» »

new laptop in win8

new laptop in win8

Gutjerez ::

Kolega je kupil novi računalnik. kateri ima naložen win 8
Ker se mu ne dopade želi win 7. Sedaj pa je vprašanje. Če se bo na računalniku nekaj pokvarilo. Npr kamera. in bo nesel na popravilo ker je pod garancijo in če bodo videli da ni win 8 in da je win 7 da ne bodo popravili?

Jaz sem mnenja da windows nima pomena. lahko je tudi xp.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

dukedl ::

mislm, da nima pomena kater os je gor, ja....
je pa za preverit, če sploh obstajajo gonilniki za win7 za ta laptop
lp dukedl

hojnikb ::

Inštaliraj mu start8 in nastavi boot to desktop, pa sploh nebo vedel, da ima win8 :)
#brezpodpisa

Gutjerez ::

je naložen zdaj win 7.
http://postimg.org/image/5dftuxsq7/a413...

driveri so še za win xp tak da tu nebi smel biti problem.

Sem pa v drugem postu napiso problem glede kamere. Ravno zaradi tega smo sedaj poskusili win 7. na win8 je kamera delovala 2 minuti potem pa več ne. na skypu. pa pol za 10 minut spet za 2 minuti. Zato smo dali gor win 7. Sedaj pa sploh ne naloži drivera. Ampak to sem napiso v drugem postu.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

witboy007 - Prenosnik, kateremu ne dela kamera je za na servis, ne pa za zamenjavo sistema. Je pa lepo vidit na računalniku namesto original plačanega OS-a, slabo crack-ane starejši windows. Zakaj mu nisi dal gor raje XP?
Delo krepa človeka

Gutjerez ::

še dan danes je več ljudi ljubiteljev win 7. večina vsek ki kupi računalnik z naloženimi win8 gre takoj na win7. vsaka druga serija je top.

win xp legenda. pol je prišla vista polom. pol 7 dobra. 8 kr neki.. touch varjanta..

če voziš mercedesa boš hvalilil mercedesa. kdor ima win8 bo valda hvalil win8. a prevladuje win8. kaj bodo prinesli win 9 in 10 pa bomo videli :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

solatko ::

witboy007 - Kar je totalen idiotizem. Vista je med najbolj varnimi OS. 8-ica je iz telefona prenešen sistem na PC. Problem je v uporabnikih, ne v sistemu. Ti marcedesa mečeš dol in daš gor fičota.:'(

En start gumb reši vse probleme 8-ice pri povprečnih uporabnikih. Se jim potem zdi čudno, kako njihova "7-ica" dela veliko bolje, kot je prej.
Delo krepa človeka

Gutjerez ::

prvotno ni bilo rečeno tako. drugič se drži bistva. in če ne želiš pomata bodi raje tiho. ne pa da šinvaš eno in hvališ drugo. 100 ludi 100 čudi. nekomu je všeč to nekomu pa to. nemoreš ti nekoga prisilit da uporablja win8... kar pa jaz poznam folka pa je 95% na win 7. to nekaj pove... pa lep dan še naprej
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

hojnikb ::

Vista je med najbolj varnimi OS.

Upam, da se šališ.


8-ica je iz telefona prenešen sistem na PC.

Kar seveda nikakor ni res. Osmica je samo evolucija sedmice, ki je pravtako evolucija viste.
Mobilni OSi nimajo nobene veze z osmico, razn podobnega metro vmesnika.

Gutjerez je izjavil:

prvotno ni bilo rečeno tako. drugič se drži bistva. in če ne želiš pomata bodi raje tiho. ne pa da šinvaš eno in hvališ drugo. 100 ludi 100 čudi. nekomu je všeč to nekomu pa to. nemoreš ti nekoga prisilit da uporablja win8... kar pa jaz poznam folka pa je 95% na win 7. to nekaj pove... pa lep dan še naprej

Problem je v tem, ker folk misli da je win8 = grd metro vmesnik iz telefonov. Če bi tem ljudem inštaliru win8, izklopo metro in dodal start meni, bi jih dosti manj sililo nazaj na win7.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Gutjerez ::

dosti folka govori o problemih z win8. tega si nisem jaz zmislo. ampak če me nekdo prosi da želi met win7 ker mu win8 ni cool in da ne dela to da ne dela cod2 itd.. mu ustrežem. :D

fora je da je pol prišel eden tip in mi govoro da sedaj če se bo v računalniko nekaj pokvarilo. npr kamera ali zaslon.. da ker ni win8 naložen nebo veljala garancija. .. pa sem mu reko da je izgubljen da to ni res. tudi na uradni strani imaš še za xp in vistro drivere. lahko maš kar češ naloženo gor. nima windows pomena za garancijo. ampak ok. to so pa taki ki so hodili v računalniško šolo in mislijo da znajo vse :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

hojnikb ::

dosti folka govori o problemih z win8.

recimo ?
#brezpodpisa

Gutjerez ::

različno. večinoma pri igricah. pa neke mrežne nastavitve itd. že dejstvo da od 85 sodelavcev jih 7 uporabla win 8 :D ostali pa sedmico. in ravno teh 7 se vedno pritožuje da ne dela to ne dela ono :D vsem ostalim dela vse :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

hojnikb ::

že dejstvo da od 85 sodelavcev jih 7 uporabla win 8 :D ostali pa sedmico. in ravno teh 7 se vedno pritožuje da ne dela to ne dela ono :D vsem ostalim dela vse :D

Tole bolj smrdi po problemu med tipkovnico in stolom.
#brezpodpisa

Mesar ::

To je največja finta, ko se nekdo pritožuje kak je vse crknilo in je vse gnilo, pol pa rešiš njihov problem z dvema klikoma in te pisano gledajo. Tehnično gledano nimajo Win8 nič kaj več problemov kot Win7.
Your turn to burn!

solatko ::

witboy007 - Resnica je precej drugačna. Na 7-ici imajo starejše igre probleme, na 8-ici teče vse normalno.

hojnikb - ravno zaradi varnostnih zahtev do uporabnika, je vista ostala med nezaželjenimi OS, saj je za vsako stvar zahtevala dve potrditvi, kar je šlo uporabnikom na živce. Ob instalu zlobne kode, se je vista lepo resetirala in ponudila start iz še zadnje delujoče variante (v osnovi, pred SP1 je to delovalo odlično).
Sedmica pa dejansko je, dobra modifikacija viste.
8-ica je bila mišljena pri razvoju, kot sistem, ki bo deloval na vseh windows napravah enotno - to kar je sedaj cilj 10-ke, torej en OS za vse možne naprave, ki podpirajo windows. In 8-ica ima več skupnega s telefonsko verzijo, kot s 7-co.
V bistvu 8-ica ni popoln izdelek tistega, kar so hoteli, je pa še vedno precej boljša, od 7-ice, vsaj za podhranjene naprave.
Delo krepa človeka

shadeX ::

Vista je med najbolj varnimi OS.


Ta je pa huda.

solatko ::

shadeX - Mal na pamet al zato ker so drugi tko rekli?
Delo krepa človeka

hojnikb ::

hojnikb - ravno zaradi varnostnih zahtev do uporabnika, je vista ostala med nezaželjenimi OS, saj je za vsako stvar zahtevala dve potrditvi, kar je šlo uporabnikom na živce. Ob instalu zlobne kode, se je vista lepo resetirala in ponudila start iz še zadnje delujoče variante (v osnovi, pred SP1 je to delovalo odlično).

To še stvar ne naredi varne. Namreč ta UAC se da precej enostavno izklopit.

. In 8-ica ima več skupnega s telefonsko verzijo, kot s 7-co.

ah ne ga no bikast. Osmica ima z telefonsko verzijo skupen samo metro vmesnik. Sicer je pa v coru čist drug sistem, že zaradi tega, ker je en x86, drug pa ARM.

shadeX je izjavil:

Vista je med najbolj varnimi OS.


Ta je pa huda.

Exactly. Vista je zapuščen sistem, ki razn z najnovejšim service packom sploh ne dobiva več updejtov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

vista že vedno dobija security update (in jih dobijala še 2leti), kar pa npr za xp ne velja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

Ja, z service pack 2.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus boot menu problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171858 (1526) solatko
»

Win 8 / Win 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8516485 (14977) solatko
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916955 (11059) solatko
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515893 (4948) solatko
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237290 (20754) AlkaZar

Več podobnih tem