» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
42 / 91
»»

Bye ::

Če kupim na ebayu, velja garancija povsod?

Tole priporočilo ne bo držalo. Pregledal ponudbo par flagshipov; cene so enake oz. še višje kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Djole ::

Geizhals.eu

Bye ::

Lepa hvala.

Mrakw ::

Lep pozdrav,

Jaz imam za vas eno vprasanje.

Rad bi kupil telefon Nokia 8110 (https://www.mimovrste.com/klasicni-tele...).

Za starega oceta bi kupil ta telefon kateri je klasicni, to pa zato ker je na ta sistem navajen + to da je "zlozljiv", ker mu je pogosto v zepu klicalo vse povsod brez njegove vednosti. Zakaj klasicni telefon? ker je tako navajen + dementen.

Telefon ima 4G in GPS podporo. OS ni android ampak KaiOS. Telefon vsebuje tudi google maps.
Ker na spletnih straneh ne najdem dovol informacij me zanima, če kdo ve ali bi lahko preko google maps in GPS kordinat izsledil in izvedel kje se nahaja? Ker se dosti vozi tudi z avtom (demenca!!!)
Verjetno telefon ni tako pameten, da bi imel to moznost ali pac ima? Kot npr. (android) ko lahko v google maps share-as lokacijo osebe, ki se stem strinja, da ji sledis oz. vidis njegovo lokacijo (tracking).

Hvala in LP

Infusion ::

Punca kupuje nov telefon, ki je lahko tudi kitajski. Zanj misli dat okrog 400EUR, lahko kak evro manj ali več.

Najbolj pomembne so ji slednje stvari:
- dobra kamera (mora tudi met manual mode)
- 128 gb + notranji spomin z možnostjo spominske kartice
- dober overall performance

Največ ji definitivno pomeni kamera.

Mi lahko kdo predstavi ene 3 telefone v tej kategoriji? Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

bmwwww ::

Infusion je izjavil:

Punca kupuje nov telefon, ki je lahko tudi kitajski. Zanj misli dat okrog 400€, lahko kak evro manj ali več.

Najbolj pomembne so ji slednje stvari:
- dobra kamera (mora tudi met manual mode)
- 64gb ali 128 gb notranji spomin z možnostjo spominske kartice
- dober overall performance

Največ ji definitivno pomeni kamera.

Mi lahko kdo predstavi ene 3 telefone v tej kategoriji? Hvala!


OnePlus 6, MiMix 2s, Mi8, Pocophone

Infusion ::

bmwwww je izjavil:

Infusion je izjavil:

Punca kupuje nov telefon, ki je lahko tudi kitajski. Zanj misli dat okrog 400€, lahko kak evro manj ali več.

Najbolj pomembne so ji slednje stvari:
- dobra kamera (mora tudi met manual mode)
- 64gb ali 128 gb notranji spomin z možnostjo spominske kartice
- dober overall performance

Največ ji definitivno pomeni kamera.

Mi lahko kdo predstavi ene 3 telefone v tej kategoriji? Hvala!


OnePlus 6, MiMix 2s, Mi8, Pocophone

Hvala, jih bom pregledal!

pero50 ::

iščem 150 x 75 mm velikost - ex 5" oziroma novih 5.8", ne rabim high end procesorja, oblike in nevem česa še, rabim pa kamero vasaj takšno kot je na s7 recimo. Cena do max 300€. Je kakšna pametna alternativa s7ki?

SmeskoSnezak ::

Kolega sprasuje po najnovejsih 4.5" telefonih? Ima kdo kaksno novico?
@ Pusti soncu v srce... @

sm4rt4ss ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kolega sprasuje po najnovejsih 4.5" telefonih? Ima kdo kaksno novico?


XZ1 Compact ali XZ2 Compact. To je najmanjše kaj boš dobil dandanes. Ne vem, če bodo proizvajalci sploh še šli v to smer, ker je to niša. Ampak koliko gledam komentarje na gsmarena, phonearena in drugje, si kr veliko komentatorjev želi telefonov z zasloni manjšimi kot 5".

Trenutno si lastim Xperio XA2, ki je za današnje standarde komapkten telefon, ampak osebno mi je prevelik. Bomo videli kaj bo prinesla Xperia XZ4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

SmeskoSnezak ::

sm4rt4ss je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Kolega sprasuje po najnovejsih 4.5" telefonih? Ima kdo kaksno novico?


XZ1 Compact ali XZ2 Compact. To je najmanjše kaj boš dobil dandanes. Ne vem, če bodo proizvajalci sploh še šli v to smer, ker je to niša. Ampak koliko gledam komentarje na gsmarena, phonearena in drugje, si kr veliko komentatorjev želi telefonov z zasloni manjšimi kot 5".

Trenutno si lastim Xperio XA2, ki je za današnje standarde komapkten telefon, ampak osebno mi je prevelik. Bomo videli kaj bo prinesla Xperia XZ4.

Kaj bi bil trenutni best price/performance telefon v 4.5"?
@ Pusti soncu v srce... @

sm4rt4ss ::

SmeskoSnezak je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Kolega sprasuje po najnovejsih 4.5" telefonih? Ima kdo kaksno novico?


XZ1 Compact ali XZ2 Compact. To je najmanjše kaj boš dobil dandanes. Ne vem, če bodo proizvajalci sploh še šli v to smer, ker je to niša. Ampak koliko gledam komentarje na gsmarena, phonearena in drugje, si kr veliko komentatorjev želi telefonov z zasloni manjšimi kot 5".

Trenutno si lastim Xperio XA2, ki je za današnje standarde komapkten telefon, ampak osebno mi je prevelik. Bomo videli kaj bo prinesla Xperia XZ4.

Kaj bi bil trenutni best price/performance telefon v 4.5"?



Misll sem XZ4 Compact. Ampak bo ziher okrog 5".

Trenutno je to Xperia XZ1 & XZ2 Compact. Ali pa kak star iPhone. Recimo 6s. 4.5" ne boš več dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

klinker ::

pero50 je izjavil:

rabim pa kamero vasaj takšno kot je na s7 recimo. Cena do max 300€. Je kakšna pametna alternativa s7ki?


Za to ceno ne bos dobu nic primerljivega, novega.

Han ::

Nov S7 je pri Saturn.de za slabih 300 eur.

sm4rt4ss ::

pero50 je izjavil:

iščem 150 x 75 mm velikost - ex 5" oziroma novih 5.8", ne rabim high end procesorja, oblike in nevem česa še, rabim pa kamero vasaj takšno kot je na s7 recimo. Cena do max 300€. Je kakšna pametna alternativa s7ki?



Novo Xperio XZ1 dobiš za okorg 250€.

Minion1994 ::

Mogoče ne paše ravno v to skupino, pa vendar bom poizkusil s srečo.

Torej zanima me koliko je približno vreden pol leta star Iphone SE 32GB, odlično ohranjen z vsemi papirji?

hvala

SmeskoSnezak ::

sm4rt4ss je izjavil:

pero50 je izjavil:

iščem 150 x 75 mm velikost - ex 5" oziroma novih 5.8", ne rabim high end procesorja, oblike in nevem česa še, rabim pa kamero vasaj takšno kot je na s7 recimo. Cena do max 300€. Je kakšna pametna alternativa s7ki?



Novo Xperio XZ1 dobiš za okorg 250€.

Kaksne so kaj izkusnje s to XPerio XZ1? Slike, dolgozivost baterije, itd.?
@ Pusti soncu v srce... @

GrX ::

Za mamo iščem nov telefon, pa nekako kolebam med Samsung Galaxy A7 in Huawei Mate 20 lite. Katerega pripročate in zakaj? Hvala!


Samsung Galaxy A7
https://www.a1.si/telefoni/samsung-gala...

Huawei Mate 20 lite
https://www.a1.si/telefoni/huawei-mate-...

hotig ::

Iščem en nov robusten in poceni "pameten" telefon. Uporabljal se bo večinoma za klice, sms in poslušanje muzike ter občasno posnet kakšno slikico. Torej nič posebnega, ne mislim igrat igric ali guglat (no mogoče v prihodnosti). Je pa pogoj, da je malo bolj odporen na "zunanje vplive" (voda, padec na tla). Iščem neko poceni verzijo, zato sem po krajšem pregledu našel telefon, ki mi nekako ustreza in sicer Blackview BV5800, cena 139€ v slo (najraje domač nakup), gledal sem tudi druge modele od Blackview (BV4000, BV6000S, BV7000), pa se mi zdi, da ta model ponuja največ v tem trenutku. Zanima me torej vaše mnenje v zvezi s tem telefonom, izkušnje, je to najboljše kar se ta trenutek da dobiti, glede na P/P in pa tudi podobni modeli drugih proizvajalcev (če obstajajo, meja je nekako 150€).

GrX ::

hotig je izjavil:

Iščem en nov robusten in poceni "pameten" telefon. Uporabljal se bo večinoma za klice, sms in poslušanje muzike ter občasno posnet kakšno slikico. Torej nič posebnega, ne mislim igrat igric ali guglat (no mogoče v prihodnosti). Je pa pogoj, da je malo bolj odporen na "zunanje vplive" (voda, padec na tla). Iščem neko poceni verzijo, zato sem po krajšem pregledu našel telefon, ki mi nekako ustreza in sicer Blackview BV5800, cena 139EUR v slo (najraje domač nakup), gledal sem tudi druge modele od Blackview (BV4000, BV6000S, BV7000), pa se mi zdi, da ta model ponuja največ v tem trenutku. Zanima me torej vaše mnenje v zvezi s tem telefonom, izkušnje, je to najboljše kar se ta trenutek da dobiti, glede na P/P in pa tudi podobni modeli drugih proizvajalcev (če obstajajo, meja je nekako 150EUR).


Poglej še Cat B25 in Crosscall Spider X serije..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

SmeskoSnezak ::

sm4rt4ss je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

sm4rt4ss je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Kolega sprasuje po najnovejsih 4.5" telefonih? Ima kdo kaksno novico?


XZ1 Compact ali XZ2 Compact. To je najmanjše kaj boš dobil dandanes. Ne vem, če bodo proizvajalci sploh še šli v to smer, ker je to niša. Ampak koliko gledam komentarje na gsmarena, phonearena in drugje, si kr veliko komentatorjev želi telefonov z zasloni manjšimi kot 5".

Trenutno si lastim Xperio XA2, ki je za današnje standarde komapkten telefon, ampak osebno mi je prevelik. Bomo videli kaj bo prinesla Xperia XZ4.

Kaj bi bil trenutni best price/performance telefon v 4.5"?



Misll sem XZ4 Compact. Ampak bo ziher okrog 5".

Trenutno je to Xperia XZ1 & XZ2 Compact. Ali pa kak star iPhone. Recimo 6s. 4.5" ne boš več dobil.

Napram kaksni Nokia X6 ali 3, ki sta novejsa in malenkost vecja, ne razumem zakaj je za dvakrat drazji.
@ Pusti soncu v srce... @

grizl ::

Pozdrav,

potrebujem telefon - dlančnik katerega zaslon omogoča normalno delo z njim tudi, če pada dež. Po navadi se aparatom katerega ekran je moker enostavno "zmeša".
Aparat bo namenjen le vnosu podatkov (brez pogovorov), mora pa omogočati prenos podatkov ter bluetooth, zaželena je čim boljša baterija ...

Kakšna ideja?

markoxxx ::

Zopo speed 7+ je pravi telofon za Vas!

grizl je izjavil:

Pozdrav,

potrebujem telefon - dlančnik katerega zaslon omogoča normalno delo z njim tudi, če pada dež. Po navadi se aparatom katerega ekran je moker enostavno "zmeša".
Aparat bo namenjen le vnosu podatkov (brez pogovorov), mora pa omogočati prenos podatkov ter bluetooth, zaželena je čim boljša baterija ...

Kakšna ideja?

Egidij88 ::

Guglaj resistive touchscreen phones.

grizl ::

Egidij88 je izjavil:

Guglaj resistive touchscreen phones.


Pogledal, hvala. Zanima me ali je mogoče telefon z takšnim zaslonom upravljati le z "podaljškom" ali tudi na običajen način z prsti.

Gogo ::

Na amazonu.de ali amazon.it bom kupil telefon. Zanima me kaj pomeni german ali italian version pri opisu telefona? thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

letmein ::

Kaj je trenutno best buy za cca. 140€ - bolj nakup v EU?

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Stari maček ::

letmein je izjavil:

Kaj je trenutno best buy za cca. 140EUR - bolj nakup v EU?

Xiaomi Note ki5 preko Alija iz evropskega skladišča.

EUR 134,80 20%OFF | Original Xiaomi Redmi Note 5 4GB RAM 64GB ROM Snapdragon S636 Octa Core Mobile Phone MIUI9 5.99" 2160*1080 4000mAh 12.0+5.0MP
https://s.click.aliexpress.com/e/SQ1GAvS

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Pa kje ti vidiš ceno 134,80 € preko tega linka ?? Jaz vidim, da je DHL poštnino 182,70 € - kar seveda ni ravno ugodno. Sem pa zasledil, da se je na Banggood 21.1 dalo ta telefon dobiti za res super ceno 123 € !

Za tako ceno pa res moćno dvomim, da se da dobiti boljši (nov) telefon.

Dimnik ::

To je cena za global rom, plus poštnina dhl cca24e...

oberskitona ::

Kateri telefon izbrati med
1. MI MIX 2S
2. MI 8
3. POCOPHONE F1

Sem precej nezahteven uprabnik, enostavne igrice, mail ,klicanje, sms, chat, internet...
Zelim baterijo, ki zdrzi nekaj casa, ker sem kar veliko na telefonu. Nadomestil bom iphone 7 saj sem zlomil display pa bi zelel na vsaj primerljiv oz. boljsi telefon.

Kateri je najprimernejsa izbira in kje ga kupiti najceneje, lahko tujina ce pa je slo pa imam se podjetje in ga vzamem brez ddv.

kanarin ::

Če ti je ključna zmogljiva baterija - potem brez dvoma Pocophone (4000mAh proti 3400mAh pri ostalih dveh). Pa cena je seveda bistveno nižja - kot gledam se ga občasno da dobiti že za 250 EUR. Ostala dva sta ponavadi občutno dražja, sta pa res tudi malo boljša oz bolj prestižna telefona. Če se splača primaknit več denarja pa mora seveda sam zase presoditi

Malo spremljaj te razne strani s kuponi in popusti, recimo:

Kajkupiti kuponi in popusti

Banggood kuponi

oz mogoče tudi Kimovil

Tomson ::

@oberskitona:
za omenjeni namen uporabe in glede na nezahtevnost uporabnika bo Pocophone F1 več kot na mestu, še v Slo ga dobiš (če preko firme vzameš) precej ugodno. (preko MiShop -ddv za 250€ npr.)

Xiaomi Mi8 ima npr. AMOLED zaslon in boljšo kamero, je malo večji in lažji a ima manjšo baterijo in brez SD kartice ter višjo ceno, Mi Mix 2S ima podoben LCD zaslon kot Pocophone le manjši, je težji, ima manjšo baterijo, brez SD kartice, a občutno boljšo kamero, premium materiale in izdelavo, brezžično polnjenje. Še korak višje je novi Mix 3, ki ima še AMOLED zaslon, a to je Flagship Xiaomi telefon ki je občutno dražji od Pocophone modela. Skratka, za omenjeno bo Pocophone na mestu, če ti je LCD zaslon ok.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Domobrancek ::

Kater nov telefon bi bilo najbolje vzeti za okrog 200€ ? Rabim ga za sestro. Je precej nezahteven uporabnik, rabi samo dobro kamero (kakor dobro se pač dobi za ta denar :D). Trenutno mi najbolje za ta denar izgleda Xiaomi mi A2...Se dobi kaj bolšega?

Egidij88 ::

Jaz bi se stegnil za Poco.

Domobrancek ::

Egidij88 je izjavil:

Jaz bi se stegnil za Poco.

Tud jst :) sam ženski to razložit je čist neki druzga :))

facepalm ::

A2 ji bo verjetno ok, ce ni zahteven uporabnik. Sam bi mogoce raje vzel mi8 lite.
Ce pa je samo kamera prioriteta, bi vzel xperio xz1 za 240€ pri amazon.it

Honor play ::

Kdor ima budget do nekje 300 evrov mu sigurno lahko priporocim honor play. Odlicen procesor, solidna kamera, za te čase odlicno baterijo, zgrajen je iz boljsih materialov kot pocophone, in zraven za te specifikacije še odlicno ceno...PRIPOROCAM ZELO, sam ga imam in je res odlicen, edino kar me moti je, da zanj ne najdes dodatne opreme ravno na vsakem vogalu...(ovitki, baterije itd.)

bouly ::

Glede na to da je cena tu tu en 370 drug 350
Kaj bi bilo bolj razumno kupiti Nokia 8.1 ali
LG G7 vem en Mid-range en flagship en čisti android
En poln nekih app ki jih ne moreš spucat dol
Sam se bolj nagibam za čisti Android?
Kaka alternativa sam ne Huawei ali Xiaomi ali Samsung...
Sj vem pol pa mal zmanjka idej?

mirkuma ::

Kje dobiš Nokio 8.1 za 370€? Amazon jo prodaja za 445€... za 370€ je dober nakup (SD710)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

bouly ::

https://si.mobileshop.eu/phablets/nokia...
Mislim da je preko te strani dokaj varen nakup glede na to da imajo SLO podporo sem že pošiljal vprašanja pa vedno odgovor v SLO jeziku (ne Google translate)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bouly ()

SumTingWong ::

Je varen nakup in veliko boljši kot G7.

OK.d ::

Tako malo za info.


LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

kljhjkhkjh ::

Kateri telefon do 450 eur?
Google Pixel 2 400 eur z kodo ali je vredu nakup?

Želim dober fotoaparat. Strah pri pixel 2 me je sam battery life.

kanarin ::

Xiaomi Mi Mix 3 - vrhunski telefon , ki se ga občasno da v kakšni akciji dobiti celo pod 450 €. Drugače pa sta dobri opciji še MI8 in (najugodnješi od treh) Pocophone F1 - slednji ima še najzmogljivejšo baterijo (4000 mAh). Pixel 2 seveda ni slab telefon, ampak velikost ekrana in sam dizajn (ogromni bezli) enostavno ne pašejo za telefon v letu 2019. Pa baterija je zelo švoh.

facepalm ::

Raje velike bezle kakor useless notch:)
Je pa res da smo v 2019 in moremo pozreti vse kar nam ukazejo proizvajalci.

OK.d ::

kljhjkhkjh je izjavil:

Kateri telefon do 450 eur?
Google Pixel 2 400 eur z kodo ali je vredu nakup?

Želim dober fotoaparat. Strah pri pixel 2 me je sam battery life.

Boljšega telefona za 400€ ne boš nikjer dobil, lani sem dal za xl-a 800+ in ni mi žal niti centa, go for it.

Btw, ravnokar dobil na mail.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Stari maček ::

OK.d je izjavil:

Tako malo za info.



Te tabele so skrajno zavajujoče. Namenoma so spustili tiste modele kitajskih telefonov, ki imajo najnižje stopnje sevanja. Primer Pocophone (vrednost pod 1).

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ima vrednost 0.7 torej je popolnoma jasno, zakaj ga ni na slikah.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
42 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021324 (2293) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813267 (9940) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810149 (7896) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798085 (55964) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315681 (13905) boris82

Več podobnih tem