» »

Problem s kamero in kvaliteto DV!

Problem s kamero in kvaliteto DV!

Business ::

Hojla!

Imam problemček in upam da bi mi kdo znal svetovati. Naj razložim zakaj se gre:
Imam SONY TRV140E kamero, ko prenesem video prek firewire kartice na PC (nokomplimiran DV),
je slika tega DV meglena in hitri gibi naprimer roke se vidijo kot da bi bila slika razrezana v tistem delu roke. V PC-ju imam procesor je AMD Athlon 2000 XP, 512MB Ram, disk 40GB 5200 r/min, Probal sem prenesti s programom Pinnacle studio 8, Ulead Video studio DV, Adobe Premiere 6.0, movimaker in vsepovsod je enako.
Kaj naj napravim dobim kvalitetnejšo sliko nekomplimiranega AVI? Če gledam s kamere na TV je slika zelo ostra in zelo kvalitetna?
J e mogoče slaba kartica firewire ali disk prepočasen ali kamera ne dela, nevem! Upam da mi boste pomagali!

Za vsak nasvet se vam vnaprej zahvaljujem.

LP
Business
  • spremenil: Business ()

SasoS ::

temu se reče interlace...pobrskaj malo naokoli...

PhotoBlaz ::

Uf....poznam problem!

Tudi midva s prijateljem se matrava s tem,....pa nikakor ne rata, da bi blo boljse! :-(
Npr. hiter skok z rolerji zgleda kot da ga bi nekako stroboskopsko posnel.

Imava pa tud probleme ko kompresirava in resizava sliko na 320x240 je pa tale interlace ful neprijeten, ker kr ene crtice dela obcasno.

Ce kdo kej ve kako to zrihtat,....HELP please

Cau
Model

Business ::

Dobil sem namig da z virtualdubom spremenim divx oz., ko spreminjam obliko, da vklopim filter deinterlace. Probal sem in res slika več ni stroboskopska kot si napisal in res je dosti kvalitetnejša. Ostajajo pa samo na sliki ob kakšnem pretmetu ali pa roki obrisi oz. kot da bi bila slika še ena komaj opazna. Če kdo ve kako to odsraniti prosim za nasvet. Hvala!

Pri raztezanju slike uporabi nastavitev bicubic za manjšanje slike pa bilinear funkcijo v divx.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Business ()

SasoS ::

Un deinterlace ki je zraven samo blenda (zlije) polsliki skupaj. Uporabit moraš kakšnega bolj naprednega. Meni najljubši je Area deinterlace (nastavljen na interpolate). Poglej pri filtrih na domači strani VD-ja...

chato ::

Mislim, da imas problem v disku (disk 40GB 5200 r/min). Za video obdelavo mora biti disk z hitrostjo vsaj 7200 obratov, da bo slika tekoca in v redu!

LP, chato


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375386 (4214) m1h4
»

Deinterlace pri zajemanju videa

Oddelek: Zvok in slika
212148 (1677) AtaStrumf
»

Iz DV v DVD zapis

Oddelek: Zvok in slika
252139 (1929) pivmik
»

meglena slika DV

Oddelek: Zvok in slika
111497 (1383) Business

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

Oddelek: Zvok in slika
402390 (1642) nemesis

Več podobnih tem