» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
5 / 91
»»

Anney ::

Mene pa zanima, kako imete lastniki L930 oz 920 urejeno s prostorom, koliko kaj zasedejo aplikacije in koliko slike (gleda na to ,da je huda kamera). Verjetno je 32GB čez glavo dosti? Pa še tole me zanima, je možno poleg IE11 uporabljati tudi FF ali Crome?

PrihajaNodi ::

Pardon torrent odjemalec je wptorrent.
Ff ni, je pa uc browser, ki ga odlicno nadomesca (ni neko skropucalo) imas pa se opera beta (tudi ok).

Slike itak samodejno synca v onedrive pa potem tam brises in urejes (na kompu). Imas 15gb za slike.

Za filme dol vlect bi pa potreboval sd kartico.

Kar se applikacij tice je pa 32 cez glavo.

vilonja ::

Se vedno mi ni znal noebeden točno razložiti ali je možno brskati po domači skupini, ki jo ustvariš in potem preko wifija gledati filme iz računalnika.

PrihajaNodi ::

Pardon spet lazem. Je tudi mozila, samo neuradno.

vilonja je izjavil:

Se vedno mi ni znal noebeden točno razložiti ali je možno brskati po domači skupini, ki jo ustvariš in potem preko wifija gledati filme iz računalnika.


Mi poves kako je to mozno v androidu oziroma aplikacijo.

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Es file exploer. Ko si na wifiju ti najde domačo skupino, ki je ustvarjena v omrežju in potem lahko gledas filme, ki jih imaš na računalniku na telefonu
Se neko vprašanje. Ce se odločim dati malo več za mobitel in se stegnem do 930. V čem bo razlika. Bo morda v brskanju, odpiranju aplikacij. Kajti ce je samo v igranju iger mi je praktično vseeno.

Je res, da ima 930 zelo boljši zaslon v primerjavi z 830?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

PrihajaNodi ::

http://www.phonearena.com/phones/compar...

Boljsa kamera, zaslon, 32gb, 2gb rams, boljsi procesor.

L830 bolsa baterija, sicer ima manj m.amperov a zdrzi dlje, 1gb rama, sd kartica.


In da obstaja app as file explorer.

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Ampak je vredno dati 60 eur več, glede na to, da bom telefon uporabljaz za internet in gledanje filmov.
Se bo 2gb rama in boljsi procesor poznalo pri brskanju po internetu ali pri lepšem delovanju telefona (kakor vem je wp zelo optimiziran sistem).

Igre pa tiste kakšne osnovne, bi pa lumia 830 morala delati, kajne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

PrihajaNodi ::

Ne. Zal. Ne vidim neke razlike med mojo 1520 (ki je vecja verzija 930) in 920, ki je kot 830. Ajd ce beres knjige so crke ostrojse, ker je vec pikslov.

vilonja ::

http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...
Je to pravična cena, kajne. Samo potem smo pa že v rangu one plus ona(samo 20 eur doplačila). Res nwm, a bi dal rajši tistih 60 eur več. Ker budget sem si zastavil 200 eur.

Drugače pa baterija, koliko procentov bi rekel, da manj zdrži kakor 830.

Kaj bi pa ti na mojem mestu naredil?

PrihajaNodi ::

Da igre bi morale delati. Meni se nic ne zatika pri dual core in 1gb rama l 920.
Zdej racunaj da bo imel novi glashgip od MS sicer res octa core a tudi samo 2 gb rama lumia 1030.

vilonja ::

Koliko bo pa stala ta nova lumia, ker 300 eur je res maksimalna cena.

So drugače teli testi od gsmarene natančni. Namreč baterija pri videoplayback in pri browsanju zdrži kar 2x več. Zato se mi zdi to tudi zelo pomembno in razlog da vzamem 830.
Koliko je pa pri 830 slabša kamera. Se res tisti piksli toliko poznajo.

Hvala ti za tvojo pomoč, bom še malo razmislil.

PrihajaNodi ::

http://www.winbeta.org/news/nokia-lumia...


Nova 1030 bo nekje 500, 600 eur. Hocem povedati da wp ne potrebuje 3, 4 gb rama kot android.
Lahko ća pogledas se one plus one, samo se je ze na testih na youtubu zatikal pri browsanju.

Piksli se poznajo pri branju, crke so ostrejse drugace ne. Kamera je top pri 830.

mat11 ::

Doma imam obe (830 930), če bi se moral odločati bi odločala cena, ker ima vsak telefon nekaj bolje in nekaj slabše od drugega. Se pravi če dobiš isto star telefon za isto ceno , potem 930, če ne raje 830. glede hitrosti težko opaziš razliko, je pa res da ne igram kakšnih zelo zahtevnih iger. Oba telefona(lahko tudi 730 če imaš raje manjši telefon) te bosta navdušila. Sam sem prišel iz Androida(dolga leta) na WP, ko sem ženi kupil 520tko in videl kaj ponuja Wp in me je navdušil. Res mi pa tudi nekaj manjka po odhodu iz Androida. Recimo 250+solitarie igra ki jo na WP ni. ;)
mat

vilonja ::

Tako za inf, se lahko kamera pri 830 primerja z iphone 5s?

PrihajaNodi ::

Jup. Smo sprobabili z l920 (ki je skoraj enak 830) in 5s. Brez problema.

mat11 ::

Ravnokar sem se ponovno igral z 830ko, precej bolje leži v roki.
mat

vilonja ::

Mislis bolje v primerjavi z 930?

Goody ::

vilonja a ti kupuješ telefon ali delaš doktorsko disertacijo :)

PrihajaNodi ::

vilonja je izjavil:

Mislis bolje v primerjavi z 930?



920

mat11 ::

Ja, v primerjavi z 930.
http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...
Ni reklama, te ne prodajam jaz. Za to ceno bi jaz tekel po aparat.Pa še črna je najlepša, pa še menjaš lahko raznobarvne pokrovčke .... ;) Razen če bi raje manjši potem 730, ki je malce cenejša.
mat

vilonja ::

Ampak a ni velikost zaslona in tudi mobitela enaka 930?
Kaj pa zaslon, za gledanje filmov je verjetno vseeno.

A 830 in 930 podpirata glance? Je to priročna funkcija in ali porabi veliko baterije.

mat11 ::

Glance podpira 830, sam nisem opazil kake večje porabe pri uporabi le tega. Zaslona nista enaka , 930 Amoled, 830 IPS LCD, kateri mi je bolj všeč? Se ne morem odločiti, spet ima vsak svoje plus in minus točke.
mat

vilonja ::

Ima gsm arena natancne teste za baterije telefonov, ker skoraj ne morem verjeti, da 830 dvakrat dalj časa zdrži.

@mat11
Mi lahko prosim malo opsises pluse in minuse. Ali dvakrat manjši čas browsanja in gledanja videoposnetkov upravici zaslon 930.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Anney ::

930 je trenutno top telefon iz serije Lumnia (najnovejši), sicer je 830 novejši vendar spada v srednji razred.
Na testih se 930 povsod odreže odlično, tudi posodobitve so zagotovljene (prav tako za ostale), vendar je to njihov najmočnejši model, zato bo prejemal posodobitve še dolgo, saj mu bo to tudi strojna oprema dopuščala.
Skoraj v vseh pogledij je 920 boljši, razen v bateriji in razširitveni reži (spominska kartica).
Mogoče če boš jemal vezavo se splača tistih par evrov dati več, drugače pač 830.

Več si poglej tukaj:

mat11 ::

če gledaš oba skupaj ima 930 malenkost bolj žive barve oziroma izgleda 830 kot da je malce sprana barva. Malce slabše vidim(na blizu) 830 je lažje berljiva(texti). 830 ima bolj realne barve. 930 ima bolj črno barvo(amoled) 830 ne zaostaja veliko zaradi tehnologije Bela barva je pri 930 plavkasta pri 830 sivkasta. Če bi izbiral po zaslonu ne vem katerega bi vzel.
mat

vilonja ::

Stvari so se obrnile takole.
Lumio 830 dobim za 190 eur na naročnino 10.88 eur na mesec, lumio 930 pa za 315 eur.

Se mi je sorodnik ponudil, ker je davčni zavezanec in so cene take.
Do zdaj sem imel na kartico, da sem jo polnil po 5 eur. Tisto sem res malo klical, zdaj pa 5 eur že težko zdrži 1 mesec.

Se mi ne splača za 15 eur več dati za 930, kajne. Ampak zdaj se je izbor malo razširil. Saj za tako ceno težko še kaj drugega dobiš. Kaj pa vi pravite, za katerimi telefoni bi lahko še pogledal?

To je najboljša rešitev, kaj pa vi pravite?

vilonja ::

Kaj pravite, se ne splača dati 125 eur več za lumio 930. Tistega oglasa, ki je še včeraj za 830 bil ga ni več, zgleda da ga je prodal.

Kristijan00 ::

Zdravo, zanima me kateri telefon je najboljši do ranga 200€, pa da je vzdržljiv in odporen...?

Anney ::

vilonja je izjavil:

Kaj pravite, se ne splača dati 125 eur več za lumio 930. Tistega oglasa, ki je še včeraj za 830 bil ga ni več, zgleda da ga je prodal.


Danes sem nabavil L930, poročam kako se obnese, ko jo preizkusim, pravkar se posodablja.

vilonja ::

@anney
Smem vprašati po kakšni ceni si jo dobil. Bi lahko malo napisal koliko ti baterija drži.
Hvala ti.

Anney ::

Vzel sem jo na simobilu. Za baterijo ti pa še ne znam povedat, je šele 1 uro v uporabi, dela pa se drugi updejt.

Pri vtisi, fantastični, sistem zelo odziven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

vilonja ::

@prihajanodi
V oči mi je padla tudi nokia 735, predvsem zaradi cene. Vzel bi jo na paket enostavni 300 in bi me prišla 160 eur, 70 eur manj kot 830, procesor je pa isti. Kaj praviš, bi začel razmišljati tudi o 735.

Je res zaslon pri 735 slab, sem nekaj bral.

Anney ::

Včeraj ko sem bil na simubilu, sem v roki držal L735, L830 in L930, obe zadnje omenjeni sta lepi in kvalitetno grajeni, L735 pa zgleda preveč plastično ima pa najboljšo selfie kamero, če ti to kaj pomaga, specifikacije pa skoraj iste kot L830 (procesor, spomin, grafika). So pa vse tri odlično odzivne. Če te ''cenena'' plastika ne moti preveč, vzami L735, drugače pa L830, meni je tudi v roko bolje sedla. Na koncu pa sem seveda vzel L930, pa mi ni žal po začetnem igračkanju (nastavljanju) sem super zadovoljen in ni primerjave z androidi.

vilonja ::

V katerem simobilovem centru si pa bili, da so imeli vse tri modele razstavljene (si pač lahko sprobal kako dela ali ne)
Plastika me nič ne moti, bi pa mogu zaslona med sabo primerjat.

Ne vem, če se mi splača dat 80 eur več za lumnio 830. Bom šel še nekam, kjer bom lahko vse tri telefone držal v roki.
Edino priznam, da me proc in grafika malo moti.
Vem, da ne igram toliko iger, ampak pa antutu benchamark moj htc evo 3d (4 leta star model) doseže enako točk kakor nokia 735 in 830.

Bi se mi splačalo pogledati še poceni lg g2. Dobim ga za ceno 240 eur. Skrbi me pa, da bo lg vmesnik začel štekati, kakor zdajšni htcjev sense.
Mogoče kdo to ve?

Kako je pa lumnia za poslušanje glasbe, je boljša kakor ostali androidi.

Anney ::

Bil sem v Celju, samo trenutno nimajo na zalogi 735 in 830. Razstavljene pa so.
Pri zaslonih se skoraj nič ne opazi, oba sta dobra. Androida in WP ne primerjaj.
Poglej raje LG G3S, tole bo vzela moja boljša polovica, se še ne more odločit med L830 ali LGG3S tako na hitro je bil lepo odziven brez neke hude navlake (specifikacije iste kot 830), je pač android, ti pa se hitro zapolnijo, mislim, da ima 4GB internega (na voljo).

Glasbe še nisem poslušal, sem pa telefon ( L930) včeraj in danes obračal okrog po dolgem in počez in je po včerajšnjem prvem polnjenju in obilo igračkanja (nastavitve, updejti, net (3,5GB podatkov), store, klici (40min), sms, kamera, video (HD, 4K HD), wifi skoz prižgan zdržal 14ur, kar pa se mi zdi super glede na prvo polnjenje in ogromo uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

vilonja ::

Danes bil v simobilovem centru, kjer sem primerjal 735 in tudi lg g3s (samo na hitro), pa bi rekel da ima lumia 735 zelo dober zaslon, zaslon ima zelo žive barve (čisto odvisno od posameznika, meni je bil bolj všeč). Je pa v bistvu vseeno, če vzameš 735 ali 830, razlika v ceni je velika, v ostalih komponentah pa nizka (edino fotoaparat je malo boljši, pa lumia 735 ima odličen fotkič).

Na lumii 830, pa so barve bolj sprane, vsaj tak občutek imam. Je pa tud 735 fajn za držat v roki, sem ga malo sprobaval pa ni čisto nič štekal.
Osebno mi je vseeno, če je iz plastike. Itak če bi kupu lumio 830 bi jo zagotovo dal v ovitek, saj ima aluminijast rob, lumie 735 pa verjetno ne bom dal v ovitek.
Mogoče bo punci še bolj všeč, saj ima manjši zaslon. Baterija pa proc sta pa pr obedvih telefonih enaka.

Potem povej kako si se odločil:)

Drugače pa, kolega kupuje telefon z bonom za 200 eur na paket enostavni pri mobitelu.
Kateri telefon bi do 200 eur z bonom priporočali?
Najbolje je da je p/p najboljši.

vilonja ::

Še zame da nekaj vprašam.
A mislite da zaslon in kamera upravičita nakup 830 za 90 eur več kakor 735?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Anney ::

Moje, mnenje je da ja, pa tudi izdelava je kvalitetnejša in baterija naj bi dlje držala.
Pravkar grem ponjo za boljšo polovico, da bo 930 dobla sestrico. (sma jo pa komaj našla, so povsod že pošle, jih pa menda drugi teden dobijo.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

nikolahodin ::

Kateri mobitel je najboljši za nakup. Mora imeti SAR vrednost max 0,50 W/kg

Anney ::

Evo pa sta oba pri hiši. Malo starejša in mlajša sestra. (čisto sveža) :)

 L930 vs L830

L930 vs L830

mat11 ::

Anney je izjavil:

Moje, mnenje je da ja, pa tudi izdelava je kvalitetnejša in baterija naj bi dlje držala.
Pravkar grem ponjo za boljšo polovico, da bo 930 dobla sestrico. (sma jo pa komaj našla, so povsod že pošle, jih pa menda drugi teden dobijo.)

Tukaj se motiš, baterijo ima boljšo 730/735 kot 830.
mat

vilonja ::

@anney
Razliko v zaslonu si opazil kaj, kateri zaslon se ti je zdel boljši. Na 735 ali 830. Meni se je zdel bolj živ.
Si pogledal kateri je bolj ostrejsi, ali razlike v zaslonu nisi opazil.

@mat11
Kaj pa ti predlagas? Novo lumio 735 bi dobil za 180 eur pri kommdata.
Si jo drugače že kdaj drzal v roki in jo primerjal s kakšnim drugim telefonom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()

Anney ::

@mat11
Po testih sodeč na gsm areni ne.

@vilonja
Še vedno sem za 830, malenkost bolši in večji zaslon in osebno lepši dizajn, ter ostalo. lahko, da so bile barve nastavljene na živo (imaš v nastavitvah).
Tudi moja je prvo bila za 735 vendar ji ni sedel ne vizualno ne v roko in se je odočila za 830 pa še še glance funkcijo ima, jaz je na 930 nimam. :(

vilonja ::

Upam, da ne sprašujem preveč. Še nekaj bi te vprašal.

Proc v 830 in 735 je enak. Torej bi rad vedel, kako se internetne strani nalagajo v bistvu browsanje na splošno.
Je v browsanju razlika med 830 in 930, če gledaš kakšne bolj zahtevne strani. Je pri 830 kaj zatikanja pri nalaganju večjih strani?

Hvala ti za odgovore.

mat11 ::

Anney je izjavil:

@mat11
Po testih sodeč na gsm areni ne.

:(


Jaz ti pa lahko povem iz lastnih izkušenj. Sicer imam 730, ki je dual sim, kar po moje še bolj nuca baterijo. Imam tudi 830 in je baterija vsaj pri moji porabi slabša. Je pa boljša od 930.

vilonja je izjavil:

@anney

@mat11
Kaj pa ti predlagas? Novo lumio 735 bi dobil za 180 eur pri kommdata.
Si jo drugače že kdaj drzal v roki in jo primerjal s kakšnim drugim telefonom.


Imam vse tri doma(dokler ne prodam) in meni je v roko najbolj sedla 730. Če bi bolje videl(imam prekratke roke) ;)
bi definitivno raje imel 730, zaradi manjših dimenzij in dual sima. Motilo me je edino da imaš gumbe na ekranu(softwerski).
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

gusto ::

Ne vem kje bi drugje vprašal, bom kar tu. Ali misli kdaj google narediti še kakšnega manjšega nexusa? Ker trenutno je najmanjši nexus 6", kar je rahlo smešno. Kateri drugi telefoni še veljajo za bolj "googlove" oz. so s clean androidom in hitrimi posodobitvami? Moto X, moto G?

Dosan ::

Nexus 5 je še vedno naprodaj...

gusto ::

Vem da se ga trenutno še da dobiti, vendar se umika iz prodaja. Bo dobil naslednika svoje velikosti, ali je njegov naslednik nexus 6 in ni povratka nazaj (k manjšim telefonom)?

vilonja ::

Sam se odločam za nakup windows phone, bolj natančno 735.
Malo me skrbi predvajanje videov, bo predvajal večino videov, ali katerih kodekov ne bo predvajal
Bom dal kar konkreten primer:
https://eztv.ch/ep/60846/the-walking-de...

Verjetno obstaja kakšna aplikacija s katero lahko predvajam večino videov na telefonu, kot je na androidu npr. mxplayer.
Malo sem gledal videe, pa sem opazil, da slike ne raztegne čez cel zaslon. Se bo to z dodatno aplikacijo uredilo?

Obstaja tudi program za downloadanje filmov kot je npr. utorrent?
Kakšni sta pa kaj na wp aplikaciji voyo in tvin?

To je večina stvari, ki jih delam na tem telefonu, seveda poleg brskanja.
Malo sem gledal in sem opazil tudi moto g 2014, ki jo dobim za enako ceno.

Bo moto g res bolj zanesljivo opravljala vse te funkcije, ki sem jih zgoraj naštel.
Kateri telefon pa ima boljši zaslon, moto g ali 735.

Zelo bom hvaležen vaših odgovorov, saj mi veliko pomenijo.

vilonja ::

https://eztv.ch/ep/60846/the-walking-de...
Sem napačno link prilepil

Mi res ne zna noben odgovoriti na dana vprašanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vilonja ()
««
5 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021322 (2291) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813266 (9939) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810148 (7895) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798079 (55958) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315679 (13903) boris82

Več podobnih tem