» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
4 / 91
»»

PrihajaNodi ::

here drive je navigacija. In, da, bolj funkcionalnega vmesnika od wp preprosto ni.

vilonja ::

@PrihajaNodi
Za 150 eur dobiš tudi spodobnega kitajca. Pa ga ne bo treba čez eno leto zamenjati.

PrihajaNodi ::

ja ce je pa kaj narobe pa posiljas kitajca na Kitajsko. Razen če ga preplačaš in kupiš v sparu.

p.s. telefon kupuje za očeta, torej nekaj funkcionalnega in enostavnega, ker (predvidevam) ga oče ne bo modificiral, rootal, spreminjal to in ovo....

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Kupis preverjen kitajski telefon, pa ne bi smelo biti težav, razen če imaš smolo.

Dosan ::

matobeli je izjavil:


Bi si pa pogledal še E3, enak CPU, GPU in enako RAMa. Sicer manj vgrajenega spomina (4GB vs 8GB) in 0.3" manjši display od M2 (torej 4.5"), ima samo 2 prstni touchscreen.
Sicer ima nižjo resolucijo, ampak bo na ta račun baterija držala cca 20% več časa.



Prosim nikar ne priporočajte telefonov z manj kot 8GB vgrajenega spomina, sd kartica gor ali dol, to je občutno premalo za normalno uporabo tudi zelo nezahtevnih uporabnikov. Če ima user srečo bo imel na voljo ene 2GB spomina, načeloma pa precej bližje 1GB, ki bo izginil kot keks, tudi če vse kar lahko prestaviš na SD kartico. Že prednaloženi appi so do sedaj toliko zrastli, da recimo moja mama - zelo nezahteven uporabnik, ki nima nobenih extra appov gor, samo eno budilko, ne more več nobenega appa niti posodobiti, kaj šele kakega novega naložiti.

facepalm ::

PrihajaNodi je izjavil:


No upam da ti cez eno leto ne bo puknilo steklo in ne bos jokal potem tu.
Sicer pa pojma nimas kaj je bila motorola vxasih in danes. Sony je zal isti, enako samsung. Pojdite malo po drugih forumih. Verjetno pa kaksne novejse lumije se nisi sprobal kaj sele iphona. Potem razumes zakaj ne gres vec na androida.


glede na tvoje izjave, ocitno si ti tisti, ki nisi sprobal novih androidov.
ce je android tako za en k, zakaj je toliko bolje prodajan in razsirjen ekosistem kot pa wp? pa wp (vcasih windows mobile) je bil splavljen pred androidom. pa stari wp tudi niso blesteli v performanceu.
zivis v svojem svetu kjer je vse dobro, samo da ni android. svoja mnenja pa baziras na izkusnje s starim midrange androidom in na rezultatih na googlu :)

PrihajaNodi ::

facepalm je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


No upam da ti cez eno leto ne bo puknilo steklo in ne bos jokal potem tu.
Sicer pa pojma nimas kaj je bila motorola vxasih in danes. Sony je zal isti, enako samsung. Pojdite malo po drugih forumih. Verjetno pa kaksne novejse lumije se nisi sprobal kaj sele iphona. Potem razumes zakaj ne gres vec na androida.


glede na tvoje izjave, ocitno si ti tisti, ki nisi sprobal novih androidov.
ce je android tako za en k, zakaj je toliko bolje prodajan in razsirjen ekosistem kot pa wp? pa wp (vcasih windows mobile) je bil splavljen pred androidom. pa stari wp tudi niso blesteli v performanceu.
zivis v svojem svetu kjer je vse dobro, samo da ni android. svoja mnenja pa baziras na izkusnje s starim midrange androidom in na rezultatih na googlu :)


Ker je android na vsakem pralnem stroju?
Seveda je tudi nokia 3310 se vedno delujoca potoliko letih, ce razumes analogijo.

facepalm ::

govorimo o mobilnih napravah, kjer ima android bistveno prednost pred wp.
seveda, tudi vsi ostali telefoni se vedno delujejo (z aplikacijami iz primernega casovnega obdobja).
ti pljuvas cez android in sony in nato omenjas nokio, katera je po letu 2005 (n70 - zadnji spodoben model) sla samo se navzdol in se zadnja leta poizkusa povzdignit s pomocjo wp sistema. z razliko od sonyja, kateri se je locil od SE in se zacel samostojno razvijat na mobile trgu in mu gre vedno boljse. prvi njihov telefon po SEju je Xperia T. Vsi ostali (od xperie S nazaj) so se vedno modeli razviti pod SE in prodajani pod znamko Sony. Od takrat Sony izdaja vsako leto boljse in konkurencne telefone, tako kot LG in Motorola. Vsi uvajajo neke inovacije, kot tudi Apple. Kaj je novega pri wp telefonih? :D

PrihajaNodi ::

Kje ti vidis da gre sonyu kaj boljse? Sony samo stanca telefone enako kot samsung. Kvalitete pa nobene. Apple pa dela na kvaliteti, da.

facepalm ::

Sony je v zadnjih letih dodal telefonom ip certifikate (prvi v flagship segmentu), je prvi naredil "mini" flagship, je dodal stereo speakerje (po kopitu htcja), naredil najboljsi kompakten senzor kamere, vgrajuje top komponente (chipset, ram) in tudi njihovi lcdji pocasi napredujejo. To je zame napredek.

o kvaliteti izdelave apple vs sony vs htc vs samsung bi se dalo se dosti predebatirat, ker so vsi top notch (ja tudi samsungova plastika ni za v smeti)
mimogrede.. tudi apple ima svoje faulte *khm* deathgrip, *khm* bendgate..
ampak niso omembe vredni, kot niso ostali izolirani problemi vsakega telefona (brez izjem!)
gledas prevec pristransko, da bi komentiral objektivno. iphone je dober izdelek, lumie so dobri izdelki, androidi pa ne zaostajajo vec. ampak ko nekdo nasede marketingu, mu ni vec pomoci:)

Invictus ::

facepalm je izjavil:

ampak ko nekdo nasede marketingu, mu ni vec pomoci:)

Ja saj.

Verjeti da so androidi najboljše zadeve po narezanem kruhu. Definitvno dober marketing :D. In daje Google manj bad guy od Appla ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

Invictus je izjavil:

facepalm je izjavil:

ampak ko nekdo nasede marketingu, mu ni vec pomoci:)

Ja saj.

Verjeti da so androidi najboljše zadeve po narezanem kruhu. Definitvno dober marketing :D. In daje Google manj bad guy od Appla ...


sej ne pravim da je android najboljse, samo pravim da ni nic slabsi od iosa in wp. meni pac najbolj odgovarja in ga zato uporabljam. zakaj ga uporabljam tudi podkrepim z dejstvi, kar "PrihajaNodi" pac ne zmore (razen izjave: wp in ios delujeta bolj odzivno).
nimam pa nic proti ostalim sistemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

PrihajaNodi ::

facepalm je izjavil:

Sony je v zadnjih letih dodal telefonom ip certifikate (prvi v flagship segmentu), je prvi naredil "mini" flagship, je dodal stereo speakerje (po kopitu htcja), naredil najboljsi kompakten senzor kamere, vgrajuje top komponente (chipset, ram) in tudi njihovi lcdji pocasi napredujejo. To je zame napredek.

o kvaliteti izdelave apple vs sony vs htc vs samsung bi se dalo se dosti predebatirat, ker so vsi top notch (ja tudi samsungova plastika ni za v smeti)
mimogrede.. tudi apple ima svoje faulte *khm* deathgrip, *khm* bendgate..
ampak niso omembe vredni, kot niso ostali izolirani problemi vsakega telefona (brez izjem!)
gledas prevec pristransko, da bi komentiral objektivno. iphone je dober izdelek, lumie so dobri izdelki, androidi pa ne zaostajajo vec. ampak ko nekdo nasede marketingu, mu ni vec pomoci:)



Zal tisti flasghip od sonya ni vreden cene enake iphona, pa ceprav iphone nima octa core procesorja, supr duper stereja... Kot receno po dveh letih je android, no sploh sony zalost, iphone pa dela 5, 6 in vec let, zato das 600 €.
Sicer pa nihce ne pravi da je android slab. Na motoroli se dobro obnese.

facepalm je izjavil:

Invictus je izjavil:

facepalm je izjavil:

ampak ko nekdo nasede marketingu, mu ni vec pomoci:)

Ja saj.

Verjeti da so androidi najboljše zadeve po narezanem kruhu. Definitvno dober marketing :D. In daje Google manj bad guy od Appla ...


sej ne pravim da je android najboljse, samo pravim da ni nic slabsi od iosa in wp. meni pac najbolj odgovarja in ga zato uporabljam. zakaj ga uporabljam tudi podkrepim z dejstvi, kar "PrihajaNodi" pac ne zmore (razen izjave: wp in ios delujeta bolj odzivno).
nimam pa nic proti ostalim sistemom.


Mislis tista dejstva da sony dela dobro, ceprav mu dobicek pada?

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

apple nima octacore, ima pa zelo zmogljiv dualcore + zmogljiv gpu. tako da, ne mislit da iphone dela superduper na "slabsem" hardwareu ker ni res.
me zanima koliko bolj uporaben je dandanes iphone3 napram drugim enako starim gsmjem...
pa za appla das okoli 1000 do 800 eur (dokler so aktualni). so minili casi, ko so bili po 600eur:)

in po cemu sodis da sony flagship ni vreden iphona? pa vsaj na to odgovori konkretno z dejstvi..

PrihajaNodi ::

Poglej si koliko je iphone 6 plus 16 gb, pa nehaj nabijat. Aparat ne potrebuje super duper drovja ker je os zasnovan tako da ni potrebe po tem.

Sicer pa vse ki poznam so imeli po letu ali dveh probleme s sonyem podobno kot samsung. Z iphoni prejsnih generacij pa nobenih problemov.

Sony se zeli izmazati z goro izdelkov kjer bo ponucal vse crke abecede.
Btw. Ms bo sedaj izdal dober flasghip. Kamera bo posekala vse.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Iphone 6/6+ je ze pol leta star in mu je primerno padla cena, kot je padla tudi drugim telefonom. Realno se gleda ceno po splavitvi oz mesec kasneje ko se demand umiri. Takrat sem iz firbca gledal cene in so bile od 800eur navzgor. Primerljivi flagshipi pa cca 150eur cenejsi.

To da iphone ne potrebuje super drobovja bi znalo drzat ampak stvar je v temu da ima super drobovje (vsaj cpu in gpu, rama ima malo napram androidom). Priznam da je bolje optimiziran kot android ampak zavedaj se, da ne lavfa na 3 leta starem hwju. se vedno je top notch hardware!

Torej, vsi so imeli s Sonyji probleme? Ok razumem, s STARIMI sonyji so ljudje imeli probleme (sam se nikoli - ampak sem advanced user). zavedaj se, da jaz ti govorim o novih Sonyjih (z1 naprej). tej so tisti, ki so vredni naziva "flagship" in delujejo tekoce out of the box.
Se vedno mi nisi odgovoril zakaj je iphone6 NEPRIMERNO boljsi od sony flagshipa (trenutno z3).

Pravis da bo MS izdal "dober" flagship.. Namigujes da trenutno na WP ni dobrega flagshipa?:))))

matobeli ::

En zanimiv članek (že malo star ampak vseeno): iPhone 5S vs Z1 Compact

"And here we are, looking at what's probably the only two compact high-end smartphones on the market today. Which one to choose? Well, while we can't really say that it's an easy choice, at least both options are quite safe ones, as neither will disappoint you with their advanced features and characteristics. That's the cool thing when you're dealing with cutting-edge products - there are no compromises or drawbacks that you have to take into account before making the move. The only thing that you need to decide is what type of device you want: a curated and mature phone that's slightly limited in its functionality, or a more open and flexible one that's just slightly less perfected."

qwertyy ::

Sam imam iPhone 6+ že 1 mesec. Prej sem imel androida. Telefon je zakon. Nič ne šteka, slo mo, kamera je super, vse dela gladko in hitro. Nobenih kompliciranih stvari, ki jih nikoli ne uporabljaš itd. Baterija mi v dveh dneh pride na 30%. Ko ga držiš, ti da premium občutek, za razliko od samsungove plastike. Nikoli nisem bil za Apple, ampak zdaj menim, da bom šel težko kdaj nazaj. Fingerprint senzor deluje VEDNO, je uporaben za hiter odklep telefona, nakupe aplikacij itd. Kljub temu da je telefon velik, sem se po parih urah privadil in napram ostalim velikim telefonom (note itd.) se sploh ne zdi velik, verjetno zaradi tankosti in zaobljenega designa.

In še ena stvar, ki jo večina pozabi: iPhoni so po 2eh letih še zmeraj vredni okoli 300€. Torej, če ga po 2eh letih prodam za 300, me je vbistvu stal samo 290€. Kupil sem ga preko prodajalca na forumu Jabuk za 590€.

Conclusion: Če imaš denar kupi 6+, verjemi nebo ti žal. Če te še kaj zanima, vprašaj.

PrihajaNodi ::

facepalm je izjavil:

Iphone 6/6+ je ze pol leta star in mu je primerno padla cena, kot je padla tudi drugim telefonom. Realno se gleda ceno po splavitvi oz mesec kasneje ko se demand umiri. Takrat sem iz firbca gledal cene in so bile od 800eur navzgor. Primerljivi flagshipi pa cca 150eur cenejsi.

To da iphone ne potrebuje super drobovja bi znalo drzat ampak stvar je v temu da ima super drobovje (vsaj cpu in gpu, rama ima malo napram androidom). Priznam da je bolje optimiziran kot android ampak zavedaj se, da ne lavfa na 3 leta starem hwju. se vedno je top notch hardware!

Torej, vsi so imeli s Sonyji probleme? Ok razumem, s STARIMI sonyji so ljudje imeli probleme (sam se nikoli - ampak sem advanced user). zavedaj se, da jaz ti govorim o novih Sonyjih (z1 naprej). tej so tisti, ki so vredni naziva "flagship" in delujejo tekoce out of the box.
Se vedno mi nisi odgovoril zakaj je iphone6 NEPRIMERNO boljsi od sony flagshipa (trenutno z3).

Pravis da bo MS izdal "dober" flagship.. Namigujes da trenutno na WP ni dobrega flagshipa?:))))


Ima, samo ms ne stanca kot po tekocem traku in to delata sony in samsung. Poglej si lumia 1030.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

qwertyy je izjavil:

Sam imam iPhone 6+ že 1 mesec. Prej sem imel androida. Telefon je zakon. Nič ne šteka, slo mo, kamera je super, vse dela gladko in hitro. Nobenih kompliciranih stvari, ki jih nikoli ne uporabljaš itd. Baterija mi v dveh dneh pride na 30%. Ko ga držiš, ti da premium občutek, za razliko od samsungove plastike. Nikoli nisem bil za Apple, ampak zdaj menim, da bom šel težko kdaj nazaj. Fingerprint senzor deluje VEDNO, je uporaben za hiter odklep telefona, nakupe aplikacij itd. Kljub temu da je telefon velik, sem se po parih urah privadil in napram ostalim velikim telefonom (note itd.) se sploh ne zdi velik, verjetno zaradi tankosti in zaobljenega designa.

In še ena stvar, ki jo večina pozabi: iPhoni so po 2eh letih še zmeraj vredni okoli 300€. Torej, če ga po 2eh letih prodam za 300, me je vbistvu stal samo 290€. Kupil sem ga preko prodajalca na forumu Jabuk za 590€.

Conclusion: Če imaš denar kupi 6+, verjemi nebo ti žal. Če te še kaj zanima, vprašaj.


Normalno, ce pa tudi po poteku garancije dela kot je teba. Edina lastnost ki je slaba je aluminij in mastne roke, kjer je obcutek kot da ti bo padel iz rok.

qwertyy ::

PrihajaNodi je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Sam imam iPhone 6+ že 1 mesec. Prej sem imel androida. Telefon je zakon. Nič ne šteka, slo mo, kamera je super, vse dela gladko in hitro. Nobenih kompliciranih stvari, ki jih nikoli ne uporabljaš itd. Baterija mi v dveh dneh pride na 30%. Ko ga držiš, ti da premium občutek, za razliko od samsungove plastike. Nikoli nisem bil za Apple, ampak zdaj menim, da bom šel težko kdaj nazaj. Fingerprint senzor deluje VEDNO, je uporaben za hiter odklep telefona, nakupe aplikacij itd. Kljub temu da je telefon velik, sem se po parih urah privadil in napram ostalim velikim telefonom (note itd.) se sploh ne zdi velik, verjetno zaradi tankosti in zaobljenega designa.

In še ena stvar, ki jo večina pozabi: iPhoni so po 2eh letih še zmeraj vredni okoli 300€. Torej, če ga po 2eh letih prodam za 300, me je vbistvu stal samo 290€. Kupil sem ga preko prodajalca na forumu Jabuk za 590€.

Conclusion: Če imaš denar kupi 6+, verjemi nebo ti žal. Če te še kaj zanima, vprašaj.


Normalno, ce pa tudi po poteku garancije dela kot je teba. Edina lastnost ki je slaba je aluminij in mastne roke, kjer je obcutek kot da ti bo padel iz rok.

https://dbrand.com/shop/iphone-6-plus
Telefon ostane tanek, a ne drsi :)

Invictus ::

facepalm je izjavil:


To da iphone ne potrebuje super drobovja bi znalo drzat ampak stvar je v temu da ima super drobovje (vsaj cpu in gpu, rama ima malo napram androidom). Priznam da je bolje optimiziran kot android ampak zavedaj se, da ne lavfa na 3 leta starem hwju. se vedno je top notch hardware!

http://technidus.com/ios-1gb-ram-better...

Mal v razmislek. Čeprav mislim da večina ne bo razumela ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Map ::

@qwertyy, par dni nazaj sem spraševal za mnenja glede 6+. Nikoli mi ni bil všeč, ampak sem imel možnost sprobat 6+ in mi je takoj postal všeč. Rabil bi nekaj časa, da se bi ga navadil, ampak potem bi bil zagotovo super. Koliko časa si ti potreboval, da si se navadil, kaj te najbolj navdušuje in kaj najbolj moti?

Verjetno bom počakal na 6S+, ker se mi zdi, da je še veliko možnosti za izboljšanje 6+.

PrihajaNodi ::

.

Zgodovina sprememb…

qwertyy ::

Map je izjavil:

@qwertyy, par dni nazaj sem spraševal za mnenja glede 6+. Nikoli mi ni bil všeč, ampak sem imel možnost sprobat 6+ in mi je takoj postal všeč. Rabil bi nekaj časa, da se bi ga navadil, ampak potem bi bil zagotovo super. Koliko časa si ti potreboval, da si se navadil, kaj te najbolj navdušuje in kaj najbolj moti?

Verjetno bom počakal na 6S+, ker se mi zdi, da je še veliko možnosti za izboljšanje 6+.

Pogruntal sem malo drugačen način držanja v roki, tako da lahko z eno roko še zmeraj dosežem vse kote. Do zdaj je pasal še v vsak žep. Najbolje da greš v trgovino in sprobaš 6 in 6plus in se nato odločiš. Zdaj je zame velik ekran samo še dobra lastnost, pa še baterija je zakon. Navdušuje me vse, ker je ta telefon svetlobna leta prej mojim bivšim LG optimus 4x hd. Zaenkrat me ne moti še nič, razen to, da ne morem zakleniti posameznih aplikacij (da bi v njih lahko vstopil samo z geslom). Morda kdo pozna kakšen app za to?

Map ::

Si pogrešal mogoče meni ali pa kakšen widget? Če ni menija, imaš pač več map na homescreenu, ampak včasih to pomeni že skoraj nered. Widgeti pa prihranijo čas, da ne rabiš v vsako aplikacijo posebej hodit. Mogoče lahko kako nastaviš, da ni treba vedno vpisovat gesla v AppStoru?

Za app pa lahko pogooglaš, na hitro sem našel iAppLock, Loctopus in Lockdown.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Map ()

qwertyy ::

Map je izjavil:

Si pogrešal mogoče meni ali pa kakšen widget? Če ni menija, imaš pač več map na homescreenu, ampak včasih to pomeni že skoraj nered. Widgeti pa prihranijo čas, da ne rabiš v vsako aplikacijo posebej hodit. Mogoče lahko kako nastaviš, da ni treba vedno vpisovat gesla v AppStoru?

Za app pa lahko pogooglaš, na hitro sem našel iAppLock, Loctopus in Lockdown.

Aplikacije lahko za silo sortiraš v različne mape. Tako lahko vse neuporabne vržeš v neko mapo. Widgetov tudi na androidu nisem prav veliko uporabljal, tako da jih ne pogrešam :)
Glede gesla sploh ni problema, ker lahko namesto gesla uporabiš touch id, kar ti vzame sekundo, potem pa itak več ni treba, dokler ne nehaš nalagat.

Map ::

Teh prednaloženih appov pa se brez jailbreaka ne da izbrisat? Recimo stocks mi je totalno neuporaben app, pa še kar nekaj ostalih.

Widgeti, ki jih uporabljam pa so vreme(osvežim nekajkrat na dan), budilka(vklopim pred spanjem) in koledar(skoraj nikoli ne uporabljam, verjetno ne bi pogrešal).

Imaš kak case ali cover?

qwertyy ::

Map je izjavil:

Teh prednaloženih appov pa se brez jailbreaka ne da izbrisat? Recimo stocks mi je totalno neuporaben app, pa še kar nekaj ostalih.

Widgeti, ki jih uporabljam pa so vreme(osvežim nekajkrat na dan), budilka(vklopim pred spanjem) in koledar(skoraj nikoli ne uporabljam, verjetno ne bi pogrešal).

Imaš kak case ali cover?

Ne, neda se. Widgetov niti ne pogrešam tako zelo, budilka, vreme se pa itak v sekundi odprejo. Sem pa opazil, da veliko manj refresham vreme, odkar ni widgeta :)
Zaenkrat imam samo screen protector. Mi je že enkrat padel na parket, ampak h sreči brez praske.

Map ::

Še ena posebnost iPhona, budilka brez dremeža. Se da preživet, če imaš vsak dan budilko ob istem času, v nasprotnem primeru imaš pa kar nekaj alarmov za poklikat. Seveda ti to ne vzame veliko časa, je pa pač razvada.

Jaz vsak telefon najraje uporabljam takšnega kot je, brez ovitkov, in tu mi pride prav samo žepek. Ne vem pa, od kod jim take cene, Sena 40€, original 50€, nizozemski Joli kar 70€, medtem ko ga na Telekomu dobiš za 15€, pa verjetno ni toliko slabši kolikor je cenejši. Če bi vzel pa ovitek, bi vzel pa nekaj od Spigena. Screen protectorji mi pa sploh niso všeč.

Map ::

Še to sem pozabil, katere aplikacije uporabljaš in katere priporočaš?

tomaz- ::

Map je izjavil:

Še ena posebnost iPhona, budilka brez dremeža. Se da preživet, če imaš vsak dan budilko ob istem času, v nasprotnem primeru imaš pa kar nekaj alarmov za poklikat. Seveda ti to ne vzame veliko časa, je pa pač razvada.

Jaz vsak telefon najraje uporabljam takšnega kot je, brez ovitkov, in tu mi pride prav samo žepek. Ne vem pa, od kod jim take cene, Sena 40€, original 50€, nizozemski Joli kar 70€, medtem ko ga na Telekomu dobiš za 15€, pa verjetno ni toliko slabši kolikor je cenejši. Če bi vzel pa ovitek, bi vzel pa nekaj od Spigena. Screen protectorji mi pa sploh niso všeč.


Ne bo držalo.. Budilka ima dremež in sicer ti lepo piše na zaslou: tap to snooze . Če pa poslajdaš, pa jo popolnoma ugasneš!

Map ::

Se mi je zdelo mal nemogoče, da ne bi meu dremeža. Nisem se preveč poglabljal v to, opažam pa, da ima vsak več budilk nekaj minut narazen, tako sem pač mislil, da dremeža nima.

SumTingWong ::

Ima kdo iPhone 5S/6 16GB? In je bil pred tem uporabnik Androida? Zanima me par informacij.

Dosan ::

SumTingWong je izjavil:

Ima kdo iPhone 5S/6 16GB? In je bil pred tem uporabnik Androida? Zanima me par informacij.


Ja vprašaj, bo že kdo odgovoril.

SumTingWong ::

Samo res. Haha.
Naveličal sem se Androida in rootanja in vsega tega. OnePlus sem vzel, ker ima polno ROMov po internetu, pa sem mislil kako bom užival v rootanju, pa ga sploh še nisem. iPhone me že nekaj časa mami, ampak imam pomisleke, sploh ker si pri Androidu "free".
Zdej kar me moti pri non-jailbreak iPhonu :
- moraš vse preko iTunes delati, recimo nalaganje glasbe in filmov. Se da kako to zaobiti?
- nalaganje "cracked" aplikacij. Možno? Ali je treba vsako aplikacijo kupiti?
- Ali je težje jailbreakat iPhone kot rootat Android?
- Ali je res da pri iOS 8 ne zdrži baterija čez dan? (Gre se bolj za 6ko)
- Je gledanje na 4.7" inch ekranu matranje?
- Je možen priklop USB na iPhone, kot je pri Androidu OTG?

Imam še nekaj nesmiselnih vprašanj, katera bom v google vpisal, ampak bolj se mi gre za to, koliko lahko počneš pri non-jailbreakanemu iPhonu? Itak sem si na polovico vprašanj že sam odgovoril :|... Final question oz. najbolj pomemben. Kaj vas moti, kot uporabnika iPhona na le-tem, če ste pred tem bili dlje časa na Androidu?

mk766321 ::

woooo, moj elephone p6000 je dobil update na lolipopa.
Sicer bom počakal, na neučakane da stestirajo, ker meni dela sedaj super, pa ne bi rad zaj****.
Sem pa vseeno presenečen, da sem doblil prej update, kot moja ko ima motoG.

ciki57 ::

SumTingWong je izjavil:

Samo res. Haha.
Naveličal sem se Androida in rootanja in vsega tega. OnePlus sem vzel, ker ima polno ROMov po internetu, pa sem mislil kako bom užival v rootanju, pa ga sploh še nisem. iPhone me že nekaj časa mami, ampak imam pomisleke, sploh ker si pri Androidu "free".
Zdej kar me moti pri non-jailbreak iPhonu :
- moraš vse preko iTunes delati, recimo nalaganje glasbe in filmov. Se da kako to zaobiti?
- nalaganje "cracked" aplikacij. Možno? Ali je treba vsako aplikacijo kupiti?
- Ali je težje jailbreakat iPhone kot rootat Android?
- Ali je res da pri iOS 8 ne zdrži baterija čez dan? (Gre se bolj za 6ko)
- Je gledanje na 4.7" inch ekranu matranje?
- Je možen priklop USB na iPhone, kot je pri Androidu OTG?

Imam še nekaj nesmiselnih vprašanj, katera bom v google vpisal, ampak bolj se mi gre za to, koliko lahko počneš pri non-jailbreakanemu iPhonu? Itak sem si na polovico vprašanj že sam odgovoril :|... Final question oz. najbolj pomemben. Kaj vas moti, kot uporabnika iPhona na le-tem, če ste pred tem bili dlje časa na Androidu?


Nekaj časa me je motilo da ni univerzalnega back buttona, ampak sem se po parih dneh navadil. iOS tudi nima home screen widgetov, ki jih sicer tudi na Androidu nisem uporabljal, razen widgeta za vreme. Tega malo pogrešam, ampak v bistvu mi weather widget v notificationih čisto zadostuje.
Drugega se ne spomnim, da bi me motilo. Mene osebno je več stvari motilo na Androidu.

Jailbreakov nisem in tudi nimam namena. Aplikacije so poceni veliko jih je tudi free, če lahko kupiš iPhone lahko daš še 10€ za tistih par aplikacij, ki jih rabiš.

iTunes ne uporabljam, ker mi je crap. Imaš cel kup playerjev, ki omogočajo wifi upload.

Baterija na 6ki mi zdrži dva dni če ne uporabljam veliko. Če malo več pa še vedno brez problema cel dan. Polnim itak vsako noč.

SumTingWong ::

Hvala ciki! Daj mi samo še nekaj povej, prej si imel sigurno vsaj 5" ali večji ekran. Kako je z gledanjem filmov in youtuba gor? Ter ali je res treba vsak video convertat, da bo deloval gor?

A120 ::

stari telefon je umrl, tako da potrebujem novega. lahko je tudi rabljen. do max 4" in max 150e.
kakšni predlogi?
lp

SumTingWong ::

Hja, dandanes ne delajo več 4" telefonov. iPhone 4S pride v tem rangu, po bolhi so tudi za 150€. Ali pa kakšen Meizu MX (kitajec, ampak dober kitajec) pri Androidu. Morda tudi Asus Zenfone 4. Pri Windows Phone telefonih imaš več ponudbe v tem rangu. Tam se pa ne spoznam toliko, bo pa kakšen WP uporabnik povedal kateri modeli so dobri. Najbrž kakšna Nokia Lumia 520?

ciki57 ::

SumTingWong je izjavil:

Hvala ciki! Daj mi samo še nekaj povej, prej si imel sigurno vsaj 5" ali večji ekran. Kako je z gledanjem filmov in youtuba gor? Ter ali je res treba vsak video convertat, da bo deloval gor?


Prej sem imel 4.8'' kar je skoraj isto, tako da mi je zaslon čisto dovolj velik. Če je tebi premalo lahko še vedno vzameš 6plus, sam meni osebno je velikost 6ke ravno prav.
Doma itak večinoma uporabljam iPad za gledanje youtube, ko sem zunaj pa moram nekaj pogledat je pa telefon čisto ok.

Konvertirat moraš samo če uporabljaš default player, kar ne priporočam, downloadaš si en drug player recimo playerxtreme in vsi formati delajo.

A120 ::

do zdaj sem imel acea (nisem zahteven uporabnik) in mi je bila velikost perfektna. pač rad bi, da pridem do desnega (levičar :D) zgornjega roba s palcem brez problema. mogoče bi se slo do 4.5" ampak to je res max

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A120 ()

PrihajaNodi ::

Lumia 730. Sicer je malenkost nad tvojim standardom ampak je to top telefon. Pa še servis je odličen in ti ne jamra če uveljalvljaš serijsko.

vilonja ::

Pozdravljeni!
Čas je za nakup novega telefona. Zdajšnemu telefonu se je pokvaril stik za zaslon, tako da moraš pritisniti prav na posebno mesto da dela, tako da je telefon praktično neuporaben.
Za nakup telefona sem pripravljen odšteti okoli 200 eur. Tujina pride v poštev, rad bi pa da je iz eu, tako da se lahko uveljavi garancija.

Telefon mora imeti:
-tekoče delovanje (je res bolje gledati v smer wp ali je vseeno, če vzamem android)
-brskanje po internetu (hočem, da se browa brez kakršnega koli laga)
-gledanje filmov (lahko pri wp preko wifija gledaš sharane vsebine?)
-zaslon najmanj 5.0 inch, mogoče lahko 0,2 inch dol, ne pa 5.5 inch

Če hočem vse to imeti, je bolje pogledati tudi za kakšnimi kitajci. Gledal sem že coolpad f1, ki ima vse to za to ceno, ali me malo skrbi, kaj bo če bo šlo kaj narobe, na kitajsko ga ne bom moral pošiljati.
Winodws phone se pa za tako ceno težko dobi, kajne. V oči mi je padel tudi asus zenfone 5 iz eu skladišča.
Bi mogoče pogledal tudi za kakšnimi rabljenimi telefoni.

Vaša mnenja bi mi zelo pripomogla k nakupu novega telefona.

PrihajaNodi ::

http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Ce hoces kvaliteto. Verjetno bi pa ze v Au dobil nekaj takega za ta denar.

Sherane vsebine mislis nalozene na drpbox? Ja se da.

vilonja ::

Kaj pa lumia 830 za 240 eur, nova v garanciji (stara en teden).
Kaj pa kaj takega? Ne vem, kako to, da jo prodaja tako poceni, mogoče ne ve, da ni plačal polne cene. Saj jo je verjetno kupil pri slovenskem operaterju, je pri mobitelu ravno 240 v enem paketu.

Sharanje mislim deljenje datotek preko wifija, kako bi rekel workgroup.
Bo takle telefonzdržal dve leti brez problema. Nad zdajšnim htcjem sem prov razočaran. Po dveh letih in pol je praktično za v smeti.

PrihajaNodi ::

Ja pa vzami l 830. Preko dropboxa si jaz vse fajle sheram s sodelavci brez problema. Sinhronizacija je pa boljsa z ms jevim outlookom kot googlom, ceprav tudi z gmailom gre. Imas pa moznost sheranja tudi preko one drive.

L 830 ti bo zdrzala brez problema 2 leti. Teleray servis se je pa tudi mocno popravil. Kolegu so takoj menjali telefon ko je uveljavljal stvarno napako.
Pa super plastika in dizajn je, kamera top, baterija tudi. Je pa malo manj appov.

Od Androida je pa preverjeno top model moto g, ali nexus. Sonya pa samsunga bi se pa drzal proc.

Htc je pa tako kot samsung. Stancanje. Lumije so takoj dobile posodobitve htcej wp 8x pa skoraj leto zatem. Ceprav tudi ta ni slab, dvomim da bo dobil se kak update, medtem ko ga moja l 920 bo, pa ima ze dve leti.

L.p.
Nodi

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Saj, pri nakupu tega telefona je pomembno da ima garancijo pri slovenskem operaterju, nimaš potem drugače nič za zgrešiti, če ima garancijo.
Kakšna je pa razlika med 730 in 830, je velika.

Še zmeraj ne vem, či si dobro razumel moje vprašanje. Gledanje filmov, ko sem priklopljen na wifi s pomočjo skupne rabe datotek.
Je mozno z utorrentom vleči filme na telefon?

Štekat pa sigurno ne bo začel prej kot android. Lahko po dveh letih pričakujem enako hitro delovanje kakor, ko ga bom kupil.
Res hvala ti za odgovore.

PrihajaNodi ::

Imas utorrent remote aplikacijo za nalaganje. In tam je slika da lahko vleces epizode in filme. (sam tega ne delam na telefonu)

Razlika med 730 in 830 je v:
Ceni,
Bateriji,
Kameri.
V korist l 830

Meni po dveh letih l 920 in malo mlajsa 1520 delata odlicno.Vsec mi je vmesnik ko si dam lahko veliko ikono za telefon in ko rabim klicat se ne lovim med ikonami.

Pogresam pa opero, je sicer beta varianta ampak je bolj svoh. Pa tipkovnica je samo qwerty ni alfanumericne (pri pisanju) kot pri androidu.
««
4 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021267 (2236) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813237 (9910) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810114 (7861) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31797907 (55786) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315654 (13878) boris82

Več podobnih tem