» »

risanje grafov

risanje grafov

petra10 ::

Pozdravljeni fantje.

Potrebovala bi vašo pomoč. Zakaj gre?

Rada bi narisala sledeči graf:



se razume, ne na roke ampak na računalnik. In ne vem, po Googlu nikjer ne najdem, da bi Excel to omogočal. (Mogoče le ne znam prav opisati v iskalnik?) Omogoča to kakšen drug program?

So pa ti podatki zbrani v Excelovi tabeli. Podatki so zapisani kot opisne spremenljivke (da, ne, delno, itd)

Res bi rada, da bi obstajal kakšen program, ki bi mu dala samo te podatke in da potem on "sam" nariše (tako kot pri Excelu, ko mu daš podatke in potem na "ukaz" nariše želeni graf). Ne pa npr s Corel Drawom, kjer moraš v bistvu vse risati sam (sem probala, ampak je preveč zamudno).

Upam, da mi lahko pomagate.

LP

Petra

one too many ::

Da boš znala googlat: ta graf se imenuje "stacked bar chart". Včasih je res ravno ime najvećja težava pri iskanju pomoči.
Navodila za excel:
1. Naredi ustrezno tabelo
 1/5

1/5


Mislim, da je iz slike očitno, kako mora biti narejena tabela. Posamezen podatek se lahko nahaja tudi v večih kateogrijah, kot lahko vidiš pri "b". Vedno navedi 1. Če boš na primer navedla vrednost 2 v tabeli, bodo pač vrednosti v osi skakale po 2. Lahko pa tudi posamezni določiš vrednost 2, če misliš, da imajo dvakrat večjo težo.

2. Barvanje
Barve, ki jih excel ponudi so obupne. Barvasta shema je pač barvasta. Monobarvna pa ima premalo razlike med posameznimi barvami. Začuda ne omogoča, da bi imel vsak stolpec svojo barvo (ali pač?). Zato to narediš na roke, tako da označiš posamezno polje na grafu. Na sliki se ne vidi, ampak imam označeno "b".
 2/5

2/5



3. Oznake podatkov
Dodaš jih tako, da greš v meniju pod "Postavitev" (angl. najbrž "Layout") in pod "Oznake" ("Labels") pri "Oznake podatkov" ("Data labels") izbereš željeni položaj oznak. Privzeto nastavi pod oznake vrednosti, ne imen (torej "1").
Zato moraš to spet na roke urejati. Z desnim klikom označiš posamezno oznako (klikneš v bližini teksta) in na meniju izbereš "Oblikuj oznake podatkov".
 3/5

3/5


Nato v meniju, ki se je ravnokar pojavil označiš "Ime niza" in ne "Vrednost"
 4/5

4/5



4. Končni rezultat
 5/5

5/5


Recimo vrednosti "b" sem označil z izstopajočo barvo, ker se edini pojavi dvakrat. Pri barvanju sem uporabil kar privzeto paleto. Pametno izbiro barv ponuja ColorBrewer. Ampak to bo dosti dolgočasnega klikanja in ročnega izbiranja barv, bodo pa veliko lepši.
V nekaj pomoči zna biti: povezava 1 in povezava 2.

petra10 ::

one too many,

najlepša hvala.
Prihranil si mi veliko časa.
Upam, da ga jaz tebi nisem vzela preveč, ko si tako dobro nazorno napisal in prikazal ;)

LP

Petra


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628677 (3006) omni-vor
»

WD my book essential ploščica

Oddelek: Strojna oprema
6647 (477) lolceh
»

V Uporabi Samo 3.96 Rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
142990 (2424) Zheegec
»

Excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
172351 (1640) Spider9
»

timeline v Excelu

Oddelek: Programska oprema
151366 (1234) kuglvinkl

Več podobnih tem