahnu in vzel podatke z njim.
ni nujno, lahko je tudi kak program spremenil par bitov in smo kjer smo

reševaje podatkov s kriptiranih diskov pa je.... no kar lepo pozabi na njih

ProGo ::

Tudi če ga označim je isto. Je pa 1 drive in 1 particija na njem in particija je kriptirana.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mala šola informacijske varnosti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Informacijska varnost
36979367 (34848) Dpool
»

Kako dobiti podatke iz SSDja

Oddelek: Strojna oprema
6688 (614) konspirator
»

Uporaba TrueCrypt

Oddelek: Programska oprema
123312 (2295) Jupito
»

Intel Sandy's AES, trdi disk, izkušnje...

Oddelek: Informacijska varnost
193596 (3165) poweroff
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010693 (8105) poweroff

Več podobnih tem