» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 91
»»

JerryP ::

PrihajaNodi je izjavil:



Dej ne seri. Tudi ce tisti z 512 rama ne dobijo updejta delujejo bolj tekoce kot marsikater,flasghip telefon. Sicer pa ce ze androida potem Lenovo ali pa Motorola. Ce imas denar iphone, ce pa hoces delovanje kot iphone z drugim brandom pa wp.


To tekoče delovanje wp si ponavljate že toliko časa, da je postala že prava dogma. Snapdragon 400 in nižje, ki je v low-mid range lumiah se po mojih definicijah tekočega delovanja in uporabnega multitaskinga ne more primerjat z aparati na platformi snapdragon 800 in višje.

Recimo ravno zaradi počasnega procesorja 830 že z Denim posodobitvijo ni dobila določene funkcionalnosti, ki jo je 930 npr. snemanje videov v 4k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

PrihajaNodi ::

Android trokira tudi na snapdragon 800.

Thunder wave ::

PrihajaNodi je izjavil:

Android trokira tudi na snapdragon 800.

In potem svizec zavije čokolado v folijo.

Robi :P ::

PrihajaNodi je izjavil:

Android trokira tudi na snapdragon 800.

Trokira samo vam oz takšni skupini uporabnikov kot si ti. Ko naložijo celo goro neki aplikacij ki laufajo v ozadju in ne dobite enga simpl programa da bi to blokiral.

PrihajaNodi ::

A bejz no bejz? Ni cudno da Apple povecuje dobicke. Kvaliteta se placa.
Sicer mi pa na wp sedaj nic ne trokira tudi z goro aplikacij ne, kar je zelo zanimivo.

Robi :P ::

PrihajaNodi je izjavil:

A bejz no bejz? Ni cudno da Apple povecuje dobicke. Kvaliteta se placa.
Sicer mi pa na wp sedaj nic ne trokira tudi z goro aplikacij ne, kar je zelo zanimivo.

kdo je rekel kaj proti applu jst ne? Apple je ql prav tako windows phone je pač tut za majn napredne uporabnike ampak js nimam 600€ za telefon zato sem na androidu na windows kocke pa se tut ne morm navadit. Prav tako te custom Romi na androidu prevzamejo in ne morš več brez tega :) Ne morem si prestavljat da bi imel na voljo samo en ROM...

PrihajaNodi ::

In ti si nek sofisticiran uporabnik ker imas custom rom? Jah nekateri pac zelimo da dela zadeva out of the box in je ze originalni rom spoleran ne pa da se jajcas s custom romi.

Robi :P ::

PrihajaNodi je izjavil:

In ti si nek sofisticiran uporabnik ker imas custom rom? Jah nekateri pac zelimo da dela zadeva out of the box in je ze originalni rom spoleran ne pa da se jajcas s custom romi.

Ne sam npr. večina uporabnikov se ne loti oklepanja bootloaderja in rootanja ipd. Torej smo tisti le korak pred njimi? No in takim nam deluje android isto ql kot vam apple sam da vi plačate 600EUR mi pa 200EUR npr... Dragč pa tut out of box andoridi delajo ql mama ma sonya s snapdragonom 200 stock rom ne rootan dela kot mora brez lagga resu z enim free programom s google playa da ustavlja nepotrebne service...

Kar se tiče pa kvalitete... Japka res topshit sam kaj so pa zdej pri 6+ nardil? Da se mi telefon u žepu zvije pa da dam 600EUR za njega... višek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

PrihajaNodi ::

Ah dej nehi s tem zvijanji, par defektov in to je to. Kot drugo apple zagotvlja dober support, enako sedaj tudi ms.
Sicer pa zakaj bi sploh rotal ce pa tako dobro dela ze v startu? Ker se rad igras? Top shit telefon od Androida je prav tako 500, 600 eur, s tem da ti po enem letu ukinejo updejte in lansirajo novo igraco. Wp in iphone ne potrebujeta super duper procesorja in 4gb rama da zadeva dela.

Pa kar se tice zvijanja je sonyev model z1 takrat za 500 eur imel napako pokanje stekla. Tega nisi prebral?

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ah dej nehi s tem zvijanji, par defektov in to je to. Kot drugo apple zagotvlja dober support, enako sedaj tudi ms.
Sicer pa zakaj bi sploh rotal ce pa tako dobro dela ze v startu? Ker se rad igras? Top shit telefon od Androida je prav tako 500, 600 eur, s tem da ti po enem letu ukinejo updejte in lansirajo novo igraco. Wp in iphone ne potrebujeta super duper procesorja in 4gb rama da zadeva dela.

Ja rad probam nove rome. rad si prilagajam usak detalj zato root ( pač rad mam drug navbar,status bar in use kar se da menjat ) pr applu in wp ne mors spreminjat... Support rly? Nexus 4 npr. začek je z jelly beanom in dobil update tudi na lollipop uraden... Neuradni romo bojo se dlje te bučke z supportom prodajaj nekomu ki se ni mel andorida. 18. mesecev se vezejo za support! 1,5leta minimum... ja apple ne kuri tolk rama kot andorid zato mu je 1gb dovolj in ni treba ustavljat appov kot na andoridu. Ampak fora je u tem da ne rabim dat 600e+ za telefon ker se da tut androida za 200 scustomizirat da dela isto kot za 600€.

PrihajaNodi ::

Sem imel androida, dobil samo en update. Ni pa bil nexus. Rootanje in igranje s custom romi so mi pa bedarija oz. igrackanje.
Lumia 920 je bila izdana pred n4, pa bo dobila ze tretji update. Hecno ane.

Zgodovina sprememb…

Thunder wave ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sem imel androida, dobil samo en update. Ni pa bil nexus. Rootanje in igranje s custom romi so mi pa bedarija oz. igrackanje.
Lumia 920 je bila izdana pred n4, pa bo dobila ze tretji update. Hecno ane.

Samo 1 update si dobil, ker si ga po 3 mesecih zlomil :D

facepalm ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ah dej nehi s tem zvijanji, par defektov in to je to. Kot drugo apple zagotvlja dober support, enako sedaj tudi ms.
Sicer pa zakaj bi sploh rotal ce pa tako dobro dela ze v startu? Ker se rad igras? Top shit telefon od Androida je prav tako 500, 600 eur, s tem da ti po enem letu ukinejo updejte in lansirajo novo igraco. Wp in iphone ne potrebujeta super duper procesorja in 4gb rama da zadeva dela.

Pa kar se tice zvijanja je sonyev model z1 takrat za 500 eur imel napako pokanje stekla. Tega nisi prebral?


no, tisto je bila xperia Z in ne Z1.
Pa mimogrede, Z1 out of the box deluje vsaj toliko tekoce kot iphone 5/6 za par 100eur manj in z vec bonboncki.
Vseeno je kaj ima telefon pod pokrovom, vazno je da dela tekoce. To, da iphone potrebuje le dualcore cpu me ne gane, ker se vedno placam vec kot pa quad android in se ne opazi niti na avtonomiji baterije.
Updatei se ponavadi ukinejo po 18 do 24 mesecih (odvisno od proizvajalca). Ampak v primerjavi z wp in ios to niti ni tako hud drawback, saj ima 2 leti star andoid +- vse kar ima danasnji wp in ios. Jaz lavfam android 4.1.2 in nic ne pogresam.

Android ni nic vecji crap kot ios ali wp. S to razliko, da si lahko advanced uporabnik, priredi nastvitve in modifikacije po zelji in tako lahko dobi za 300eur telefon, kateri je uporabnejsi od 600eur (oz okoli 1000eur ob splavitvi) iphona oz 500eur wp.

PrihajaNodi ::

Uf samo Android crap pogledas na samsungu pa te vse mine ko zadeva zatrokira ko zelis klicati. Nima veze ali je bil sony z ali z1, takrat so pac zaj.bali.
Tako da ja iosu bo market share rasel ker ljudje zelijo kvaliteto ne pa skropucala, upam da bo rasel tudi wp.

Robi :P ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sem imel androida, dobil samo en update. Ni pa bil nexus. Rootanje in igranje s custom romi so mi pa bedarija oz. igrackanje.
Lumia 920 je bila izdana pred n4, pa bo dobila ze tretji update. Hecno ane.

3 update? nexus 4 je dobil 4.2->4.3->4.4.->5.0 torej 4je uradni updati do sedaj če naslednji ne bo uraden bo dobil neuradnega 100%
sem imel pred tem sonyem ki ga imam sedaj galaxy nexusa
tam je blo pa tko 4.0.4.->4.1->4.2->4.3 potem naprej pa neuradno 4.4->5.0...
zdej mam pa xperio m2
4.3->4.4. na 5.0 se cakamo verjetno bo neuradnega pa ze imamo... telefon je prisel ven 2014 in se se mu obeta že drugi update.

PrihajaNodi ::

Ok vsakomur svoje. Mene je android razocaral, se posebno pri osnovnih funkcijah telefona.

Robi :P ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ok vsakomur svoje. Mene je android razocaral, se posebno pri osnovnih funkcijah telefona.

Ja andorid rabi optimizacijo dragč pogrne. Apple pa wp je pač to že v štartu drgač spelal. Če so ti kocke ql dobis za mali dnar dober fon če ne se morš pa kr stegnt da do appla prides.

Dosan ::

PrihajaNodi je izjavil:

Uf samo Android crap pogledas na samsungu pa te vse mine ko zadeva zatrokira ko zelis klicati. Nima veze ali je bil sony z ali z1, takrat so pac zaj.bali.
Tako da ja iosu bo market share rasel ker ljudje zelijo kvaliteto ne pa skropucala, upam da bo rasel tudi wp.


Pa nehaj gledati Samsung. Ne vem zakaj vsi tako onanirajo na ta Samsung in potem zaradi njega pljuvajo Android. Pa daj zaboga kaj drugega sprobaj, saj ni zunaj samo WP, iOS pa Samsung.

matobeli ::

Se strinjam, v osnovi je android ravno tako dober sistem kot WP ali iOS. Problem se je pojavil ker so imeli proizvajalci preveč proste roke pri "izboljšavah". Tako pa že vrabčki čivkajo da je Točšvic od Samsunga precej poden.

Pač vzameš drug flagship (če to iščeš), nexus, motorola, nekateri kitajski. Tudi Sony, čeprav je kar nekaj spremenil v svojem androidu, ni slab. Nekatere dodane funkcije so super, druge malo manj. Se pa da večino šare onemogočit v app mangerju.

PrihajaNodi ::

Dosan je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Uf samo Android crap pogledas na samsungu pa te vse mine ko zadeva zatrokira ko zelis klicati. Nima veze ali je bil sony z ali z1, takrat so pac zaj.bali.
Tako da ja iosu bo market share rasel ker ljudje zelijo kvaliteto ne pa skropucala, upam da bo rasel tudi wp.


Pa nehaj gledati Samsung. Ne vem zakaj vsi tako onanirajo na ta Samsung in potem zaradi njega pljuvajo Android. Pa daj zaboga kaj drugega sprobaj, saj ni zunaj samo WP, iOS pa Samsung.


Sem imel sonya.
Sicer pa samo motorola in nexus ali pa lenovo so na nekem nivoju.

vilonja ::

Obstajajo tudi drugi telefoni s kitajske.

matobeli ::

PrihajaNodi je izjavil:


Sicer pa samo motorola in nexus ali pa lenovo so na nekem nivoju.


Na nekem nivoju so sigurno. Za primerjavo lahko vzamem Nexus 5 in Sony Z1C, enega si lastim, drugega pa imam možnost uporabljat in testirat.
Telefona se obnašata praktično identično (no, vsaj dokler sta šofirala enako verzijo androida). Vsaj kar se tiče CPU in GPU moči. Kar seveda ni čudno če pa imata praktično enake specifikacije.

Kar je razlike, Nexus ima stock android in launcher, Sony pa le rahlo spremenjenega. Nič posebnega.

Pa baje je One+1 in kakšen Xiaomi tud kul telefon ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

PrihajaNodi ::

Oneplus one me na youtubih ni preprical. Rahlo zatikanje pri browsanju.

Egidij88 ::

To je problem, ker se Android enači s Samsungom (naprimer, večinoma se že omenja). Ni google kriv, če nekateri rabijo pol leta, da na svoj flagship nabašejo ves crap. Ostali mid range pa itak švoh support in si kmalu pozabljen, ker gre prodaja dalje. Ja bad luck, ne kupujte tega a ne.

Trenutno dobro dela Motorola z androidom. Pa Lumia 830 je zanimiva glede na p/p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

facepalm ::

Egidij88 je izjavil:

To je problem, ker se Android enači s Samsungom (naprimer, večinoma se že omenja). Ni google kriv, če nekateri rabijo pol leta, da na svoj flagship nabašejo ves crap. Ostali mid range pa itak švoh support in si kmalu pozabljen, ker gre prodaja dalje. Ja bad luck, ne kupujte tega a ne.

Trenutno dobro dela Motorola z androidom. Pa Lumia 830 je zanimiva glede na p/p.


Tocno to!
Vsak kupi kar potrebuje (kar si lahko privosci).
Zame je odprtost androida neprimerljiva z ostalimi sistemi (wp in ios), zato tudi vztrajam pri androidu.
Ne prenesem pa trolle kot "PrihajaNodi", kateri poda subjektivna mnenja in na podlagi le teh, podaja zakljucke, ki nimajo smisla.

Je res, da je iphone zelo odziven ampak za 50% cene dobis androida z vsaj 95% odzivnosti, 101% raw performanca in 110% featurjev.

PrihajaNodi ::

Oprosti ampak pri wp in ios rootanje in igrackanje ni potrebno ker zadeva dela out of the box. Da ui - ja ne omenjam.
Iphone preprosto dela enako kot wp.

Poglej malo youtube kako one plus one laga pri browsanju naprimer. Sicer sem pa imel lag droida mid range xperio p. In da, bil je skret. In sedaj se bo nasel nekdo, ki bo omenil da mid range ni ok in bi moral mabavit pokajoci flasghip xđerio z.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

ce kupis midrange se moras zavedati, da ne mores pricakovat enake funkcije in performance kot pri flagshipu. In priznam, da na andoirdu, so stari midrangei bli zelo podhranjeni (kar se je dalo urediti z rootom). iOS pa midrange sploh nima (5c po ceni in specsih ni lih midrange).
Ne mores kupit bmw 320 in se pol pritozevat, da ne gre tako lepo kot m3 ter da nima toliko opreme.

Poglej, imel sem xperio z1 in je delala out of the box tako tekoce, da si ne predstavljam kako bi zgledal telefon, ki bi deloval se hitreje. Rootal sem ga iz navade, modificiral pa nic ker sem ga prehitro prodal (mi je bil prevelik).
Tako da te bucke izpred dveh ali treh let, da tudi top andoird sam po sebi steka so napacne. Vse je odvisno, kaj nameces na telefon. Isto je pri racunalnikih in isto je pri iphoneu. Daj mi ga v roke za 1 dan in ti bom pokazal da zna tudi iphone stekat.
Zadnje leto so tudi midrange andoirdi odzivni. Za najcenejse telefoncke je priporocljiv WP ker je android vec al manj neuporaben. Za telefone od 300 do 500 eur, je android skoraj brez konkurence (edino kaka hiend lumia).
Iphone pa je ze nekako v premium tier. Za povprecnega uporabnika je najlazji za uporabljat, je pa tudi prekleto drag in vecina se niti ne zaveda, da si ga ne more privoscit pa ga kupijo na obroke.


Rootam vsak android zaradi dolocenih nastavitev in programov. Imam rad kontrolo nad sistemom. Android brez roota je enako kot windows PC brez admin rights.

No eno vprasanje... kaj upravici pri iphoneu tako visoko ceno (300eur vec kot hiend android, 500eur vec kot 1+1)?

PrihajaNodi ::

Bla, bla, bla. Izgovori. Apple nima mid range telefon, jih pa ima wp in zacuda meni lumia 920 izpred dveh let dela fantasticno. Tudi wp low end modeli delajo brez problema.

Dosan ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sicer sem pa imel lag droida mid range xperio p. In da, bil je skret. In sedaj se bo nasel nekdo, ki bo omenil da mid range ni ok in bi moral mabavit pokajoci flasghip xđerio z.


Spet ven mečeš zastarele informacije. Xperia P je trenutno 2 leti in pol star telefon, ki je celo shippal z Gingerbreadom na njem. Ja, takrat si res praktično rabil flagship če si hotel neko dostojno delovanje. Pa Sony nikoli ni bil nek presežek kar se midrange telefonov tiče, kot večina ostalih proizvajalcev so bili praktično vsi podhranjeni in precenjeni. Odkar so pa Nexus 4,5 in Moto G naredili precej velik bum v svetu ZELO dobro delujočih telefonov z low-midrange ceno, imaš veliko več izbire pa tudi sam OS je veliko napredoval v 4 letih (Gingerbread je šel ven Decembra 2010 mimogrede).

Da povzamem, kupil is kao midrange telefon, ki je šel na svet z xy chipsetom, s skoraj 3 leta starim operacijskim sistemom, kljub temu da je bil ICS že več kot eno leto zunaj. In si pričakoval da je firma, ki je ven butnila tako skropucalo nekaj naredila v smeri optimizacije? In še 2 leti po tem jokaš o tem? Prosim da nehaš stresati tukaj svoja zastarela mnenja, ki so v trenutnem hitrem napredku sveta mobilnih telefonov praktično iz kamene dobe.
Lahko pa narediš posebno temo, kjer boš šinfal zgodovino Androida in kako ga je včasih iOS pošolal na vseh frontah. Trenutno pa je tvoje mnenje v tej temi popolnoma neuporabno, pristransko in škodljivo za ljudi, ki pridejo v to temo po nasvete.

facepalm ::

Brezveze zgubljat besed s tabo ker nisi povedal nic konstruktivnega. zapuscam ta offtopic:)

Daliborg ::

Pozdravljeni za očeta bi kupil smartphone, ni zahteven uporabnik namreč bolj začetnik, budget nekje 200e.
Gledam samsung s3 neo ki je v prosti prodaji za 200e - se splača to vzeti ali kaj drugega?
Mora biti nov z garancijo in slo menijem.
Hvala za priporočila in lep pozdrav.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

matobeli ::

Če si slučajno pregledal zadnji dve strani v tej temi smo nekako ugotovili da Samsung ni ravno hudo kul zadeva, sploh pa ne v tem budgetu.

Nisi pa omenil ali je lahko tudi WindowsPhone ali nujno Android. Če nima izkušenj z Androidom priporočam WindowsPhone, deluje dobro tudi na low budget telefonih, kar pa težko rečem za Android.

Sploh pa je odvisno kako ga bo uporabljal. Če bo to klicanje, mail, youtube, facebook, internet, potem je WP way to go. Kakšna Lumia 635, 530... Če pa želi uporabljati ogromno število aplikacij in 300 igric pa mogoče raje Android.

Slovenske menije bo imel tudi android/WP kupljen na luni, samo nastaviš iz kitajščine na SLO in je.

Dosan ::

matobeli je izjavil:



Slovenske menije bo imel tudi android/WP kupljen na luni, samo nastaviš iz kitajščine na SLO in je.


Samo popravek, Motorola recimo nima slovenskega menija na žalost, drugače bi bil best buy (če ga ne bi motila ne-slovenska garancija).

Daliborg ::

Pozdravljen ,

Hvala za nasvet, sem bral glede samsunga, vendar imam v spominu da je s3 delal kar lepo no mogoče se motim sam si ga nisem lastil.
Bi vzel androida, namreč ga ima tudi mama in je nekako seznanjen malce z samim menijem. Seveda ne bo uporabljal aplikacije razen garmina katerega mu mislim kupit/nalozit ker vem da mu bo to koristilo in zna z njim.
Ekran bi potreboval tudi v tej velikosti torej 4.5"+ .
Hvala in lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

PrihajaNodi ::

Dosan je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Sicer sem pa imel lag droida mid range xperio p. In da, bil je skret. In sedaj se bo nasel nekdo, ki bo omenil da mid range ni ok in bi moral mabavit pokajoci flasghip xđerio z.


Spet ven mečeš zastarele informacije. Xperia P je trenutno 2 leti in pol star telefon, ki je celo shippal z Gingerbreadom na njem. Ja, takrat si res praktično rabil flagship če si hotel neko dostojno delovanje. Pa Sony nikoli ni bil nek presežek kar se midrange telefonov tiče, kot večina ostalih proizvajalcev so bili praktično vsi podhranjeni in precenjeni. Odkar so pa Nexus 4,5 in Moto G naredili precej velik bum v svetu ZELO dobro delujočih telefonov z low-midrange ceno, imaš veliko več izbire pa tudi sam OS je veliko napredoval v 4 letih (Gingerbread je šel ven Decembra 2010 mimogrede).

Da povzamem, kupil is kao midrange telefon, ki je šel na svet z xy chipsetom, s skoraj 3 leta starim operacijskim sistemom, kljub temu da je bil ICS že več kot eno leto zunaj. In si pričakoval da je firma, ki je ven butnila tako skropucalo nekaj naredila v smeri optimizacije? In še 2 leti po tem jokaš o tem? Prosim da nehaš stresati tukaj svoja zastarela mnenja, ki so v trenutnem hitrem napredku sveta mobilnih telefonov praktično iz kamene dobe.
Lahko pa narediš posebno temo, kjer boš šinfal zgodovino Androida in kako ga je včasih iOS pošolal na vseh frontah. Trenutno pa je tvoje mnenje v tej temi popolnoma neuporabno, pristransko in škodljivo za ljudi, ki pridejo v to temo po nasvete.


Torej si mi na kratko povedal da je bil android 2 leti nazaj skret danes pa je najboljsi? Pa tudi ce je bil 3 leta star, to nima veze, je pa problem v firmi ki da taksno skropucalo ven.

Zal mi je ampak sem zadevo sprobal. Seveda pa sedaj utrujas da je bil to midrange telefon. Po tvojem na nokio 3310 zaradi starosti danes se klicati ne bi mogel. Guess what, ne glede ma xy cipovje nokia 3310 dela se danes brez problemov.

Koliko sem kredibilen bo pa presodil vsak sam in ne ti.

Zgodovina sprememb…

Dosan ::

Ne, samo povem in priznam, da je Android rabil nekaj časa da je dorasel iPhonu, da so se nekateri OEMi zganili in končno dali ven spodobne produkte tudi za manj kot 600€. Govorim ti da ne morem reči enostavno "Android je najboljši", ker vsaka oseba ima drugačne prioritete in za vsakega Android NI, ima pa ogromno izbire. Ja, v tej izbiri je marsikaj zanič, moraš vedeti kaj izbrati, tako kot pri Windows PCjih ni vsak ok za vsak namen, nekateri so pa na meji neuporabnega.

Point je, da dandanes SO zelo dobri Android telefoni na voljo tudi za manj kot 200€. Samo pravega moraš izbrati, kar ob razširjenosti internetne pismenosti sedaj ne bi več smel biti problem. Tema je tudi namenjena ljudem, ki s pridom to izkoriščajo da najdejo čimveč mnenj, če ti seveda (neupravičeno) ne zabiješ vsake Android opcije z "Android je zanič.".

Daliborg ::

ojla..naprošam za mnenje za očeta telefon mogoče tale?
http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef...
hvala in lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

PrihajaNodi ::

Dosan je izjavil:

Ne, samo povem in priznam, da je Android rabil nekaj časa da je dorasel iPhonu, da so se nekateri OEMi zganili in končno dali ven spodobne produkte tudi za manj kot 600€. Govorim ti da ne morem reči enostavno "Android je najboljši", ker vsaka oseba ima drugačne prioritete in za vsakega Android NI, ima pa ogromno izbire. Ja, v tej izbiri je marsikaj zanič, moraš vedeti kaj izbrati, tako kot pri Windows PCjih ni vsak ok za vsak namen, nekateri so pa na meji neuporabnega.

Point je, da dandanes SO zelo dobri Android telefoni na voljo tudi za manj kot 200€. Samo pravega moraš izbrati, kar ob razširjenosti internetne pismenosti sedaj ne bi več smel biti problem. Tema je tudi namenjena ljudem, ki s pridom to izkoriščajo da najdejo čimveč mnenj, če ti seveda (neupravičeno) ne zabiješ vsake Android opcije z "Android je zanič.".



Od Androida samo lenovo in motorola. Kot receno sta pa samsung in sony slaba izbira glede na moje izkusnje.

JerryP ::

Daliborg je izjavil:

ojla..naprošam za mnenje za očeta telefon mogoče tale?
http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef...
hvala in lp.


Hej tale aparat je soliden za to kar si omenil, da ga bo uporabljal oče. Dost velik zaslon za navigacijo, zadosti internega spomina plus reža za spominsko kartico. Edino kar ima zaslon za tako velikost nizko resolucijo, pa kamera ni glih nek biser. Sestra ima njegovega predhodnika in je zadovoljna z njim.

Robi :P ::

JerryP je izjavil:

Daliborg je izjavil:

ojla..naprošam za mnenje za očeta telefon mogoče tale?
http://www.bigbang.si/pametni-gsm-telef...
hvala in lp.


Hej tale aparat je soliden za to kar si omenil, da ga bo uporabljal oče. Dost velik zaslon za navigacijo, zadosti internega spomina plus reža za spominsko kartico. Edino kar ima zaslon za tako velikost nizko resolucijo, pa kamera ni glih nek biser. Sestra ima njegovega predhodnika in je zadovoljna z njim.

Imam tega topshit! Sicer sprednja kamera neuporabna zadnja pa zelo dobra z ročnimi nastavitvami.

todman74 ::

Še dobro, da jaz ne poslušam takšnih kot so Nodi, al pa katerih drugih "jabolčnih" oboževalcev. Sem si ubodel experio L, ki deluje več kot dobro za ta denar.

Btw...sem imel pred 12 leti eno Motorolo, ki je bila z naskokooom najslabši telefon, kar sem jih kdaj imel, pa zdaj ne trobim vsakemu, kako so Motorole zanič.

PrihajaNodi ::

todman74 je izjavil:

Še dobro, da jaz ne poslušam takšnih kot so Nodi, al pa katerih drugih "jabolčnih" oboževalcev. Sem si ubodel experio L, ki deluje več kot dobro za ta denar.

Btw...sem imel pred 12 leti eno Motorolo, ki je bila z naskokooom najslabši telefon, kar sem jih kdaj imel, pa zdaj ne trobim vsakemu, kako so Motorole zanič.


No upam da ti cez eno leto ne bo puknilo steklo in ne bos jokal potem tu.
Sicer pa pojma nimas kaj je bila motorola vxasih in danes. Sony je zal isti, enako samsung. Pojdite malo po drugih forumih. Verjetno pa kaksne novejse lumije se nisi sprobal kaj sele iphona. Potem razumes zakaj ne gres vec na androida.

Zgodovina sprememb…

JerryP ::

PrihajaNodi je izjavil:



No upam da ti cez eno leto ne bo puknilo steklo in ne bos jokal potem tu.
Sicer pa pojma nimas kaj je bila motorola vxasih in danes. Sony je zal isti, enako samsung. Pojdite malo po drugih forumih. Verjetno pa kaksne novejse lumije se nisi sprobal kaj sele iphona. Potem razumes zakaj ne gres vec na androida.


Kako to, da ima kolega z xperio z po enem letu še celo tako prednje kot zadnje steklo? Tudi drugi kolega, ki ima z1 z njo nima nikakršnih težav. In kaj je motorola danes? Je samo eden izmed mnogih androidnih proizvajalcev z minimalnim tržnim deležem. Šlo ji je tako slabo, da se jo je google losav in prepustil lenovu. Se pravi bo od zdj naprej samo še znamka pod okriljem lenova za zahodna tržišča, kjer lenovo še nima prepoznavnosti pri pametnih telefonih.

Android ni samo motorola, samsung in sony. Moraš pogledat malo ven iz svoje luknje. Boš rekel še kej proti htcju, mogoče imaš še kakšno osebno zamero proti lgju ali pa ti ne dišijo kitajska jajčka ala Huawei?

Dobro, da imamo na voljo toliko za izbirat v vseh cenovnih rangih za vse okuse in na različnih platformah. Le kaj bi bilo če bi imeli samo te tvoji dve izbiri. Bil bi pravi dolgčas, ker se nebi imel čez kaj pritoževat.

PrihajaNodi ::

https://www.google.si/search?client=ope...

Beri pogoste probleme o kameri na Z1. Tudi sony xperia p je imel te probleme, ko je polovico slike ponoči odrezal. Kako to da imajo vsi moji kolegi probleme s sony xperijam go?


Kar se ostalih proizvajalcev tiče očitno delajo bolje saj sony in samsung lepo stagnirata. Apple pa vemo da gre v višave. Le zakaj?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Hm, a ni iPhone lahko zagorel?

Sony nima nabasanega sistema kot Samsung.
M2 je že malo zastarel model, njegov naslednik je M2 Aqua ki je za ene 10€ več pri Mimovrste.

Bi si pa pogledal še E3, enak CPU, GPU in enako RAMa. Sicer manj vgrajenega spomina (4GB vs 8GB) in 0.3" manjši display od M2 (torej 4.5"), ima samo 2 prstni touchscreen.
Sicer ima nižjo resolucijo, ampak bo na ta račun baterija držala cca 20% več časa.

Ampak glede na to da uporabnik ni zahteven ne bo pogrešal vseh stvari ki jih kakorkoli ne bi uporabljal. Če je pogoj GPS (E3 ima GPS in GLONASS) potem se lahko uvrsti na seznam.

Stane pa 150€ pri Mimovrste
Preberi si:
M2 vs E3
Review E3 (ENG)

Pa ne preveč (če te zanima pa le poglej za "škandali" ki jih omenja) poslušat Nodija. On očitno prihaja na druge stvari

PrihajaNodi ::

vzame naj raje lumijo 730, 830. Garantirano nebo težav.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

PrihajaNodi je izjavil:

vzame naj raje lumijo 730, 830. Garantirano nebo težav.

to je za laike
nic ne mores prilagodit, marsikaj ne deluje
in predrago
ce si že laik, dobis za pol cene kaj boljsega

PrihajaNodi ::

kaj bi prilagajal, ce zadeva dela out of the box? deluje tekoce in brez problemov. Ce pa menjas vsako leto so pa ok kitajska jajčka in cheap sony modeli.

Zgodovina sprememb…

todman74 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Apple pa vemo da gre v višave. Le zakaj?


Tudi Justin Bieber gre v "višave". Kako zanimivi so človeški možgani...

matobeli ::

PrihajaNodi je izjavil:

vzame naj raje lumijo 720, 820. Garantirano nebo težav.


Nokia 820 (november 2012), Nokia 720 (februar 2013)?

Zgoraj sem že omenil Nokio 635 (april 2014) ali 530 (julij 2014). Ampak je bila izražena želja po Android telefonu.

Kaj je z vami ljudje? Človek želi telefon za očeta ki ne bo imel drugih aplikacij kot pa klicanje, sms in navigacijo? Kaj je treba tukaj spreminjat.

BTW, Nokia maps so zelo spodobna navigacija, pa še zastonj so.

edit: vidim da se je post vmes že spremenil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()
««
3 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021264 (2233) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813237 (9910) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810113 (7860) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31797895 (55774) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315654 (13878) boris82

Več podobnih tem