» »

OnePlus One bo na voljo brez povabil

OnePlus One bo na voljo brez povabil

OnePlus One je na spletu med popularnejšimi telefoni zaradi dobrih specifikacij in ugodne cene

vir: Android Central
Android Central - Prihajajoči ponedeljek, 27. oktobra, bo na spletu precej popularen mobilni telefon OnePlus One mogoče naročiti brez povabila. Gre za relativno poceni, a zmogljiv pametni mobilnik, na katerem teče uradna, s proizvajalčevo pomočjo pripravljena verzija Cyanogenovega operacijskega sistema Android. Do zdaj je bil OnePlus One na voljo le s povabilom, ki so jih prejemali obstoječi kupci in ljubitelji telefona, ki so jih po vzoru Gmaila in še mnogih drugih storitev delili v skupnosti. Že pred dnevom D se neučakani kupci lahko dodobra pripravijo, saj je že prej mogoče pripraviti vse potrebno, odpreti uporabniški račun na njihovi strani, izbrati kapaciteto in barvo telefona skupaj z dodatki ter vnesti naslov, podatke za PayPal in podobno, da se na dan D zgolj klikne 'naroči'.

Razlog za povabila in v tem primeru prednaročila se skriva v proizvodnji. OnePlus namreč telefon one izdeluje v serijah, ki zadovoljijo povpraševanje, poskušajo imeti čim manj zaloge. To povabila poenostavijo, zgodba pa bo podobna tudi 27. oktobra. Na dan naročila bo namreč OnePlus kupčev račun PayPal bremenil le, če bo telefon na zalogi. Brmeneitev Paypala se bo sicer izvedla šele, ko bo telefon izdelan in odposlan. 27. oktobra bodo namreč sprejemali le zavezujoča naročila, ki bodo šla v čakalno vrsto, ki se bodo izpolnjevala po vrsti. V prihajajočih 4 dneh je telefon seveda še vedno možno naročiti po običajni poti s povabilom, kar kupca postavi pred čakalno vrsto, ki se bo ustvarila 27. oktobra.

Odprta naročila se bodo, kot rečeno, zbirala v ponedeljek, 27. oktobra, a le v obdobju ene ure, od 16:00 do 17:00 uro po lokalnem slovenskem (srednjeevropskem) času. Glede na odštevanje bi se digitalna vrata trgovine morala odpreti šele ob 17. uri, a je treba upoštevati premik ure, ki se bo zgodil dan prej, 26. oktobra ob 3:00 (ura skoči nazaj na 2:00). Vsa pravila si lahko ogledate na uradni strani.

52 komentarjev

«
1
2

hixxy ::

Top telefon.

Mufasa ::

Nexus 5 wanna be...s tem da nima freš from gugl updateov...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

illion ::

@Mufasa ma pa uradno podporo enga najboljsih romov kar sem jih kdaj uporabljal, parandoidandroid..

PrimozR ::

CyanogenMod, če govorimo o uradnem, ampak okej. Paranoid je kvečjemu 'uraden' :)

illion ::

uradno je blo misleno tko da dev team builda rome, za cyan pise itak ze v novici:)

keitai ::

Me bolj zanima, če bo CMju uspelo v 3 mesecih izdati final build cm12, kot so napovedali.

bobby ::

keitai je izjavil:

Me bolj zanima, če bo CMju uspelo v 3 mesecih izdati final build cm12, kot so napovedali.



o čem ti to pišeš?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

keitai ::

bobby je izjavil:

keitai je izjavil:

Me bolj zanima, če bo CMju uspelo v 3 mesecih izdati final build cm12, kot so napovedali.



o čem ti to pišeš?


O updatu na Android L (CM12), CM (Cyanogenmod, med drugim, izdeluje software za international verzijo OnePlus One) je napovedal, da bo izdal končno verzijo CM12 v roku 3 mesecev po googlovi izdaji kode.

bobby ::

keitai je izjavil:

bobby je izjavil:

keitai je izjavil:

Me bolj zanima, če bo CMju uspelo v 3 mesecih izdati final build cm12, kot so napovedali.



o čem ti to pišeš?


O updatu na Android L (CM12), CM (Cyanogenmod, med drugim, izdeluje software za international verzijo OnePlus One) je napovedal, da bo izdal končno verzijo CM12 v roku 3 mesecev po googlovi izdaji kode.



Ne zastopim te, kako končno verzijo, to bi bilo v nasprotju z njihovim development planom.
CYanogenMod ekipa naj ne bi nikoli več izdala final verzije ampak samo Nightly in pa Monthly verzije (Snapshoot) (M7, M8, M9,...)
http://www.cyanogenmod.org/blog/cyanoge...


dodatek:
Aha, že vidim kaj misliš,..
https://forums.oneplus.net/threads/rega...
sorry, narobe sem te zastopil,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

PrimozR ::

keitai je izjavil:

Me bolj zanima, če bo CMju uspelo v 3 mesecih izdati final build cm12, kot so napovedali.

To zanima tudi mene. 3. novembra dobijo paket.

bobby je izjavil:

Ne zastopim te, kako končno verzijo, to bi bilo v nasprotju z njihovim development planom.
CYanogenMod ekipa naj ne bi nikoli več izdala final verzije ampak samo Nightly in pa Monthly verzije (Snapshoot) (M7, M8, M9,...)
http://www.cyanogenmod.org/blog/cyanoge...


dodatek:
Aha, že vidim kaj misliš,..
https://forums.oneplus.net/threads/rega...
sorry, narobe sem te zastopil,..

Prvo stabilno izdajo pač. Pa One+1 ima itak CM1xS, ki je nekoliko spremenjen v primerjavi z navadnim CM-om.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

YaN-cH ::

A to zadevo pošljejo v Slovenijo, ker vidim, da jo ni med shipping državami?

bluefish ::

Uporabiš posrednika.

kumer ::

Kaksnega posrednika? Kaksna je potem koncna cena?
Od kod pride tel? Carina?

Nexus 5 vs One, kaj je boljsi nakup?

Hvala

Lp

PrimozR ::

Pomojem Nexus 5.

BlueBerry ::

A je kaka možnost dobi SLO jezik na ta telefon?

Hvala.
lp

Opkow ::

V glavnem se naroca preko tega posrednika
Klik

zerox ::

Kolikor vem jih pošljejo iz .uk in nimaš dodatnih stroškov carine. V slo ne pošiljajo, pač pošlješ poštno ležeče v .at ali pa v .de na kak naslov, ki prepošilja pakete. HW je kar top za to ceno, izdelava samega telefona in pa flipcover pa se mi ne zdita najbolj top.

BlueBerry ::

Ni mogoče naložiti SLO jezika?

kumer ::

Opkow je izjavil:

V glavnem se naroca preko tega posrednika
Klik


Hvala za link :)

LP

zerox je izjavil:

Kolikor vem jih pošljejo iz .uk in nimaš dodatnih stroškov carine. V slo ne pošiljajo, pač pošlješ poštno ležeče v .at ali pa v .de na kak naslov, ki prepošilja pakete. HW je kar top za to ceno, izdelava samega telefona in pa flipcover pa se mi ne zdita najbolj top.


Verjetno bo držalo, da je nexus 5 bolj kvalitetno narejen, one pa ima boljši hardware....
Če se motim, me popravite.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

PINki ::

BlueBerry je izjavil:

Ni mogoče naložiti SLO jezika?

Je že naložen.

RejZoR ::

Huda zadevca tole. Pa še s CyanogenMod pride tovarniško. Kar pomeni, da bo imel zakon softwarsko podporo. Hardware je pa itaq top. Me mika, ker ima vse kar rabim plus izgleda precej lepo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kumer ::

torej 300 usd je cenejši model, to potem pomeni cca 240 eur + npr cca 15 eur za cheaper and more= 255 EUR.
imam prav?

hvala

LP

BlueBerry ::

A to pomeni SLO v celoti ali je še v prevodu, tu nekaj piše, da so na 11%?
http://translate.cyanogenmod.org/projec...

GTX970 ::

Opkow je izjavil:

V glavnem se naroca preko tega posrednika
Klik

Raje
http://www.borderlinx.com
http://mailboxde.com

w00tnes ::

@kumer
Jaz sem pri cheaper&more vzel OPO 64gb edicijo, z express dostavo me je vse skupaj stalo ~345eur
309.99 telefon,
34.99 dostava iz nemskega skladisca

Ce bi bil manj neucakan, bi za dostavo placal 13.99 (se mi zdi, nisem cisto 100%? Teza paketa je 0.7kg, je na strani kalkulator :) ).

kumer ::

hvala za odgovore...
nekaj mi ni jasno, ali je potem telefon 310 eur, torej ni 300 usd = 240 EUR?

nisem na tekočem z tem oneplus modelom prodaje...

Hvala

LapD ::

Hja, ce bi bilo tako preprosto preracunavanje iz $ v € bi veliko stvari kupili ceneje ... Pac, EU ima svoje davke in dajatve, USA pa svoje.
web&motion designer

BlaY0 ::

keitai je izjavil:

Me bolj zanima, če bo CMju uspelo v 3 mesecih izdati final build cm12, kot so napovedali.

Zakaj? A če bo pa en mesec več boš v jok planil?

Jaz sem mislil, da imaš telefon/računalnik zato, da ga 99,9% časa uporabljaš za produktivne reči, 0,01% časa pa se ubadaš z updatanjem?

BlueBerry je izjavil:

A je kaka možnost dobi SLO jezik na ta telefon?
lp

CM je AOSP based. AOSP ima notri vse prevode po defaultu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

w00tnes ::

@kumer: ta verzija 64gb je 349$ oz 299eur, na to ceno dodajo 10.99eur shipping&handling.
16gb verzija je 269eur (ravno gledam na oneplus strani, spodaj si izberi zastavico nemcijo ali pa avstrijo, bojo cene v EUR)

BlueBerry ::

Thx BlaY0.

Kolk pa drži baterija, če ga imaš na mizi brez uporabe?

PrimozR ::

BlaY0 je izjavil:

keitai je izjavil:

Me bolj zanima, če bo CMju uspelo v 3 mesecih izdati final build cm12, kot so napovedali.

Zakaj? A če bo pa en mesec več boš v jok planil?

Ne, bodo pa s tem pokazali svojo roko. Jasno je, da bodo update izdali kasneje, ker niso 'pri koritu'. Veliki proizvajalci Android izdajo načeloma dobijo že nekoliko prej, da lahko začnejo pripravljati svoje updejte. CM mora čakati 3. november, ko bo 5.0 postal javen.

Če se bodo obirali to pač ne pomeni nič dobrega za kasnejše nadgradnje.

Bwaze6 ::

BlueBerry je izjavil:

Thx BlaY0.

Kolk pa drži baterija, če ga imaš na mizi brez uporabe?


3100 mAh – 35 hours of talk time and 720 hours of standby time

Baterija je res impresivna, stvar prej kot v 5, 6 urah tudi najhujše mučenje ne sprazni. Predvsem mi je všeč, da predvajanje glasbe (tudi FLAC in HD Audio) ne žre skoraj nič.

krucymucy ::

BlueBerry je izjavil:

Thx BlaY0.

Kolk pa drži baterija, če ga imaš na mizi brez uporabe?

6-8mA kuri ce ni v uporabi, pa si izracunaj sam koliko casa zdrzi.

XIIT ::

w00tnes je izjavil:

@kumer
Jaz sem pri cheaper&more vzel OPO 64gb edicijo, z express dostavo me je vse skupaj stalo ~345eur
309.99 telefon,
34.99 dostava iz nemskega skladisca

Ce bi bil manj neucakan, bi za dostavo placal 13.99 (se mi zdi, nisem cisto 100%? Teza paketa je 0.7kg, je na strani kalkulator :) ).


V kakšnem času si pa dobil?

Sam sem ga plačal 22.9. (torek) popoldne, na naslov v Nemčiji (mailboxde.com) je prispel 25.9. (četrtek) dopoldne, popoldne je bil že na poti v Slovenijo z UPS, dobil pa sem ga v ponedeljek - slab teden torej, za dostavo iz Nemčije sem pa plačal 15,30€

BlueBerry ::

XIIT
To si šel preko Cheaper & More?

w00tnes ::

@XIIT: uhhhh zdaj me pa jezi da nisem preko mailboxde zadeve narocil :D

Jaz sem ga placal 18.10 zvecer, 20.10 je bil v nemciji (odposlan iz anglije), 23.10 je bil pri meni na domu - s tem da sem 1 dan vmes izgubil, ker nisem takoj potrdil express dostave - stane pa to 35 eur... vem za drugic za tale mailbox :)

Jux ::

Jaz sem navdusen nad baterijo. Imam oba, N5 in O+ 1, pa mi je form factor N5 mogoce bolj vsec (daily runner), ampak battery size, to je pa rak rana N5. Ce bi danes kupoval bi brez premisleka vzel O+1.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

BlueBerry ::

Kaj belega modela pa ni moč prednaročiti?

RuN ::

Ali vseeno iz OPO pošiljajo direkt v SLO al je potrebno preko raznih posrednikov kot je Cheaper&More, ker mi pri Billing Addres in Shipping Address dopusti izbiro Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RuN ()

kogledom ::

Tudi ko hočeš oddati naročilo ti pusti naslov za pošiljanje v SLO?

RuN ::

To bom pa danes videl, ko bo možno naročilo brez povabila.

-Nevsky- ::

Strežnik Oneplus že od 15:55 popolnoma nedosegljiv ;(

sergejevic ::

Ima kdo vsaj invite?

Zgodovina sprememb…

BlueBerry ::

Je možno naročit, večim je že uspelo le pogumno.

Zankerat piše estimated delievery 2 weeks, po 12h sporočijo točne info. na mail.

SilentKiller ::

Kako pa se podatki za naslov cheaper&more vnesejo v obrazec za dostavo na strani od oneplus one? Jaz sem jih vnesel in potem napiše da na ta naslov ne morejo poslati. To mislim kot kam moram kaj vnest in če lahko da kdo kak primer. Hvala

Zgodovina sprememb…

Opkow ::

Obstaja namenska tema za One+ in je nekdo napopal slike, kako se izpolne
One+ One

madog ::

Danes ja black friday tudi na opo store : telefoni so možni za naročilo brez invitov!!!!
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

kronik ::

Slovenski distributer (wayteq) model 64 GB ponuja za 523 EUR.

djurodrljaca ::

kronik je izjavil:

Slovenski distributer (wayteq) model 64 GB ponuja za 523 EUR.

"Original" cena je pa 349 USD...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v OnePlus odnesel številke kreditnih kartic in povzročil zlorabe

Oddelek: Novice / Varnost
3912322 (8745) Unknown_001
»

Prizadeven kitajec OnePlus 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8128234 (22296) bojany
»

Težave s prednaročili OnePlus One pomenijo ponovitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6423841 (20208) Uporabnik

Več podobnih tem