» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 91
»»

mk766321 ::

mk766321 je izjavil:

Jaz sem si naročil tole:
http://www.geekbuying.com/item/Elephone...
Dobim v ponedeljek iz carine. PLačal še cca 40€ dajatev.
Upam, da bo delal ko urca. Za ta dnar so specifikacije svetovne.

Drugače pa trenutno mam LUMIO, ki je svetovna, razen pomanjkanja aplikacij.



Jaz sem danes dobil omenjen telefon. Samo bom reko: WOOOOOOOOOOO
Vreden svojega denarja

vilonja ::

mk766321 je izjavil:

mk766321 je izjavil:

Jaz sem si naročil tole:
http://www.geekbuying.com/item/Elephone...
Dobim v ponedeljek iz carine. PLačal še cca 40€ dajatev.
Upam, da bo delal ko urca. Za ta dnar so specifikacije svetovne.

Drugače pa trenutno mam LUMIO, ki je svetovna, razen pomanjkanja aplikacij.



Jaz sem danes dobil omenjen telefon. Samo bom reko: WOOOOOOOOOOO
Vreden svojega denarja


Kako je pa to možno, saj je status telefona presale?

mk766321 ::

Ni, je blo že možno naročit. Očitno je pošla zaloga. Pa še ceno so sedaj malo znižal.
Edino država me je olupala z malo več kot 40€

vilonja ::

Bi lahko prosim malo opisal tale elephone p7000

mk766321 ::

Hja, specifikacije so tako na netu.
Slikanje: koliko sem poskusil do sedaj je fotoparat odličen. Tudi flash je zelo močen, tako da proti mojemu presenečenju dela tudi lepe slike v slabi svetlobi. No, s fotoparatatom se sicer ne more primerjat. Moja punca ima moto G pa dela ta telefon boljše slike. Toliko za primerjavo.
Hitrost: ta je me najbolj presenetila. Vse deluje tekoče, brez zatikanja, in reeeees super hitro. Tako hitro še mi ni delal noben telefon.
Lahko vam stestiram, samo mi povejte kako aplikacijo moram namestit.
Videz: lep in trden na otip. Moti me edino, da je oblikovano zgoraj in spodaj tako, kot da se zadnji del ohišja ne bi prilegal na sprednjo stran, ampak to je oblikovanje. Moji punci je všeč, meni pač ne.
Android: čisti, brez navlake, rootan. Launcer privzeti je všečen, jaz si sicer naložim yandexa, ker si ga prilagodim po svoje.
SIM: ena sim dela na 4/3G, druga na Edge.

Kaj še vas zanima?

eno_ime ::

Battery life in primerjava z Lumio

mk766321 ::

zdaj še ne morem o bateriji, ker nastavljam in se igram. predvidevam, da bo nekje 2 dni normalne uporabe.
Z Lumio se baterija ne more primerjat. To že zdaj lahko rečem. Tam baterija drži z lahkoto 3-4 dni, tu pa bo do 2 dni.

vilonja ::

Dej nared kakšen review, nobenega se ni:)

trnvpeti ::

mal šaljivca :)
motog z 2070mah ima boljse battery rezultate kot lumia 830 z 2200mah pri isti uporabi
P6000 z varcnejsim cpujem in 2700mah pa bi zdrzala 2x manj kot 830 :)
velik šaljivec, ali pa je P6000 velik zajeb

 battery primerjava

battery primerjava

hojnikb ::

> P6000 z varcnejsim cpujem in 2700mah pa bi zdrzala 2x manj kot 830 :)

no ja, pri kitajcih nikol ne veš kaj 2700mAh res pomeni :)
#brezpodpisa

PrihajaNodi ::

hojnikb je izjavil:

> P6000 z varcnejsim cpujem in 2700mah pa bi zdrzala 2x manj kot 830 :)

no ja, pri kitajcih nikol ne veš kaj 2700mAh res pomeni :)


Zato pa dve dobis poleg. Vcasih dso imeli tudi po 5000 mah.

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

> P6000 z varcnejsim cpujem in 2700mah pa bi zdrzala 2x manj kot 830 :)

no ja, pri kitajcih nikol ne veš kaj 2700mAh res pomeni :)

se da zmerit
ker ce res tolk drzi, pol je namesto 2700 notri kaksnih 1300 ali celo manj

hojnikb ::

če dobim kdaj kakega kitajca v roke, dam celico narazn in zmerim direkt na imaxu :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

druga stvar, ko sem jz imel 830 v rokah teden in mal, 4 dni ni drzala ni variante(pa ne mislim zacetni dan ali dva ko vse sprobas)

hojnikb ::

vsak telefon zdrži 4 dni, če ga pustiš pr mir. Še moj gnil htc, ki ma eno izmed naslabših avtonomij :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

vsak telefon zdrži 4 dni, če ga pustiš pr mir. Še moj gnil htc, ki ma eno izmed naslabših avtonomij :)

ja ok, ampak ce pri taksni uporabi drzi 830 4 dni, pol motog drzi 5dni
tale P6000 pa se vec dni(s predpostavko, da ni res tolk srot baterija notri)

mk766321 ::

moto G ne zdrži toliko kot piše, to vem iz prve roke, ko vidim da moja polni vsak drugi dan ali pa celo vsak dan. Res pa je da se na moto g napolni v eni uri. P6000 se mi je polnil 4 ure.
Lumia 530 mi zdrži 4 dni, sedaj ko ne bom uporabljal(samo stanje pripravljenosti), bo zdržala verjetno teden dni.
Sicer pa, kot pravim, včeraj sem ga dobil, ne morem še govoriti kak mi bo držala. Polnil skozi noč, zjutraj bla 100% sedaj je na 92%
Aja, še to sem opazil. Vsak telefon, ko sem kaj delal, se mi je začel gret, da me ni zeblo v roke :)
Ta čist nič. Pohvalno.

hojnikb ::

res bi se mogu najdit kdo, ki bi potestiral dejansko kapaciteto teh kitajcev z namensko napravo. Pa tudi znanih proizvajalcev.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

sem drzal(pa ne samo drzal) in motog in 830, in motog pri podobni uporabi drzi dlje
tole z 4dni je vlecenje za jajca
in pol se das zraven podatek, p6000 pa pol manj :)

trnvpeti ::

in se tretji pomislek
imel v rokah tudi 520
530 sicer nisem dlje casa uporabljal, ampak po testih sta 520 in 530 tam tam pri bateriji
in ce sklepam, da ti je 530 drzala 4 dni, pol zelooo malo uporabljas telefon

mk766321 ::

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-...

Mislim, da sem ugotovil zakaj je sedaj presale.
Novi bodo z nameščenim lolipopom. Jaz še imam 4.4.4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mk766321 ()

hojnikb ::

hmm, tale a53 jedra sploh ne zgledajo slabo za budget ponudbo. clock-to-clock so isto hitra ali celo hitrejša od A9 :)
#brezpodpisa

GTX970 ::

Mene zanima samo koliko časa (ur) zdrži baterija pri prižganem ekranu.
Pri 2500 mAh in 5" nekako 5 ur (octa core kitajc).Vse ostalo je nategovanje.
Tako da če ga pustim bolj pri miru ga polnim vsake 7 dni :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

mk766321 ::

Itak vsi nategeujejo z ne vem nekim 400 urami delovanja.
Če ti zdrži pametni telefon več kot 2 dni, jaz več ne verjamem.

trnvpeti ::

mk766321 je izjavil:

Itak vsi nategeujejo z ne vem nekim 400 urami delovanja.
Če ti zdrži pametni telefon več kot 2 dni, jaz več ne verjamem.

in mi naj tebi, da ti celo 4dni :)

mk766321 ::

To pa ni telefon, to je windows phone :)

aja, pri totem elephone, nikjer ne najdem tpu ovitka, oziroma nobenega pametnega, tak da je to minus :(

trnvpeti ::

mk766321 je izjavil:

To pa ni telefon, to je windows phone :)

torej veljajo pravljice za windows phone:)

mk766321 ::

Evo, prvič sem priklopil telefon zvečer. Torej dva dni uporabe, pa sem priklopil ko je bilo še 22%.
Čez dan ne morem polnit, tako da ga dam čez noč, zato nisem čakal do konca prazne baterije
V tem času porabil:
25 min pogovora
8 sms
90 MB preko 3G
cca 600 MB preko wifi(nastavljenja in ostalo igranje)

Ni slabo, kaj? Torej 2 dni uporabe kot keks. Kaj bi še človek več želel :)

vilonja ::

A to imaš elephone p6000?

mk766321 ::

če koga zanima, spet se lahko kupuje
http://www.geekbuying.com/item/Elephone...

meni dela super

vilonja ::

@mk766321
Ti počasno scrollanje dela težave, tako kot je pokazano v večini videov na youtubu?

mk766321 ::

nop,kako počasno skrolanje? nikjer nisem zasledil. Dela ko šus. Celo baterija me preseneča.3 dni

vilonja ::


Mislim tole.

mk766321 ::

sem poskusil ja. Recimo da malo "šteka" pri počasnem premikanju. Samo ne vem zakaj bi to delal?
Če želim na drugi ekran potegnem pa naredi ko keks.Da pa bi počasi vlačil pa ne vidim smisla.
telefon je za uporabo ne za igranje. Mene to ne moti.

vilonja ::

Mene bi verjetno motilo, če bi na internetu kaj bral in počasi scrollal. Počakam da pride lollipop update in vidim, če se je kaj popravilo. Če to popravijo takoj kupim.
Zelo bi bil hvaležen, če bi tudi ti kaj o tem poročal na forumu.

Map ::

Imam še do nakupa novega telefona precej časa, bolj natančno proti koncu leta, bolj verjetno pa kar prihodnje leto, ampak sem se par uric igral z iPhonom 6 Plus in sem takoj začel razmišljat o tem.

Zdaj imam S4, telefon ni slab, ampak se iPhonu niti približa ne glede na tekoče delovanje. Ker mi S4 še zadostuje, sem nameraval preskočit S6 in počakat na S7, zdaj pa je zraven še iPhone. Na žalost ima precej visoko ceno, zato bi rad slišal čim več vaših izkušenj in mnenj.

Moji prvi vtisi so mešani. Sistem se mi zdi zapletenejši od Androida oz. rabiš za neko določeno nastavitev več korakov. Nisem navajen na manjkanje gumba "nazaj" in "možnosti" ob home buttonu. Nisem čisto prepričan, ampak mislim, da včasih dostopaš do nastavitev neke aplikacije iz nastavitev in ne neposredno iz aplikacije same. V AppStoru moram vsakih nekaj appov ponovno vpisati geslo, kar mi je bilo precej moteče, pa črke na tipkovnici so vedno enake, ne glede na velike ali male črke. Najbolj čudno pa mi je to, da nisem moral ne pošiljat in ne sprejemat datotek preko modrega zoba. V glavnem, verjetno bi se ga v kakšnem tednu pa kar lepo navadil.

Na Android me ne veže nobena posebna aplikacija, je pa sistem prilagodljiv in dokaj hiter(ne mislim na delovanje). Mogoče bi na iPhonu pogrešal kak widget na home screenu, pa meni mi še manjka. Pravtako pa ne morem izbrisat prednaloženih appov, ki jih ne potrebujem.

Bi rekel, da sistem še ni čisto "speglan" in lahko pričakujem precej izboljšanj v 6S, ne vem pa, če res toliko lepše deluje če je res vreden par stotakov več.

PrihajaNodi ::

Vzami lumio, ki je cenejsa verzija iphona.

Dosan ::

@Map, v prvi vrsti šaltaj stran od Samsunga. Če želiš ostati pri Androidu primi v roke kak HTC ali LG flagship (sploh LG je super zdaj). V kakšen letu bi znal kje dobiti kar ugoden LG G3, sam telefon je bil pa zelo pohvaljen kar se tiče uporabe, delovanja, izboljšave uporabniškega vmesnika itd. Poglej pa oba, Android ni samo Samsung (ki je tako rekoč v bistvu najslabši Android flagship kar se odzivnosti/enostavnosti sistema tiče), magar poglej tudi Sony Xperia Z1, Z2, Z3. Izbir pri Androidu je ogromno in marsikatera veliko boljša od Samsunsgove ponudbe.

Map ::

@PrihajaNodi, sem tudi o Lumii razmišljal, ampak sem večkrat prebral, da je sistem velikokrat butast in še slabo dodelan. Pa tudi tiste kocke me ne privabljajo najbolj.

@Dosan, sem že slišal to ja, ampak na žalost mi je ravno Samsungov vmesnik všeč, čeprav večini ni. HTC recimo s tistim menijem, ki ga listaš navzgor, mi je grozen. Sony in LG mi tudi nista preveč všeč, je pa res, da se nisem kaj dosti igral, ampak bolj na hitro pogledal.

PrihajaNodi ::

Preberi se kaj od samsungovega os - ja.

Integral ::

Jaz se odločam med Lumio 830 in Sony Experia Z3 Compact. Predvsem bi rad telefon s kar se da dobrim fotoaparatom in dobro avtonomijo baterije.
Za operacijski sistem mi je nekako vseeno, je pa nabor aplikacij za Android pač večji. Imam občutek da večina (tudi slovenskih) aplikacij najprej pristane na Apple oz. Android okolju in če je zadeva RES uspešna, naredijo še za Windows...drugače pa ne. To je škoda, ker se mi zdijo Windowsi najbolj pregleden in enostaven OS, pa še delujejo tekoče. Trenutno sem na starem HTC-ju z Androidom, tako da je moja zadnja trditev bolj mnenje kolegov/kolegic ki so na novejših Lumiah.


Kaj bi vzeli vi? Nokia Lumia 830 ali Sony Experia Z3 Compact

Vem, to vprašanje je isto, kot če bi vprašal ali so boljše blondinke ali črnolaske. Pač za eno se je treba odločit in jo maš, konec debate. Če cincaš in čakaš, pač ostaneš sam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Integral ()

PrihajaNodi ::

Lumia 830 definitivno. Glede na pokanje stekel z1 modela in nepriznavanje te napake s strani sonya pri meni odpadejo. Imam ze dve leti l 920, ki je kot cenejsi iphone po kvaliteti.

L.p
Nodi

JerryP ::

Definitivno z3 compact, mam xperio ray že 4 leta in je neuničljiva. Microsoftove prakse posodabljanja programske opreme, ko se gre za novo generacijo operacijskega sistema niso ravno bleščeče. Spomnimo se, ko so odrezali celo generacijo naprav pri posodobotvah na wp 8. Tudi sedaj pri posodobitvi na 10ko ni čisto jasno kateri aparati bodo sploh posodobljeni.

Glede fotoaparata pa ima tako en kot drug svoje prednosti, z3 compact ima večje št pikslov 20 proti 10, ki jih ima lumia 830. Kar pomeni, da imaš pri obdelavi fotk več manevrskega prosotra, če želiš kaj približati ali obrezati. Medtem, ko ima lumia 830 optično stabilizacijo za videe in slike kar omogoča uporabnejše fotke v slabših pogojih. Za dejansko kakovost poglej par testov.

Glede strojne zmogljivosti in baterije je z3 compact za en razred boljši kot lumia 830. Tako ti bo zdržal dalj časa kot lumia. Z3 compact sicer slovi kot eden izmed baterijsko najbolj vzdržljivih pametnih telefonov.

Dosan ::

JerryP je izjavil:

Spomnimo se, ko so odrezali celo generacijo naprav pri posodobotvah na wp 8. Tudi sedaj pri posodobitvi na 10ko ni čisto jasno kateri aparati bodo sploh posodobljeni.


Skoraj 3 leta nazaj so odrezali single-core telefone, ker se je šaltalo na OS s podporo za multicore in baje hardwersko ni bilo kompatibilno. Dejansko si jim v bistvu dali še en updejt na 7.8, ki je dodal neke featurje is 8, ampak ziher updejtov z manjkajočimi featureji, ki so rezervirani za novejše modele telefonov nihče ven ne daje (APPLE hint hint). Anyway, od takrat so imele Lumie fantastično podporo in vsi telefoni dobivajo updejte. Torej, spomnimo, že več kot 2 leti podpirajo vse telefone, ki so jih v tem času izdali.

Za windows 10 pa :

http://www.windowscentral.com/microsoft...

Integral ::

Hvala PrihajaNodi in JerryP!

Ja, oba telefona sta po svoje dobra, vsak ima nekaj odličnih stvari, ki jih drugi nima :)

JerryP ::

Dosan je izjavil:

JerryP je izjavil:

Spomnimo se, ko so odrezali celo generacijo naprav pri posodobotvah na wp 8. Tudi sedaj pri posodobitvi na 10ko ni čisto jasno kateri aparati bodo sploh posodobljeni.


Skoraj 3 leta nazaj so odrezali single-core telefone, ker se je šaltalo na OS s podporo za multicore in baje hardwersko ni bilo kompatibilno. Dejansko si jim v bistvu dali še en updejt na 7.8, ki je dodal neke featurje is 8, ampak ziher updejtov z manjkajočimi featureji, ki so rezervirani za novejše modele telefonov nihče ven ne daje (APPLE hint hint). Anyway, od takrat so imele Lumie fantastično podporo in vsi telefoni dobivajo updejte. Torej, spomnimo, že več kot 2 leti podpirajo vse telefone, ki so jih v tem času izdali.

Za windows 10 pa :

http://www.windowscentral.com/microsoft...


Preskok iz wp7 na wp8 je bil večji kot bo zdej iz wp8.1 na w10. Vendar pa so se po drugi strani lastniki lumie 900 takrat stare komaj pet mesecev ob izdaji wp8 za ta nadaljno podporo lahko samo obrisali pod nosom.

Tudi glede nadgradnje vseh wp8 aparatov na w10 aktualnejše novice ne kažejo tako rožnate slike. Kar se bo najverjetneje zgodilo je, da bi znali aparate z 512mb rama odrezati od uradne podpore. Medtem, ko ostali starejši ali manj zmoglivejši aparati kot je 830 ne bodo dobili vseh funkcionalnosti npr. nove lumia kamere z rich capture.

Dosan ::

Meni slika iz tega članka zgleda zelo rožnata:

UPDATE: A report by Windows Central suggests Microsoft's blog post is just posturing in deference to wireless carriers. The site says all Windows Phone 8 and higher Lumia devices will indeed be eligible for an upgrade, though the final decision will come down to carriers, who don't always make the effort to keep their phones current. As with before, Microsoft could offer a "developer preview" as a workaround, which would be better than nothing but hardly ideal for the average user.

PrihajaNodi ::

JerryP je izjavil:

Definitivno z3 compact, mam xperio ray že 4 leta in je neuničljiva. Microsoftove prakse posodabljanja programske opreme, ko se gre za novo generacijo operacijskega sistema niso ravno bleščeče. Spomnimo se, ko so odrezali celo generacijo naprav pri posodobotvah na wp 8. Tudi sedaj pri posodobitvi na 10ko ni čisto jasno kateri aparati bodo sploh posodobljeni.

Glede fotoaparata pa ima tako en kot drug svoje prednosti, z3 compact ima večje št pikslov 20 proti 10, ki jih ima lumia 830. Kar pomeni, da imaš pri obdelavi fotk več manevrskega prosotra, če želiš kaj približati ali obrezati. Medtem, ko ima lumia 830 optično stabilizacijo za videe in slike kar omogoča uporabnejše fotke v slabših pogojih. Za dejansko kakovost poglej par testov.

Glede strojne zmogljivosti in baterije je z3 compact za en razred boljši kot lumia 830. Tako ti bo zdržal dalj časa kot lumia. Z3 compact sicer slovi kot eden izmed baterijsko najbolj vzdržljivih pametnih telefonov.


Ms ni posodobil starejsih modelov zaradi cipov. Novejsi pa sedaj prejmejo ze tretji update.

PrihajaNodi ::

JerryP je izjavil:

Dosan je izjavil:

JerryP je izjavil:

Spomnimo se, ko so odrezali celo generacijo naprav pri posodobotvah na wp 8. Tudi sedaj pri posodobitvi na 10ko ni čisto jasno kateri aparati bodo sploh posodobljeni.


Skoraj 3 leta nazaj so odrezali single-core telefone, ker se je šaltalo na OS s podporo za multicore in baje hardwersko ni bilo kompatibilno. Dejansko si jim v bistvu dali še en updejt na 7.8, ki je dodal neke featurje is 8, ampak ziher updejtov z manjkajočimi featureji, ki so rezervirani za novejše modele telefonov nihče ven ne daje (APPLE hint hint). Anyway, od takrat so imele Lumie fantastično podporo in vsi telefoni dobivajo updejte. Torej, spomnimo, že več kot 2 leti podpirajo vse telefone, ki so jih v tem času izdali.

Za windows 10 pa :

http://www.windowscentral.com/microsoft...


Preskok iz wp7 na wp8 je bil večji kot bo zdej iz wp8.1 na w10. Vendar pa so se po drugi strani lastniki lumie 900 takrat stare komaj pet mesecev ob izdaji wp8 za ta nadaljno podporo lahko samo obrisali pod nosom.

Tudi glede nadgradnje vseh wp8 aparatov na w10 aktualnejše novice ne kažejo tako rožnate slike. Kar se bo najverjetneje zgodilo je, da bi znali aparate z 512mb rama odrezati od uradne podpore. Medtem, ko ostali starejši ali manj zmoglivejši aparati kot je 830 ne bodo dobili vseh funkcionalnosti npr. nove lumia kamere z rich capture.


Dej ne seri. Tudi ce tisti z 512 rama ne dobijo updejta delujejo bolj tekoce kot marsikater,flasghip telefon. Sicer pa ce ze androida potem Lenovo ali pa Motorola. Ce imas denar iphone, ce pa hoces delovanje kot iphone z drugim brandom pa wp.

JerryP ::

Dosan je izjavil:

Meni slika iz tega članka zgleda zelo rožnata:

UPDATE: A report by Windows Central suggests Microsoft's blog post is just posturing in deference to wireless carriers. The site says all Windows Phone 8 and higher Lumia devices will indeed be eligible for an upgrade, though the final decision will come down to carriers, who don't always make the effort to keep their phones current. As with before, Microsoft could offer a "developer preview" as a workaround, which would be better than nothing but hardly ideal for the average user.


Tudi, če bodo na tak način posodobljeni vsi wp8 telefoni se z developer preview povprečni uporabnik ne bo ukvarjal.

PrihajaNodi je izjavil:



Ms ni posodobil starejsih modelov zaradi cipov. Novejsi pa sedaj prejmejo ze tretji update.


Že n-tič predebatirano. Poznam situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()
««
2 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021264 (2233) kanarin
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813237 (9910) toro69
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810113 (7860) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31797893 (55772) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315654 (13878) boris82

Več podobnih tem