» »

Nega zob

Nega zob

1
...
3 4
5
»

kuall ::

vsa skrivnost nege zob je v tem, da si znitkaš in umiješ zobe takoj, ko si jedel ali pil kaj sladkega (razen sadja).
če bi jaz to delal vse življenje sploh ne bi imel nobene plombe.

starfotr ::

A sadje ne vsebuje sladkorjev? Jih tudi mleko ne? Ne nabijaj, fruktoza, saharoza, laktoza... Vse to je sladkor.

techuser ::

Jaz poznam osebo, ki je stara približno 80 let in ima pri tej starosti bele zobe. Vprašal sem jo ali ima to naravne ali protezo in mi je povedala, da ima vse življenje lepo navado. Zobe si vedno umije po vsaki jedi zato ima naravne zobe. Jaz sem opazil, da mi zelo pomaga sensitive zobna ščetka, tako da s pretiranim drgnjenjem ne poškoduješ sklenine. Če si boš umival zobe po vsaki jedi se bo zelo poznalo že po nekaj mesecih. Drugače pa je potrebna tudi sprememba prehrane. Dieta z veliko listnate zelenjave je odlična stvar za zobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

gruntfürmich ::

zobni kamen nastaja od samih telesnih sokov kar je specifično od človeka do človeka
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuall ::

starfotr je izjavil:

A sadje ne vsebuje sladkorjev? Jih tudi mleko ne? Ne nabijaj, fruktoza, saharoza, laktoza... Vse to je sladkor.

ljudje so jedli sadje odkar obstajajo. če ti dela logika ti mora bit jasno, da ne morejo zobje gniti zaradi sadja. človek je optimiziran za sadje in z zobmi sigurno ni nič drugače. najbrž se gre za količine sladkorja, ki so zadaj. če je do neke mere se ga zobje lahko ubranijo, če je preveč pa pride do bolezni. tako kot je z vsemi stvarmi.
najbolj varno je umiti si zobe po vsaki jedi. to jaz probam delat že veliko let. enako se it stuširat potem ko greš srat - ne vem kako tisti, ki hodite srat (na šihtu naprimer) lahko hodite po svetu z usrano ritjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

blackbfm ::

gruntfürmich je izjavil:

zobni kamen nastaja od samih telesnih sokov kar je specifično od človeka do človeka


Nop, kamen nastane iz ostankov hrane. Mogoce imajo nekateri slino bolj bogato z encimi in zato manj tezav.

najbolj varno je umiti si zobe po vsaki jedi


1x-2x dnevno je dovolj, mikroposkodbe ki se v tem casu naredijo pa se obnovijo s slino. Problem je ce slina zaradi obloge dlje casa ne pride zraven, potem zacne karies razjedat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

techuser ::

Dvakrat na dan umivanje ni dovolj, če želiš imeti bele in čiste zobe. Mikropoškodbe pa rešiš z sensitive zobno ščetko in zobno kremo. V indiji jogiji preventivno umivajo zobe tudi pred jedjo, da odvečne bakterije umaknejo in potem po jedi še enkrat. Če bi pri nas ljudje umivali po vsaki jedi zobozdravnikov večinoma ne bi rabili. Jaz sem v življenju pojedel ogromno sladkorja in odkar si umivam zobe po vsaki jedi, nimam že 20 let nobenih problemov z zobmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

gruntfürmich ::

blackbfm je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zobni kamen nastaja od samih telesnih sokov kar je specifično od človeka do človeka

Nop, kamen nastane iz ostankov hrane.

gugl se ne strinja s tabo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

blackbfm ::

Dvakrat na dan umivanje ni dovolj, če želiš imeti bele in čiste zobe.


Dovolj je 1x dnevno. Sam počnem tako (ščetkanje zvečer in čez dan nitkam po potrebi) in ni sledu o kamnu, sem pa imel včasih probleme, tako da točno vem kaj deluje in kaj ne. Mora pa bit zob čist vse okoli, posebej medzobni prostor.

Mikropoškodbe pa rešiš z sensitive zobno ščetko in zobno kremo


Mikropoškodbe obnavlja slina kadar je zob čist, verjamem pa da te v reklamah skušajo prepričat kontra

V indiji jogiji preventivno umivajo zobe tudi pred jedjo, da odvečne bakterije umaknejo in potem po jedi še enkrat


nevem kaj počnejo neki jogiji v indiji, ampak kar sem gledal od indije na youtubu mislim da težko najdeš še kakšen bolj usran narod oz prostor na svetu.. in oni bodo nas učili higiene, to bo to:))

gugl se ne strinja s tabo.


potem gledaš napačne vire

starfotr ::

kuall je izjavil:

starfotr je izjavil:

A sadje ne vsebuje sladkorjev? Jih tudi mleko ne? Ne nabijaj, fruktoza, saharoza, laktoza... Vse to je sladkor.

ljudje so jedli sadje odkar obstajajo. če ti dela logika ti mora bit jasno, da ne morejo zobje gniti zaradi sadja. človek je optimiziran za sadje in z zobmi sigurno ni nič drugače. najbrž se gre za količine sladkorja, ki so zadaj. če je do neke mere se ga zobje lahko ubranijo, če je preveč pa pride do bolezni. tako kot je z vsemi stvarmi.
najbolj varno je umiti si zobe po vsaki jedi. to jaz probam delat že veliko let. enako se it stuširat potem ko greš srat - ne vem kako tisti, ki hodite srat (na šihtu naprimer) lahko hodite po svetu z usrano ritjo.


Ti pozabljaš, da smo ljudje tako napaljeni na sladkor, ker ga ni bilo. Včasih so jedli samo sem ter tja kak gozdni sadež, nikakor pa ne sadja v takem obsegu, kot danes. Tudi nikoli v zgodovini nismo jedli toliko sladkorja, sploh pa ne v hrani, ki nikoli ne bi pričakoval dodanega sladkorja.

Torej, taka zagnanost po sladkorju je naš naravni nagon po preživetju, industrija pa izkorišča to šibko točko človeka. In dela odvisnost.

mojsterleo ::

Kako je kaj situacija z zobnimi pastami? Osebno še vedno prisegam na sensodyne repir and protect z novaminom. Se je pa pojavil še biorepair in sensodyne complete z stannous fluoride. Pa še colgate rapid relief z argininom.
Vse obljubljajo remineralizacijo. Kaj pa testi?

GO Brda ::

Si poskusil Oral-O-Sept? Meni ustreza, res pa je da ni poceni.

mojsterleo ::

GO Brda je izjavil:

Si poskusil Oral-O-Sept? Meni ustreza, res pa je da ni poceni.

Sem ga videl v leclercu, res je precej drag, nisem pa uspel ugotoviti zakaj oz katera je zdravilna učinkovina. 9v1 mi bolj malo pove. Žal je tako da je precej zobnih past 'nateg', ker je osnova vsake paste skoraj enaka tj glavna sestavina je fluor. Potem pa pridejo marketingarji in navadno pasto s fluorom prodajajo kot nekaj najboljšega po namazanem kruhu in nabijajo ceno.

gruntfürmich ::

zvečer imam zobno pasto curaprox, zjutraj pa biodent.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alien123 ::

Zobna pasta je samo za to da se lažje ščetka in zaradi boljšega zadaha..

GO Brda ::

mojsterleo je izjavil:

GO Brda je izjavil:

Si poskusil Oral-O-Sept? Meni ustreza, res pa je da ni poceni.

Sem ga videl v leclercu, res je precej drag, nisem pa uspel ugotoviti zakaj oz katera je zdravilna učinkovina. 9v1 mi bolj malo pove. Žal je tako da je precej zobnih past 'nateg', ker je osnova vsake paste skoraj enaka tj glavna sestavina je fluor. Potem pa pridejo marketingarji in navadno pasto s fluorom prodajajo kot nekaj najboljšega po namazanem kruhu in nabijajo ceno.


Ja, tudi sam ne vem.. Načeloma je res, da je važen fluor in bi po tej logiki morala tudi najcenejša zobna pasta biti čisto ok, ampak sam res vidim, da mi Oral-o-sept najbolj ustreza. Nisem pa zobozdravnik da bi vedel zakaj. Bom na naslednjem pregledu vprašal, zdaj me pa res zanima v čem je keč.

Andro457 ::

Za dlesni so zelo dobre tudi tele medzobne ščetke. Mislim, da so Curaprox. Jaz sem imel malo vnete dlesni in odkar to uporabljam je bistveno bolje.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511104555 (4863) SmeskoSnezak
»

Čiščenje zob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11214656 (2132) Robocop1
»

Zobno nitkanje, resitev?

Oddelek: Loža
499484 (1155) samovprasam
»

Zobna nitka

Oddelek: Loža
457712 (3701) bedarija
»

Zobna ščetka za težave z dlesnimi

Oddelek: Loža
325483 (4626) zee

Več podobnih tem