» »

Budilka na vodo

Budilka na vodo

popster ::

Lahko kdo razloži kako deluje tole in kako bi se dalo iz vode pridobivat elektriko?

http://www.aliexpress.com/item/2014-HOT...


Sem dobil vceraj iz Kitajske.

jest10 ::

Not imaš 2 različni kovini, med katerima se pojavi napetost, če ju pomočiš v elektrolit.

popster ::

hvala, bi se splačalo zadevo povečat in porabit elektriko (energijo) za recimo ogrevanje..

ali so te dve različni kovini in sistem predrag za uporabo. (v navodilih piše da bi moral te dve ploščici vsako tolko spucat in natočit vodo vsake dva tedna.)

SeMiNeSanja ::

Pomisli malo, kako velike rezervoarje in koliko elektrolita bi rabil, da bi se lahko grel na tako pridobljeno energijo!

popster ::

Pomisli malo, kako velike rezervoarje in koliko elektrolita bi rabil, da bi se lahko grel na tako pridobljeno energijo!


to ni tak problem pomojem ker voda lahko teče iz pipe pa ne rabiš velikih rezervarjev bolj me zanimajo tele kovine kolko časa rabijo da se obrabijo :)

BigHugo ::

popster je izjavil:

Pomisli malo, kako velike rezervoarje in koliko elektrolita bi rabil, da bi se lahko grel na tako pridobljeno energijo!


to ni tak problem pomojem ker voda lahko teče iz pipe pa ne rabiš velikih rezervarjev bolj me zanimajo tele kovine kolko časa rabijo da se obrabijo :)


Podobno razmišljanje je z elektriko. Zakaj graditi elektrarne, če pa imaš štrom v vsaki vtičnici.

A si te ne zdi, da napačno razmišljaš?
LP BigHugo

msjr ::

popster je izjavil:

to ni tak problem pomojem ker voda lahko teče iz pipe pa ne rabiš velikih rezervarjev bolj me zanimajo tele kovine kolko časa rabijo da se obrabijo :)


Preberi si Galvanski %C4%8Dlen @ Wikipedia , ki se mu po domače reče baterija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkoriščenje deževnice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217536 (4964) BorutO
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811970 (9879) Spajky
»

Pitna Destilirana voda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9725414 (18128) dzinks63
»

Poraba vode v gospodinjstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914979 (13081) Okapi
»

varčna hiša

Oddelek: Znanost in tehnologija
213171 (2468) lapajne

Več podobnih tem