» »

Piskanje in jamranje iz novega sistema (napajalnika in grafične/matične plošče).

Piskanje in jamranje iz novega sistema (napajalnika in grafične/matične plošče).

Sunflare ::

Nov build, ravno sveže dostavljen iz dinokompa včeraj popoldne. Po naloženih windowsih in osnovnih programih mi stalno crasha grafična oz. izklaplja sliko na monitorju iz črne v no power in nazaj, do reboota (testiral z 2 monitorji). Prav tako se iz napajalnika občasno sliši prekinjajoč zvok, točno tako kot dela printer ko pred ali med tiskanjem, prekinjajoč hiter "prr prrr prr" vendar v naključnih vzorcih in dolžinah.

Ok, dobim info na netu, da se mogoče ni dobro ulegla grafična, dam ven in nazaj not, vmes sem sprostil nabran tok z držanjem power gumba ko je bil sistem brez elektrike, kot je bilo rečeno.

Sedaj poganjam sistem že kakšno uro in se grafična še ni sesula, vendar nastane nov problem. Ko zaženem igro se tudi z grafične sliši brnenje višje frekvence (oz. iz okolice desnega ventilatorja grafične ali z matične plošče, ne morem določiti izvora, mogoče prihaja izza graf.). Lahko Alt-Tab nazaj na namizje in popolnoma izgine, isto sekundo ko spet požene igro pa ponovno brni. Sliši se kot ena krožna žaga ki jo vrti tvoj sosed, samo tišje.

Imam Sapphire 7950 3GB OC, Asus p8z77-v, i5 3750k, Corsair 700w gaming.
Tudi najnovejši catalyst in pa beta driverje sem naložil.
Mogoče kakšni nasveti ali ideje kaj storiti, razen da kličem dino jutri zjutraj?

Hvala in LP

Xserces ::

coil whine napis v google :) ko ti špila laufa na visokih FPSjih to začne delat. Velikokrat je to v menuju kjer so fps unlockani in jih je 1000... če boš vklopil vsync tega nebo
nekateri tud reklamirajo grafo ampak nevem ce jim rata...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Sunflare ::

NO VIDEO INPUT, pozdravno okence na monitorju...

Skratka, imel sem odprto škatlo, ker sem iskal izvor piska. Računalnik ugasnem, dam gor stranici in priklopim stranski ventilator, ponovno prižgem in voila, ni prikaza na zaslonu, ponovno testiral z dvema monitorjema. Dvomim da je samo coil whine :)

Sunflare ::

Sem ponovno dal grafično ven in nazaj noter, vsedla se je perfektno in input je nazaj (prej je bila na matični rdeča lučka). Bomo vidl kako bo delalo naprej, zaenkrat vse deluje vse prej kot stabilno.
LP

Sunflare ::

Pozabil sem dopisat, če premaknem konektor iz monitorja v grafično oz. tist pretvornik (včasih tudi samo kabel) začne monitor utripati iz črnega zaslona v sleep mode in nazaj na črno, menja konstantno dokler ne resetiram. Tudi če staknem konektor ven in nazaj, še vedno preklaplja in na matični je rdeča lučka pri grafični kartici. Prvič je šlo tako daleč, da se tokrat ni želel prižgat nazaj, da so šli windowsi v avto self repair mode ob zagonu in se ni dalo priti noter niti s safe mode, tako da sem dal na novo OS.

Monitor je nastavljen na 60Hz in podpira resolucijo. Sistem je čisto nov, tako da mi ni jasno, ali so ga kje narobe zvezali ali je kriva komponenta.

Prosim za pomoč, hvala in LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sunflare ()

Sunflare ::

Ni mi pustilo več editirati, sem dopisal da se občasno ob zagonih in določenih situacijah pojavi 1 *klik* v mašini. Bom probal še nastavit v BIOS iz Balanced na High performance, po nekem nasvetu podobnega problema. LP

Xserces ::

tist klik je pomoje disk... ko ponovno premakne glave
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Sunflare ::

Izgleda da samo piskanje še ni bil največji problem. Naključno ekran postane črn ampak lučka na monitorju ostane zelena. Sliko dobim nazaj le z restartom. To se sedaj dogaja že brez, da bi premaknil ali butnil kontakt.
Potem prav tako naključno monitor pokaže, da ne more zagnati te resolucije, da naj ga dam na njegov native (1680x 1050 @60hz) resolution, ki je bil prej nastavljen. Toraj se resolucija sama od sebe menja. Nov sistem, nov install, nič ne dela :) Ima mogoče kdo kašno idejo, preden jutri pokličem nazaj k dinotu in se pogovorim s kakšnim tehnikom tam?
Hvala

Wox ::

Imam sicer 600W GS napajalnik pa spušča neke čudne zvoke. Večinoma se ventilator sploh ne vrti, spušča pa čudne zvoke. Precej čudno vse skup.
Commodore 64

Sunflare ::

Moj se prav tako ne vrti več in spušča zvoke kot da bi bral disketo ali pa kot en printer :P

Xserces ::

stvarna napaka?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Wox ::

Zgleda da je feature.8-O



Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik z Ryzen 5 se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
211622 (1270) A110
»

Coil Whine

Oddelek: Strojna oprema
212183 (1517) tikitoki
»

Coil Whining

Oddelek: Strojna oprema
444141 (3551) IcyFox
»

nisko piskanje v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
251306 (1130) rollbacker

Več podobnih tem