» »

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop

1 2
3
»

techfreak :) ::

@hojnikb: Saj ima Micro-USB v host nacinu (kolikor sem bral naj bi bil namenjen za predvajanje vsebin iz USB kljuckov/diskov).

Sicer bolj kot za Windows me zanima ce bo mozno spraviti gor Linux.

Zgodovina sprememb…

Steampunk ::


Ko se spomnim na Note 1, me mine o večjem telefonu, kot je prejšnji Nexus. Je pa N5 igračka napram N6.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

To vem, ampak sem upal, da so popravili to napako.

Tukaj ni napake, ki bi jo bilo potrebno popravljati.



Pa dejmo met enkrat jajca, pa pogledat resnici v oci.
Nevem zakaj vsi tako navijate za nefunkcionalne in nekoristne telefone.


Ne vem no, jest na Desire 4 nisem nikoli jemal ven baterije, na Nexus 4 valda isto ne, SD kartico sem pa v Desire zabasal in jo pustil tam. Po eni strani je bilo kul, da je zadeva imela mass storage mode, ki se s PC-jem bistveno bolje poveže, kot MTP, ampak to je pa to. Tukaj vsaj ni problemov s prostorom za aplikacije. Builtin FTW.

Rias Gremory je izjavil:

Sicer pri Googlu obljubljajo, da bo mogoče preživeti kar 24 ur, brez da bi bilo treba mobilnik polniti

:(Tukaj sem nehal brat.

A ti je to mar preveč? :)

Steampunk je izjavil:


Ko se spomnim na Note 1, me mine o večjem telefonu, kot je prejšnji Nexus. Je pa N5 igračka napram N6.

Pa N4 napram N5. Katera stran je tole?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

techfreak :) je izjavil:

@hojnikb: Saj ima Micro-USB v host nacinu (kolikor sem bral naj bi bil namenjen za predvajanje vsebin iz USB kljuckov/diskov).

Sicer bolj kot za Windows me zanima ce bo mozno spraviti gor Linux.

Sweet. Če se bo tole dal dobit kje za 80-90€ in da bootloader potegne tut winse, kr ubodem. Bi pa bil mal iziv oskubit winse do te mere, da gre na 8GB flasha :)
#brezpodpisa

Steampunk ::

PrimozR je izjavil:

Pa N4 napram N5. Katera stran je tole?

http://mobiledevicesize.com/compare/

PrimozR ::

Danke.

hojnikb je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

@hojnikb: Saj ima Micro-USB v host nacinu (kolikor sem bral naj bi bil namenjen za predvajanje vsebin iz USB kljuckov/diskov).

Sicer bolj kot za Windows me zanima ce bo mozno spraviti gor Linux.

Sweet. Če se bo tole dal dobit kje za 80-90€ in da bootloader potegne tut winse, kr ubodem. Bi pa bil mal iziv oskubit winse do te mere, da gre na 8GB flasha :)

Zakaj bi pa počel to? Edin način, ki ga vidim, da bi bilo mogoče izboljšati tale player, je da za Android dobimo Steam klienta, ki bo podpiral Steam Stream.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

AvtoR ::

Ne vem, a se samo meni zdi da so šle cene Nexus 5 in Nexus 10 malo navzgor? Se mi zdi da so bili pred pol leta tudi rabljeni malo ceneje.

PrimozR ::

Lahko povem, da se je 7 podražil. 16 GB je težko dobiti za okrog 200 e, pa je bil že okrog 175 pred par meseci.

kumer ::

jaz ostajam na n5 in upam da bo prihodnje leto nexus x 2015 imel manjši zaslon in da bo precej cenejši
verjetno so to ne bo zgodilo ampak upam pa lahko :)

bo pač potrebno nekaj drugega nabavit, npr oneplus two ipd

google nas je razvadil z n4 in n5 po ugodni ceni...sedaj pa ta bomba za 600 eur, groza.

LP

Dosan ::

kumer je izjavil:

jaz ostajam na n5 in upam da bo prihodnje leto nexus x 2015 imel manjši zaslon in da bo precej cenejši
verjetno so to ne bo zgodilo ampak upam pa lahko :)

bo pač potrebno nekaj drugega nabavit, npr oneplus two ipd

google nas je razvadil z n4 in n5 po ugodni ceni...sedaj pa ta bomba za 650* eur, groza.

LP


*fixed for you

Evo, cene za Nexus 9 so že na Amazonu, kot običajno iste cifre kot USA, samo v €.

Edit: link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

Steampunk ::

Dosan je izjavil:

*fixed for you

Evo, cene za Nexus 9 so že na Amazonu, kot običajno iste cifre kot USA, samo v €.

Edit: link

This. Na hitro, 1+1 je imel valuto €=$?

Dosan ::

Actually, cena za 32GB N9 je še celo višja v € kot v $, v US je cena $479, Nemčija pa 489€. Torej če poračunamo, v EU pride N9 32GB približno $625, US cena pa se preračuna v 374€. Torej skoraj 120€ razlike in bodo to opravičevali z davki pa uvozom? Malo visoka se mi zdi tale razlika, glede na to da neke hude razlike v napravah ni (ok nekje morjo UK charger not vržt, kar itak sploh ni važno v Nemčiji). Nateg Evrope se mi zdi.

PrimozR ::

Jah 22 % davka pomeni, da 374 € postane 456 €. Pa upoštevaj še bistveno boljše garancijske pogoje in boljšo zaščito kupcev pri nas in nasploh malce višje cene elektronike, pa si kjer si.

Ne vem zakaj so VEDNO takšna prepucavanja glede cen, ko je pa tako že več kot 10 let.

Dosan ::

PrimozR je izjavil:

Jah 22 % davka pomeni, da 374 € postane 456 €. Pa upoštevaj še bistveno boljše garancijske pogoje in boljšo zaščito kupcev pri nas in nasploh malce višje cene elektronike, pa si kjer si.

Ne vem zakaj so VEDNO takšna prepucavanja glede cen, ko je pa tako že več kot 10 let.


Nemčija ima 19% davek.

PrimozR ::

19, 22, razlike je tukaj okrog 10 €, torej še vedno dobiš VELIK del razlike v ceni. Pa mimogrede, večina ameriških zveznih držav ima sales tax, ki ti ga obračunajo naknadno, kažejo cene brez davka. Tako da efektivno imajo tudi oni višje cene, odvisne od države, v kateri živijo.

bluefish ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

FlyingBee ::

upam samo, da so uvideli, da proces People, ko si si ogledal v imeniku kontakte, ne moreš več End taskat s Kill all gumbom, ker to je pa čist beta sranje style v Androidu

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

sisemen je izjavil:

Juhu, izgovor za upgrade. V bistvu ne. Na svojem 3 leta starem telefon veselo gonim android 4.4.4 in verjetno bo v kratkem dobil tudi 5.0. Programi ne sledijo zmogljivosti procesorjev in ne vidim nobenega pametnega razloga za upgrade, lahko se sicer igrajo z številkami kot so npr. megapiksli ampak na telefonu odlicno deluje ves software, ki ga potrebujem. Kot že leta se sprašujem tudi zdaj, čemu ljudje sploh rinejo na nove telefone, ko pa ne ponujajo nič pretresljivo drugačnega.

Ker _upajo_, da bo kaj drugačnega (boljšega).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

nexusi že dolgo več nimajo slotov za sd.

A imajo kaka mobile data plan vključen v ceno, nekaj kot Amazon?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Seveda, če kupiš tak naročniški paket.

Kako zaboga boš ti kupil data plan s telefonom, ko to z napravo nima nobene, z operaterjem pa vso vezo? In kaj za vraga ima data plan veze z SD kartico?

Pa lahko ti povem, da je v zadnjih par letih napredka pri telefonih ogromno. Razlika med HTC Desire in Nexus 4 je ogromna. Napredek specifikacij se je upočasnil šele v zadnjem letu, morda maksimalno dveh. Ampak sama čista zmogljivost ni vse, novejši telefoni imajo tudi druge bonbončke, ki jih naredijo zanimive, npr. glasbeni in glasovni koprocesor Nexus 5, kjer okay Google deluje povsod, predvajanje glasbe je bolj varčno. procesorji so izdelani v novejših proizvodnih procesih, ki so bolj varčni, podprte so novejše tehnologije (podpora za Bluetooth 4.0 se zna izkazati za kar pomembno, na mojo srečo Nexus 4 to podpira), WiFi gre vse do 802.11ac, mobilna omrežja so pa itak šla na LTE. Pa zadnjih par novih mobitelov ima vsaj nekaj napredka pri avtonomiji.

Mnja, vse je isto...

MrStein ::

Jaz nisem rekel, da je isto.

> In kaj za vraga ima data plan veze z SD kartico?
Bolj z odsotnostjo kartice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

FlyingBee ::

čist tako, ko že Nexus tablet prihaja, me je prav zanimalo kako kaj cene drugih, predvsem me je presenetila cena 8.4 Tab pro od Sammyja v Nemčiji za 220 eur, ki je enaka lg g pad 8.3, še posebej, ker so v Sloveniji ceni precej različni http://www.hardwareversand.de/8%2C4+Zol...

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Jaz nisem rekel, da je isto.

> In kaj za vraga ima data plan veze z SD kartico?
Bolj z odsotnostjo kartice.

S prisotnostjo ali odsotnostjo, point, da ima točno 0 veze, še vedno drži.

MrStein ::

Kam pa podatke shranjuješ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Telefon ti izpiše niz ničel in enic, ki si jih zapišeš na papir, na roko, če si pa res hud, kot pravi lastniki Nexusov seveda so, teh številk ne zapisuješ, temveč si jih zapomniš. Ko pride potreba pač vneseš številke nazaj s posebno izdajo tipkovnice, ki prikazuje samo številki 0 in 1, brez gumba za brisanje, ker se seveda ne zmotiš pri ponovnem vnosu.

FlyingBee ::

seveda ima vse svojo razlago, recimo zakaj N9 nima višje resolucije ... meni se zdi, da zaradi merjenja k.r..v z ipadom, da se K1 maksimalno izkaže ... je pa tudi praktično za tablico tak ppi dovolj

a ima kdo kakšno informacijo, zakaj je cena Galaxy Tab 8.4 tako nizka v Nemčiji? a mogoče zaradi prihajajočih N9 in ipada mini ali zaradi tab s?http://www.hardwareversand.de/8%2C4+Zol...

FlyingBee ::

zakaj premium cena za N6? mogoče, ker so Kitajci navalili z zmogljivi pocenjaki ala oppo, 1+1, ... škoda, da so Motoroli dali delat N6, Huawei bi se z Mate7 bolje znašel ali pa LG spet, mogoče, da se preizkusi s premium materiali ... škoda

Zgodovina sprememb…

Jst ::

A kdo ve, če se rollout na Nexus5 že dogaja?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Jst je izjavil:

A kdo ve, če se rollout na Nexus5 že dogaja?


Ne. Glede na to da sploh še ni bil uradno izdan - pred 3. novembrom skoraj gotovo ne bo.
The truth is rarely pure and never simple.

Dosan ::

Jst je izjavil:

A kdo ve, če se rollout na Nexus5 že dogaja?


S 3. novembrom se menda začne, pa še takrat najbrž najprej samo za wifi tablice.

Jst ::

>pred 3. novembrom skoraj gotovo ne bo.

Očitno napačno razumel, ker sem mislil, da pride z najavo.

So pa zanimive nove ikonce, ki so se spremenile (nekatere) tudi na KitKatu z updejtanjem Googlovih aplikacij.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dosan ::

Ikone aplikacij itak niso vezane na verzijo sistema (razen če so popolnoma sistemske aplikacije). Večino svojih aplikacij je Google že ločil od sistema in jih updejta preko Play store-a - torej ločeno od OS.

PrimozR ::

Jap, pa Play Music in Play Store recimo sta že narejena z material design vmesnikom. ENako velja za Google Settings, a je tam manj vmesnika. Pa latest Chrome Beta spremeni par elementov v smeri material designa, čeprav ta je že dlje pripravljen po tem vzoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jst ::

V zadnjem tednu sem opazil večkratne posodobitve googlovih aplikacij na KitKatu "N5 vanilla". Njihove aplikacije se odprejo dobesedno takoj, People, Calendar, Dialer, Hangout, Now (Voice). Pri ostalih, "internet dependend," Gmail, G+, Maps, Earth, je pa pač pri nekaterih "animacija".

Nekaj, ker je imela moja sestrična na iPhone 4(S). :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Steampunk ::

Play music, hangouts, google play, chrome, komplet google office so že posodobljene, messenger, fit (verjetno novi my tracks), calendar, maps, drive, photos, keep, weather, youtube, ... so že v material design ampak v beta fazi. Dialer in people pa je vezan na verzijo androida.

https://drive.google.com/file/d/0B8Q9z2...

FlyingBee ::

opisi N9 so kar pozitivni, izdelava, os in zaslon so kao OK, zvočniki niti ne tolk pa teža je tudi bolj ipad 9,7 inčen in ne tolk mini, baterija pa je precej zmogljiva, čeprav na nekaterih straneh grajajo, vsekakor pa za Nexus serijo baterija ni toliko slaba

Alamar ::

390 EUR s poštnino za n9 16gb plus chromecast do 15.11.

http://www.amazon.fr/gp/feature.html/re...

amacar ::

Samo n9 je 385€, če dodaš še chromecast pa 390€, lepo :D Čeprav sem se pri n7 razvadil, bi bilo lepo, če bi bile obe ceni za 100e nižji.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja Android 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5323576 (20106) MrStein
»

Kriptirani podatki Nexus 6 povzročajo težave

Oddelek: Novice / Android
4713073 (10345) Jst
»

Android 5.0 Lollipop je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6433790 (28635) PrimozR
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745757 (37281) amacar
»

Nov Android bo 5.0

Oddelek: Novice / Android
4111972 (10043) PrimozR

Več podobnih tem