» »

DDR3 ram

DDR3 ram

Ikspe ::

Zanima me če je RAM na linku primeren za mojo plato. Kupil bi dva kosa da bo 4GB.
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/...

Plata:
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

hojnikb ::

Kdo ve. Ti prvi ddr3 chipseti naj bi bli kr picky okol ramov...
#brezpodpisa

dxx ::

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/soc...
Poglej si malo tole datoteko. Jaz se rajši nebi igral, ker je videti da je memory support porazen. Prej pride v poštev menjava plošče, procesorja in pomnilnika.
Alternativa pa je še vedno bolha, poleg tega, če boš kupil DDR3, ti lahko v vsakem primeru prav pride ob nadgradnji/prehodu na novejši čipset/cpu.
Zakaj bi kupil preko amazona, pri zelo podobnih cenah v Slo?

MIHAc27 ::

Jaz mislim da bi moral delat, ampak če nisi 100% bi bilo seveda bolje, da rame nabaviš v Sloveniji, in če ne do delalo vrneš.

To veš, da lahko kupiš tudi samo 1x 4Gb ram. Ne rabijo biti v paru. Ker če boš nadgrajeval (in 4Gb danes je malo) boš pri 2x 2Gb imel 2 rama odveč. Pri 1x 4Gb rama pa boš samo dodal še 1x 4Gb.

Imaš samo 2 slota za DDR3. 4 slote pa za DDR2. Mešat DDR3 in 2 pa ne moreš.

Ikspe ::

trenutno imam DDR2 2x1GB, 800 Mhz, Lat5
kupil bi DDR3 2x2GB, 1333 Mhz, Lat9 (25 €)

Glede na latenco in Mhz predvidevam bo hitrost enaka?

gddr85 ::

A ti bi mešal ddr2 in ddr3 skupej?

hojnikb ::

ddr3 in ddr2 rami nikakor nebodo delovali hkrati.
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Meni na tej plati ni uspelo usposobit DDR3 ramov (2x2GB), DDR2 rami delajo še danes.

DDR2 in DDR3 skupaj ti ne bo delalo.

Zgodovina sprememb…

Ikspe ::

Ne vem od kod vam ideja da bi jih dal skupaj. Zanima me samo razlika v hitrostih.

hojnikb ::

Nabavi se dva ddr2 ploscka in basta
#brezpodpisa

Ikspe ::

Poskusil sem z dvema sposojenima DD3 2x2GB. Ko sem računalnik prižgal se na monitorju ni nič pojavilo, tudi v škatli ni zapiskalo.
Bi moral prej v biosu kaj spremenit, ali to samo pomeni da mi plata pač ne prebavlja teh ramov?

Ja, pomislil sem tudi da bi kupil dodatna ddr2 rama ampak ne vem kako je s kompatibilnostjo. Bi moral kupit enako znamko, hitrost in latenco?

BorutK-73 ::

Ikspe je izjavil:

Poskusil sem z dvema sposojenima DD3 2x2GB. Ko sem računalnik prižgal se na monitorju ni nič pojavilo, tudi v škatli ni zapiskalo.
Bi moral prej v biosu kaj spremenit, ali to samo pomeni da mi plata pač ne prebavlja teh ramov?

Ja, pomislil sem tudi da bi kupil dodatna ddr2 rama ampak ne vem kako je s kompatibilnostjo. Bi moral kupit enako znamko, hitrost in latenco?

Jaz sem imel podobne probleme, potem sem se malo igral z bios-om in mi je celo dvakrat uspelo priti v winse. Zagnal CPU-Z, naredil screenshote in je računalnik zmrznil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
594858 (4212) FusionPanda
»

Zamenjava za P5KC !

Oddelek: Kaj kupiti
241615 (1448) s1m0n
»

Prehod na DDR3 se vleče (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6611667 (8978) _Dejan_
»

DDR3 osnovna plošča ? , DDR3 ram?

Oddelek: Kaj kupiti
141950 (1647) bluefish
»

Razlika med DDR2 in DDR3

Oddelek: Kaj kupiti
114949 (4588) _sem_

Več podobnih tem