» »

Asus boot menu problem

Asus boot menu problem

Gutjerez ::

Na prenosniku
asus f751ma-ty094h pride pri nalaganju windows 7 z usb klučka do problema

http://postimg.org/image/ca5ezegtb/
http://postimg.org/image/6v9b42t09/

http://postimg.org/image/dx6untycb/

kje tiči problem?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

hojnikb ::

izklop uefi
#brezpodpisa

Gutjerez ::

takrat pa pridem do te opcije kjer izberem USB kot na sliki kaže. a pol za 15 sekund avtomatski pride v win 8
http://postimg.org/image/6ufa5r63j/

kot da sploh ne upošteva
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

ne samo to da ne bere z usb kluča. tudi opcije da bi bootu z dvdja ni. dvd se kar v prazno vrti.. sedaj pa res več ne razumem...
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

hojnikb ::

Še enkrat, izklopi uefi.
Poišči v biosu CSM in ga vklopi.

Potem ko imaš enkrat legacy način, bo prenosnik brez problema bootal z kjučka v bios načinu.
#brezpodpisa

Han ::

Tudi če ti čudežno uspe naložit sedmico, ne boš našel gonilnikov zanjo... Win8 + Classic Shell!

Gutjerez ::

na uradni strani res ni driverov za sedmico. saj zato pa je stal ta pc 300 evrov :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

Novi prenosniki so pač dizajnirani za windows 8.1, čemu bi se trudili z gonilniki za stare OS-e. Ni mi jasno, čemu uporabniki ne uporabijo kar nekaj rešitev s start gumbi, ki 8-ico navidezno nerdijo za 7-ico ali celo XP.

Sicer pa se start gumb vrača v 10-ki.

Za večino naprav v novih prenosnikih se da dobiti gonilnike za 7-ico, problem pa nastane pri tipkovnici, wi-fiBT karticah, gonilnikih za USB3, tako da potem celotna zadeva deluje na pol.

witboy007 - Ni tu problem cena - tudi prenosnik za 2k€ nima gonilnikov za 7-ico ali XP.
Delo krepa človeka

Gutjerez ::

starejši možak je do mene prinesel prenosnik in rekel če lahko dobi win7 ker mu win 8 ... grdo je pač reko. in sem reko ok bomo poskusili. :D

prav tako tudi jaz zagovarjam xp pol win7
in to je to kar uporabniki večinoma po svetu uporablajo. kdo reče da win8.1 prevladuje se zelo moti :D ker ni res. a kot si rekel. tehnologija gre naprej. zato tudi sam čakam win10

in zgleda bom sedaj primoran naložit win 8.1 + clasic shell
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

witboy007 - Ti predlagam, da prijateljem in znancem poveš, da računalnikov ne rihtaš več, ker si ostal v času XP.
Ravno za take, so naredili START8 v različnih izvedbah - redko komu je METRO všeč, predvsem pa se večini zdi neuporaben, kar razen multimedije, dejansko je.

Moji uporabniki so na 8-ici od začetka in me že klicarijo, če lahko pridejo uredit mašino, ko bodo lahko posodobili na 10-ko.
Kar je staro je pač staro in lahko samo še lep spomin, svet pač hiti naprej.

Ne primerjaj uporabnikov XP, zaradi poslovnih potreb, ki bi morali menjat preveč opreme, ki z novejšimi OS, pač ni kompatabilna in so prisiljeni uporabljat zastarel, bugast in hekerjem odprt sistem.

Večina vas komaj čaka da na telefon pride najnovejši Android, OS-X ali Windows, če ga telefon ali tablica ne podpira, se zagrebete za najnovejšo pridobitev, na računalniku pa bi ostali na DOS si Windows 95, XP. Kdo bi to zastopil?
Delo krepa človeka

Gutjerez ::

Maš res. Ok tnx
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Gutjerez ::

sedaj ko z klučka al dvdja prebere in začne windows loading pol ven vrže blue screen.
poskuso 3x in vedno enako
http://postimg.org/image/dx6untycb/

BIOS Information
BIOS Vendor American Megatrends
Version 206
VBIOS Version 1011.I16x75.004
EC Version B0bm020101

kaj najboljše narediti v tem primeru?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Gutjerez ::

sedaj sem sam pozabil :D na enem klučku je win7 in vedno samo tu pride do blue screna. sedaj pri win8.1 normalno nalaga. upam da nebo pol težav z odstranitvijo metro in start gumbom
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

GTX970 ::

w7 posnemi v uefi mode z rufus, potem boš lahko namestil.

Gutjerez ::

vedno z rufusom delam. in na drugim dela vedno normalno na tem prenosniku pa nikakor ne gre.
prav tako sem zapravil en dvoslojni dvd da sem naložil win7 gor. in je problem čisto enak. tak da nekaj je že kontra :D

plus da na uradni strani ni niti driverov za win7.
zato se nalagajo 8.1 čeprav delam to prvič z osmico kot sem rekel upam da bom uspet zadevo z start menujem in metrojem rešiti :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

GTX970 ::

Bios še updejtaj.

solatko ::

Normalno, če je računalnik nov in ima kakšno komponento, ki še ni obstojala v času w7, pač ni gonilnikov in ti ob nalaganju vrže ven.
Ko boš imel 8-ico poizkusi z downgrade in bo obdržalo stvari za strojno opremo iz 8-ice.

Sicer pa priporočam, da 7-ico čim prej pozabite, saj je 8-ica boljši sistem, samo Metro je potrebno zaprt, ker pač ni uporaben za Pc naprave, za tablice in telefone pa je o.k..
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161534 (1132) solatko
»

Prevelika poraba rama?

Oddelek: Pomoč in nasveti
162866 (2387) Goran's Blog
»

new laptop in win8

Oddelek: Pomoč in nasveti
191244 (973) hojnikb
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7912711 (10125) hojnikb
»

Prenosnik Toshiba Satellite namestitev win

Oddelek: Pomoč in nasveti
5654 (595) duff

Več podobnih tem