» »

Vročina

Vročina

Red_Mamba ::

Načinov kako merit temparaturo je več. Moja plata uporablja LM75. To je SMD Dip8 čip ki vsebuje temparaturni senzor, ADC, in pa I2C protokol prenosa podatkov. Lahko so pa tudi PT100 upori, kondenzatorji, diode, tranzistorji, vsi polprepovdniki praktično.
Vsak proizvajalec ma svoj način. Jst mam EPOX plato
MVP3G-M.

BTW: Nekdo je reku naj pošljem sliko za merjenje temp. z LCD-jem. Te stvarce nimam narejene!! Rekel sem da če bi blo zadost zanimamnja (beri kupcev :D) lahko spravim skup. Sicer pa je samo za eno temparaturo bolje uporabiti PT100 ali pa diodo. Za več merilnih točk pa vsekakor LM75 + mikrokontroler z LCD zaslonom.

Ajd ostanite v cvetju.;)

Loki ::

?

Red_Mamba ::

Ja mal sem se zajebu :D:D Mogu bi odgovorit na "Prikaz temparature" pa sem se zajebu. SHIT HAPPENS!!!:D

AvAkI ::

:)

R@C@ ::

Ja tkole je to, jest naprimer sem si pri Conradu naroču LCD display, ki ga lepo preprosto vtakneš v 5.25 vrata in ti kaže dve temperature....
npr. CPU in grafiko
Stane pa približno točno 7.199 sit.

L.P. D.D. Duck:D

Red_Mamba ::

Ja v condradu majo kr dobre stvari. Problem je večino v tem da so drage.;( Če bi recimo sam sestavil takno stvarco kot jo maš ti bi za vse skupi dal ene 4000SIT.

Alec999 ::

Problem unih stvarc v Konradu je ... da je senzor za temperaturo ... zlooo velk (prevelik).

Bungee- ::

Problem Konrada je to da je svinsko drag;(( ... ce kupis v IC-ju termometer, ki prikazuje samo eno temperaturo, potem zanj odstejes okoli 1k denarja, torej jih za 8k dobis 8 :D Potem pa montiras dva v kisto, enega nekam v sobo za sobno temperaturo, enega za zunanjo temperaturo, enega za temperaturo v avtu, enega za temperaturo izven avta, enega za temperaturo zenske ... upssss :P A sem bil dovolj nazoren ?
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Red_Mamba ::

Ja preveč nazoren :D LM75 temp. senzor je velikosti SO8 (8 pin smd čip), DS2xxx senzor pa je velikosti TO92 (isto ohišje kot tranzistorji). Če je to preveliko pol pa ne vem če je še kej manjšega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regulacija grelca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
434337 (2761)    -S\/\/-  
»

ojacevalec sibkega signala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9943 (573) flaskapiva
»

termočlen

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
295658 (5210) YZY
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905853 (4578) Jux
»

Prikaz temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202652 (2312) Bungee-

Več podobnih tem