» »

Otroci na letalih

Otroci na letalih

Mavrik ::

Premaknjena offtopic debata iz V EU dovoljena raba elektronike med poleti
The truth is rarely pure and never simple.

Dami ::

Razlogi niso tehnični, ampak imajo opraviti s potovalno izkušnjo, saj si nihče ne želi polne kabine ljudi (ali pa zgolj soseda), ki na glas kriči v telefon.

Če je telefoniranje moteče, kje na lestvici potovalne izkušnje so pol dojenčki?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Magic1 ::

Dami je izjavil:

Razlogi niso tehnični, ampak imajo opraviti s potovalno izkušnjo, saj si nihče ne želi polne kabine ljudi (ali pa zgolj soseda), ki na glas kriči v telefon.

Če je telefoniranje moteče, kje na lestvici potovalne izkušnje so pol dojenčki?

Najbolje da kar prepovemo dojenčke:|
Magic

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

LJ4L ::

@magic1 najbolje je da bi se ne prepovedal, ampak opozoril starše. Zdej kabinsko osebje ne nardi čisto nič, ker verjetno tudi ne smejo oz ni zaželjeno . . .
LP from LJ

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

YaN-cH ::

Dojenčke že potrpiš, si daš slušalke na uha in je, zame so kakšni razvajne otroci problem, oz. njihovi starši, ki nič ne ukrenejo. Sem že dvakrat naletel na 6 in več urnem letu, mulo ki neprestano brca po naslonjalu, da nimaš mira, potem opomniš starša naj otroka umirita in izpadeš kot najhujši težak.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

SkipEU ::

Dami je izjavil:

Če je telefoniranje moteče, kje na lestvici potovalne izkušnje so pol dojenčki?


Manj znano dejstvo je, ampak letalske družbe imajo interna pravila, koliko dojenčkov na letalu je še sprejemljivo. Pred leti je glede teh omejitev bila večja afera v Avstraliji, ker nekateri pač nočejo razumeti, da jih imaš lahko samo toliko, preden v povprečju motijo večino potnikov.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

St235 ::

LJ4L je izjavil:

@magic1 najbolje je da bi se ne prepovedal, ampak opozoril starše. Zdej kabinsko osebje ne nardi čisto nič, ker verjetno tudi ne smejo oz ni zaželjeno . . .


In kaj naj osebje stori? opozori starše naj njihov dojenček ne joka, ker mogoče niso opazili? Fak mate nekateri ideje.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

zee ::

St235 je izjavil:

LJ4L je izjavil:

@magic1 najbolje je da bi se ne prepovedal, ampak opozoril starše. Zdej kabinsko osebje ne nardi čisto nič, ker verjetno tudi ne smejo oz ni zaželjeno . . .


In kaj naj osebje stori? opozori starše naj njihov dojenček ne joka, ker mogoče niso opazili? Fak mate nekateri ideje.


Pred dobrima dvema meseca sem dozivel, da se je dvoleten razvajen pamz osem ur drl (t.j. gnjavil), starsi pa niso naredili prav nicesar, da bi ga bodisi pomirili bodisi mu dopovedali, da naj neha. Pa razlog za jok ni bila sprememba pritiska pri vzletu/pristanku ali hrup.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

LJ4L ::

OK. potrpim ko ima kakšen zelo mejhen (pod 1 letom) preblisk da je lačen al pa zaspan. ampak ne ko 5 letnik na 10 urnem letu razgraja po letalu da so cela lufthansina ekipa in potniki na meji z živci... to je pač preveč. ni problem ko nek res mejhen otrok joka max 10 minut - problem je ko ne moreš jesti, gledati filma, spati itd v miru na letalu ker je nekdo opač razvajen in ima glupe staršda nič ne ukrenejo
LP from LJ

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Malajlo ::

Ah, hujš je, ko se mulc userje, tastari imajo pa že nos navajen neprijetnih vonjav ;((
Ampak imam raje otroke, ki zganjajo direndaj, kot pa dretje v telefon, ker na tisti višini in hitrosti signal težko hendla med postajami. Če slabo slišiš, se je treba mal bolj dret, ane. Da te sliši sogovornik tudi brez telefona.
Prepovedat tko k v kinu, teatru. Če ne pa vsaj zahtevati, da utišaš zvoke. Verjetnost, da bo sms zaradi nedosegljivosti priletel, je precej velika. Pa še gostota ljudi je precejšnja.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

nekikr ::

Pozabljate (oziroma vas večina še ne ve), da je ne-telefonirati veliko lažje kot umiriti otroka. Veliko lažje se ne dereš v slušalko in razlagaš svojega super-pomembnega brezveznega pripetljaja pri letalski pekarni kot pol leta staremu otroku pojasniš, da pritisk in hrup nista baubau. Druga stvar so razvajeni mulci, ki tečejo gor in dol, starši pa vmes samo gledajo. Ti spadajo pa skoraj v isto kategorijo kot vaši pomembni klici.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

St235 je izjavil:



In kaj naj osebje stori? opozori starše naj njihov dojenček ne joka, ker mogoče niso opazili? Fak mate nekateri ideje.


Hmm, skandinavski vlaki imajo recimo že zdaj t.i. tihe oddelke, kjer z rezervacijo dobiš plac v oddelku kjer se zahteva tišina - kar vključuje tudi pogovarjanje. Taki oddelki bi na 8 urnih čezoceanskih letih bistveno pomagali pri udobju.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

St235 ::

jap, tudi letala jih imajo. Samo takšne stvari se pač v avijonu kjer je prostor precej bolj omejen kot na vlaku precej drago plača.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

gzibret ::

Imam hči (2 leti +), ki je sicer zalo pridna, ampak na letalski sedež se pa ni pustila privezati z varnostnim pasom in je kričala, da je bil joj. Kaj naj narediš? Z ženo sva probala vse, od hrane, pesmic, pravljic, božanja, kreganja, vode, čudnih zvokov, najljubših igračk... in nič ni pomagalo. Če bi jo 5x okoli kepe (kar sicer do sedaj še nikoli nisem naredil - me je pa res zelo mikalo, da bi uporabil ta ukrep), bi morda celo pomagalo, bi se pa vsi okoli zgražali in me prijavili policiji.

Sicer naju ni kaj veliko motilo, so se pa vsi okoli naju zgražali. Samo kaj češ... njihov problem!

Torej... Če koga motijo pamži na avijonu, ki se derejo, je to njihov problem. Žal. Otroci se pač derejo, in to je dejstvo, preko katerega se ne gre. Kot to, da za dnevom pride noč in za nočjo dan. Starši sicer lahko probajo kaj naredit, da se froc ne dere, ampak, ko se bo on odločil, da mu nekaj ne paše, se bo drl. In se ne da nič pomagat. Naj pa si prinesejo čepke za ušesa. Avijon je kraj, kjer je veliko ljudi zgneteno v maolem prostoru, in je treba bit toliko bolj strpen. Če jim to ne paše, naj ne hodijo na avijone.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

nekikr ::

Palica gre v obe smeri. Če tebi res ni treba iti na dopust v Grčijo in pri tem motiti prav vseh v letalu in jim vsiljevati čepke v ušesa, potem pač ne hodi dokler ne boš imel otroka pod kontrolo/dokler ne zraste.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

St235 je izjavil:

jap, tudi letala jih imajo. Samo takšne stvari se pač v avijonu kjer je prostor precej bolj omejen kot na vlaku precej drago plača.


Hmm, a maš kakšen link za to? Ker do sedaj jih še nisem videl, videl sem le business oddelke, kjer nekih omejitev hrupa nisem videl (je pa res da sem na daljše proge predvsem letel z Lufthanso). Kvečjemu posredno.

gzibret je izjavil:


Torej... Če koga motijo pamži na avijonu, ki se derejo, je to njihov problem. Žal. Otroci se pač derejo, in to je dejstvo, preko katerega se ne gre. Kot to, da za dnevom pride noč in za nočjo dan. Starši sicer lahko probajo kaj naredit, da se froc ne dere, ampak, ko se bo on odločil, da mu nekaj ne paše, se bo drl. In se ne da nič pomagat. Naj pa si prinesejo čepke za ušesa. Avijon je kraj, kjer je veliko ljudi zgneteno v maolem prostoru, in je treba bit toliko bolj strpen. Če jim to ne paše, naj ne hodijo na avijone.


Ja, saj živali se tudi derejo pa smo za njih zato na letalih naredili posebne prostore, kjer ni treba 150 ljudem biti ujetih v isto kanto za 10 ur s tem a ne? Kot sem rekel, v razvitejših državah take težave recimo na vlakih rešili. Odkar mamo dovolj velika letala kot je recimo 380ka pa bi počasi lahko tudi na letih. Ne vem zakaj bi bila opcija, kjer starše z malimi otroki dajo na en kup (po možnosti s primernimi mesti / oskrbo), ostale potnike pa na drug konec letala?

Btw.: "Naju z ženo ne moti, to da pa 150 drugih ljudi na decku letala posluša dretje 10 ur pa nama dol visi." Se ti ne zdi to malo... nesramno?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

BigWhale ::

nekikr je izjavil:

Palica gre v obe smeri. Če tebi res ni treba iti na dopust v Grčijo in pri tem motiti prav vseh v letalu in jim vsiljevati čepke v ušesa, potem pač ne hodi dokler ne boš imel otroka pod kontrolo/dokler ne zraste.


Govoriti o tem, da bi moral imeti nekdo dojencka pod kontrolo je naravnost debilno.

Majhnih otrok ne mores imeti pod kontrolo, ker je jok edini nacin kako komunicirajo s svetom in ce jim kaj ne pase, potem jokajo. Da bi pa zaradi tega kar generalno vsem otrokom prepovedal potovanje je pa se malo bolj debilno. Kupi si karto za business class, pa te ne bodo motili ne dojencki in ne smrdljivi potniki na tvoji levi in desni. :)

Malo bolj resno, na vecini daljsih poletov je prostor za dojencke rezerviran v tistih delih letala med prehodi kjer je stena, da lahko na steno pritrdijo posteljico za otroka in lahko otrok lezi. Ko rezerviras karto, pac pogledas kam te mislijo dati sedeti, pa poskrbis, da ne sedis tam. Ce te tako zelo moti jok otrok.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

nekikr ::

Dojenček ni 2+ leti star otrok. Debilno je, da tega ne veš (če že uporabljaš to besedo). In če takemu otroku ne paše biti na letalu in se celotno pot dere samo zato, da ti svojo rit namočiš v grško morje, potem je enako debilno vsem drugim vsiljevati čepke za ušesa. Pojdi z avtom na Krk, pa naj se ti celo pot dere v avtomobilu. Če ti vrnem kar s tvojim nazaj.
Nisem proti dejenčkom ali otrokom na letalu, sem pa proti kretenskim staršem, ki jih na vsak način vlečejo na njih in imajo tak aroganten odnos do vseh ostalih.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

BigWhale ::

Nekateri otroci pri dveh letih se ne govorijo in se se vedno dojijo.

Stars pa do takrat, dokler otroka enkrat ne pelje na letalo, ne bo vedel kako se bo otrok obnasal na letalu. Ne more vedeti. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

andromedar ::

Nekikr, naj uganem. Ti nimaš otrok, ne?
Eh?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

St235 ::

Mavrik je izjavil:

St235 je izjavil:

jap, tudi letala jih imajo. Samo takšne stvari se pač v avijonu kjer je prostor precej bolj omejen kot na vlaku precej drago plača.


Hmm, a maš kakšen link za to? Ker do sedaj jih še nisem videl, videl sem le business oddelke, kjer nekih omejitev hrupa nisem videl (je pa res da sem na daljše proge predvsem letel z Lufthanso). Kvečjemu posredno.




Recimo:
AirAsia's competitor, Malaysia Airlines, started flying last year year with child-free first class cabins as well as a child-free upper deck economy section on its A380 service.
http://edition.cnn.com/2013/02/04/trave...
http://www.foxnews.com/travel/2013/08/2...
http://www.traveller.com.au/kidfree-zon...

pa nizkocenovnik:
http://www.traveller.com.au/scoot-creat...

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

BigWhale ::

andromedar je izjavil:

Nekikr, naj uganem. Ti nimaš otrok, ne?


Jest jih mam, pa mi gre dretje otrok vseen na zivce. Sam pricakovat od cloveka, da bo pa 'kontrolira otroka', ko je otrok komaj dve leti star je pa traparija. Se odrasli se ne znajo kontrolirat, pol pa prdijo zraven tebe. :>

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

nekikr ::

andromedar je izjavil:

Nekikr, naj uganem. Ti nimaš otrok, ne?

Slabo ugibaš. Imam. In mi na kraj pameti ne pade biti tako aroganten kot nekaterim tule gor, da bi vsem ostalim še dodatno pokvaril že tako neudobeno pot v letalu in obenem razlagal kako naj "deal with it". Se človek vpraša, kako taki arogantneži učijo ostale pomembne stvari svoje otroke, kakšne zglede jim postavljajo. Potem se pa ljudje sprašujejo, kako da imamo cestno kulturo na psu, pa kaj cestno, kulturo na splošno, za bonton pa nihče še slišal ni zadnjih 10 let. Gzibreta je treba vprašati, nekaj več ve o tem.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

gzibret ::

Vsem , ki se zgražate nad mano, svetujem, da odpreto svojo letalsko družbo, kjer po prepovedan vstop otrokom. Očitno ste odkrili tržno nišo. Dvomim pa, da boste lahko prevažali potnike po EU, kjer je strpnost vrednota.

In pa predvidevam, da ste bili vzorni otroci, in se nikoli niste drli.

> Jest jih mam, pa mi gre dretje otrok vseen na zivce. Sam pricakovat od cloveka, da bo pa 'kontrolira otroka', ko je otrok komaj dve leti star je pa traparija. Se odrasli se ne znajo kontrolirat...

Točno. V tej temi vidimi lepe primerke. Nesramnost, netoleranca in aroganca so še slabše lastnosti, kot drenje otroka.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

nekikr ::

Zgražamo se nad tvojo aroganco. Da otroci jokajo je dejstvo. Da jih težko ali pa včasih nemogoče umiriš je tudi dejstvo. Da pa si taka zaplankana rit, da vsem ostalim rečeš enostavno "tvoj problem", to pa ne bi smelo biti dejstvo. In v tem stavku lepo najdeš vse kar si zapisal: nesramnost, netoleranco do večine drugih in aroganco. In to mene osebno na letalu moti precej več kot dretje otroka.

Sicer naju ni kaj veliko motilo, so se pa vsi okoli naju zgražali. Samo kaj češ... njihov problem!
S klicajem celo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Okapi ::

Točno tako. Otroci se pač jokajo, ampak če si starš takega otroka, bi ti moralo biti najmanj nerodno, sopotnikom pa bi se moral na glas opravičiti za neprijetnost, ki jim jo povzroča tvoj otrok. Tvoj odziv
Naj pa si prinesejo čepke za ušesa. ... Če jim to ne paše, naj ne hodijo na avijone.
pa kaže na arogantnega in razvajenega človeka, brez trohice empatije, ki misli, da je glavni na vasi. Žal.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

gzibret ::

Ne ne, jaz nisem na avijonu nikogar kregal in se nad nikomer zgražal. Povedal sem le, da naj tisti, ki jih otroški jok tako zelo moti, naj pač ne hodi v majhne zaprte prostore, kjer je za nekaj ur zgneteno veliko ljudi. Če greš na letalo, MORAŠ vzeti v zakup, da bo zraven tebe morda sedel tudi zelo debel človek, smrdeč človek, prdeč človek, otrok, ki se bo drl, človek, ki ga non-stop tišči na WC in te dviguje s sedeža, ali pa te bo motil kakšen drug moteč faktor, in da bo v majhnem prostoru zgneteno veliko ljudi in bo osebni prostor zmanjšan na minimum.

Če tega ne moreš prenest, si kupi first class karto, privatni avijon, ali pa najdi kakšno drugo rešitev prevoza. In vedi, da imajo tudi otroci pravico do svojega sedeža, kakor tudi mi starši, ki skrbimo za njih.

Zgražate se le vi (nekateri tukajle), pljuvate nad otroki in stresate vašo nesramnost nad starši, govorite, kam naj hodimo namakat svojo "rit" in na veliko dajete lekcije iz tolerance?

Bravo!
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

nekikr ::

1. Ne laži. To ni lepo.
2. Ne izmišljuj si, to tudi ni lepo.
Nihče ne pljuva po otrocih. Nihče ne stresa nesramnosti nad starši. Kam greš lahko namakat svojo rit je pa letelo na to, da če otrok zelo slabo prenaša letalo, potem pojdi bližje. Prvič zaradi njega, ker je to očitno zelo velik stres, če se dere celotno pot, drugič zaradi drugih, ker ti jih pač ni treba motiti (v povezavi s prvo točko). Toleranca gre v obe smeri. Iz te, da vsi tule razumemo, da otroci jokajo, da jih je težko umiriti in da je to sestavni del letenja. A da jih pač, če slabo reagirajo na letalo, ni potrebno vlačiti na drug konec sveta na vsako silo. In iz druge, da če že to počneš, za kar imaš vso pravico, si lahko vsaj toliko uvideven, da ne zabrusiš vsem da je to njihov problem, da naj dajo pa čepke v ušesa. Že osnovni bonton to nareka, mimogrede.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

gzibret ::

Dragi nekkir,

morda imaš težave z razumevanjem besedil, ali pa zgolj površno bereš.

gzibret> ampak na letalski sedež se pa ni pustila privezati z varnostnim pasom in je kričala, da je bil joj.
nekkir> Prvič zaradi njega, ker je to očitno zelo velik stres, če se dere celotno pot

Na letalski sedež se privežemo ob vzletu in pristanku, morda tudi za kratek čas vmes. Dejansko vzlet ni bil problematičen, problematičen je bil "odvzem svobode" pri pristanku. cca 10-15 minut.

gzibret> Če koga motijo pamži na avijonu, ki se derejo, je to njihov problem... ...Naj pa si prinesejo čepke za ušesa. Avijon je kraj, kjer je veliko ljudi zgneteno v maolem prostoru, in je treba bit toliko bolj strpen. Če jim to ne paše, naj ne hodijo na avijone.
nekkir> ...in iz druge, da če že to počneš, za kar imaš vso pravico, si lahko vsaj toliko uvideven, da ne zabrusiš vsem da je to njihov problem, da naj dajo pa čepke v ušesa.

Čepki so se nanašali na tiste, ki so netolerantni do otrok na avijonu. Upam, da detajlnejša stavčna analiza ne bo potrebna.

nekkir> Debilno je, da tega ne veš
nekkir> sem pa proti kretenskim staršem,
nekkir> Da pa si taka zaplankana rit,

po drugi strani pa....

nekkir> In v tem stavku lepo najdeš vse kar si zapisal: nesramnost, netoleranco do večine drugih in aroganco.
nekkir> In mi na kraj pameti ne pade biti tako aroganten kot nekaterim tule gor,
nekkir> Že osnovni bonton to nareka, mimogrede.

Bravo, res bravo!
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

BigWhale ::

Jaz sem nazadnje imel na enem cezoceanskem letu dva modela zraven mene. En arabec, k ga je verjetno TSA celga pretresel pri boardingu, ker je imel tipicen izgled terorista in enga 'arijca', ki je bil totalno happy, da je bil na letalu.

Nekje nad atlantikom je uni 'arijec' totalno popizdil, se zacel dret, pol dobil napad panike in zacel odpirat zasilni izhod, potem se je zaklenil v WC in tam butal z glavo v zid. :> Cela kolobocija je trajala kaksni dve uri in je uspela zbuditi dva dojencka, ki sta se potem nekaj casa drla.

Ful hecn, medtem k je un odpiral zasilni izhod se noben ni pritozeval nad dojencki. ;>

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mavrik ::

BigWhale: kaj je tvoj point oz. argument?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Dami ::

Da otroc niso problem, dokler je problem nekaj hujšega :)
Btw Mavrik, a slike niso ble na mestu? >:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Ejsi_Disi ::

gzibret je izjavil:

Imam hči (2 leti +), ki je sicer zalo pridna, ampak na letalski sedež se pa ni pustila privezati z varnostnim pasom in je kričala, da je bil joj. Kaj naj narediš? Z ženo sva probala vse, od hrane, pesmic, pravljic, božanja, kreganja, vode, čudnih zvokov, najljubših igračk... in nič ni pomagalo. Če bi jo 5x okoli kepe (kar sicer do sedaj še nikoli nisem naredil - me je pa res zelo mikalo, da bi uporabil ta ukrep), bi morda celo pomagalo, bi se pa vsi okoli zgražali in me prijavili policiji.


Joj, eni imajo res probleme z branjem in razumevanjem. Saj gzibret lepo napisal, da je poizkusil vse. Včasih pomaga, včasih pa ne moreš nič.

Problem je v starših, ki dejansko ne poizkusijo nič, da bi se otrok umiril pa naj bo to dojenček ali pa 5 let star otrok.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Cervantes ::

2mg Apaurin na checkin-u.
Deluje zajamčeno. In vsi ti bomo hvaležni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Letalski prevozniki namerno razsedajo družinske člane, da bi več zaslužili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6114328 (8831) stara mama
»

Vožnja nepripetih otrok v avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10015130 (11917) r3dkv1c4
»

Na letalih ne bomo telefonirali

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
347258 (5758) ales85

glasni sosedje - kaj narediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9023243 (19974) BigWhale
»

Grčija in senca na plaži- 6 letnik

Oddelek: Loža
415691 (4018) ABX

Več podobnih tem