» »

Apple z rekordnimi prihodki in dobičkom, iOS 8.1 z Apple Pay izšel

1 2
3
»

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

no malware

tole ne drži.

Zanemarljiv % v primerjavi z windblows malware sranjem, ki ga fašeš lahko tudi v original software-u. Karkoli "nekupljenega" pa je 90% okuženo, če ne drugega pa s kakimi reklamami ali tracking shit-om, ki ga ponavadi "antivirus" niti ne najde. V to kategorijo spada tudi programje, ki ponavadi ne spada pod "Malware", ampak ti samo spremeni kako sistemsko nastavitev, da ti njihov program dela OK, za vse ostalo pa jim dol visi če ti dela ali ne, potem moraš pa po registru popravljat stvari... Been there, done that.

blackbfm ::

ja to si mel nek čuden program, 1 in a million.. sam se ne spomnem da bi bil potreben kakšen poseben poseg v registry razen za programe s travnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

m0LN4r ::

blackbfm je izjavil:

ja to si mel nek čuden program, 1 in a million.. sam se ne spomnem da bi bil potreben kakšen poseben poseg v registry razen za programe s travnika

Pa še to zelo redko, vsaj jaz nisem rabil tega počet za 99% travniških in ostalih programov od W7 naprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bluefish ::

Nummy je izjavil:

Zanemarljiv % v primerjavi z windblows malware sranjem, ki ga fašeš lahko tudi v original software-u. Karkoli "nekupljenega" pa je 90% okuženo, če ne drugega pa s kakimi reklamami ali tracking shit-om, ki ga ponavadi "antivirus" niti ne najde. V to kategorijo spada tudi programje, ki ponavadi ne spada pod "Malware", ampak ti samo spremeni kako sistemsko nastavitev, da ti njihov program dela OK, za vse ostalo pa jim dol visi če ti dela ali ne, potem moraš pa po registru popravljat stvari... Been there, done that.
Kot bi ponovno gledal eno tistih slavnih Mac vs. PC reklam, pri katerih je celo Apple spoznal, da prodaja bučke.

hojnikb ::

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

no malware

tole ne drži.

Zanemarljiv % v primerjavi z windblows malware sranjem, ki ga fašeš lahko tudi v original software-u. Karkoli "nekupljenega" pa je 90% okuženo, če ne drugega pa s kakimi reklamami ali tracking shit-om, ki ga ponavadi "antivirus" niti ne najde. V to kategorijo spada tudi programje, ki ponavadi ne spada pod "Malware", ampak ti samo spremeni kako sistemsko nastavitev, da ti njihov program dela OK, za vse ostalo pa jim dol visi če ti dela ali ne, potem moraš pa po registru popravljat stvari... Been there, done that.

Še vedno. Nemorš trdit, da na Macu NI , če pa je (četudi v minimalni količini).
#brezpodpisa

Nummy ::

hojnikb je izjavil:

Nummy je izjavil:

hojnikb je izjavil:

no malware

tole ne drži.

Zanemarljiv % v primerjavi z windblows malware sranjem, ki ga fašeš lahko tudi v original software-u. Karkoli "nekupljenega" pa je 90% okuženo, če ne drugega pa s kakimi reklamami ali tracking shit-om, ki ga ponavadi "antivirus" niti ne najde. V to kategorijo spada tudi programje, ki ponavadi ne spada pod "Malware", ampak ti samo spremeni kako sistemsko nastavitev, da ti njihov program dela OK, za vse ostalo pa jim dol visi če ti dela ali ne, potem moraš pa po registru popravljat stvari... Been there, done that.

Še vedno. Nemorš trdit, da na Macu NI , če pa je (četudi v minimalni količini).

Imaš vgrajen zaščitni sistem, moraš biti resno idiot oz. namerno (obiti zaščito) dajati gor nekaj takega. Torej lahko rečemo, da praktično ne moreš fasati ničesar, razen tistega, kar bo jutri kak ruski ali kitajski heker napisal in dal na internet.

techfreak :) ::

Ker to na Windowsu ne drzi? Imas zascitni sistem v obliki Windows Defender ter primerljive privilegije dokler jih ne dvignes (UAC na Windowsu ter dialog za vnos admin gesla na OS X).

Oba OSa imata vsako leto najdenih precej ranljivosti, tako da vse kar te kot Mac uporabnika sciti je security through obscurity, ker se pac bolj splaca pisanje exploitov za OS z 90+% delezom, kot pa da bi OS X bil dejansko bolj varen.

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Ker to na Windowsu ne drzi? Imas zascitni sistem v obliki Windows Defender ter primerljive privilegije dokler jih ne dvignes (UAC na Windowsu ter dialog za vnos admin gesla na OS X).

Oba OSa imata vsako leto najdenih precej ranljivosti, tako da vse kar te kot Mac uporabnika sciti je security through obscurity, ker se pac bolj splaca pisanje exploitov za OS z 90+% delezom, kot pa da bi OS X bil dejansko bolj varen.

Windblows defender, ki najde samo nekaj % malware-a?

In da ne boš trollal, da mac-i nimajo nobenega protection-a:


OS X now implements three layers of built-in protection specifically against malware, not counting runtime protections such as execute disable, sandboxing, system library randomization, and address space layout randomization that may also guard against other kinds of exploits.

All versions of OS X since 10.6.7 have been able to detect known Mac malware in downloaded files, and to block insecure web plugins. This feature is transparent to the user, but internally Apple calls it "XProtect." The malware recognition database is automatically checked for updates once a day; however, you shouldn't rely on it, because the attackers are always at least a day ahead of the defenders.

The following caveats apply to XProtect:
It can be bypassed by some third-party networking software, such as BitTorrent clients and Java applets.
It only applies to software downloaded from the network. Software installed from a CD or other media is not checked.

Starting with OS X 10.8.3, a third layer of protection has been added: a "Malware Removal Tool" (MRT). MRT runs automatically in the background when you update the OS. It checks for, and removes, malware that may have evaded the other protections via a Java exploit (see below.) MRT also runs when you install or update the Apple-supplied Java runtime (but not the Oracle runtime.) Like XProtect, MRT is presumably effective against known attacks, but maybe not against unknown attacks. It notifies you if it finds malware, but otherwise there's no user interface to MRT.


Zaščita na enakem nivoju kot na windblowsih z občutno razliko v količini malware-a. Poleg naštetega pa je notri še: gatekeeper kot eden izmed layer-jev zaščite.

Torej ni samo security through obscurity...

AnWar ::

Vse vredu in prav..ampak z ios 8 so ga polomili do konca..glede vzdrzljivosti baterije je porazno...4 ure uporabe...( pa ni važno kaj naredim,glede nastavitve).
[Asus ROG Strix SCAR III]

Nummy ::

AnWar je izjavil:

Vse vredu in prav..ampak z ios 8 so ga polomili do konca..glede vzdrzljivosti baterije je porazno...4 ure uporabe...( pa ni važno kaj naredim,glede nastavitve).

Meni dela normalno, predlagam da pogledaš kaj ti tako žre baterijo. Imaš vklopljen wifi 24/7?

AnWar ::

Location,notification,wifi,Bluetooth, brightness,background usage..vse sm izklopil.. Standby dela v redu..samo telefon v uporabi vsake 2minuti pade 1% baterije...od 100% baterije sm dosegel 4ure uporabe ter 1 dan Standby. Kako je pa pri tebi...namrec imam 5s...pa googlal sm ter vidim da ima ogromno ljudi probleme z drain battery..opazil sem tudi wifi dela počasi..glede na 3g..tudi izklopil sem mail na fetch..da ni na push..tudi restore na iTunes naredil,hard reset....baterijo do konca izpraznil ter napolnil..do 100% aja telefon je star 2tedna. Nimam več idej. Anyone?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

m0LN4r ::

Obrni se na velik community ali pa na odličen support (ki rabi par let da usposobi grafično) v preplačanem OSu in HWju, kjer bi moralo delat outofthebox :))

Za virus statistiko, pa boš moral dosežt vsaj približno enako visok interes pisanja virusov, da se bo dalo kajkoli primerjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AnWar ::

Hehe, mene ja samo zanimalo kaksne izkusnje imate z ios 8.1..ter performance...baterijo...
[Asus ROG Strix SCAR III]

Nummy ::

AnWar je izjavil:

Hehe, mene ja samo zanimalo kaksne izkusnje imate z ios 8.1..ter performance...baterijo...

Pust tega trolla...

Drgač pa poglej pod nastavitve kaj ti največ požre:
settings ... general ... usage ... battery ussage in počakaj da ti zloada in prilepi ali napiši kaj ti največ baterije požre tam v procentih.

Meni dela baterija normalno na 8.1, po 4-5 dni drži z enim polnenjem, tak da zelo verjetno kje kak bug ali aplikacija, ki ni posodobljena in se kje zacikla...

AnWar ::

Hvala

Sem pogledal 45% Facebook...sem ga zbrisal...Potem mi je kazalo safari enako porabo...tok da pomeni da če vse zbrisem...je telefon neuporaben potem bo samo za klicanje...dvomim da je kakšna aplikacija..bug ker sem prej napisal da sm naredil restore...na iTunes frisna instalacija...pa je tudi % padel na 2 minuti. Tudi pogloogal sm v bistvu na apple strani..če bi bilo treba baterijo zamenjat ker so imeli defektne baterijo na 5s...pa tudi ni...a mi lahko poves koliko imaš usage? Ali uporabljas Facebook aplikacijo?
[Asus ROG Strix SCAR III]

Nummy ::

AnWar je izjavil:

Hvala

Sem pogledal 45% Facebook...sem ga zbrisal...Potem mi je kazalo safari enako porabo...tok da pomeni da če vse zbrisem...je telefon neuporaben potem bo samo za klicanje...dvomim da je kakšna aplikacija..bug ker sem prej napisal da sm naredil restore...na iTunes frisna instalacija...pa je tudi % padel na 2 minuti. Tudi pogloogal sm v bistvu na apple strani..če bi bilo treba baterijo zamenjat ker so imeli defektne baterijo na 5s...pa tudi ni...a mi lahko poves koliko imaš usage? Ali uporabljas Facebook aplikacijo?


Facebook sem zabrisal že na androidnem telefonu dol, ker je žrl baterijo, prcesor, RAM in vse po spisku da je bilo kar hudo. Najslabša applikacija za katerokoli mobilno napravo je ravno facebook.
Naslednji veliki grešnik je google. Karkoli od google-a ponavadi požira resource da je kar veselje.
Safari ti nebi smel delati problemov.

Meni požre home & lock screen 5%
app store 2%
settings 2%
Safari 1%, na mobitelu uporabljam čim manj, le kadar res nimam računalnika zraven.
Aplikacije ki jih redno uporabljam pa požrejo pač več % baterije, samo to ne štejem. Tu sem ti napisal zgolj programe, ki so "sistemski" oz. že priloženi.
Lahko pa probaš narediti še "hard reset", torej zbrišeš celoten telefon in ga ponastaviš na tovarniške nastavitve, potem pa potegneš dol iOS image in ga inštaliraš. Malo bolj zakomplicirano, ampak se da.
Če se ti ne da ukvarjat s tem, nesi telefon na servis, ker takole "žrtje" baterije je čudno, lahko da imaš kje kak kratek stik. Telefon kaj topel zadaj?

AnWar ::

Naredil. hard reset 10sec držiš tipko ter home... potem sem naredil tudi clean.. install na tovarniške ( to pomemi da sem prikoopil na računalnik ter z programom itunes.. dal restore... ni efekta.. isto kot prej.

Telefon je zadej topel.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Invictus ::

Potem imaš pa mogoče zanič baterijo. Baterija je pač potrošna roba.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnWar ::

Zanič baterijo? če je telefon nov, star 2 tedna..
[Asus ROG Strix SCAR III]

m0LN4r ::

Zadel si na loteriji potem, včasih se zgodi, da dobiš kak defekten produkt, ker to se štanca na tekočih trakih v foxconu.
Odnesi ga v garanciju pa ti naj dajo novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Nummy ::

AnWar je izjavil:

Zanič baterijo? če je telefon nov, star 2 tedna..

Garancija oz. prijavi stvarno napako, naj ti dajo kar novega.

m0LN4r ::

Zdaj bo dobiček še bolj narasel, ker so uradno gay znamka :))

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Zdaj bo dobiček še bolj narasel, ker so uradno gay znamka :))

Itak.

Naslednja možna barva bo roza. Ali pa mavrična.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Oki ::

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zdaj bo dobiček še bolj narasel, ker so uradno gay znamka :))

Itak.

Naslednja možna barva bo roza. Ali pa mavrična.

In zakaj že zdaj ni taka barva? Saj verjetno ni postal gay včeraj.

no comment ::

AnWar je izjavil:

Zanič baterijo? če je telefon nov, star 2 tedna..

In zakaj je po tvojem potem kriv iOS8, če sploh ne veš kolk je zdržal z iOS7?!

AnWar ::

In kdo je reku da ne vem...koliko je zdrzal ios7.,,a to pomeni da imam jst edini telefon z ios 8 ter ostali ki imajo 7.1.2?
[Asus ROG Strix SCAR III]
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830081 (25723) blackbfm
»

Pri Applu nič novega: poslovni rezultat v presežkih, delnice kot kamen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8528028 (24180) bobby
»

Apple krepko presegel pričakovanja

Oddelek: Novice / Rezultati
4813457 (11767) Matek

Več podobnih tem