» »

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja

1 2
3
4

ulemek ::

Če kdo napiše blagovno znamko, je to ali ta znamka ali zavajanje. V konkretnem primeru je sicer šlo za naiven nakup, nikakor pa za kršenje predpisov v RS ali pravnega red EU.

Je pa hudimen, če te dobijo s ponarejenimi čevlji, jakno ali torbico v Švici. Srbska zvezdnica je krepko (kazen) plačala, ker je imela ponarejen kovček ali potovalko na letališču.

mihec87 ::

koyotee je izjavil:

Najbrz bi pisalo Original, ČE bi bile original :) na avto.net tut piše nepoškodovan, kar pa ne pomeni, da ni bil karamboliran ;)

Torej v naših trgovinah najbrž ni original če ne piše original? Oh wait so prodajali ponaredke pri nas kjer bi moral bit original...Sicer pa tudi napis geniue ne garantira originalnosti.
Ne vem kaj je tu za razpredat, če na stvari piše adidas se smatra da je stvar taprava..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Okapi ::

Evo, ravnokar je gospa s finančne uprave (če sem prav videl) na pop tv povedala, da stroške uničenja plača lastnik (avtorskih) pravic, kazen za kupca je pa to, da je ob že plačano robo.

Bi bilo pa koristno izvedeti, ali ti Carina izda dokument o uničenju, ker ga potrebuješ, če hočeš na ebayu dobiti denar nazaj.

O.

Matic77 ::

Jap, sem tudi jaz videl članek ja. Vsak ki dobi tisto pošto naj jo samo ignorira. Dokument se pa pomoje skor ziher da dobit

Matic77 ::

gansta ::

Kle se kvarjajo z majhnimi številim ponaredkom, med tem ko se jim pred očmi PRODAJAJO ponaredki vseh športnih oblačil:

SPORT DIRECT in nekaj celo v HERVIS-u

govorimo za NIKE in addidas, a to pa ne bi nobbeden ukrepal ???

Okapi ::

Na tem posnetku veselo uničujejo Seikove ure. Me prav zanima, ali so bili res ponaredki, oziroma kako so to ugotovili (in zakaj so kupci kar pristali na uničenje)? Seikote sicer tudi veliko ponarejajo, ampak moraš biti že kar poznavalec, da prepoznaš ponarejen Seiko, če ni ravno najbolj zanikrn ponaredek.

Drugo vprašanje je, koliko takšnih ponaredkov spravijo cariniki v žep;)

O.

Matic77 ::

gansta je izjavil:

Kle se kvarjajo z majhnimi številim ponaredkom, med tem ko se jim pred očmi PRODAJAJO ponaredki vseh športnih oblačil:

SPORT DIRECT in nekaj celo v HERVIS-u

govorimo za NIKE in addidas, a to pa ne bi nobbeden ukrepal ???

Bil zadnjič v HERVIS-u pa vidim Adidas pulover za 40eur. Sam nosim velikost puloverja M ali pa L odvisno od firme. Uglavnem, pridem do stojala, vidim Adidas pulover, vzamem velikost XL ga dam gor in glej ga zlomka pulover mi je bil premajhen vsaj za 1 številko. Rokavi so mi bili kakšnih 10 cm prekratki. Zdel se mi je, kot da sem dal gor S pulover. Mislim da je vse jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matic77 ()

shadeX ::

Matic77 je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/slovenija/36...


Sem ravnokar hotel prilepit ta link.

Tukaj sicer gospa pove da ponaredek mora dokazovat prejemnik (na sodišču), ampak blago se pa uniči na stroške firme katere izdelek je ponaredek.

gansta ::

Matic77 je izjavil:

Bil zadnjič v HERVIS-u pa vidim Adidas pulover za 40eur. Sam nosim velikost puloverja M ali pa L odvisno od firme. Uglavnem, pridem do stojala, vidim Adidas pulover, vzamem velikost XL ga dam gor in glej ga zlomka pulover mi je bil premajhen vsaj za 1 številko. Rokavi so mi bili kakšnih 10 cm prekratki. Zdel se mi je, kot da sem dal gor S pulover. Mislim da je vse jasno.



Valda, ravno to sem govoril to pa nobeden ne preverja ali kaj pa še masovno za zaslužek se gre.

Še bolj "gnilo" se dogaja pa v SPORT DIRECT, npr. pojdi pogledati v TOMAS SPORT kakšno NIKE DRI-FIT zadevo in primerjaj s tem DRI-FIT v sport-direct, material je trd kot plastika skratka od daleč se vidi da je fake.

Matic77 ::

shadeX je izjavil:

Matic77 je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/slovenija/36...


Sem ravnokar hotel prilepit ta link.

Tukaj sicer gospa pove da ponaredek mora dokazovat prejemnik (na sodišču), ampak blago se pa uniči na stroške firme katere izdelek je ponaredek.


Ja prejemnik mora to dokazovat na sodišču v primeru, da se ne strinja da se izdelek uniči oz. hoče dokazilo, da je blago ponarejeno.

gansta je izjavil:

Matic77 je izjavil:

Bil zadnjič v HERVIS-u pa vidim Adidas pulover za 40eur. Sam nosim velikost puloverja M ali pa L odvisno od firme. Uglavnem, pridem do stojala, vidim Adidas pulover, vzamem velikost XL ga dam gor in glej ga zlomka pulover mi je bil premajhen vsaj za 1 številko. Rokavi so mi bili kakšnih 10 cm prekratki. Zdel se mi je, kot da sem dal gor S pulover. Mislim da je vse jasno.



Valda, ravno to sem govoril to pa nobeden ne preverja ali kaj pa še masovno za zaslužek se gre.

Še bolj "gnilo" se dogaja pa v SPORT DIRECT, npr. pojdi pogledati v TOMAS SPORT kakšno NIKE DRI-FIT zadevo in primerjaj s tem DRI-FIT v sport-direct, material je trd kot plastika skratka od daleč se vidi da je fake.

Pač stvari uvajažajo iz Azije kjer je vrednost skoraj nična, tukaj pa prodajajo za velike pare. Ko boš pa ti naroču eno stvar, ti jo bodo pa na carini uničl ker je "ponaredek".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matic77 ()

Matic77 ::


Evo, takle pulover imaš na Aliexpressu za 15eur, v Hervisu je pa 40.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matic77 ()

gansta ::

Matic77 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Matic77 je izjavil:

http://www.24ur.com/novice/slovenija/36...


Sem ravnokar hotel prilepit ta link.

Tukaj sicer gospa pove da ponaredek mora dokazovat prejemnik (na sodišču), ampak blago se pa uniči na stroške firme katere izdelek je ponaredek.


Ja prejemnik mora to dokazovat na sodišču v primeru, da se ne strinja da se izdelek uniči oz. hoče dokazilo, da je blago ponarejeno.

gansta je izjavil:

Matic77 je izjavil:

Bil zadnjič v HERVIS-u pa vidim Adidas pulover za 40eur. Sam nosim velikost puloverja M ali pa L odvisno od firme. Uglavnem, pridem do stojala, vidim Adidas pulover, vzamem velikost XL ga dam gor in glej ga zlomka pulover mi je bil premajhen vsaj za 1 številko. Rokavi so mi bili kakšnih 10 cm prekratki. Zdel se mi je, kot da sem dal gor S pulover. Mislim da je vse jasno.



Valda, ravno to sem govoril to pa nobeden ne preverja ali kaj pa še masovno za zaslužek se gre.

Še bolj "gnilo" se dogaja pa v SPORT DIRECT, npr. pojdi pogledati v TOMAS SPORT kakšno NIKE DRI-FIT zadevo in primerjaj s tem DRI-FIT v sport-direct, material je trd kot plastika skratka od daleč se vidi da je fake.

Pač stvari uvajažajo iz Azije kjer je vrednost skoraj nična, tukaj pa prodajajo za velike pare. Ko boš pa ti naroču eno stvar, ti jo bodo pa na carini uničl ker je "ponaredek".


potrebno jih je prijaviti, ker ne vem kako oni to uvozijo =? gre za očitne ponaredke, kaj pri večjih količinah pa nobeden tega ne preverja ? Je potrebno samo "male" loviti, kateri naročijo kos/ali dva banana republika.

dc10 ::

Če bo kdo podpisal tisto priloženo izjavo, da se strinjaš z uničenjem in povračilom stroškov 60 EUR, potem pa seveda imajo podlago, da te izterjajo za teh 60 EUR!!!:D
Kot je že bilo zapisano, želi "nekdo" spet na hitro zaslužiti na račun prava neukih ljudi!!!

lp

ulemek ::

dc10 je izjavil:

Če bo kdo podpisal tisto priloženo izjavo, da se strinjaš z uničenjem in povračilom stroškov 60 EUR, potem pa seveda imajo podlago, da te izterjajo za teh 60 EUR!!!:D
Kot je že bilo zapisano, želi "nekdo" spet na hitro zaslužiti na račun prava neukih ljudi!!!

lp

Zato pravim, da bi jim odgovoril s soglasjem, kjer ne bi bilo omenjeno povračilo in bi se jim smejal. Še bolj hecno, ponudil bi jim takega, kjer bi zapisal, kje sem kupil in se kao sporazumel, da mi oni krijejo kupnino. Danes bom naredil trol mušter.

Naj eden anonimizira svoj obrazec od odvetniške pisarne, da ga preuredim. Prosim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

dc10 ::

Ulemek, če prav razumem je carina tako ali tako dala stvar v uničenje po poteku roka, ki so ti ga določili za odgovor, če nisi nič odgovoril, torej se je tvoj molk štel za privolitev.
To kar pa pošiljajo je pa samo pretveza, da rabijo tvoje soglasje za uničenje, da ti hkrati "podturijo" še soglasje za plačilo stroškov, ki so si jih prav tako izmislili!! Če jim pošlješ soglasje ali pa ne, je tvoj izdelek že tako ali tako uničen, ker nisi carini oporekal, da gre za original. V glavnem gre za nategancijo, ko te hočejo na lahek način oskubiti za teh 60 EUR! Pa verjetno za tem stoji kakšno podjetje podobno raznim poravnavam in podobnim.

lp

nastyboy ::

Sedaj bi bilo potrebno zbrati ljudi, ki so po nepotrebnem plačali "uničenje" in iztožiti od njih ves denar z obrestmi in sodimi stroški vred... Tako da bi v prihodnje malo bolje premislili...
LP

ulemek ::

nastyboy je izjavil:

Sedaj bi bilo potrebno zbrati ljudi, ki so po nepotrebnem plačali "uničenje" in iztožiti od njih ves denar z obrestmi in sodimi stroški vred... Tako da bi v prihodnje malo bolje premislili...
LP

To ni možno. Ker so dali k temu soglasje. Nepoznavanje prava pa škoduje.

Nismo več v komunistični državi, kjer je vse državno in imajo vsi prav. Se bo treba naučiti, da odvetniki, še zlasti nasprotne strani, ne zastopajo naših interesov in jim ne gre vsega verjeti. Sploh pa niti zbornica ne more ukrepati proti odvetniku, ki daje napačne pravne pouke, znan primer je Franci Matoz, ko je nategnil občinsko uslužbenko Čakardičevo, ko ji je za Občino spisal krivdno odpoved z napačnim pravnim poukom.

dc10 je izjavil:

Ulemek, če prav razumem je carina tako ali tako dala stvar v uničenje po poteku roka, ki so ti ga določili za odgovor, če nisi nič odgovoril, torej se je tvoj molk štel za privolitev.
To kar pa pošiljajo je pa samo pretveza, da rabijo tvoje soglasje za uničenje, da ti hkrati "podturijo" še soglasje za plačilo stroškov, ki so si jih prav tako izmislili!! Če jim pošlješ soglasje ali pa ne, je tvoj izdelek že tako ali tako uničen, ker nisi carini oporekal, da gre za original. V glavnem gre za nategancijo, ko te hočejo na lahek način oskubiti za teh 60 EUR! Pa verjetno za tem stoji kakšno podjetje podobno raznim poravnavam in podobnim.

lp


Sej zato jih je treba trolati. Jim poslati v istem muštru soglasje, kjer se pobriše, da kupec soglaša s plačilom stroškov uničenja in dodati, da se imetnim pravic strinja s plačilom povračila kupcu, ki ga je sicer dolžan prodajalec. Verjamem, da ne bi nasedli, a presenečenje bi bilo veliko - kot na pregledu prostate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

ulemek ::

Nategnjene ovčke so pač plačale in edino zdravilo za naivnost je plačilo. Upam, da jih je izučilo.

http://m.24ur.com/bin/mobile/index.php?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

r3dkv1c4 ::

ulemek>to je nekdo od ST forumašev...ker je pač naiven je to rezultat.

Pa ne mi sedaj spet o nekih kako naj bi pa vedel...itd...forami.

ulemek ::

r3dkv1c4 je izjavil:

ulemek>to je nekdo od ST forumašev...ker je pač naiven je to rezultat.

Pa ne mi sedaj spet o nekih kako naj bi pa vedel...itd...forami.


Ja. Če naročaš iz tujine si preberi relevantno zakonodajo. Tako kot si moraš to preden ti dajo vozniško. Sicer se pa sooči z zakonitimi posledicami lastne naivnosti. Kaj naj ti rečem drugega?!

r3dkv1c4 ::

ulemek je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

ulemek>to je nekdo od ST forumašev...ker je pač naiven je to rezultat.

Pa ne mi sedaj spet o nekih kako naj bi pa vedel...itd...forami.


Ja. Če naročaš iz tujine si preberi relevantno zakonodajo. Tako kot si moraš to preden ti dajo vozniško. Sicer se pa sooči z zakonitimi posledicami lastne naivnosti. Kaj naj ti rečem drugega?!

Meni je vse kristalno jasno pri teh zadevah, zato se v velikem obvozu izmikam takim nakupom....res pa ne razumem, kako si lahko tako naiven, da posežeš po takem nakupu, če pa suma sumarum veš, da se take artikle dobi za podobno ceno original.
Tako je pač pri naivnih in še vedno trdim, da se take ljudi premalo kaznuje.
Torej, še vedno sem mnenja, da ponarejevalce podpirajo kupci in kupci so za to soodgovorni.

ulemek ::

r3dkv1c4 je izjavil:

ulemek je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

ulemek>to je nekdo od ST forumašev...ker je pač naiven je to rezultat.

Pa ne mi sedaj spet o nekih kako naj bi pa vedel...itd...forami.


Ja. Če naročaš iz tujine si preberi relevantno zakonodajo. Tako kot si moraš to preden ti dajo vozniško. Sicer se pa sooči z zakonitimi posledicami lastne naivnosti. Kaj naj ti rečem drugega?!

Meni je vse kristalno jasno pri teh zadevah, zato se v velikem obvozu izmikam takim nakupom....res pa ne razumem, kako si lahko tako naiven, da posežeš po takem nakupu, če pa suma sumarum veš, da se take artikle dobi za podobno ceno original.
Tako je pač pri naivnih in še vedno trdim, da se take ljudi premalo kaznuje.
Torej, še vedno sem mnenja, da ponarejevalce podpirajo kupci in kupci so za to soodgovorni.

Ni bil kaznovan s strani države, niti ni bil kaznovan za nakup ponaredka. Bil je kaznovan zaradi naivnosti, ker je nasedel kar enemu pravniku iz nekega x podjetja.

Tak nakup pa je legitimen, če ni pisalo, da je ponaredek. Na ceno se ne obešaj, ker je primerljiva s tistimi pri nas na popustih za stare artikle ali pa tistim iz outletov za posebej staro robo.
Suma sumarum je lahko vedel ali pa je bil hudo naiven, ampak tega mu formalo ne moreš očitati.

Sploh pa ti kupci s fajn feedbackom v takem primeru vrnejo denar in se opravičijo, ker niso opozorili ali pa ponudijo bolj legit izedelek.

Vse je torej v najlepšem redu, samo odvetnikom in pravnikom neznanih podjetij, še posebej z nasprotnega brega ne smeš zaupati. To je nauk te zgodbe in nič drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

gansta ::

Danes je bil ponovno prispevek na 24kur, kjer so pa vse skupaj zavili "v celofan", da pa bi načeloma moral plačati in da se naj izgogibamo nakupov, wtf =?? Te novinarji ne znajo priti zadevi do dna, upam da propade celotna 24 ur scena.

ulemek ::

gansta je izjavil:

Danes je bil ponovno prispevek na 24kur, kjer so pa vse skupaj zavili "v celofan", da pa bi načeloma moral plačati in da se naj izgogibamo nakupov, wtf =?? Te novinarji ne znajo priti zadevi do dna, upam da propade celotna 24 ur scena.

24kur pač ni stran, ki bi združevala novinarje, ampak povprečne in podpov0rečne pisune s premeteno in po visoki obiskanosti naravnano uredniško politiko nad seboj. Ne beri in ne sekiraj se.

Ja, so čisto poflodrali dogajanje in pravnipoložaj kupca.

bastadu ::

Kolikor vem, pri nas še vedno velja oz. naj bi veljalo, da si nedolžen, dokler se ti krivda ne dokaže. To da si dobil ponaredek po pošti na tvoj naslov še ne dokazuje ničesar, prav tako če si že naročil nekaj, morajo oni dokazat, da si ob naročilu vedel, da gre za ponaredek, samo iz nizke cene ne moreš avtomatsko sklepat, da je ponaredek, prav tako ne iz slike ali opisa. Edini katerega lahko preganjajo tukaj je prodajalec, ampak je žal na drugem koncu sveta in se seveda raje spravijo na (večinoma) ne vedne kupce, če jih le nekaj % nasede, že imajo profit ... me pa res zanima, na podlagi česa oni določijo ali gre za ponaredek ali ne, ti kot kupec zadeve še videti ne moreš, ko jo že 'uničijo' in samo oni vejo, kje zadeva dejansko konča in če morda le ni bil ponaredek ... možnosti ugovora oz. pritožbe praktično nimaš, edino če se greš pravdat za nekaj 10 EUR vredno blago, kar pa tako nima smisla ...
Kar se tiče ponaredkov v Hervisu in Sport Direct: pri uvažanju imajo očitno urejene ali prirejene papirje, vsake škatle zložene v kontejnerju itak ne morejo pregledati, dokler bo s prodajanjem teh izdelkov ob vsakem nakupu padlo 22% državi, ne vidim motiva, da bi se s strani države s tem sploh hotel kdo ukvarjati, ne vem pa zakaj v tem primeru ne stopi nosilec blagovne znamke v akcijo? Očitno so na delu spet nekakšni lobiji ... Če pa ti naročiš eno (nevede ponarejeno) cunjo za 20 EUR pa ti še davka (in carine) ne morejo zaračunat, na drugi strani pa zaradi tega ne bi šel v Hervis in kupil tam (morda ponaredek) in plačal 22% DDV ... in so pač našli nek nov način krpanja proračunske luknje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

darkolord ::

Kje pa gre tukaj za kakšno "krivdo"?

Okapi ::

možnosti ugovora oz. pritožbe praktično nimaš, edino če se greš pravdat za nekaj 10 EUR vredno blago, kar pa tako nima smisla ...
Kar bi pa tudi moral nekdo preizkusit. Ker čisto možno je, da je vse en velik blef. Če priznaš, uničijo, če si dovolj naiven/prestrašen, ti še zaračunajo 60 evrov, ampak pri tem sploh ni nujno, da bi se hoteli pravdati, če se "upreš" uničenju. Jaz recimo bi si najprej na Carini temeljito ogledal blago, preden bi se odločil, a ga lahko uničijo, ali pa bi tvegal eno "pravdico" z zastopnikom avtorskih pravic.

Na tistem posnetku se recimo vidi, da uničujejo ure Seiko, za katere dvomim, da je kdo res strokovno ugotavljal, da so ponarejene, oziroma je možno, da sploh niso bile ponarejene. Sicer nisem šel namensko gledati na Aliexpress, ampak doslej še nisem videl trgovine, kjer bi prodajali Seikote tako poceni, da bi lahko zanesljivo rekel, da so ponarejeni. In me prav zanima, kako bi bilo videti takšno ugotavljanje na sodišču. Vsaka stran bi našla enega strokovnjaka, en bi trdil, da je ura ponarejena, drug pa, da ni. In kaj zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PrihajaNodi ::

okapi kdo bi pa placal odvetnike? Sodnega izvedenca prav tako placas ti. Sodisca pri nas so gnila, zato se nas pa tuje firme izogibajo kot bermudskega trikotnika.

ulemek ::

PrihajaNodi je izjavil:

okapi kdo bi pa placal odvetnike? Sodnega izvedenca prav tako placas ti. Sodisca pri nas so gnila, zato se nas pa tuje firme izogibajo kot bermudskega trikotnika.

Kdo koga in kaj plača ne določa tega ali je sodstvo gnilo ali ne. Še manj ali se nas izogibajo ali ne. Izogibajo se nas, ker je sodstvo počasno!

s1m0n ::

Tudi sam bi rekel, da Seiko ure v posnetku niso ponaredki :)
Imam enako škatlico, navodila pa ura ni ponaredek pa še pod 50EUR je bila. Mislim a je vse ponaredek kar pride iz smeri Kitajska. A ne delajo tudi Seiko ure na kitajskem (nekatere modele).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

darkolord ::

Verjetno Seiko zastopnik malo bolje ve, kaj je ponaredek in kaj ne?

fosil ::

Tale prispevek na 24ur je bil tako pristranski, da ne bi bil presenečen, če ni šlo kar za naročen in plačan prispevek.
Razen če so res tako nesposobni in nerazgledani, kar je sicer tudi možno.

Med drugim so izjavili tudi, da bi na sodišču težko dokazal, da nisi vedel da je šlo za ponaredek.
Kar je seveda čisto napačno.
Če bi te lastnik blagovne znamke tožil, bi moral on dokazat, da si ti zavestno naročil ponaredek.
Tako je!

Okapi ::

Rahlo dvomim, da je zastopnik Seikota od daleč videl te ure. Ne bi se čudil, če Carina kar na slepo pošilja obvestila o prostovoljnem uničenju za vse pošiljke iz Kitajske, v katerih je roba znamk, ki jih zastopa katera od odvetniških pisarn. Da se potem lahko hvalijo z tisoči zaseženih pošiljk. Potem je pa od kupca odvisno, a se bo pobrigal za svojo robo, ali pa kar pristal na uničenje. Zato pa bi zelo rad vedel, kaj se dejansko zgodi, če greš na Carino in rečeš, da roba ni ponarejena.

Kaj bi se zgodilo, če bi šel na Carino, odprl ur in pokazal cariniku, da je notri pravi Seikov mehanizem? Sem 100% prepričan, da pravega mehanizma od ponarejenaga ne loči niti carinik, niti tisti pravnik od Itema, ali kdor pač zastopa Seikove pravice. Bi vseeno vztrajali, da gre za ponaredek in zaradi ene 50 evrov vredne ure vložili tožbo, aktivirali strokovnjake ...? Nekaj mi pravi, da v resnici ne bi.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PrihajaNodi ::

verjetno bi izvedenec ugotavljal na tvoje stroske.

Okapi ::

Šele ko bi dobil pravdo na sodišču. Do takrat bi delal na svoje stroške, in tvegal, da bo plačal tudi stroške mojega izvedenca.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

darkolord ::

Zato pa bi zelo rad vedel, kaj se dejansko zgodi, če greš na Carino in rečeš, da roba ni ponarejena.
Imetnik pravice ima v tem primeru pravico do sprožitve sodnega spora. Če tega ne stori, potem se roba sprosti in jo dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Ja, saj to je jasno. Kar ni jasno, je to, ali bi res sprožili sodni spor. So sploh že kakšnega v primeru teh malih zasebnih pošiljk?

Ker se sploh ne bi čudil, če gre preprosto za ribarjenje, strašenje ljudi in avtomatizem. Carina na slepo pošilja sporočila o prostovoljnem uničenju, odvetniška pisarna na slepo pošilja položnice za 60 evrov, a je roba dejansko ponarejena ali ne pa nihče niti ne preverja, niti nikogar zares ne zanima. Carina se hvali z zaseženimi pošiljkami, odvetniška pisarna pa na lahek način služi lepe denarce.

O.

darkolord ::

Zakaj bi bilo carini to v interesu?

Okapi ::

Saj sem napisal - da se lahko hvalijo, kako učinkoviti so. Pravo vprašanje je, zakaj tega ne bi počeli, če lahko. Pri pošiljkah male vrednosti DDV-ja itak ni, carine tudi ne, torej kakšnega profita država nima, če takšno pošiljko kar tako spustijo do kupca. Če je kupec dovolj prestrašen, da prostovoljno pristane na uničenje, pa se lahko cariniki hvalijo, da so prestregli ponaredek.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gansta ::

darkolord je izjavil:

Zakaj bi bilo carini to v interesu?


+ tega da se "kažejo" evropi, koliko zasežejo, zato so letos dobili nagrado za kao najboljši sistem :S

Okapi ::

Za povrhu Carina uničenje vsake pošiljke zaračuna tisti odvetniški pisarni, ki zastopa imetnika pravice in ima s tem dodaten profit. Zelo zanimivo bi bilo tudi vedeti, koliko Carina dejansko zaračuna uničenje en pošiljke. Ker kot smo lahko videli na posnetku, traja uničenje ene ure manj kot 30 sekund - carinik z olfo dvakrat potegne po škatlici, enkrat po paščku, in enkrat s kladivom mahne po uri. In to je bilo, ko so bile zraven kamere, ko novinarjev ni zraven, vse skupaj mogoče naredijo še bolj po domače.

Dejanski strošek je torej 1 evro, ali pa recimo 2, če prištejemo še pošiljanje obvestila kupcu. Odvetniški pisarni mogoče zaračunajo 5 evrov za eno pošiljko, pisarna pa kupcem pošilja položnice za 60 evrov.

O.

fosil ::

Na sodišču bi po moje v veliko primerih padla zadeva že pri točki o "sumu" carinika.
Ker, da carinik kliče zastopnika in mu kaže tvojo poštno pošiljko, bi moral imeti za to že kar konkretne razloge.
In ne samo nek "sum".
Tako je!

darkolord ::

Sum je dovolj.

Okapi ::

Samo to, da prihaja pošiljka s Kitajske, še ni dovolj za sum. Carinik bi moral prepoznati tudi kakšno znamenje, da je roba ponarejena. Močno dvomim, da bi za Seikota znal povedati, kaj se mu je zdelo sumljivo.

PrihajaNodi ::

Cena.

Ziga Dolhar ::

Lepo prosim, vsaj preberite predpise, ki urejajo to področje, namesto da o njegovi vsebini špekulirate. Za začetek Zakon o izvajanju carinskih predpisov Evropske skupnosti (ZICPES).
https://dolhar.si/

ulemek ::

Okapi je izjavil:

Šele ko bi dobil pravdo na sodišču. Do takrat bi delal na svoje stroške, in tvegal, da bo plačal tudi stroške mojega izvedenca.

O.

Izvedenca bi moral plačati tisti, ki nekaj dokazuje, torej Item oz. zastopnik. Šele po dobljeni pravdi bi to lahko terjal od tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ulemek ()

dc10 ::

Imetniki avtorskih pravic teh znanih znamk so zainteresirani, da se čimveč uvoženih stvari izloči in uniči, hkrati pa želijo s temi pritiski za plačilo stroškov doseči to, da se potrošniki več ne bi odločali za nakupe v tujini in to samo iz enega samega razloga - DOBIČKA !!! V teh vzhodnih državah poceni proizvajajo svoje izdelke, ki jih potem na našem trgu ZELO DRAGO prodajajo. Seveda jih prodajajo tudi na tistem trgu, kjer jih izdelujejo, vendar po bistveno nižji ceni, ki je tam sprejemljiva. Tukaj pa nastane problem, ki ga je prinesla nova tehnologija - INTERNETNA PRODAJA in ugotovitve potrošnikov, da jih nekdo "nateguje" s temi cenami, če vemo, da eno npr. trenerko addidas izdelajo na kitajskem ali indiji z vsem stroški vred za cca. 2 EUR, potem pa nam prodajajo po 1500% do 3000% višji ceni (30 do 60 EUR). Seveda so zainteresirani, da se vse uvoženo razglasi za "PONAREDKE" in se uniči, ker drugače ne bodo v teh naprednih državah več skoraj nič prodali, saj bodo vsi kupovali preko interneta!
Če so bo kdo spustil v pravdo ali gre za ponaredek ali ne, bodo vložili vsa potrebna sredstva, da bodo na sodišču uspešni, nabili bodo vse možne stroške in kot včeraj to objavili v medijih, da bodo morebitne kupce od teh nakupov odvrnili, s samo enim ciljem - ČIM VEČJI DOBIČEK!! Torej, sigurno bodo vložili tožbo, če bo kdo oporekal, da ni ponaredek, to komaj čakajo, zato pa pošiljajo te položnice za 60 EUR, s tem želijo doseči točno ta učinek.
Žalostno pa je to, da država naseda tem bogatim multinacionalkam, namesto da bi zaščitila svoje državljane in zahtevala, da preselijo proizvodnjo v EU, če želijo tukaj tako drago prodajati!! To pa ne bodo.... ne želim se spuščati v politiko.... vsi vemo, da je v ozadju samo KAPITAL.....
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

darkolord ::

Zakaj pa hudobnih kapitalistov ne zaj....š tako, da ne kupuješ njihovih blagovnih znamk?
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94291533055 (4789) dr.Akula
»

Superge iz Kitajske (dhgate,aliexpress)

Oddelek: Loža
338938 (7320) nikjozo
»

Aliexpress (kako vedeti kdaj gre za ponaredek??)

Oddelek: Kaj kupiti
4217489 (7224) jnovak
»

Carina za nakup ponaredkov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8423471 (15473) tomaz88
»

Kdaj se šteje da je izdelek ponaredek?

Oddelek: Loža
193157 (2412) St235

Več podobnih tem