» »

Nakup prenosnika, operacijski sistem

Nakup prenosnika, operacijski sistem

prenosni ::

Pozdravljeni, kupil sem prenosnik Asus K550LNV.

http://www.mimovrste.com/prenosniki/asu...

Nakup je bil prek interneta, ker ga prvo želim stestirati, če mi je všeč (slika, itd.). Zdaj pa vidim, da je DOS operacijski sistem, ki je naložen, in moje vprašanje je, ali obstaja možnost, da inštaliram (in odinštaliram) Windows7, brez da bi vplivalo na DOS? Se pravi, če se odločim, da odstopim od pogodbe, mora biti prenosnik v originalnem stanju in me zanima če je zadeva izvedljiva.

Druga zadeva, kako je s podporo za Windows7 pri Asus-u. Na tem forumu sem zasledil, da je ni, oz. nisem prepričan ali je šlo za Asus ali Acer. Kako je potem z driverji?

In pa še tretja stvar, ponavadi si na internetu/notebookcheck pogledam, kako je z disassembly-jem, predvsem zaradi dostopa/čiščenja ventilatorja. Za ta laptop nisem našel ničesar. A mogoče kdo ve, ali se da priti do ventilatorja na lahek način?

Hvala

one too many ::

Lahko poskusiš z operacijskim sistemom s CDja (live CD) ali USB ključka, recimo Ubuntu.
Ne vem, pa če tudi s tem kršiš kakšne pogoje za vračilo.

Han ::

1. Predno naložiš Windows, kloniraj disk...

2. Novejši Asusi uradno podpirajo le Windows 8.1. Za ta model so na voljo le gonilniki za Polkna 8.1.

3. Pošči podoben model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

solatko ::

Na en HDD ali SSD si naredi windows to go -
Imeti moraš računalnik s sistemom (vista, w7 ali w8), priklopiš disk na USB (daš disk v ohišje ali adapter), v drug dvd pa ključek z delujočim instalacijskim w8.

Uporabiš tole orodje in slediš navodilom - izdelava cca 15 minut:
http://www.disk-partition.com/free-part...

Ko to narediš, windows to go priklopiš na usb in zaženeš računalnik (delat boš moral v legacy načinu).
Počakaš da window prilagodi sistem z potrebnimi gonilniki in imaš na voljo za testiranje. Lahko instaliraš tudi w7, pač samo medij daš pravi, pri pripravi tega orodja.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420960 (4599) jedateruk
»

Windows to Go (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8810638 (6784) Pesimist
»

Izteka se rok za brezplačno nadgradnjo na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9516786 (12771) mtosev
»

HP Probook

Oddelek: Kaj kupiti
163263 (3038) hodor
»

Prenosni računalnik za 700€

Oddelek: Kaj kupiti
9982 (861) FlyingBee

Več podobnih tem