» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Temo vidijo: vsi
««
16 / 91
»»

BK5 ::

Samsung Galaxy S5 Neo izločam iz izbora.
Saj imata tudi oba Samsunga najnovejši Android.

Matevz96 ::

BK5 je izjavil:

Samsung Galaxy S5 Neo izločam iz izbora.
Saj imata tudi oba Samsunga najnovejši Android.


Za zdaj, kaj pa čez leto, dve?

BK5 ::

Zakaj pa takrat ne bi mogla več imeti? Ne bo jo več delali za ta dva?

e-marko ::

Zato ker Samsung potem ne j..e več kupcev, ki kupijo njihov fon. Enostavno izdajo nov model.

Lp
...somebody, somewhere...

BorutK-73 ::

btw, upgrade ne pomeni vedno da bo naprava delovala bolje. Naprimer Nexus7 2012 je skoraj neuporaben na androidu 5+. Zato se ne preveč sekirat če bo telefon/tablica imela upgrade.

BK5 ::

Ne, saj nadgradnja OS-a me ne skrbi preveč. Bolj me zanimajo specifikacije oz. če se splača dodati toliko denarja za S6.

BK5 ::

V izboru imam naslednje telefone s pripadajočimi cenami:
- A5 (2016): 212 €
- S6: 380 €
- Nexus 5X: 300 € za 16 GB, 350 € za 32 GB
- Honor 7: 360 €
- LG G4: 350 €

Katerega bi se najbolj splačalo glede na moje potrebe in ceno?

krefi ::

sam uporabljam s6 in nimam tezav z njim pa sem ga kupil takoj po izidu pa ni bilo potrebe po resetiranju nastavitev ali cesar koli.. ima pa kolega A5 in je tut res zlo uredu telefon ..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Flea ::

BK5 je izjavil:

V izboru imam naslednje telefone s pripadajočimi cenami:
- A5 (2016): 212 €
- S6: 380 €
- Nexus 5X: 300 € za 16 GB, 350 € za 32 GB
- Honor 7: 360 €
- LG G4: 350 €

Katerega bi se najbolj splačalo glede na moje potrebe in ceno?

Kje si našel A5 za takšno ceno?

BK5 ::

Flea je izjavil:

BK5 je izjavil:

V izboru imam naslednje telefone s pripadajočimi cenami:
- A5 (2016): 212 €
- S6: 380 €
- Nexus 5X: 300 € za 16 GB, 350 € za 32 GB
- Honor 7: 360 €
- LG G4: 350 €

Katerega bi se najbolj splačalo glede na moje potrebe in ceno?

Kje si našel A5 za takšno ceno?


Na Simobilu, če vzameš paket Orto Tripster+ in se vezeš za 24 mesecev.

Flea ::

Mislim, da je tam mišljena cena 312€ in 212€. Če se pa motim, potem pa je definitivno A5 najboljša izbira.

BK5 ::

Če se vežeš s paketom Orto Tripster+ za 12 mesecev, imaš 100 € popusta na določene telefone, med drugim tudi na ta A5.

clancy ::

Kaj pa HTC One M9? Pri mobitelu se sedaj z vezavo dobi za 24x14,95€. Mislim, da je to trenutno best PP razen, če so kakšni zadržki, oziroma pomanjkljivosti, da ga nebi vzel?

BK5 ::

To je res za HTC One M9, vendar sem trenutno na Simobilu, kjer mislim, da imajo boljše ponudbe za pakete. Tako da mislim, da generalno gledano bi skupaj z naročnino in telefonom več plačal na Telekomu kot pa na Simobilu.

BorutK-73 ::

BK5 je izjavil:

V izboru imam naslednje telefone s pripadajočimi cenami:
- A5 (2016): 212 €
- S6: 380 €
- Nexus 5X: 300 € za 16 GB, 350 € za 32 GB
- Honor 7: 360 €
- LG G4: 350 €

Katerega bi se najbolj splačalo glede na moje potrebe in ceno?

LG G4
A to so cene z vezavo?

Excavator ::

Za babico moram dobit nek telefon...ne sme biti predrag, nujno mora imeti velike tipke. Budget okoli 50€, lahko tudi več.
Gledal sem že to: https://www.simobil.si/telefoni/alcatel...
Morda bi se splačalo kaj vzeti iz Kitajske? Če je možno pa bi vzeli pri telemachu z novo naročnino.

BK5 ::

Nekatere cene so z vezavo, nekatere pa ne:
- A5 (2016): 212 € z vezavo za 24 mesecev
- S6: 380 € z vezavo za 24 mesecev
- Nexus 5X: 300 € za 16 GB (vezava z naročnino, telefon kupljen drugje), 350 € za 32 GB (vezava z naročnino, telefon kupljen drugje)
- Honor 7: 360 € (vezava z naročnino, telefon kupljen drugje)
- LG G4: 350 € (vezava z naročnino, telefon kupljen drugje)

SumTingWong ::

Samsung S6. Super telefon. Če ti TouchWiz ne bo potegnil, naložiš CM13 ali pa kaj drugega in je to to.

joker16_7 ::

Pri Simobilu / Telemachu izbiram med sledečimi telefoni: Huawei P8 Lite, Sony Xperia M4 Aqua in Samsung Galaxy A3 2016

Kaj mi svetujete, če so moje prioritete sledeče:
- gladko delovanje (povprečna uporaba) vsaj v času garancije (slabe izkušnje s Samsungom, vendar ne želim zaključevati na podlagi svojega primerka)
- kakovost izdelave (slabe izkušnje s Sony-em, vendar ne želim zaključevati na podlagi svojega primerka)
- kvaliteta slikanja/snemanja (meni osebno zelo pomembno!)

Hvala za pomoč že v naprej! :)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

matobeli ::

joker16_7 je izjavil:


- kakovost izdelave (slabe izkušnje s Sony-em, vendar ne želim zaključevati na podlagi svojega primerka)


Velja tudi za Samsunga, če poveš kater model te je razočaral lahko vsaj vemo o čem govoriš. Vsi proizvajalci imajo crap in premium izdelke.
Lahko rečem za M4 da je v svoji klasi zelo dobra izbira. Ohišje je precej kakovostno, software tudi, video poglej na netu in primerjaj.

joker16_7 ::

Govorim o Z3 Compactu. Ogromno težav z mikrofonom v navezi z zvočnikom. Top telefon, ki je imel ogromno težav z osnovno funkcijo - pogovori (pri pogovoru velikokrat slab zvok ali brez njega, slabo zajemanje zvoka povzročalo nemalo težav pri sogovorniku, 4× bil v garanciji brez da bi popravili, zavrnili so tudi uveljavljanje stvarne napake - enostavno kriminal ;(). Nisem toliko razočaran nad telefonom, ker sem pač naletel na škart primerek, ampak bolj nad odnosom samega servisa, ki je več kot porazen.

Me pa ne bo odvrnil tak primer od ponovnega nakupa Sonya, saj so fotoaparati po mojih ''raziskavah'' precej pred konkurenco v tem cenovnem rangu.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

e-marko ::

Telemach še nima A3 2016. Ga tudi sam čakam.
Tudi mene mika M4 Aqua ampak me moti malo notranjega pomnilnika.

Lp
...somebody, somewhere...

joker16_7 ::

Pri Simobilu imam 4 EUR popusta na naročnino, tako da mi je v končni fazi vseeno kje vzamem telefon in naročnino. Kar se pomnilnika tiče mi je povsem dovolj koliko ga ima, ker večino stvari sproti shranjujem na Dropbox.

Ima morda kdo še kakšno pametno alternativo v tem cenovnem rangu in da je v ponudbi Simobila/Telemacha?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

e-marko ::

Programe težko shranjuješ na Dropbox. ;)

Lp
...somebody, somewhere...

joker16_7 ::

S programi boš zelo težko zasedel 8 GB :P
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Modri dirkač ::

Na droidu z lahkoto zafilaš z appi 16gb, kaj šele 8gb, dejte se zresnt .. ...
Everybody lies!

amacar ::

Excavator je izjavil:

Za babico moram dobit nek telefon...ne sme biti predrag, nujno mora imeti velike tipke. Budget okoli 50€, lahko tudi več.
Gledal sem že to: https://www.simobil.si/telefoni/alcatel...
Morda bi se splačalo kaj vzeti iz Kitajske? Če je možno pa bi vzeli pri telemachu z novo naročnino.


Js sem vzel ta alcatel za babico, cca 41€ zapakiran z bolhe, se ne splaca vezati za taksno ceno. Telefon je ok, edini minus je, da tipka dol prizge radio. Ampak sej se bo navadila, glede na to, da se je moja, pa je 85let stara in je to hkrati njen prvi mobitel.

Glede kitajskih prides verjetno se ceneje skoz ampak dvomim da imajo slovenski meni (ce ji je to pomembno).

fujtajksel ::

joker16_7 je izjavil:

S programi boš zelo težko zasedel 8 GB :P


Hehe, mnogim je 16GB premalo ;)
Upoštevaj da je od teh 8GB le manjši del dejansko frej, precej pokuri sam android in to vsaka naslednja verzija več... Pa appi tudi postajajo vse bolj požrešni...
Pa čeprav lahko daš notri 128GB microSD kartico, android tega po defaultu ne bo hotel uporabljat za programe (sicer gre če rootaš in folder mount, ampak tega se ne gre vsak pitožderač)
Mislim da je 8GB dovolj le za tiste ki imajo telefon za telefon ne nameščajo skoraj nobenih programov.

joker16_7 ::

Zanimivo... Osebno se imam za povprečnega uporabnika, ampak kot kaže nisem :| Vedno sem uporabljal vse sledeče programe: Gmail, Dropbox, Skype, Sportstracker, Wakey, official Excel, Word in PP, Google Maps navigacijo, Chrome, Firefox, en antivirusni, ColorNote beležko, 2-3 grafično zahtevne igre in 3-5 manj zahtevnih iger. Nikoli nisem presegel 4 GB pomnilnika pa sem vseskozi sproti posodabljal vse aplikacije. 8-)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

1309976 ::

Pozdrav vsem;

za ženo kupujem nov telefon in sicer:
1. cena naj bi bila nekje 200 eur;
2. dobra kamera in vse kar se foto zadev tiče (pač se veliko uporablja);
3. po možnosti čim daljša garancija;
4. ostale "ženske zadeve", ki najbi jih pameten telefon imel.

Kakšen nasvet? Gledal sem Lumio 640 XL. Je kaj boljšega na trgu? Kateri so kakovostno vsaj primerljivi telefoni?

Lp

Dosan ::

joker16_7 je izjavil:

Zanimivo... Osebno se imam za povprečnega uporabnika, ampak kot kaže nisem :| Vedno sem uporabljal vse sledeče programe: Gmail, Dropbox, Skype, Sportstracker, Wakey, official Excel, Word in PP, Google Maps navigacijo, Chrome, Firefox, en antivirusni, ColorNote beležko, 2-3 grafično zahtevne igre in 3-5 manj zahtevnih iger. Nikoli nisem presegel 4 GB pomnilnika pa sem vseskozi sproti posodabljal vse aplikacije. 8-)


S koliko spomina pa je prišel telefon? Jaz tudi lahko spravim porabo aplikacij na 4GB, pa je potem še vedno 2GB drugih podatkov pa poleg tega še ene 7GB za sistem. Pa potem nekako telefon ki ima samo 8GB internega spomina nikakor ne zadostuje več, pa to je brez kakršnihkoli špilov ali drugih izredno požrešnih appov (niti navigacije ni). Že 16GB telefon ni priporočljivo kupiti če si normalen uporabnik dandanes.

1309976 je izjavil:

Pozdrav vsem;

za ženo kupujem nov telefon in sicer:
1. cena naj bi bila nekje 200 eur;
2. dobra kamera in vse kar se foto zadev tiče (pač se veliko uporablja);
3. po možnosti čim daljša garancija;
4. ostale "ženske zadeve", ki najbi jih pameten telefon imel.

Lp


Resno vprašanje, kakšne so "ženske zadeve", ki naj bi jih telefon imel? Pa sprašujem kot ženska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

SumTingWong ::

Da se z 16GB. Sam imam 32 oz 29GB uporabnega. Imam vsaj 10 aplikacij, 5 iger, HERE maps 3 države, pa ne spravim pod 20GB. 8GB je pa res premalo.

1309976 ::

Dosan je izjavil:

joker16_7 je izjavil:

Zanimivo... Osebno se imam za povprečnega uporabnika, ampak kot kaže nisem :| Vedno sem uporabljal vse sledeče programe: Gmail, Dropbox, Skype, Sportstracker, Wakey, official Excel, Word in PP, Google Maps navigacijo, Chrome, Firefox, en antivirusni, ColorNote beležko, 2-3 grafično zahtevne igre in 3-5 manj zahtevnih iger. Nikoli nisem presegel 4 GB pomnilnika pa sem vseskozi sproti posodabljal vse aplikacije. 8-)


S koliko spomina pa je prišel telefon? Jaz tudi lahko spravim porabo aplikacij na 4GB, pa je potem še vedno 2GB drugih podatkov pa poleg tega še ene 7GB za sistem. Pa potem nekako telefon ki ima samo 8GB internega spomina nikakor ne zadostuje več, pa to je brez kakršnihkoli špilov ali drugih izredno požrešnih appov (niti navigacije ni). Že 16GB telefon ni priporočljivo kupiti če si normalen uporabnik dandanes.

1309976 je izjavil:

Pozdrav vsem;

za ženo kupujem nov telefon in sicer:
1. cena naj bi bila nekje 200 eur;
2. dobra kamera in vse kar se foto zadev tiče (pač se veliko uporablja);
3. po možnosti čim daljša garancija;
4. ostale "ženske zadeve", ki najbi jih pameten telefon imel.

Lp


Resno vprašanje, kakšne so "ženske zadeve", ki naj bi jih telefon imel? Pa sprašujem kot ženska.


Će si ženska, potem bi moral jaz tebe vprašati, ker predvidevam, da si na tekočem z vsemi appi ipd., ki jih ženske (seveda ne pravim, da so zadeve omejene zgolj na ženski spol:)) rade uporabljajo. Jaz kot dinozaver uporabljam večinoma zgolj osnovne funkcije telefona, pa kak router in to je to ... Mogoče še to, kitajski telefon ne pride v poštev (slabe izkušnje z mojim UMIjem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

e-marko ::

joker16_7 je izjavil:

S programi boš zelo težko zasedel 8 GB :P


Sicer so že ostali razložili ampak vseeno. M4 ima žal precej nesnage gor in po vsem čiščenju menda ne ostane kaj več kot 4 GB prostega. Če ne bi bilo te omejitve bi sam že imel ta fon. Obstaja sicer še dual sim verzija s 16GB ampak je skoraj ni za dobiti. Pa še toliko dražja je, de mi ni več všeč. ;)

Lp
...somebody, somewhere...

fujtajksel ::

SumTingWong je izjavil:

Da se z 16GB. Sam imam 32 oz 29GB uporabnega. Imam vsaj 10 aplikacij, 5 iger, HERE maps 3 države, pa ne spravim pod 20GB. 8GB je pa res premalo.


HERE maps zna sicer uporabljat offline zemljevide na SD kartici. Sicer ni najboljša navigacija, je pa vsaj legalno zastonj.

SumTingWong ::

No, to nima veze legalno in najboljša. Govorimo o prostoru. Imam Xiaomi Mi4c, ki ima 32GB ROM, nima pa MicroSD slot.
Zdajle pred kratkim sem rabil 3 države + SLO : AUT 400MB, CRO 400MB, BIH 250MB, SLO 300MB. To nanese tam ~1.8GB. Telefon z 16GB prostora ima tam 11-14GB uporabnega prostora.
Maps 2GB, FB 500MB (ena najbolj požrešnih aplikacij), ostala socialna omrežja 500MB, 5 težkih iger 2GB pa smo na 5GB. Ostalh 6-9GB imaš še za glasbo, slike, videe in ostale aplikacije

fujtajksel ::

SumTingWong je izjavil:

No, to nima veze legalno in najboljša. Govorimo o prostoru. Imam Xiaomi Mi4c, ki ima 32GB ROM, nima pa MicroSD slot.
Zdajle pred kratkim sem rabil 3 države + SLO : AUT 400MB, CRO 400MB, BIH 250MB, SLO 300MB. To nanese tam ~1.8GB. Telefon z 16GB prostora ima tam 11-14GB uporabnega prostora.
Maps 2GB, FB 500MB (ena najbolj požrešnih aplikacij), ostala socialna omrežja 500MB, 5 težkih iger 2GB pa smo na 5GB. Ostalh 6-9GB imaš še za glasbo, slike, videe in ostale aplikacije


No fajn da je nekaj konkretnih številk. Debata o prostoru je bila sicer nedavno načeta pri M4 Aqua ki ima borih 8GB, od tega manj kot 4GB za apps, ima pa miniSD špranjo. Je sevede boljše imet več flasha, ker microSD Android nekako namenoma slabo podpira (mogoče zato ker se preveč rad spridi, lastne neprijetne izkušnje)... Ampak ta glavni brandi s flashom škrtarijo oz hočejo za večjega precej $$.

modelno1 ::

No, no, kaj pa govoriš. Na Andorid 6.0 lahko SD kartico sformatiraš kot notranji spomin in sistem avtomatsko shranjuje tja, kjer je prostor. Problem ni Android, problem so proizvajalci: Samsung in LG sta to opcijo v flagshipih izklopila skrila, HTC pa ne.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

joker16_7 ::

Pravkar nastavil do konca novega M4 Aqua. Po počiščeni nesnagi, ki jo je res precej in naloženih mojih aplikacijah znese tako da Android zavzame cca 4 GB, vse ostalo pa še dodatna 2 GB. Imam na koncu na voljo še 2,2 GB. Vsekakor preko glave dovolj 8 GB telefon. Za navigacijo pa je itak najbolje lepo ločen MicroSD in gor šibneš tisti del Evrope, ki ga uporabljaš pa je to to. Ker če hočeš met mape gor prednaložene ti tudi 32 GB ne bo zadostovalo.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

fujtajksel ::

modelno1 je izjavil:

No, no, kaj pa govoriš. Na Andorid 6.0 lahko SD kartico sformatiraš kot notranji spomin in sistem avtomatsko shranjuje tja, kjer je prostor. Problem ni Android, problem so proizvajalci: Samsung in LG sta to opcijo v flagshipih izklopila skrila, HTC pa ne.


Hm, sem mislil da 6 ne bodo mogli stlačit na M4, ravno zaradi 8GB, ampak gledam da menda obljubljajo da bo. Adoptable storage je potem najbrž edina rešitev >:D V flagshipih je to menda ukinjeno zato, ker kartica dejansko zamenja notranji spomin (ne razširi) in zna opazno upočasnit zadevo.
Sej folder mount možnost razširitve ima že brado pa kolkr vem tudi rabi root, tj je nekako skrita.
Sem pa še vsaj trikrat reševal fajle iz sesute microSD v Samsungov in slišal podobne reči od kolegov, se mi zdi nenormalno pogosto. Dovzetni so za to sicer tudi USB ključki, kjer sem to pripisoval možnosti "ne-varnega" izklapljanja, ampak iz telefonov kartic nisem mogel ven vleč ko so bili prižgani.

Gugelj se mi zdi da nekaj ima proti karticam tudi zato, ker niti njihovemu camera appu ne moreš rečt naj shranjuje slike na SD, medtem ko camera app od Samsunga in LG lahko. Sicer Gugelj je imel že od nekdaj nekaj tudi proti particijam na disku, je bil med začetniki mode da se raznih cachev ne da prestavit s C:, še v časih ko ni bilo SSDjev in je bila dogma da naj bo C: "sistemski disk".

Hehe pa še tole: a mi zna kdo razložit kaj je s tem hecom (pri Samsungu, ali tudi širše?) da en del sicer internega spomina dodeli za "sd card", medtem ko je dejanska SD kartica "external SD card"???

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

Fantje (in dekleta) ne kopujte onesnaženih androidov, kupte si Nexusa :)
Mam navadno 5ko s 16GB in je trenutno še več kot 6GB fraj, gor je en kup aplikacij (cca 25), 1GB slik in 1,5GB navi. Zadnja verzija androida. Sem pa precej podpovprečen uporabnik očitno - brez igrc in podobnih zadev. Telefon je star 2 leti pa pol pa dela s tako hitrostjo kot prvi dan (kar pa težko rečem za nekaj samsungov S5, ki jih majo kolegi).
Ostali proizvajalci očitno namečejo gor še vsaj tolk svoje nesnage, kot jo zavzame stock android.

Dosan ::

1309976 je izjavil:



Će si ženska, potem bi moral jaz tebe vprašati, ker predvidevam, da si na tekočem z vsemi appi ipd., ki jih ženske (seveda ne pravim, da so zadeve omejene zgolj na ženski spol:)) rade uporabljajo. Jaz kot dinozaver uporabljam večinoma zgolj osnovne funkcije telefona, pa kak router in to je to ... Mogoče še to, kitajski telefon ne pride v poštev (slabe izkušnje z mojim UMIjem).


Rabi dober telefon z dovolj spomina, tako kot oseba kateregakoli spola ;) Sicer sem pristranska ampak za "cenejši" telefon od srca priporočam Nexus 5X (magar 32GB da bo držal za kar nekaj časa). Brez nesnage, super dela, lep UI, zelo vredu kamera, normalna baterija...Ni kaj za zgrešit pa v naslabšem primeru je Vamatrade servis zelo uslužen in prijazen.
Edini res ženski app ki pade na pamet je pa samo kak period tracker/pregnancy tracker?, to bo pa že pobrskala po Play Store in našla nekaj kar ji odgovarja.

Evo še moja poraba prostora na 32GB telefonu (2,42GB gre za eno igro, ostalo so pa v glavnem google appi, brez facebooka):

https://drive.google.com/file/d/0B7W_7D...

(edit: link)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

vilonja ::

Drugače je pri redmi note 3 pro s 16gb prostih dobrih 9gb.
Se vam to zdi dovolj glede na to, da je možna razširitev sd kartica?

trnvpeti ::

na zacetku uporabe pametnega telefona se na veliko proba razne aplikacije
s casom se uporaba aplikacij ustali
prav tako se ne update-a aplikacij, ki s casom dodajajo vecinoma samo stvari za svoje potrebe(marketinske,reklamne,...),ne pa za potrebe samega uporabnika
torej rastejo samo osebni podatki(slike, video)
uporaba brez sd kartice , kljub prepricevanju velikih korporacij, se mi ne zdi smiselna

ziga1990 ::

jero_no1 je izjavil:

Fantje (in dekleta) ne kopujte onesnaženih androidov, kupte si Nexusa :)
Mam navadno 5ko s 16GB in je trenutno še več kot 6GB fraj, gor je en kup aplikacij (cca 25), 1GB slik in 1,5GB navi. Zadnja verzija androida. Sem pa precej podpovprečen uporabnik očitno - brez igrc in podobnih zadev. Telefon je star 2 leti pa pol pa dela s tako hitrostjo kot prvi dan (kar pa težko rečem za nekaj samsungov S5, ki jih majo kolegi).
Ostali proizvajalci očitno namečejo gor še vsaj tolk svoje nesnage, kot jo zavzame stock android.


čaki ti to resno?

Nexusi ravno niso telefoni za normalne uporabnike bolj za razvijalce
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dosan ::

ziga1990 je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Fantje (in dekleta) ne kopujte onesnaženih androidov, kupte si Nexusa :)
Mam navadno 5ko s 16GB in je trenutno še več kot 6GB fraj, gor je en kup aplikacij (cca 25), 1GB slik in 1,5GB navi. Zadnja verzija androida. Sem pa precej podpovprečen uporabnik očitno - brez igrc in podobnih zadev. Telefon je star 2 leti pa pol pa dela s tako hitrostjo kot prvi dan (kar pa težko rečem za nekaj samsungov S5, ki jih majo kolegi).
Ostali proizvajalci očitno namečejo gor še vsaj tolk svoje nesnage, kot jo zavzame stock android.


čaki ti to resno?

Nexusi ravno niso telefoni za normalne uporabnike bolj za razvijalce


Bullshit. Čisto viable mainstream opcija. Si iz leta 2012?

jero_no1 ::

Nexus je predvsem zato za normalne, mogoče podpovprečne uporabnike, ker dela ko šus celo življenjsko dobo, ne pa da s kopičenjem appov in android update-ov njegove zmogljivosti eksponentno padajo :)
Je pa res, da so pri 6ki pogruntal, da očitno nima smisla prodajat telefone za pol cenejš kot konkurenca in bodo očitno tud s precej manjšo prodajo lih tolk zaslužil..

matobeli ::

A se N5 še kje da nabavit (nov)?

krin ::

http://www.amazon.it/LG-Smartphone-memo...
Zgleda da nekje se še da dobit, sam se ne splača ki je 5x le malček dražji

http://www.amazon.de/LG-Smartphone-Touc... lol kira cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krin ()

mtosev ::

jaz razmišljam, da bi počasi zamenjal svoj optimus F5 telefon.
nekaj takega naj bi imel phone
lte
sd card slot
Hd resolucijo
vsaj 4,5inch ips zaslon
android
cena neki 150euros
tujina, ebay ni problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
16 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543192962 (6898) RockyS
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021528 (2497) kanarin
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6810277 (8024) matobeli
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31798593 (56472) vonmimek
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6315813 (14037) boris82

Več podobnih tem