» »

Težava s pošiljanjem pošte

Težava s pošiljanjem pošte

Ciklamen ::

Torej, zadeva je sledeča.

2 dni nazaj je mati lahko normalno pošiljala maile naokrog, včeraj ni nobenega, danes pa kar naenkrat ne gre več pošiljat - javlja napako Strežniška napaka:
"554 5.7.1 <nek.mail@gmail.com>: Relay access denied"


Ne vem kaj naj naredim, ker to mi je čudno. Doma v domačem okolju lahko pošilja mail kamor hoče kje hoče sem tja, tukaj na delovnem mestu pa ne more. Prejema jih pa normalno.

Naj še povem da v router ne morem, ker ne vem kakšni so login podatki (sem že probal resetirat, pa se upira z vsemi štirimi).

Ima kdo kakšno idejo kaj naj naredim? Pa to ni samo na njenem računalniku, na očetovem tudi (ki je priklopljen na isto omrežje).

Gre za router Zyxel P-2601HN-F3 (siolov). Pa do interneta lahko dostopa brez problema
- End of the Post ->

SeMiNeSanja ::

"Relay access denied" pomeni, da skušaš pošiljati preko smtp serverja, za katerega nisi avtoriziran.

Če je avtorizacija do včeraj še bila o.k. se gre lahko za težavo na strani strežnika ali pa za problem z avtentikacijo (npr. potečeno/napačno geslo).

Najprej pa povej preko katerega smtp strežnika skušaš pošiljati mail in kdo je tvoj ISP.

Vsekakor pa nimaš problema z routerjem. Sporočilo, ki si ga dobil nazaj, je sporočilo smtp serverja, ki ni hotel sprejeti tvojega sporočila in ga posredovati naprej (relay), iz kateregakoli že razloga.

Ciklamen ::

OK sem se malo poigral z nastavitvami računa in sem na SiOL-ovi strani našel, da je port 465, nastavljen je bil pa port 25. Spremenil sem tudi SMTP na isto, kot dohodni server in zadeva sedaj deluje.
- End of the Post ->

SeMiNeSanja ::

Raje ne vprašam, če se je samo od sebe spremenilo na port 25 v tvojih nastavitvah...

Ciklamen ::

I have absolutely no idea, mati verjetno ni šla štorat tja, ker niti tja ne zna prit :D
- End of the Post ->

kloko ::

Telekom je prejšnji teden pošiljal obvestila, da bodo ukinili možnost pošiljanja pošte brez avtentikacije. Verjetno OP ni edini, ki tega ni prebral, torej bo še več podobnih tem v kratkem...

L.p., Kloko

Ciklamen ::

Obvestila ali ne, jaz nisem nikjer uspel prebrat tega. Mogoče pa sedaj potrebe po tem ne bo več, da bi kdo še odpiral novo temo :)
- End of the Post ->

harvey ::

Bom kar tole temo izkoristil. Se je že kdo srečal s težavo, da se je njegov e-mail naslov znašel na spam listi? Sporočila se ne da poslati, ne preko webmaila, ne preko poštnega odjemalca.Napaka strežnika 554-spam.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

NoName ::

harvey, ti je kdo ukradel geslo pa pošiljal vsiljeno pošto preko tvojega računa?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

harvey ::

To ima znanec težave. Gre za t-2 naslov, na pomoči niso ravno vedeli povedati kaj pametnega, razumem študenti :). Računalnik se je očistil antivirusov, zamenjalo geslo, SMTP avtentikacija vklopljena in ta napaka še kar vztraja.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

BlackMaX ::

Ima kdo še to težavo??

Doma na T2 ne dela, v službu Telekom isto...:S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem microsoft outlook 2010

Oddelek: Pomoč in nasveti
101246 (840) sirotka
»

SMTP T-online

Oddelek: Omrežja in internet
113581 (3300) NoName
»

[Ubuntu server] mail poslan iz serverja zazna kot vsiljeno pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
798592 (7562) shorvat
»

Posiljanje E-MAILA

Oddelek: Pomoč in nasveti
63666 (3586) Cuoresportivo
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316435 (16435) Bakunin

Več podobnih tem