» »

HD7870 XT v idle na 58 stopinj - WIN 7 64bit

HD7870 XT v idle na 58 stopinj - WIN 7 64bit

mAXTER ::

Odkar sem iz 32bit win7 sistema prešel na 64bit mi GPUtemp beleži konstantnih 58-60 stopinj v idle mode-u. Driverji so zadnji Catalyst 14.11.2 Beta verzija. Mogoče kdo ve, če se da kje izklopiti kakšen hardware acceleration ali kej podobnega. Na 32bit sistemu se mi je podobno dogajalo ob gledanju youtube videov, ko je bilo nastavljeno na hardware acceleration ON znotraj opcij flash plugina. Mi je temperatura šla tudi na 60+ stopinj, drugače je idle bil nekje 42.

Za kakršnokoli pomoč se vnaprej zahvaljujem :D

mare87 ::

Če uporabljaš Chrome, se z vklopljenim strojnim pospeševanjem dvigne clock kartice iz 2d na 3d frekvence. Se pa skriva na dnu dodatnih nastavitev. Imaš sicer nekam visoke temp, malo prečekiraj rpm ventov in pa kartico za prah.

BorutK-73 ::

Kakšna je pa hitrost ventilatorja? Nastavi fan na auto. Priporočam MSI Afterbuner za nastavitev fan profila.

mAXTER ::

Hmm nekaj čudnega se dogaja. Sem z MSI Afterburner aplikacijo nastavil ventilator na 100% obrate, je znižal temp na 49 stopinj, takoj ko sem dal pa na auto nazaj je pa temperatura zrastla na 59 stopinj.

Nekam čudno mi je samo naključje, da ko sem naložil gor 64 bitni sistem se mi je zadeva začela pregrevati. Je mogoče kakšen bug ali kej podobnega? Namreč prej, ko je kartico dvignilo nad 60 stopinj se je tudi ventilator oglasil, sedaj dejansko pri tej temperaturi deluje normalno. Je še kakšen drug program razen GPU temp s katerim bi lahko preveril temperaturo? Vendar sedaj vidim da mi MSI Afterburner kaže enako temperaturo, tako da v GPUtemp-u ni problem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mAXTER ()

mare87 ::

http://www.techpowerup.com/gpuz/

Se spomnim, da so bile težave že enkrat z določeno verzijo Catalystov in je grafika cel čas delala na maksimalnih frekvencah. Se pravi, če ti laufa nad 9xx probaj druge driverje.

mAXTER ::

Ja bo zgleda kar tole pravi vzrok..sem namreč frekvenco kartice z MSI afterburnerjem znižal na 750Mhz pa mi zdej lepo v idle meri temperaturo 39-40 stopinj. če je po default na 975Mhz mi pa spet kuri ca. 60 stopinj. Bom počakal na nove driverje pa da vidmo če bo kej razlike. Hvala za pomoč:)

Janac ::

Kaj če bi pa malce reže spucal? Če so zabasani...

Večina s tako kartico je nardila en takle simple DIY:

http://www.overclock.net/g/i/2071648/a/...

Precej pomaga, meni s takim kulerjem ni šla nad 55 v loadu...

dogo ::

Lepo pojdi iz beta driverjev na 14.9 in bi moralo biti vse ok. Imam tudi sam win 7 64bit in 7870xt in imam na 14.9 popolnoma normalne temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD (ATI) Catalyst™ (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Zvok in slika
850129709 (40188) ferdo
»

HD7970 vroč po zamenjavi termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342164 (1436) Napajalc
»

Visoka temperatura grafične v IDLU

Oddelek: Pomoč in nasveti
193249 (2935) s6c-gEL
»

Zakaj je moja grafa tako vroča?!?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191987 (1664) Zmajc

Več podobnih tem