» »

Koliko časa bo še DDR3?

Koliko časa bo še DDR3?

Bellzmet ::

Zdravo,

je na vidiku kakšen nov RAM ali bo DDR3 standard za PC še za nekaj let?

lp

Janac ::

Je že DDR4 veš :)

extr3m3 ::

Menim, da je bilo vprašanje mišljeno v smislu: kdaj bo ddr4 ram na voljo za nas smrtnike...
o_O

pegasus ::

30pinske, no less ;)

DDR4 bo resnejši pohod na desktop začel naslednje leto, DDR3 bo aktualen še vsaj dve leti.

hojnikb ::

enthusiast desktop. Regular joe platforme bodo pa kr mogle počakat na skylake
#brezpodpisa

MIHAc27 ::

Menim da bo še kar nekaj časa, ker je še ogromno računalnikov zunaj, ki delujejo na DDR2
DDR4 pa niti še ni moč kupiti (niti osnovne plošče).

Grafične imajo pa koliko že? DDR5 ram?

win64 ::

Grafične imajo GDDR5 , je velika razlika. GDDR so počasnejši za splošno namenske operacije(slabši dostopni časi), so pa boljši v sekvenčnem branju/pisanjuk ar pride prav pri vektorskih operacijah.

lava ::

MIHAc27 je izjavil:

Menim da bo še kar nekaj časa, ker je še ogromno računalnikov zunaj, ki delujejo na DDR2
DDR4 pa niti še ni moč kupiti (niti osnovne plošče).


Seveda se že da kupit plate in rame z DDR4, vendar so cene trenutno še precej visoke...

gumby ::

MIHAc27 je izjavil:

DDR4 pa niti še ni moč kupiti (niti osnovne plošče).

Res ne... niti matične
my brain hurts

kogledom ::

nikolahodin ::

jst sem še zmeri na ddr 2 800 mhz. Ddr 2 in 1 rame se še da kupiti. ddr 3 bo še lep čas v prodaji.

Zgodovina sprememb…

Qushaak ::

DDR3 bo nekaj časa še glavni igralec, dokler cena na GB ne bo približno enaka DDR4. Potem pa se bodo stvari hitreje sukale.
DDR3 bo na voljo za kupit (novega) še kar dosti let, samo recimo čez kake 4 leta bo svonjsko drag proti DDR4. Kot je recimo danes DDR2 drag v primerjavi z DDR3.

DDR4 bo pohod za "mainstream" računalniške platforme začel z Intel-ovo platformo Skylake. Za AMD ne vem. Niti za embedded naprave kdaj bo kak DDR4L (1.05v namesto "standardnih" 1.2v).

nikolahodin ::

Qushaak je izjavil:


DDR3 bo na voljo za kupit (novega) še kar dosti let, samo recimo čez kake 4 leta bo svonjsko drag proti DDR4. Kot je recimo danes DDR2 drag v primerjavi z DDR3.


V Avstriji sem to opazili in tudi pri nas. V Avstriji je bilo tako, da sem plačal 30 eur za palčko 2 gb ddr2 ram. Ddr 3 8gb palčka je bila iste cene, kot tale palčka z 2 gb ddr 2 rama. Rame sem moral menjati zato ker so mi prejšni nehali delovati. Bil pa sem lepo najprej :O. Potem pa še :( zato ker ima ddr 3 8gb enako ceno kot ddr 2 2 gb palčka. Moj računalnik uporablja ddr 2 rame.

Zgodovina sprememb…

yaqxsw ::

ddr2 in tudi ddr3 bosta še lep čas v prodaji
preden se ddr4 "prime" in da cene padejo, bo še trajalo nekaj časa

mi je pa zanimivo, da so na ddr4 tako visoke latence, CL15, CL16

gddr85 ::

Freq. so visoke.

SuperVeloce ::

in nizke napetosti...

yaqxsw ::

tudi sam sem pomislil na napetost ja, ker 1.2v je res nizka in če jo sam potem dvigneš, lahko s tem brez težav latence nižaš

Qushaak ::

Latence na sodobnih Intelov-ih platformah (od Sandy Bridge leta 2011 naprej) praktično nimajo nobenega vpliva na hitrost. Dokaz.

hojnikb ::

Sj latence so vedno šle navzgor z vsako generacijo.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

2133 cl15 je itak bolje, kot so bili ddr3 na zacetku, 1066 cl8 in 1333 cl9.

gddr85 ::

Sej tud pri amd nima vpliva, mogoče pri apu, čeprav ne vem, kje se potem to opazi razen pri benchmarkih, in če npr. navijem ram iz 1600 na 1866 mi ni jasno kje bom to opazil. In če se ne motim lahko deliš 16 s 3000 in dobiš 0,0053s pri 9 in 1600 pa 0,O056s? In to se pozna kje?

Qushaak ::

Če se prav spomnim iz tega testa so pa pri APU-ju (če se koristi integrirana grafika) nekaj večje razlike med RAM-i. Ampak vlogo kakor se spomnim igra samo frekvenca, nič pa latenca. Kar je nekako logično, saj RAM-i na grafičnih karticah so "narejeni" za ogromen bandwidth, latence so pa nekaj višje kot psi sistemskem RAM-u.

@Gddr85: Tudi sam sem mnenja da popolnoma nikjer. Največja razlika je pri kompresiranju podatkov s programi "tipa" WinRAR. Drugače je med mainstream DDR3 1600 ali kvečjemu 1866 in "nabritimi formulami" 3000MHz v povprečju 5% razlike. Brezveze skratka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()

m0LN4r ::

Tako je:



Za laike: hitrost rama vpliva samo na INTEGRIRANO grafično amd, da nebo kdo mislil, da tudi na drugo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Qushaak ::

Pač pri kompresiranju podatkov so še velike razlike (kake 25%) med mainstream DDR3 in navitimi modeli. Samo kolk se pa tega počne, da se ne more nekaj sekund dlje počakat. Premalokrat....
Ostalo vse pa ko sem rekel - 5% nekje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qushaak ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Broadwell (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
17536368 (26606) SuperVeloce
»

DDR 4?

Oddelek: Strojna oprema
353204 (1594) DarwiN
»

DDR4 vs DDR3

Oddelek: Strojna oprema
203636 (2695) Qushaak
»

Matična Asus P5B Deluxe ali MSI P965 Deluxe?

Oddelek: Kaj kupiti
212098 (1780) espider
»

DDR3 devetega maja

Oddelek: Novice / Pomnilnik
174648 (3074) PrimozR

Več podobnih tem