» »

Ali SSD disk zmanjša obremenjenost CPU ?

Ali SSD disk zmanjša obremenjenost CPU ?

ptg ::

Pozdrav,
enostavno vprašanje za veterane:
Ali bo naknadno vgrajena SSD spominska enota zmanjšala obremenjenost procesorja?
Namreč, ko obdelujem 4K posnetke, gre na 99% (na namizju imam originalni števec obremenjenosti CPU in RAM, ki je v pripomočkih za WIN7).
Sicer za vsa ostala opravila, tudi najzahtevnejše obdelovanje FULL HD 1920x1080p, ne gre CPU čez 50%.
RAM-a je dovolj (12 GB), ne gre nikoli čez 45%.

KONFIGURACIJA:
HP Compaq 8200 Elite CMT PC original
Intel i7-2600 CPU 3,40GHz 3,40 GHz
64 bit

Uporabniške izkušnje dobrodošle.

RejZoR ::

Verjetno razlog tiči v throughputu starih diskov. Procesor očitno dohaja encoder, disk pa ni, zato je procesor čakal na podatke in psoledično visel na 50% obremenitve. SSD disk pa dovolj hitro dovaja podatke encoderju in procesor lahko deluje na polno. In rezultat je 99% obremenitev CPU-ja in posledično tud hitrejša pretvroba videa...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ptg ::

Hvala RejZor ampak nisi razumel mojega vprašanja.
Nimam še SSD-ja in zato sprašujem ali BO naknadno vgrajen SSD zmanjšal obremenjenost CPU-ja. Ali se mi ga splača dokupiti, to je osnovno vprašanje.

technolog ::

ne. Vsaj ne do te mere, da bi se opazilo.

RejZoR ::

Ja, sem mal narobe zastopil. Ne, obremenitev CPU-ja se ne bo nič znižala oz se bo, kot sem ti navedel celo zvišala, ker bo CPU skoz imel dotok podatkov za obdelovanje. Kar pomeni, da boš hitreje opravil delo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ptg ::

RejZor, težko se bo obremenjenost CPU zvišala, ker je že sedaj na 100% ko obdelujem 4K.
Se nima več kam zvišati.
SKLEP: Očitno SSD, s svojo večjo "prepustnostjo" ne bo znižal obremenitve procesorja.

ZaphodBB ::

Svetujem montažo 3.5" floppy diskov, tam bo obremenjenost procesorja neprimerno manjša.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ptg ()

hojnikb ::

SKLEP: Očitno SSD, s svojo večjo "prepustnostjo" ne bo znižal obremenitve procesorja.

Zakaj bi jo ?
#brezpodpisa

technolog ::

hojnikb, algoritem za schedulanje zapisov na HDD je dosti bolj kompliciran, ker je treba gledat fragmentacijo in geometrijo diska (sektor, sled, rotacija).

Pri SSD pa samo pišeš, pa še za to skrbi poseben, hardverski del, imenovan SSD kontroler.

Ampak - kot sem rekel, to nima bistvenega vpliva.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

hojnikb, algoritem za schedulanje zapisov na HDD je dosti bolj kompliciran, ker je treba gledat fragmentacijo in geometrijo diska (sektor, sled, rotacija).

Pri SSD pa samo pišeš, pa še za to skrbi poseben, hardverski del, imenovan SSD kontroler.

če se pogovarjamo o winsih, je to čisto vseeno, ker je isti scheduler za ssd oz. hdd. In pri ssdjih se ravno tako gleda geometrijo, ker OS v resnici ne ve, da je na ssdju ali hddju. Ve šele, ko pogleda vrednost vrtenja plošč (ki so jasno pri ssdjih 0)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje HP laptopa po nadgradnji na W10

Oddelek: Strojna oprema
232910 (2346) Mitja358
»

PC mega-počasen kljub številnim nadgradnjam

Oddelek: Pomoč in nasveti
285132 (4265) solatko
»

Prenosnik za poslovno uporabo do 1500 eur

Oddelek: Kaj kupiti
328105 (7226) koyotee
»

Težave z procesorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6719 (633) WamPIRe-
»

Vsake tri sekunde pc trzne (zaostane)..nimam več idej

Oddelek: Pomoč in nasveti
101006 (838) Tr0n

Več podobnih tem