» »

Madžarska umaknila davek na internet

Madžarska umaknila davek na internet

Protesti v Budimpešti v torek, 28. 10. 2014

vir: The New York Times

vir: Reuters
Reuters - Madžarski premier Viktor Orbán je danes sporočil, da vlada umika predlog zakona o davku na količino prenesenih podatkov prek interneta. V intervjuju za nacionalni radio Kossuth je povedal, da bodo prihodnje leto organizirali javno posvetovanje o davkih in internetu, kjer bodo poizkusili najti nove rešitve.

Minuli teden je madžarska vlada pri predstavitvi predloga proračuna za prihodnje leto napovedala uvedbo davka na količino prenesenih podatkov prek interneta v višini 150 forintov (pol evra) na gigabajt. Kasneje so dodali še zgornjo mejo, ki bi bila postavljena pri 700 forintih mesečno za fizične osebe in 5000 forintov mesečno za podjetja. Napoved je naletela na ogorčene odzive uporabnikov interneta, ki so v nedeljo organizirali velik protest sredi Budimpešte. Ker vlada predloga ni umaknila, je bil v torek popoldne v Budimpešti še drugi, večji protest, ki se ga je udeležilo več tisoč ljudi.

Ker so davek zavrnili tako ljudstvo kakor tudi EU, od koder so prav tako leteli ostri komentarji, Orbanu ni preostalo drugega kakor umik predloga. Orban je ob predstavitvi davka dejal, da je nujno potreben za uravnoteženje javnih financ. Sedaj je obrnil ploščo in poudarja, da ljudje davku ne le nasprotujejo, temveč dvomijo o njegovi smiselnosti, zato ga vlada ne more uvesti. Več bo znanega januarja, ko bodo začeli javna posvetovanja o novi obliki davka.

29 komentarjev

Spajky ::

Pri nas to elegantno skrijejo: koncesija za ISP-e, ti pa vkalkulirajo v ceno storitev strošek >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

...:TOMI:... ::

Po moje smo pri nas kar zgled za davke. Vse se lepo skrije, kot je rekel Spajky, ljudje nimajo občutka, da jih lupijo in vse je tiho ter gre lepo dalje, kot, da ni nič. Še bolje je, da je vse na kredit, da se ne vidi velikih zneskov.

Mi bi lahko izvažali to filozofijo, kako s pavšali rešiti probleme. Vsakega malo udarimo po žepu in so vsi srečni.
Tomi

Jarno ::

, kjer bodo poizkusili najti nove rešitve.

Naj na nivoju EU nehajo misliti samo na nižje stroške in začnejo seliti industrijo v Evropo.
Čez čas se proizvodnja pretežno avtomatizira, tako da se plače dvigujejo, ljudje pa imajo, zaradi pritoka denarja na območje, več možnosti dobiti službo v javnem ali pa uslužnostnem sektorju. IMHO obstaja peščica bogatašev, ki problematiko razume, ampak jih vzburja to, da si lahko nekje daleč privoščijo hudirjev ekonomski model.

[D]emon ::

Jarno je izjavil:

dobiti službo v javnem ali pa uslužnostnem sektorju


Torej bi ti vse dal v javni sektor ali pa storitveno industrijo ? Congrats. *clap clap* /s
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Jarno ::

[D]emon je izjavil:

Jarno je izjavil:

dobiti službo v javnem ali pa uslužnostnem sektorju


Torej bi ti vse dal v javni sektor ali pa storitveno industrijo ? Congrats. *clap clap* /s

Sploh ne. Je pa razlika med 15% in 7% brezposelnostjo FYI.

mtosev ::

sn si mislil, da tole ne bo uspelo in sn imel prav.
madžari pa itak že imajo najvišji ddv v euju z 27%
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

...:TOMI:... ::

Imajo pa še vedno nižje cene storitev in izdelkov, kot pri nas. Prekmurci najemajo zidarje, krovce in podobne delavce čez mejo. Pa so v premurju že tako nižje cene, kot drugod v Sloveniji,
Tomi

Steinkauz ::

Seveda imajo nižje cene storitev, če majo pa plače nižje.
List of European countries by average wage @ Wikipedia

mtosev ::

točno tole sn mislil jaz napisati, da je to zato,ker imajo nižje plače in tudi zato,ker uporabljajo forinte kateri so celo manj vredni ko bivši slovenski tolar
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SimplyMiha ::

Jarno je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Jarno je izjavil:

dobiti službo v javnem ali pa uslužnostnem sektorju


Torej bi ti vse dal v javni sektor ali pa storitveno industrijo ? Congrats. *clap clap* /s

Sploh ne. Je pa razlika med 15% in 7% brezposelnostjo FYI.

Hm. 7% brezposelnost s polovico delovne sile prisesane na proračunsko malho ali 15% brezposelnost z večjim deležem zaposlenih v gospodarstvu?

Po mojem je (za državni proračun) precej ceneje teh 8% dat na socialo kot pa jih zaposliti za nekajkrat višjo plačo za kofetkanje v javnem sektorju.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Alternativa, ki se uresničuje, je selitev intelektualne elite v tujino in nižja kvaliteta uslug ter storitev, posledično pa slab regionalni razvoj.
Eksplicitno sem omenil povečanje zaposlitve v teh sektorjih, ker se da večina proizvodnje pretežno avtomatizirat.
Ne razumem, kje bi ti zaposloval ljudi, če bi bil državni proračun poln in kupna moč solidna.
Ja, žal ne more biti vsak IT nadarjen in se prodati FB-ju ali Googlu.

Looooooka ::

1) Javni sektor je mal širok pojem in ga vsi po spisku radi zlorabljate.
2) Slovenija tko al tko večinoma samo storitve ponuja n preprodaja zadeve. Glavni problem je točno to, da skoraj ničesar ne proizvajamo. Klinc...če bi bli vsaj dobri kmetje ampak je tud samooskrba v peesda kaj šele, da bi sanjali o tem, da bi konkuriral madžarom s papriko :)

AndrejO ::

En zelo lep "rant" na temo si lahko preberete tukaj.

Spajky ::

mtosev je izjavil:

...madžari pa itak že imajo najvišji ddv v euju z 27% ...
IMHO, tudi mi ga bomo kmalu imeli blizu tam, boš videl ;( ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mtosev ::

dvomim, ker je prejšnja vlada rekla, da več ne bo višala davkov in vedo, da tole bi kr hudo škodilo slo gospodarstvu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SkipEU ::

@Looooooka
kakšna samooskrba? A misliš, da bom za isti izdelek plačeval veliko več samo zato, ker je prišel s slovenske njive?

poglejse84 ::

SkipEU je izjavil:

@Looooooka
kakšna samooskrba? A misliš, da bom za isti izdelek plačeval veliko več samo zato, ker je prišel s slovenske njive?


Poceni hrana je procesirana hrana in še poceni, ker je sama kemija. Ko bo EU podpisal sporazum TTIP, CETA in TISA z ZDA potem bo trg EU preplavila poceni hrana in GSO in razne kemijske dodatke. Poceni hrana je sano zaradi tega ker je surovina v teh sama kemija in sladila, ki je izredno poceni.

sensei ::

če bi bli vsaj dobri kmetje ampak je tud samooskrba v peesda kaj šele

Samooskrba je v pizdi, ker dokler se boste drl samooskrba, nas bo velik iz principa kupoval tuja živila.

[D]emon ::

poglejse84 je izjavil:

SkipEU je izjavil:

@Looooooka
kakšna samooskrba? A misliš, da bom za isti izdelek plačeval veliko več samo zato, ker je prišel s slovenske njive?


Poceni hrana je procesirana hrana in še poceni, ker je sama kemija. Ko bo EU podpisal sporazum TTIP, CETA in TISA z ZDA potem bo trg EU preplavila poceni hrana in GSO in razne kemijske dodatke. Poceni hrana je sano zaradi tega ker je surovina v teh sama kemija in sladila, ki je izredno poceni.


Malo manj glej "dokumentarce" na youtube.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

poglejse84 ::

[D]emon je izjavil:

poglejse84 je izjavil:

SkipEU je izjavil:

@Looooooka
kakšna samooskrba? A misliš, da bom za isti izdelek plačeval veliko več samo zato, ker je prišel s slovenske njive?


Poceni hrana je procesirana hrana in še poceni, ker je sama kemija. Ko bo EU podpisal sporazum TTIP, CETA in TISA z ZDA potem bo trg EU preplavila poceni hrana in GSO in razne kemijske dodatke. Poceni hrana je sano zaradi tega ker je surovina v teh sama kemija in sladila, ki je izredno poceni.


Malo manj glej "dokumentarce" na youtube.


Wtf? A to je tvoj argument? "Dokumentarce"? :)) youtube- kaj je to?

SimplyMiha ::

Bogeca mi milega, zdaj pa še na Irskem skušajo obdavčiti vodo... Kaže, da tista z obdavčenim zrakom utegne celo postati realnost!

Cash ::

Ste videli, Madžari so se zabunili in davka ne bo, slovenceljni bi se bunili na forumih in davek bi bil, buahahahaaa, slovenceljni slovenski.

hojnikb ::

Davek bo, sam ne v taki obliki. Treba brat kompletne novice.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Jaja Orban se pa obnaša tako, da zdaj govori: "ljudstvo je treba upoštevati in poslušati, zato smo davek na internet odmaknili"
Haha. Celotno stvar obrača sebi v prid za, da bo na naslednji volitvah rekel, da je on bil odrešenik. :)

Cash je izjavil:

Ste videli, Madžari so se zabunili in davka ne bo, slovenceljni bi se bunili na forumih in davek bi bil, buahahahaaa, slovenceljni slovenski.

Tako čisto mimo grede, madžari so večja država in bolj revni pa imajo 5% višji DDV, kot mi :) normalno, da se bunijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kamiKaZaA ::

SkipEU je izjavil:

@Looooooka
kakšna samooskrba? A misliš, da bom za isti izdelek plačeval veliko več samo zato, ker je prišel s slovenske njive?


Zato, pa ti priporočam, da kupuješ samo poceni robo, po možnosti iz Kitajske. Pa dober tek:
https://www.facebook.com/video.php?v=71...

Jaz pa vseeno rajši kupim, če je izdelek iz slovenske njive, kot pa iz tujine, ker nikoli ne veš al ješ hrano organsko pridelano ali pa laboratorijsko s kemikalijami, katere napizdijo možgane, da ješ to in ono.

Klasični primer je McDonald`s, kjer si naročiš sladoled z jagodnim prelivom - in ne dobiš j od jagode, ampak ekstrakt al kaj je že tisto, kateri možgane napizdi, da so to jagode, kateri ti pol sporočijo, da ti ješ jagode.

m0LN4r ::

Saj kruh iz mlinopeka je tudi iz slovenije, pšenico so pa dokupili na madžarskem. Našo pa vozijo kmeti v avstrijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Steinkauz ::

kamiKaZaA je izjavil:

SkipEU je izjavil:

@Looooooka
kakšna samooskrba? A misliš, da bom za isti izdelek plačeval veliko več samo zato, ker je prišel s slovenske njive?


Zato, pa ti priporočam, da kupuješ samo poceni robo, po možnosti iz Kitajske. Pa dober tek:
https://www.facebook.com/video.php?v=71...

Jaz pa vseeno rajši kupim, če je izdelek iz slovenske njive, kot pa iz tujine, ker nikoli ne veš al ješ hrano organsko pridelano ali pa laboratorijsko s kemikalijami, katere napizdijo možgane, da ješ to in ono.

Klasični primer je McDonald`s, kjer si naročiš sladoled z jagodnim prelivom - in ne dobiš j od jagode, ampak ekstrakt al kaj je že tisto, kateri možgane napizdi, da so to jagode, kateri ti pol sporočijo, da ti ješ jagode.


Dej ne prbiji.
http://www1.mcdonalds.ca/NutritionCalcu...

Tist video pa tut vprašanje za kaj je mišljena tista "solata".

mtosev ::

madžarski Obran velja za kr nepriljubljenega politika v euju zaradi svojih raznih nedemokratičnih potez
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

[D]emon ::

Steinkauz je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

SkipEU je izjavil:

@Looooooka
kakšna samooskrba? A misliš, da bom za isti izdelek plačeval veliko več samo zato, ker je prišel s slovenske njive?


Zato, pa ti priporočam, da kupuješ samo poceni robo, po možnosti iz Kitajske. Pa dober tek:
https://www.facebook.com/video.php?v=71...

Jaz pa vseeno rajši kupim, če je izdelek iz slovenske njive, kot pa iz tujine, ker nikoli ne veš al ješ hrano organsko pridelano ali pa laboratorijsko s kemikalijami, katere napizdijo možgane, da ješ to in ono.

Klasični primer je McDonald`s, kjer si naročiš sladoled z jagodnim prelivom - in ne dobiš j od jagode, ampak ekstrakt al kaj je že tisto, kateri možgane napizdi, da so to jagode, kateri ti pol sporočijo, da ti ješ jagode.


Dej ne prbiji.
http://www1.mcdonalds.ca/NutritionCalcu...

Tist video pa tut vprašanje za kaj je mišljena tista "solata".


Video je sicer s korejske tv postaje, ampak gospod v njem je japonec. Na Japonskem se taka umetna hrana (narejena iz voska, pa tudi iz plastike) uporablja v restavracijah, za prikaz tega kaj imajo na meniju. Prakticno vse restavracije bodo imele ob vhodu razstavljen sortiment umetne hrane.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Javno posvetovanje FCC-ja o ukinitvi nevtralnosti interneta velika manipulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6215006 (12229) Fritz
»

V Budimpešti protesti proti davku na internet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
16234581 (29711) m0LN4r
»

Madžarska želi obdavčiti internetni promet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6221289 (17006) shadeX
»

Kako dobiti denar od Googla in Facebooka: Francija bi obdavčila zbirke osebnih podatk

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3310647 (8872) VaeVictis

Več podobnih tem