» »

EkB kategorija vprašanja.

EkB kategorija vprašanja.

Unknown_001 ::

Kaj vse je potrebno za opravljanje te kategorije?

Domnevam:
-Zdravniški (če je veljavnost res 3 leta) mi še vedno velja-> torej kljukica
-Posebno CPP predavanje
-Republiški testi? spet?
-praktične ure
-izpitna vožnja

+ vprašanje / prošnja za nasvet iz prve roke:
Kdorkoli je opravljal to kategorijo ali pa CE ali pa bilokaj s prikolico ga prosim še za dodatne informacije, kako vse skupaj poteka, kje so inštruktorji pikolovski in podobno.

Za vse odgovore se že vnaprej zahvaljujem.

Hvala in Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

coyotemm0 ::

Imaš 2 BE varianti:
-4250 kg (koda 96)
-7000kg

Prva je skrajšan program 9 ur in izpit, pri drugi varianti je pa program 20 ur in izpit + seveda republiški, vsaj dodatni del na CPP...
Inštruktor je dobr da je mal zatežen ;), da te potem ocenjevalec ne uči na izpitu. Za CE se odloči (če bi rabil BE drugo varianto) in imaš že C.
Izpit ni tolk težek (seveda je potrebno obvladovanje vozila in upoštevanje prometnih predpisov).

LP

AnriK ::

Sam sem BE izpit opravljal cca leto nazaj. Če ti je koda 96 dovolj naredi tisto ker je bistveno ceneje. Če boš kdaj vozil tovornjak se ti mogoče splača delat CE ker s tem dobiš tako C kot BE kategorijo in ni veliko dražji od same BE kategorije.

Drugače pa kar se tiče zdravniškega ti ni velja ker za to kategorijo more biti zdravniški pregled s psiho testi, ki je bistveno dražji. Potem CPP predavanja v avtošoli (preizkusa ni več če se ne motim), sledi občinski test, 20 ur in izpit.

Sicer pa je pri prikolicah poudarek na vzvratni vožnji, predvsem obračanju v ozke ulice itd. ter pri sami liniji (če ni 100% nujno, prikolica na ovinku ne sme čez sredinsko črto). Meni osebno izpit ni predstavljal težav ker sem če pred tem veliko vozil lahke priklopnike.

Unknown_001 ::

AnriK je izjavil:

Sam sem BE izpit opravljal cca leto nazaj. Če ti je koda 96 dovolj naredi tisto ker je bistveno ceneje. Če boš kdaj vozil tovornjak se ti mogoče splača delat CE ker s tem dobiš tako C kot BE kategorijo in ni veliko dražji od same BE kategorije.

Drugače pa kar se tiče zdravniškega ti ni velja ker za to kategorijo more biti zdravniški pregled s psiho testi, ki je bistveno dražji. Potem CPP predavanja v avtošoli (preizkusa ni več če se ne motim), sledi občinski test, 20 ur in izpit.

Sicer pa je pri prikolicah poudarek na vzvratni vožnji, predvsem obračanju v ozke ulice itd. ter pri sami liniji (če ni 100% nujno, prikolica na ovinku ne sme čez sredinsko črto). Meni osebno izpit ni predstavljal težav ker sem če pred tem veliko vozil lahke priklopnike.


Drug zdravniški? Huh, pol se bom pa kar šel prijavit za pregled.

Najverjetneje bom potem šel cenejšo različico koda96, ker na prikolici ne bo več kot 2t tovora ko se bo kaj vozilo.

Kakršnegakoli priklopnika nikoli nisem vozil, sem pa naredil že precej kilometrov z večjim kombijem (MB sprinter) sploh okoli zidanc po tistih hribih pa ozkih ulicah kjer se še fičoti komaj srečajo. So take izkušnje kaj uporabne na izpitu za to kategorijo?

Najlepša hvala OBEMA za odgovore.

ps. Čisto iz firbca. Katera avtošola v Nm ima za to kategorijo najbolje poštimano? B kategorijo sem naredil pri Alfa-b kamor se tudi mislim obrniti za EkB. Seveda mi je pomembno, kakšen je inštruktor predvsem tak kot sem ga imel za B bi bil idealen. Je vodil pot tudi v najbolj zaJ* situacije za kar sem mu še danes hvaležen in komunikacija je bila na odličnem nivoju, tako da s to avtošolo imam zaenkrat dobro izkušnjo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

AnriK ::

pazi koda 96 ti bo hitro premalo če boš kak večji kombi in prikolico peljal ker hitro presežeš NDM 4250 kg. Povsod pri nosilnostih (avto/prikolica) se gleda seštevek NDM (največje dovoljene mase) recimo če ima kombi NDM 2,5 tone in prikolica NDM 2 tone ti koda 96 ni dovolj.

Za kodo 96 ni potrebno imet "dragega" zdravniškega pregleda če se ne motim, za BE/CE pa ja. Sem šel preverit, sam sem za zdravniškega dal 140€.

Unknown_001 ::

A to se NDM sešteva, čeprav voziš manj mase kot to?
...8-O
To pa moram potem pogledat.

Hvala za opombo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

AnriK ::

Vedno se gleda NDM skupine vozil (priklopni + vlečno vozilo), pa tudi če voziš prazno prikolico. ;)

cb650f ::

Pozdravljeni,

zanima me sledeče:
-ali lahko z B kategorijo avto (recimo Peugeot Partner 2014, za njegovo težo ne vem, lahko pa preverim?) prevaža dvoosno prikolico s težko cca. 450kg in njeno max. obremenitvijo 2000 NDM?

Najbolj me zanima informacija glede tega, češ da je prikolica pa tovor na njem presegata skupno maso avta. Se pravi, prikolica+tovor sta okrog 2000kg, avto pa 1400kg. Je to možno peljati s B ali rabim B+E (tisto osnovni - koda 96 ali kaj je že..) ali "ta pravi" B+E ali kaj drugega??

msjr ::

Peugeot partner NDM 2065 Kg + Prikolica NDM 2000 Kg = 4065 Kg < koda 96 = 4250 Kg

Torej manjši izpit bo dovolj.

cb650f ::

msjr je izjavil:

Peugeot partner NDM 2065 Kg + Prikolica NDM 2000 Kg = 4065 Kg < koda 96 = 4250 Kg

Torej manjši izpit bo dovolj.



Zagotovo?
ni potrebno, da je avto tak, da teža priklopnika ne presega teže avta?

Točen model avta: NOVI PEUGEOT PARTNER FURGON L1, 2014, z 1.6 in 90 konjskim motorjem. -> http://www.peugeot.si/media/deliacms/me...

fikus_ ::

Prikolica mora imeti naletno zavoro.

cb650f ::

Prikolica je dvoosna z naletno zavoro.

Še vedno me zanima to:
"Zagotovo?
ni potrebno, da je avto tak, da teža priklopnika (NDM verjetno) ne presega teže avta? "

fikus_ ::

Poglej v homologacijo, koliko lahko obesiš na priklop!

omni-vor ::

Eno vprašanje za vse-znalce :)

Že pred 15 leti sem opravil C in E kategorijo, takrat sem zraven dobil še B kategorijo. Zanima me ali s tem že imam EkB?

Na mojem starem izpitu je pod E kategorijo napisano:

"Skupine vozil, katerih vlečna vozila spadajo v kategorijo B, C ali D, same skupine pa ne spadajo v kategorijo teh vlečnih vozil."

AnriK ::

omni-vor je izjavil:

Eno vprašanje za vse-znalce :)

Že pred 15 leti sem opravil C in E kategorijo, takrat sem zraven dobil še B kategorijo. Zanima me ali s tem že imam EkB?

Na mojem starem izpitu je pod E kategorijo napisano:

"Skupine vozil, katerih vlečna vozila spadajo v kategorijo B, C ali D, same skupine pa ne spadajo v kategorijo teh vlečnih vozil."

Če si opravil izpit EkC imaš logično E kategorijo veljavno tudi za druge podkategorije - tudi EkB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozniski izpit za kategorijo c

Oddelek: Loža
2315238 (7742) Pečo89
»

Ford mondeo mk3 spušča črn dim in je v safe modu

Oddelek: Na cesti
394995 (4077) SaXsIm
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152668 (41874) Oki
»

Prekomerna teža avtomobila

Oddelek: Na cesti
257513 (6535) matobeli
»

Avtomobil + čoln 5 M(prikolica)

Oddelek: Loža
125122 (4898) St235

Več podobnih tem