» »

bootable usb win8

bootable usb win8

Pithlit ::

Ja, vem da je polno tem o tem... ampak nobena pretirano koristna.

Torej. Rabim bootable ključek za instal win8. In se s tem 'jajcam' že ene 2 dni.

Na razpolago imam winxp comp, pa linux comp. In, seveda, 8gb ključek (2 kom) pa iso.

Ne štekam pa ne štekam kje točno gre vse po zlu. Probala sem z winusb (linux) pa v cca 10ih urah ni napravil nič (niti zbrisal ni vsebine ključka). Pa z gparted... no go. Na winxp pa z IsoToUsb (takoj javi da ne more bootable ključka nardit), Windows 7 USB DVD Download Tool (gre do konca, in pol javi da ne gre bootable ključka narest) in YUMI (ne javi nobene napake, lepo nardi vse... ampak ključek se ne boot-a - črn ekran pa kurzor blinka gor). Diskpart ključkov niti ne vidi kot 'disk' ampak kot 'volume'... tko da tam tud nimam kaj žokat. Probala sem tudi na linux ključek v NTFS formatirat z bootable flag... pa na roke iso gor spravit (tako v linux kot v winxp) pa je bil rezultat tak kot z YUMI.

Any ideas?
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

probaj z rufus. Še nikol meu težave s tem programom.
#brezpodpisa

Pithlit ::

Hmmm... zdej mi je kapnilo... a je možno da plata ne more NTFS ključka boot-at? Probam s FAT32 zdej.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

nope, ni to problem.

naredi lepo z rufusom in bo delal. Če ne dela, imaš plato z buggy biosom.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

probaj z rufus. Še nikol meu težave s tem programom.

Hvala, bom... takoj ko Universal USB Installer konča s FAT32 ključkom (torej čez ene 45min... ja, class4 -_-).
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

OK, z rufus je šlo skozi... pol pa "disk error" ampak nima veze, važno da je šlo. Hvala še enkrat.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

da te tale kjuček ne heca kej :)
#brezpodpisa

Aston_11 ::

Kaj ni to najbolj enostavno, da spremeniš flag na ključku v boot in direkt prekopiraš iz iso na ključ?

hojnikb ::

to nebo delal :)
#brezpodpisa

Aston_11 ::

Meni je vedno? (no, z xp iso ni, od 7 dalje pa)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

hojnikb ::

z windowsi ? :)
#brezpodpisa

dz0ny ::

As he said: http://rufus.akeo.ie/
If that doesn't help. You can use dd to wipe boot sector (plenty of tutorials, [1]), then format to ntfs, copy files from iso and mark partition as bootable.

[1] http://www.plop.at/en/winusbinstall.html

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Kaj ni to najbolj enostavno, da spremeniš flag na ključku v boot in direkt prekopiraš iz iso na ključ?

Ja. Še bolj enostavno je pa prvi post prebrat v katerem razložim da sem to že probala. Pa ne samo enkrat.

Pa nima veze, hojnik je rešu zadevo tko da nadaljnja debata nekako odpade... vsaj kar se mene tiče :P
Life is as complicated as we make it...

ender ::

Postopek za naredit Windows Vista ali novejši bootable USB ključek je preprost:
  1. ključek formatiraš v FAT32
  2. če si ga formatiral na XPjih, poženeš x:\boot\bootsect.exe /nt60 y: /force (kjer je X: pogon, kjer imaš vpet ISO, Y: pa ključek; na Visti in novejših ta korak ni potreben)
  3. na ključek skopiraš vsebino ISO datoteke
  4. če se ključek slučajno ne boota, poženeš še x:\boot\bootsect.exe /nt60 y: /force /mbr (ta ukaz lahko poženeš že v 2. koraku, vendar lahko uniči datotečni sistem na ključku, če le-ta nima particijske tabele - če se to zgodi, preprosto še enkart formatiraš ključek)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Image ne boota iz USB-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
272896 (2213) MIHAc27
»

SSD upgrade: BIOS najde disk, windows inštalacija ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6518535 (773) Mare2
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406122 (5443) s6c-gEL
»

Boot ključek se noče več butati

Oddelek: Pomoč in nasveti
182245 (1955) Oldi
»

Inštaliranje Windows7 iz usb

Oddelek: Pomoč in nasveti
143806 (3363) king67

Več podobnih tem