» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
17 / 91
»»

Kebo ::

Poglej kakšen Xiaomi Redmi 3

nikolahodin ::

Mene zanima. Kateri telefoni podpirajo virtualno resničnos in kakšne so minimalne sistemske zahteve za virtualno resničnos na mobitelih?

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

1. najprej vprašanje glede kitajske in dobave telefonov. Nad kolikšnem znesku se zaračuna še carina oz. dodatni davki?
npr. če bi kupil Xiaomi Redmi 3 telefon: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_...

2. Iščem telefon do 180€ (lahko je rabljen - ampak v tem primeru mora biti iz SLO), lahko je tudi kitajc :)
Telefon naj ima: - čim boljšo baterijo
- ne prevelik ekratn (5-do max 5.5)
- soliden fotoaparat
- in da ima čim manj navlake (ala Nexus varianta)

Je omenjeni Xiaomi Redmi 3 dober telefon za takšen denar ali priporočate katerega drugega? :)

Hvala

gexi45 ::

Pozdravljeni, potrebujem en telefon za mamo, njen budget je 250EUR naročiti ga misli iz tujine ker je cenejše torej kakšen mindfactory, computeruniverse, extreme digital... pač odvisno kje lahko dobi najboljši telefon za njen budget. Uporabljala ga bo za osnove klici,sms,Foto, internet.

Torej kateri telefon priporočate ?

Aja mora imeti na voljo slovenski meni. Tak da kitajci verjetno izpadejo razen če so dodal slovenščino

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gexi45 ()

mtosev ::

nexus 5x je 270e pri mindfactory
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fif55 ::

Xiaomi redmi 3 dobiš za 150EUR v 2-3dneh brez dodatnih stroškov iz myefox.it ali pa na Top one trgovini, kjer tudi ni carine/davka in dodatnih nepotrebnih zastojev.
Za takšno ceno imajo tudi Xiaomi Mi4, ki je boljši od redmi 3. Je pa malo starejši, če je za koga to ovira.
Sedaj tudi redmi 3 Pro ni več toliko dražji od navadnega. Dobiš 1gb rama več, fingerprint in kovinsko ohišje.

Kot po tekočem traku prihajajo že telefoni z 3gb in 4gb rama + dodatni bombončki in to pod 200EUR, nekateri tudi pod 150EUR.

V EU ni dodatnih stroškov. Izven je davek nad 23EUR, carina pa nad ~120EUR.

Večina telefonov je kompatibilna z VR headseti. Kateri pa niso, je odvisno od znamke VR headseta.

Do 250EUR je že prevelika izbira, sploh če vključiš kitajske telefone. Sam gledam kitajske do 200EUR, ker so več kot dovolj za vsakodnevno uporabo.
Ne vem kaj ostali razumejo pod kitajskimi telefoni "inserting chinese symbols" , ampak večina ima stock android rome. To pomeni, da imajo podpirajo večino svetovnih jezikov. (Seveda so tudi izjeme in to enostavno preveriš na spletu) Sam imam Takee 1 telefon, za katerega 99% ljudi še ni slišala. Začuda ima tudi slovenski jezik...


PS, če kdo išče ROBUSTNE telefone, so končno naredili korak naprej. Niso več počasni, neodzivni telefoni. Ampak zelo poceni, zelo zmogljivi. Eden primer: http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

gexi45 ::

Fif55 pod kitajski telefon sem predvsem mislil Xiaomi so bli najcenejši kjer sem gledal glede kaj imajo notri sam ko sem šel gledat na njihovo spletno stran sem ugotovil da ne podpira slovenščine.

gexi45 ::

Če lahko kakšen "kitajski" telefon priporočiš bi bilo fajn, se osebno ne spoznam na telefone ampak malo osnov pa vem. Pač fajn bi bilo, da ima telefon 1080p zaslon, 2gb rama ali več, soliden fotoaparat za procesor pa nimam pojma pač tak da bo vredo laufo vse novejše aplikacije. Cenejši ko je bolje je

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gexi45 ()

AvtoR ::

Zakaj pa rabiš 1080p zaslon na telefonu? Jaz osebno preferiram 720p na 5 inč telefonih. Je bolj blagodejno za baterijo.

scipascapa ::

Rabljen Nexus 5 100-120€ zmaga.

starboi ::

AvtoR je izjavil:

Zakaj pa rabiš 1080p zaslon na telefonu? Jaz osebno preferiram 720p na 5 inč telefonih. Je bolj blagodejno za baterijo.


FullHD v letu 2016 je must. Sicer pa recimo zgoraj omenjeni Xiaomi Redmi 3 ima kar 4100mAh baterijo, tako da v tem segmentu ne bo nobenih težav.

scipascapa je izjavil:

Rabljen Nexus 5 100-120EUR zmaga.


Je kar veliko boljša izbira nov XR3, kot pa rabljen Nexus5, ki ima katastrofalno slabo kamero in podpovrečno baterijo. Edini plus je Vanilla android. Nekako drži ta rek ... Odlični telefoni se poceni in poceni telefoni so odlični .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Fif55 ::

Xiaomi ni več samo kitajski telefon in že postaja kvalitetna znamka. V letu 2015 je 5. najbolj prodajana znamka na svetu (LG, Sony where are you?). List of best-selling mobile phones @ Wikipedia
Novejši Xiaomi telefoni podpirajo slovenščino. Drugače pa pogledaš na prodajalčevi strani. Xiaomi redmi 3 podpira slovenščino! Poglej slikico: http://www.aliexpress.com/store/product...

@Gexi Nad 200€ ne gledam telefonov, ker je tam že prevelika izbira. Imaš oneplus X, Xiaomi note 3, Meizu MX5, Verne Apollo, ZUK Z1,.... + stotine ostalih. Budget si določil, nato moreš še ostalo, kaj ti je pomembno pri telefonu (Velikost, kamera, baterija, ostale specfikacije, ki imajo prednost). Naprimer: Redmi 3 je dober zato, ker ima za tako nizko ceno v celoti dobre specifikacije, ni velikih šibkih točk (cost-effective). Je pa daleč od najboljšega telefona glede na kamero, glede na procesor, baterijo, ekran, velikost...

1080p ni nuja za 5" telefon. Ima 300dpi kar je dovolj za 5".
Razen, če boš svoj telefon gledal na razdalji 5cm, potem pa bo res potrebno 1080p za 5".

Fif55 ::

Drugače pa je za 150€ redmi 3 to to. Nima pa 1080p, če je nujno pa poglej Xiaomi redmi 3 note, ki je 5.5" telefon. (Meni osebno prevelik telefon in nimam majhnih rok) Ali pa ostale 5.5inčne telefone.

jero_no1 ::

starboi je izjavil:


scipascapa je izjavil:

Rabljen Nexus 5 100-120EUR zmaga.


Je kar veliko boljša izbira nov XR3, kot pa rabljen Nexus5, ki ima katastrofalno slabo kamero in podpovrečno baterijo. Edini plus je Vanilla android. Nekako drži ta rek ... Odlični telefoni se poceni in poceni telefoni so odlični .


A ti pričakuješ slike iz telefona za 120€ v rangu Canon Ixus? Si imel Nexusa 5 kdaj v uporabi? Ne vem kateremu telefonu ob povprečni uporabi danes zdrži baterija več kot 2 dni.
v Rangu do 130€ Nexus 5 skoraj sigurno nima konkurence...

JamesTheKing ::

jero_no1 je izjavil:

starboi je izjavil:


scipascapa je izjavil:

Rabljen Nexus 5 100-120EUR zmaga.


Je kar veliko boljša izbira nov XR3, kot pa rabljen Nexus5, ki ima katastrofalno slabo kamero in podpovrečno baterijo. Edini plus je Vanilla android. Nekako drži ta rek ... Odlični telefoni se poceni in poceni telefoni so odlični .


A ti pričakuješ slike iz telefona za 120€ v rangu Canon Ixus? Si imel Nexusa 5 kdaj v uporabi? Ne vem kateremu telefonu ob povprečni uporabi danes zdrži baterija več kot 2 dni.
v Rangu do 130€ Nexus 5 skoraj sigurno nima konkurence...


Iz prve roke lahko povem da je Nexus 5 res telefon, ki ti bo še dolgooo delal :D posodobitve dobiva redno in med prvimi in pa seveda nobene nepotrebne navlake.
Edina dva velika - sta zame baterija (ki komaj zdrži čez dan) in pa fotoaparat (ponoči zelo slabe slike in zelooo dolgo fokusiranje).

SumTingWong ::

+1 Nexus ima slabo baterijo in fotoaparat.

Na enem elektronika festivalu sem snemal malo, pridem domov, poslusam, samo hrescanje. Kolega z LG G3 kvaliteta bila veliiiiko boljsa.

JamesTheKing ::

Je pa velik + tekoče delovanje. V 2 letih mi je samo enkrat zaštekal, drugače pa deluje tako kot prvi dan.

starboi ::

jero_no1 je izjavil:

starboi je izjavil:


scipascapa je izjavil:

Rabljen Nexus 5 100-120EUR zmaga.


Je kar veliko boljša izbira nov XR3, kot pa rabljen Nexus5, ki ima katastrofalno slabo kamero in podpovrečno baterijo. Edini plus je Vanilla android. Nekako drži ta rek ... Odlični telefoni se poceni in poceni telefoni so odlični .


A ti pričakuješ slike iz telefona za 120€ v rangu Canon Ixus? Si imel Nexusa 5 kdaj v uporabi? Ne vem kateremu telefonu ob povprečni uporabi danes zdrži baterija več kot 2 dni.
v Rangu do 130€ Nexus 5 skoraj sigurno nima konkurence...


Pričakujem solidne slike, ne pa zmazke... Sem ga imel par mesecev v uporabi in je romal naprej točno zaradi zgoraj omenjenih težav.. Fotoaparat,katastrofalen SOT baterije, slaba slušalka in ceneno ohišje ... Tako da bi jaz vsakemu odsvetoval nakup N5, se da v tem cenovnem rangu dobiti marsikaj boljšega oz. kvalitetnejšega. Oprosti , ampak samo tekoč sistem (edina pozitivna stvar) ni dovolj za današnjega uporabnika mobilne telefonije. Lp

znamovsi ::

Kupujem nov telefon v rangu 170eur
gledal sem sicer ZOPO 1920x1080, 3gb RAM, 16Gb ROM, 1,5 octacore proc pa me zanima če se ga splača (170 eur)?
Seveda bi rad še vaše predloge
Moja zahteva je, da je zaslon 5 inčni

SumTingWong ::

Mojega Mi4c kupiš za 180€ :D Kot nov, Primer verzija (3GB/32GB).

Fif55 ::

Jero, kje dobiš novi Nexus 5 za 120€ ? Kje ga še sploh prodajajo ?
Sicer je bil zelo dober telefon, ampak nismo več v letu 2013. Če Nexus z FHD 1920x1080 zaslon in 2300 mAh baterijo zdrži 2 dni, potem veš kako dolgo zdrži Xiaomi 3 z HD 1280*720 zaslonom in 4100mAh baterijo...

Znamovsi, verjetno imaš v mislih Zopo speed 7. Ta telefon je soliden. Ima res povprečno kamero, slabšo baterijo in ohišje je plastično. Mnogi imajo raje Xiaomi redmi 3 ali pa Pro verzijo. Mene sedaj zelo mika Xiaomi Mi4, saj so ga zelo znižali (128€+20poštnina) Bratranec ga ima že 1 leto in je res zadovoljen z njim. http://www.aliexpress.com/store/product...

xandros ::

Mi4, nima sd kartice. Ta ima 2G in 16G rom, gsmarena kaze 3G ram, gsmarena kaze 149g, ta ima 132g. Ali potem ni baterija 3000?
Ce redmi3 z 4100 baterijo na 1280x720, pol je to konkretno vec od 3000(oz se manj) na 1920x1080?
Kje je se razlika?

Fif55 ::

Nima sd reže, res je. Takrat so izjavili, da se na visoko zmogljivih napravah izogibajo sd karticam, ker so nezanesljive! (povzetek)
Kar drži. Veliko je fake kartic. Večina pa jih je slabih in počasnih, ki jih menjavamo iz prejšnjega telefona na novega (dvomim da vsi uporabljate vsaj UHS Speed Class 3 kartice ? Še class 10 jih nima večina). Če kartica ne deluje dobro, potem tudi aplikacije ne delujejo (crashajo). Pol pa je telefon slab in laggy...

Xiaomi Mi4 ima več različic: http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-... gsmarena ima pač samo eno. Grami so za vse različice enaki 149g, prolly a typo. Vsi imajo enako baterijo, razlika je v ramih in 3G in 4G povezljivosti.

Večja ločljivost zahteva več energije. Če želiš prižgati 2.073.600 pikic (fullhd) porabiš več energije kot pa če samo 921.600 pikic (hd). Baterija z večjo kapaciteto in z manjšim odvzemom energije dlje zdrži.

Razlika med čem ?

xandros ::

>Razlika med čem ?
Sej nisem govoril o cem drugem, kot o X4 in XR3.

Zanimivo , da XR3 nima problem s SD, X4 bi pa naj imel? In tudi na kartice se ne dajejo aplikacije.

149g imajo vsi, samo linkani iz AE ima 132g, to je razlika kar konkretnih 15%, zato sumim baterijo.

Fif55 ::

Xiaomi Mi4 je bil flagship telefon tistega leta. Xiaomi 3 pa je poceni telefon, ki ga na veliko prodajajo. Torej eno je visokozmogljiva naprava ( v juniju 2014), eno pa telefon za tiste, ki šparajo ok ?

Mi5 bo tudi brez SD slota. iPhone tudi nima SD slot-a. Bo lažje razumljivo sedaj ?

http://www.kimovil.com/en/compare/xiaom... Tukaj imaš osnovne razlike: Boljši ekran, boljša zmogljivost, boljši kameri, boljša povezljivost, slabša baterija (čeprav naj bi dlje zdržala?).

Če povsod piše enako, verjetno tisto velja. Piše, da ima 2/3Gb rama, torej si razumel, da ima 0,67Gb rama ?
Razlika je konkretnih 12.8% !!! Drugače pa, koliko je 5" telefonov z kovinskim ohišjem in baterijo nad 3000mAh z samo 130g ? Verjetno jih lahko na prste prešteješ. Poprečje je okoli 150, se pa znižuje.

fujtajksel ::

Fif55 je izjavil:

Xiaomi Mi4 je bil flagship telefon tistega leta. Xiaomi 3 pa je poceni telefon, ki ga na veliko prodajajo. Torej eno je visokozmogljiva naprava ( v juniju 2014), eno pa telefon za tiste, ki šparajo ok ?

Mi5 bo tudi brez SD slota. iPhone tudi nima SD slot-a. Bo lažje razumljivo sedaj ?
...


Ne vem zakaj bi bilo to razumljivo. Pri S6 so tudi ukinili microSD, pri S7 jo dali nazaj... Dejstva so da je podpora microSD ponavadi namerno okrnjena na ta ali oni način, da so dejansko problemi s hitrostjo pri počasnih karticah in z zanesljivostjo tudi pri hitrih (že trikrat so se mi kartice sesule kar je tri mač), pa da ta glavni proizvajalci izvedbe z več flasha prodajajo za nesramno velike pribitke v primerjavi s ceno SD kartic (medtem ko pri nekaterih a la Xiaomi, Oneplus ne pride tolk dražje).

Fif55 ::

Nekateri, pač nočejo vgraditi funkcije, ki bi lahko potencialno upočasnila delovanje. Eni se svoje odločitve držijo, nekateri pač ne. Tako kot si povedal, kartice so manj zanesljive kot vgrajen pomnilnik, nekateri pa še dodatno služijo na tem.

V prejšnjem postu sem eno ničlo pozabil, razlika 12,08%.

xandros ::

> Torej eno je visokozmogljiva naprava ( v juniju 2014), eno pa telefon za tiste, ki šparajo ok
Ocena 8.4:8, kar si linkal, kamera boljsa za 0.4 točke, in celo baterija boljša(od fast charging) za 0.4.
To kar kliče po nezaupanju.

Še procesor , poceni 616/ flagship 801 točke 1485/1405

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

seminal ::

Sedaj na HTC desire 310, prešaltal bi na motorolo moto G 3.gen ampak z 1 gb rama. Bo sploh kakšna razlika v delovanju? Motorolo dobim za 75€.
LP

Fif55 ::

xandros je izjavil:

> Torej eno je visokozmogljiva naprava ( v juniju 2014), eno pa telefon za tiste, ki šparajo ok
Ocena 8.4:8, kar si linkal, kamera boljsa za 0.4 točke, in celo baterija boljša(od fast charging) za 0.4.
To kar kliče po nezaupanju.

Še procesor , poceni 616/ flagship 801 točke 1485/1405


Podpira Slow Motion Video (120.0 fps) in ima optično stabilizacijo, ter sprednja kamera je za 3Mpx zmogljivejša, torej ima 8Mpx. Ni dosti, je pa!
Glede baterije, ti ne bom ugovarjal(sploh quickcharge je velik plus). Ampak 3000mAh je dovolj, imajo mnogi telefoni slabšo baterijo.

Kaj pa si hotel povedati z primerjavo procesorjev ? Da si izbral napačnega ? Redmi 3 ima 4x1.5GHz + 4x1.2GHz procesor http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3-... in ne 8 x 1.5GHz, tako kot ti v tem testu piše.

Ta test pove, da je novejši procesor 616 (Q3 2015) za 5.53% hitrejši od starejšega 801 (Q1 2014) in podpira ECC memory.
Medtem ko pa 801 podpira EMMC 5.0, 2k resolucijo, 4k resolucijo, quick charge 2.0, ima 2krat več pomnilniške širine, 2krat več pomnilniških kanalov in večjo hitrost grafičnega procesorja GPU.
Prvi procesor je low end, zato pa se vgrajuje v cenejše naprave. Drugi pa v zmogljivejše naprave.

No ne vem zakaj vsi tak radi silite v podrobnosti. Redmi 3 je bil že od začetka bestbuy telefon z nizko ceno. Medtem pa je Mi4 bil flagship telefon in je bil za tiste, ki so želeli več in so tudi več tudi plačali. Sedaj skoraj v polovici 2016, sta oba za podobno ceno (128€ Mi4, 118-129€ redmi 3 odvisno od barve v top one), ampak čeprav je Mi4 starejši, je v celotnem pogledu zmogljivejši od redmi 3 in to za skoraj isto ceno! Seveda je eden boljši v tem, drugi pa v tistem. Za kaj se boš pa odločil pa je vedno na tebi samem.

Fif55 ::

@seminal Zagotovo bo razlika. Kako velika pa ne vem, ker nisem uporabljal nobenega od teh.
Dobil boš večji in težji telefon, z večjim in boljšim ekranom. Malenkost zmogljivejši in z več prostora. Z boljšo baterijo in hitrim polnjenjem in kar zelo boljšo kamero.

luxxx7 ::

Oče ima možnost dobiti nov aparat pri Telekomu in me zanima kaj priporočate od naštetega izbora...
-Sony Xperia M4 AQUA (doplačilo za aparat 77€)
-HTC One A9 (doplačilo za aparat 235€)
-Huawei P8 (doplačilo za aparat 235€)

Sedaj ima 3 leta starega HTC One V in mu je popolnoma dovolj, razen kamere, ki jo hoče boljšo... Uglavnem, nezahteven uporabnik ampak, če mi lahko svetujete najboljšo možnost izmed teh treh :P

Fif55 ::

Izmed teh treh najbolj izstopa Huawei,ima najboljše specifikacije. Ampak za 150€ (za kar že dobiš enako dober telefon, kot so ti) je glede na razmerje price/performance še nekak najboljše Sony. Ima pa kar švoh baterijo.

jero_no1 ::

starboi je izjavil:


Pričakujem solidne slike, ne pa zmazke... Sem ga imel par mesecev v uporabi in je romal naprej točno zaradi zgoraj omenjenih težav.. Fotoaparat,katastrofalen SOT baterije, slaba slušalka in ceneno ohišje ... Tako da bi jaz vsakemu odsvetoval nakup N5, se da v tem cenovnem rangu dobiti marsikaj boljšega oz. kvalitetnejšega. Oprosti , ampak samo tekoč sistem (edina pozitivna stvar) ni dovolj za današnjega uporabnika mobilne telefonije. Lp


Naštej 2 (rabljena) telefona za 120€, ki sta boljša od N5.
Jz ga mam že skoraj 2 leti in pol in ga bom mel dokler bo živ. Je pa res da očitno jz precej odstopam od današnjega povprečnega uporabnika (sem očitno že prestar), ker mi funkcije N5 več kot zadoščajo :)
Baterija zdrži en dan in pol (ženi recimo celo 2 dni brez težav, ker ga malo manj uporablja), mail imam dosegljiv skoz, navigacijo tud pa še kakšno malenkost in to je to. Za na dopust nosim seboj pravi fotoaparat, ki ga verjetno ne prekaša niti telefon za 700€.
Me pa zanima, kaj pričakuje uporabnik v poznih študentskih letih od telefona? Kaj ti pomaga 20MP fotoaparat, če se aplikacija nalaga 10 sekund, še tolk pa rabi potem, da shrani to veliko sliko :) To je tudi prednost tekočega delovanja.



Fif55 je izjavil:

Jero, kje dobiš novi Nexus 5 za 120€ ? Kje ga še sploh prodajajo ?
Sicer je bil zelo dober telefon, ampak nismo več v letu 2013. Če Nexus z FHD 1920x1080 zaslon in 2300 mAh baterijo zdrži 2 dni, potem veš kako dolgo zdrži Xiaomi 3 z HD 1280*720 zaslonom in 4100mAh baterijo...


Ni novih več na prodaj, le 5X za 2x tolk €€€.
In ker nismo več v letu 2013 je za 5 inčni telefon resolucija 1280*720 po moji oceni obup. Kakorkoli obrneš, pri 120€ moraš sklepat kompromise v vsakem primeru, kar je prav saj lahko tako vsak najde model ki ima dobre specifikacije za stvari, ki jih sam potrebuje.

Fif55 ::

Potemtakem je boljše kupit rabljen star telefon, kot pa čist nov in boljši telefon za enako ceno. No vsak ima svoj okus :P
Imaš pa prav. Če kupuješ poceni telefon, je potrebno marsikje narediti kompromis. Vsakemu nekaj manjka.

Razlike med FHD in HD na 5inčnem telefonu na razdalji 20cm sigurno ne boš opazil, mogoče na 15cm, če imaš zelo dober vid. Človeško oko zazna 300dpi (pikic na inč), kar je nad to mejo je overkill in nič ne pomaga. Seveda, če gledaš na telefon z razdalje 5ih centimetrov, potem ti tudi FHD (1080) zaslon ne pomaga in boš potreboval QFHD oz. 4K zaslon.

Npr. Redmi 3 ima 294dpi. Ja 6pikic mu fali, do popolnosti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

jero_no1 ::

Zdaj je samo še vprašanje, kje se Redmi 3 dobi za 120€? Hvala za morebitni link.

Pa da ne bo kdo narobe razumu - jz priporočam, da si kupte nove telefone s čim več garancije, me pa vseeno zanima v kakšnem stanju bo Redmi čez 3 leta. Čeprav vem da ga čez 3 leta ne bo noben več mel, ker bo večina uporabnikov vmes zamenjala že vsaj 2 telefona.

facepalm ::

jero_no1 je izjavil:


Naštej 2 (rabljena) telefona za 120€, ki sta boljša od N5.


LG G2, Xperia Z1, Z1 compact

d4vid ::

Iščem poceni dual SIM telefon s dobro baterijo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mtosev ::

do kolk eur pa in kateri os al je vseeno?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

d4vid ::

Sedaj mam Moto G 1st gen. Manjka samo dual SIM, baterija mi je še nekak OK.
Torej Android ;) Cena do nekje 100EUR rabljen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

trnvpeti ::

ht3

jero_no1 ::

facepalm je izjavil:

jero_no1 je izjavil:


Naštej 2 (rabljena) telefona za 120€, ki sta boljša od N5.


LG G2, Xperia Z1, Z1 compact


OK, ste me dobil :) Imata na papirju boljši fotoaparat in baterijo. Tisto, kar meni ni najbolj pomembno.
Bom nehal smetit temo :)

facepalm ::

N5 je bil smiselen leta 2013, ko je bil nekaj 100eur cenejsi od ostalih flagshipov. Novi nexusi pa so ze tako dragi, da se bolj splaca kupit kakega Xiaomija.

mihaelf3 ::

Kaj bi priporočali okoli 300€?

Osebno sem zadovoljen z OnePlus, ampak ker ne iščem zase, bi raje kaj od lokalnih operaterjev (da se da lokalno odložit na servis).

Imate kakšne pomisleke glede katerega od proizvajalcev ala Huawei, Samsung, Htc?
Vidim da precej priporočate LG Nexus... a imajo drugi LGji tudi čist Android naložen?

Bi predlagali kakšen model, ki izstopa price/performance?
torch it

jero_no1 ::

mihaelf3 je izjavil:

Vidim da precej priporočate LG Nexus... a imajo drugi LGji tudi čist Android naložen?


Ne, samo Nexusi imajo stock Android. Nexuse pa vsako generacijo proizvaja druga firma.

mihaelf3 ::

jero_no1 je izjavil:

mihaelf3 je izjavil:

Vidim da precej priporočate LG Nexus... a imajo drugi LGji tudi čist Android naložen?


Ne, samo Nexusi imajo stock Android. Nexuse pa vsako generacijo proizvaja druga firma.

Aha, celo takole.
Koliko je po vasih izkusnjah nadlezen software, ki ga proizvajalci stavijo zraven? Se mi sploh splača upoštevati to pri izbiri ali se pač gleda samo na baterijo in hardware?
torch it

BorutK-73 ::

LG ima še kolikor toliko "čist" android

matobeli ::

Sej zna bit da je skoraj edini pacek tu samsung. Pa še pri tem so se baje kar umiril.

Z današnjim hardverem ni toliko panike kot je bilo to par let nazaj, ko ti je par appov res lahko zapacalo sistem do neodzivnega.

1309976 ::

http://gadgets.ndtv.com/htc-desire-626g...

Ima kdo izkušnje z zgornjima telefonoma? Katerega vzeti? Po specifikacijah bi bil boljši Lenovo. Kako se pa obnese v praksi?

SumTingWong ::

Lenovo P70. Ni kaj razmisljat.
««
17 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186683210619 (4118) Djole
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021709 (2678) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810398 (8145) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31799426 (57305) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315963 (14187) boris82

Več podobnih tem