» »

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop

1
2
3

njyngs ::

Razočaranje. Sem zdaj toliko bolj srečen, da sem kupil Nexus 5 pred kratkim.

smash ::

gddr85 je izjavil:

Pa sej niso resni, a res mislijo, da je fajn nosit 6" phone, mi je vseen če je stvar 8k res., nej se vsaj oni držijo nekih normalnih velikosti. ;((


sej imaš manjše telefone, samo večina nas hoče imeti večje, torej?

Runnagain ::

Haha, fail tole z N6 in N9 (gledano s cenovnega stališča)...long live OPO!

a_x_e_l ::

In kje so zdaj vrli forumaši, da popljuvajo tole 24urno delovanje baterije (kot pri vseh drugih mobilcih) in izredno visoko ceno (ki je enaka kot ostale high-end naprave)? A je to rezervirano samo za tisto drugo znamko? :)


si pa zahteven..veš da uno drugo znamo se lahko popljuva..te pa se ne sme ne :D
saj ves..ni tako zaprt kot uni drugi..
ko sem bral članek sem isto pomislil..a komentarjev nikjer :))

sash69 ::

Uf uf...tale cena je pa kar šok. Tudi jaz sem pričakoval malenkost dražje, ampak max. 450$ za 32gb verzijo. (32GB Nexus 5 je bila ob izidu 399$) Bomo videli kako bo šlo tole.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Egidij88 ::

Pri obeh nima smisla menjati 5ko za 6ko. S tem, da je imel Apple do sedaj res majhen ekran in tukaj je sprememba če jo hočeš. Pri obeh pa za takšen upgrade škoda denarja in potem na pol podariti 5ko.

kumer ::

prevelik in predrag, prodaja bo dobra samo zaradi povezave z operaterji
jaz ga ne bom nabavil, ostajam na N5

pričakoval sem pure android telefon z 2014 drobovjem za ugodno ceno, dobili smo drag telefon ki je zelo velik

slabo google, zelo slabo;(

morda je nexus linija kot jo poznamo (dobro razmerje med ceno in specifikacijo) končana :(

LP

jan_g ::

Če se ne motim, bodo še naprej prodajali Nexus 5, tako da ostane opcija tudi za tiste, ki želijo cenejši in manjši telefon.

>slabo google, zelo slabo;(

Google itak ni HW vendor, tej Nexusi so oz. naj bi bili za developerje, tako da niti nimajo cilja prodajati v milijonih enotah.

Egidij88 ::

Pa PPI na N6 sky high, N9 ima pa nižjega kot dve leti star N10...???

Mavrik ::

smash je izjavil:


sej imaš manjše telefone, samo večina nas hoče imeti večje, torej?


Ne vem s katere riti si ti to potegnil, ker moje publish statistike kažejo ta ima velike telefone manj kot 14% ljudi, Googlova statistika pa celo da jih ima manj kot 8% ljudi (https://www.dropbox.com/s/vlatmnt03xme4.... Maš zanimivo definicijo besede "večina".

Egidij88 je izjavil:

Pri obeh nima smisla menjati 5ko za 6ko. S tem, da je imel Apple do sedaj res majhen ekran in tukaj je sprememba če jo hočeš. Pri obeh pa za takšen upgrade škoda denarja in potem na pol podariti 5ko.


Ja saj ni mišljeno - saj vidiš da Nexus 5 ostaja in se bo še dlje prodajal.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

StajercSSS ::

TS pravi, nebo Nexus 6 v ponudbi.......................................... 8-O
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Mavrik ::

StajercSSS je izjavil:

TS pravi, nebo Nexus 6 v ponudbi.......................................... 8-O


Motorola v Sloveniji več noče prodajati telefonov in nobene (niti Nexus) Motorole uradno ne boste videli.
The truth is rarely pure and never simple.

PrimozR ::

bobby je izjavil:

PIPI: CM nikoli ne bo več poimenoval "stable release",.. so se odločili za Nightly in pa "Mx" oznake.

http://www.cyanogenmod.org/blog/cyanoge...

Tnx, good to know (očitno je tole šlo mimo mene).

smash je izjavil:

gddr85 je izjavil:

Pa sej niso resni, a res mislijo, da je fajn nosit 6" phone, mi je vseen če je stvar 8k res., nej se vsaj oni držijo nekih normalnih velikosti. ;((


sej imaš manjše telefone, samo večina nas hoče imeti večje, torej?

Večina? Vse ankete na dobro obiskanih straneh so pokazale, da je Nexus 6 prevelik. Res je, da vzamejo samo določen profil končnih uporabnikov, ampak ravno ti uporabniki so ponavadi najglasnejši. Če ne bi bilo teh uporabnikov Samsung verjetno ne bi pripravil Galaxy Alpha.

Runnagain je izjavil:

Haha, fail tole z N6 in N9 (gledano s cenovnega stališča)...long live OPO!

Ki je 5,5-palčen, torej vse skupaj nič manjši :)

Mavrik je izjavil:

StajercSSS je izjavil:

TS pravi, nebo Nexus 6 v ponudbi.......................................... 8-O


Motorola v Sloveniji več noče prodajati telefonov in nobene (niti Nexus) Motorole uradno ne boste videli.

Kar je čisti WTF, ker sta Moto G in Moto E namenjena za države v razvoju. Kaj drugega smo po standardu, kot država v razvoju?? :)

Sicer pa kot rečeno N5 ostaja v ponudbi. Se mi zdi, da so s šestko pač potipali nekam, kamor sicer verjetno ne bi, ker imajo zadaj eno leto star telefon, ki je še vedno praktično flagship (procesor v petki ni bistveno slabši od šestice). Posledično nekako upam, da bi naslednje leto lahko videli kaj novega, bolj normalnega, kot rečeno s 64-bitnim procesorjem. Zdaj a bo to nov Nexus ali pa zagon programa Silver bomo pa še videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kpkp ::

Jaz sem "razvil" eno teorijo o N6. Google sploh ni imel namena ponuditi novega Nexus telefona v letu 2014. Nekaj so sanjali o "srebrni seriji" telefonov a je to padlo v vodo. Zato so na hitro poklicali v Motorolo in se dogovorili, da Moto S postane Nexus 6, kar je razvidno, saj ima Nexus 6 identičen dizajn kot Moto X (2nd). Spremenili so le zadnji pokrov, pa še to le udrtino in dodali Nexus logo. Glede nato, da so bile neke spekulacije, da naj bi tista udrtina na Moto X imela neko funkcionalnost, ki je potem padla v vodo, je mogoče da je ta "dimple" spremenila tudi Motorola same brez ukaza Googla.

Kot rezultat vsega tega nimamo prevega Nexusa 6 ampak nekaj kar bolj spominja na GPE verzijo Moto S/Moto XL/Moto X ctrl+. To teorijo podpira tudi dejstvo, da je Nexus 6 dizajnersko identičen Moto X, kar je nekaj do sedaj nevidenega.

Motorola je pa bila logična izbira saj so njihove naprave najbolj blizu Nexus seriji, po izglegu in filozofiji (kar ni naključje, saj so to razvili pod Googlovim lastništvom):
- brez logotipa na prednji strani
- vgrajena baterija
- brez SD razširitve
- onscreen gumbi

M-XXXX ::

Ne vem s katere riti si ti to potegnil, ker moje publish statistike kažejo ta ima velike telefone manj kot 14% ljudi, Googlova statistika pa celo da jih ima manj kot 8% ljudi (https://www.dropbox.com/s/vlatmnt03xme4.... Maš zanimivo definicijo besede "večina".

Ima trenutno, pa bodo kupili naslednjega ni povezana zadeva...
Ljudje imajo stare telefone. Stari telefone imajo manjše zaslone. Novi telefoni imajo večje. Novi kupci hočejo večje.

flyersmokac ::

Za mene je to enkratna novica!! Sedaj imam HTC ONE MAX in je edini tako velik telefon,ki ima spredaj zvočnike.Ostali imajo po enega zadaj...tisti,ki ste sprobali in slišali razliko veste o čem govorim:) Saj so nekateri drugi telefoni(veliki) tudi dobri,samo zvočnike imajo pa skoraj vsi zadaj..ali pa samo enega spredaj.Ja..verjamem,da je za nekatere prevelik ta nexus 6 toda za nas,ki nočemo nositi še tablice ali prenosnika zraven je to enkratno.Polepšali ste mi dan.

PrimozR ::

No ja, Moto X ima tudi dva zvočnika, a je eden samo slušalka, drugi pa samo zvočnik. Če je res stereo bomo še videli.

M-XXXX je izjavil:

Novi kupci hočejo večje.

To bomo videli šele čez leto, dve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Mimogrede, mogoce sem spregledal, ampak ima kateri od novih nexusov slot za microsd kartico, al je to se en fail?

hojnikb ::

nexusi že dolgo več nimajo slotov za sd.
#brezpodpisa

Mavrik ::

Dr_M je izjavil:

Mimogrede, mogoce sem spregledal, ampak ima kateri od novih nexusov slot za microsd kartico, al je to se en fail?


Noben Nexus (z izjemo prastarega One) ni imel SD kartice. Tudi tile nimajo.
The truth is rarely pure and never simple.

Dr_M ::

To vem, ampak sem upal, da so popravili to napako.

kpkp ::

PrimozR je izjavil:

No ja, Moto X ima tudi dva zvočnika, a je eden samo slušalka, drugi pa samo zvočnik. Če je res stereo bomo še videli.

Saj je jasno napisano na strani od motorole, moto x:
Speaker:
Front-ported

Nexus 6:
Speakers
Dual Front Facing Stereo Speakers

hojnikb ::

Dr_M je izjavil:

To vem, ampak sem upal, da so popravili to napako.

Niso popravili, ker to za njih ni napaka. Android že kr neki časa fura filozofijo "away from sd cards". To je še posebi očitno z 4.4
#brezpodpisa

kpkp ::

trnvpeti ::

nexus 9 za taksno ceno je fail

Gregor5816 ::

Meni se zdi, da lahko naslednje leto pričakujemo spet nexus 5. Z imeni ne morejo iti več naprej, ker je 7 že rezervirana za tablico. Tole z N6 je verjetno le tipanje trga phabletov in konkurenca za iPhone 6. Skratka kot nek izhod v sili, za katerega so se pri Googlu odločili zadnji trenutek.

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

To vem, ampak sem upal, da so popravili to napako.

Tukaj ni napake, ki bi jo bilo potrebno popravljati.

IL_DIAVOLO ::

Cena bo kar prava glede na to, za kakšen cigel gre in kaj ma vse not...mogli bi narest 5" in malo manj nabildanega in bi se hitro pogovarjali o 400 evrov vredni napravi.

Zgled je moto g.

hojnikb ::

ne. Lepo max 4.5-4.7" z čimmanjšim robom okol in >400$
That would sell.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

 vecina pod 5"

vecina pod 5"

Dr_M ::

PrimozR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

To vem, ampak sem upal, da so popravili to napako.

Tukaj ni napake, ki bi jo bilo potrebno popravljati.



Pa dejmo met enkrat jajca, pa pogledat resnici v oci.
Nevem zakaj vsi tako navijate za nefunkcionalne in nekoristne telefone.

Jst ::

>Če se ne motim, bodo še naprej prodajali Nexus 5, tako da ostane opcija tudi za tiste, ki želijo cenejši in manjši telefon.

N5 da je majhen telefon??? Zame občutno prevelik. Že ko v eni roki držim povodec, z drugo pa telefon, komaj odpišem kak SMS/Hangout_sporočilo. Če pa vozim... je pa to nemogoče. Pa nimam baby hands - bi rekel, da imam roke kar v povprečju za 183cm višine.

Če bi N5 bil brez "bezel"-a oz. zelo majhen "bezel" na račun večjega ekrana, bi še nekako pogoltnil - če bi kupoval sedaj.

Sicer pa: vsi špili, kar sem jih probal, ko sem si krajšal čas, ko sem kaj/koga čakal, delajo na N5 čisto normalno. Če pogledam statistiko uporabe CPU, dva jedra večinoma spita. Ostala dva sta pa ali na največ ali na najmanj MHz.

Ravno danes, ko sem bil na pijači med 11 in 12 uro, sem gledal, kako velike telefone imajo ljudje in opazil, da jih ima večina manjšega, kot N5.


edit: Nisem videl zadnjih 10+ postov.

ps: Pa te ljudje niso na minimalcu, tako, da bi si komot privoščili best of the specs telefone. Edino en ima nek velik telefon (HTC, se mi zdi da je), vendar ga ne uporablja za klice, ker bluetooth slušalko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

FlyingBee ::

trnvpeti je izjavil:

nexus 9 za taksno ceno je fail

ja, če so že z N6 tipal, bi vsaj pri N9 morali vedeti kaj narediti, da bi bila top zadeva, če se že gredo take cene ... bolje, da bi LG naredil N9 v 16:10 formatu in okoli 8.5" zaslon QHD ali pa Sammy ... tak kot je zdaj zgleda kot povečan LG Vu

hojnikb ::

očitno bojo kitajske znamke ala OPO še naprej dominirale :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

očitno bojo kitajske znamke ala OPO še naprej dominirale :)

tudi zaradi sd kartic

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

očitno bojo kitajske znamke ala OPO še naprej dominirale :)

tudi zaradi sd kartic

Pa dejstvo, da dobiš flagship za pol cene. In dodatn spomin, ki ne stane pol ledvice.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

FlyingBee je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

nexus 9 za taksno ceno je fail

ja, če so že z N6 tipal, bi vsaj pri N9 morali vedeti kaj narediti, da bi bila top zadeva, če se že gredo take cene ... bolje, da bi LG naredil N9 v 16:10 formatu in okoli 8.5" zaslon QHD ali pa Sammy ... tak kot je zdaj zgleda kot povečan LG Vu

cene lahko ocitno drzi na high se samo apple

FlyingBee ::

možno, meni je trenutno Huawei s Mate7 zelo v redu, če bi kupoval 6in phablet, ampak sem po 5,5in Note2 ugotovil, da mi trenutno Desire S s 3,7in čisto dovolj in ko bom spet novega kupoval, bom pod 5in, najraje bi 4,7in LG G2 z manj plastike in podobno sceen to body ratio, recimo Z3c je tudi kandidat, če se kaj drugega vmes ne spomnijo drugi proizvajalci, ker steklo na zadnji strani ni cool zame

trnvpeti ::

men bi najbolj odgovarjal 5.2 z malim robom

hojnikb ::

men pa z3c, ki ga nebi naredil sony :)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

trnvpeti je izjavil:

men bi najbolj odgovarjal 5.2 z malim robom

tud to je ok, LG G2 recimo je tak, samo zdaj ni več noviteta in upam, da bo kmalu kaj med 4,7 in 5,2 z majhni robom ratal, phableti s opomoje že precej past tense, vsaj za tiste, ki so že imejo eno

FlyingBee ::

letos bi si želel Nexus 5 (2014 ed.) in bi popravili vse kar so zajeb. s prejšnjim, tako da bi bilo resno za jemat Google, še posebej, če bi tudi N9 zadeli v polno ... nimam kaj več povedat glede tega, tako da moram N9 v roke dobit pa om potem lažje odločil kateri tablet kupit

trnvpeti ::

FlyingBee je izjavil:

letos bi si želel Nexus 5 (2014 ed.) in bi popravili vse kar so zajeb. s prejšnjim, tako da bi bilo resno za jemat Google, še posebej, če bi tudi N9 zadeli v polno ... nimam kaj več povedat glede tega, tako da moram N9 v roke dobit pa om potem lažje odločil kateri tablet kupit


Nexus 9
153.68mm x 228.25mm x 7.95mm
2.7cm sirsi od LG Tab(216.8 x 126.5 x 8.3 mm)

Rias Gremory ::

Sicer pri Googlu obljubljajo, da bo mogoče preživeti kar 24 ur, brez da bi bilo treba mobilnik polniti

:(Tukaj sem nehal brat.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IL_DIAVOLO ::

hojnikb je izjavil:

ne. Lepo max 4.5-4.7" z čimmanjšim robom okol in >400$
That would sell.


Res velika in opazna razlika mislim wtf...samo da drek mešaš, kajne da? ;)

4,5"-5" je vse sprejemljivo, vse kar je več, je pa pretiravanje in navijanje cene.

smash ::

FlyingBee je izjavil:

možno, meni je trenutno Huawei s Mate7 zelo v redu, če bi kupoval 6in phablet, ampak sem po 5,5in Note2 ugotovil, da mi trenutno Desire S s 3,7in čisto dovolj in ko bom spet novega kupoval, bom pod 5in, najraje bi 4,7in LG G2 z manj plastike in podobno sceen to body ratio, recimo Z3c je tudi kandidat, če se kaj drugega vmes ne spomnijo drugi proizvajalci, ker steklo na zadnji strani ni cool zame


super, kupiš moj iphone 5? ker jaz kupujem note 4, izključno zaradi spen-a

jan_g ::

>>Če se ne motim, bodo še naprej prodajali Nexus 5, tako da ostane opcija tudi za tiste, ki želijo cenejši in manjši telefon.

>N5 da je majhen telefon???

Manjši!

Sami ::

Razočaranje....5.2" verzijo bi še kupil, 6" pa je resnično prevelika opeka=) Ostajam na N5....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

hmm, glede na to, da ma nexus player x86... me prav zanima, če bi se dal spravit kake winse gor :)
Ajde, res ma sam 1gb rama in 8GB placa, ampak kaka oskublena 8ka bi šla kamot gor. Bolj problem bi bil kvečjemu odsotnost usbjov (hw mod anyone)... Ker 99$ je kr huda cena za full x86 mašino.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

smash je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

možno, meni je trenutno Huawei s Mate7 zelo v redu, če bi kupoval 6in phablet, ampak sem po 5,5in Note2 ugotovil, da mi trenutno Desire S s 3,7in čisto dovolj in ko bom spet novega kupoval, bom pod 5in, najraje bi 4,7in LG G2 z manj plastike in podobno sceen to body ratio, recimo Z3c je tudi kandidat, če se kaj drugega vmes ne spomnijo drugi proizvajalci, ker steklo na zadnji strani ni cool zame


super, kupiš moj iphone 5? ker jaz kupujem note 4, izključno zaradi spen-a

ne, hvala, nikoli ne bi dal za rabljenega kot bi ti mislil, da ga lahko prodaš, cene so enostavno nore ... imaš mogoče LG G2 kje?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja Android 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5323577 (20107) MrStein
»

Kriptirani podatki Nexus 6 povzročajo težave

Oddelek: Novice / Android
4713074 (10346) Jst
»

Android 5.0 Lollipop je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6433790 (28635) PrimozR
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745759 (37283) amacar
»

Nov Android bo 5.0

Oddelek: Novice / Android
4111972 (10043) PrimozR

Več podobnih tem