» »

Ebay in plačevanje preko online banke

Ebay in plačevanje preko online banke

c0dehunter ::

Včeraj sem kupil eno stvar iz angleškega Ebaya. Prodajalec pošilja tudi po EU in ima 99.7% pozitiven feedback (nekaj čez 150 feedbackov).
Plačal sem z online bančnim računom direktno na njegov bančni račun. Zanima me ali sem v tem primeru kakorkoli zavarovan, če mi naprimer ne pošlje, glede na to da se je plačilo opravilo mimo Ebaya?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mtosev ::

ne. samo ce paypal uporabljas si zasciten.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Kaj pa ebuy buyer protection ?

mtosev ::

Conditions under which a case can be filed under the eBay Buyer Protection Policy

Buyers can file a case under the eBay Buyer Protection Policy when all of the following are true:
You are an eligible buyer (see Buyer eligibility).
You completed a purchase of an eligible item on eBay and submitted a claim within 45 days from the date of payment.
You purchased the item on eBay by using the Pay Now option, third-party checkout, or an eBay invoice.
You paid for the item in one lump payment (transactions involving multiple payments, such as a deposit followed by a final payment, are not covered).
You used one of the following methods listed below:
PayPal
ProPay
Moneybookers
Paymate
Credit card or debit card processed through the seller's Internet merchant account
Bill Me Later
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Za eBay Buyer Protection mislim da moraš kupiti na "ameriškem" eBayu (ebay.com).

@c0dehunter: s takim feedbackom + EU ti ni za skrbet...

KoMar- ::

Nima veze, na katerem eBay TLDju kupuješ...

chucki ::

Zakaj nisi zavarovan, če pa ima prodajalec možnost plačilo preko paypal ali bančno nakazilo. Ne vidim razloga, da nebi bil zavarovan.

darkolord ::

Nima veze, na katerem eBay TLDju kupuješ...


Kaj pa potem tole pomeni:

Only buyers who have purchased items on the United States' eBay.com site are eligible for the eBay Buyer Protection Policy

KoMar- ::

Očitno imajo zanalaš različne informacije, da zmedejo ljudi...

ss1234 ::

darkolord je izjavil:

Nima veze, na katerem eBay TLDju kupuješ...


Kaj pa potem tole pomeni:

Only buyers who have purchased items on the United States' eBay.com site are eligible for the eBay Buyer Protection Policy


to je krneki. Če recimo najdeš na nevem nemškem ebay neki sam spremeniš .de v .com pa se zamenja jezik pa valuta to je pa to

St235 ::

Ni res, vsak ebay ima svoje pogoje in Ebay buyer protection velja samo za ZDA. Drugač pa si pred nakupom preberite pogoje poslovanja. Ebay je krovna firma, ki ima številne franšize. Če strani med seboj izgledajo enako pa to še ne pomeni, da so tudi pogoji enaki, sploh ker se zakonodaja od države do države razlikje. ZDA se znane po tem, da so takšna in drugačna zavarovanja proti prevari popularna in široko dostopna. V Evropi pa temu ni tako. Še en kurčev Mastercard ne moreš zavarovat.

Drugače pa neposredne bančne transakcije nikoli niso zavarovane, ker je podatke o njih težko dobit in pri nakazilih ni podatkov za kaj si pravzaprav nakazoval denar.

mtosev ::

jaz to se nisem rabil.12 artiklov do sedaj in je vse lepo prislo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

#000000 ::

Se prav odprem ebay.de najdem izdelek iz bilo kje, v vrstici namesto .de vpišem .com in plačilo izpeljem preko ameriške strani, ker mislm da com dejansko je ameriška izpostava.

Al treba da ima prodajalec napisano da se roba nahaja v ZDA, ker to lahko napiše tud kitajc, al pa šiptar.

#000000 ::

Aja kaj pa če plačam preko vise ali mastercarda, a zadevo še vedno kupim prek ebay-a se potem tudi zaščiten ?

amigo_no1 ::

Ne.

c0dehunter
Malo preveri tudi same uporabnike, ki so dali feedback, prodajalec manj kot leto na ebayu in ima veliko feedbackov so lahko tudi lažni (dummy).

#000000 ::

Kako lahko naredi lažne feedbacke

darkolord ::

Naredi novega uporabnika, si proda izdelek za 1 cent in si pusti feedback.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Zavarovanje ščiti kupca glede na njegovo državo in je neodvisno od kje je roba. Ebay buyer protection ščiti prebivalce ZDA pred zlorabami. Tako, da ti kot Slovenec do te zaščite nisi upravičen. Drugač pa v 10 letih kar uporabljam ebay imam feedback krepko čez 200 pa še nikoli nisem imel večjih težav pri nakupih. Če pa so že kdaj bili kakšni zapleti so se vedno rešili preko Paypala.

Z nakazovanjem preko raznih računov ali celo pri plačevanju s čeki pa nimam izkušenj. Res ne vem zakaj bi v 21 stoletju uporabljal tako zastarele plačilne metode. Če kupi šrep spleta več kot 1 stvar letno se ti Paypal definitivno splača. Jaz praktično več ne plačujem neposredno z kartico, ker vse več strani omogoča paypal. S tem preprečim, da bi kdorkoli razen paypala videl mojo kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay - prodajalec mi ni vrnil poštnine

Oddelek: Loža
242378 (1755) marjans
»

Verjetna Ebay prevara

Oddelek: Pomoč in nasveti
161798 (1225) gruntfürmich
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012156 (8898) T-h-o-r
»

paypal

Oddelek: Strojna oprema
387692 (6633) Steinkauz
»

eBay ščiti kupce

Oddelek: Novice / Ostale najave
94662 (4087) BlaY0

Več podobnih tem