» »

Bolha problem

Bolha problem

SimstrX ::

Torej na Bolhi.com prodajam PSP Go...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/igri...

Javil se mi je sledeči možni kupec:

Pozdravljeni,
eden od uporabnikov bolha.com vam pošilja sporočilo k vašemu oglasu:

Oglas: PSP GO, št. oglasa: 1295260080
Uporabniško ime osebe, ki vam pošilja sporočilo: morecheap1
E-naslov uporabnika, ki vam pošilja sporočilo: morecheap1@xemaps.com

Sporočilo:
hi, How long have you own this item? what's the condition of it? how much is your lowest price for it. email me at anjamark01@onet.eu so we can talk about the payment and delivery Mrs Anja Mark.


Moj odgovor:

Hi,

I have this item for aprox. 3 years. It's in good condition, clean, without any scratch lines. It was always handled with care.
I also forgot to mention in the add, that you receive protection bag for your PSP.
Regarding the price, I can't go lower than 90€.
Where are you from, if you don't mind asking?
regards, simon


Nakar dobim odgovor:

Sound Great, Thanks for your prompt reply well i Understood what you've all said However, I am from the Liverpool,UK and buy and sell all kind of electronics such as Mobile phones, Computers, Game consoles, Watches and lots more in my shop in Italy. However, I've agreed with the price for this item Mentioned you and I'd be buying it. I want you to send me the details about the item as follow:

Full Name for the item:
Working condition:
Used / New?:
does the item came with the original Box?:
How many did you have in stock for sell?:
What's the full specification of the item?:
However, I want the item to be ship through Ems Post 2-3days Delivery and I'll add 20.00EUR to the price of the item to cover the shipping cost to my shop in Italy i hope it shall cover it. However, If you've another item for sell please do let me know Moreover, about the payment for the item I've chosen the best method of payment for paying the item. I'll be paying for the item through Paypal. kindly send me your paypal details to follow:

Full Name:
Item Name:
Paypal E-mail:
Total Amount Offered:
PS if you've more quantity for this item or another item you've for sell please let me know. I hope to read from you again.

Thanks.
Mrs Anja Mark.


...meni vse skupaj smrdi po prevari, pa tudi s paypalom se nisem nikoli ukvarjal. Prav tako kupec pravi, da je iz Liverpoola, UK, čeprav je njegovo besedilo bolj podobno Google translate. Kaj si vi mislite o vsem skupaj?

lp, simstrx
  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

prevara. Move along
#brezpodpisa

DarwiN ::

Odgovori mu sledeče:

Eeeeeeeeehehehehehehehehehe, nice try.
:))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BorutK-73 ::

Če smrdi po prevari, potem je prevara.

SimstrX ::

Ja sej se mi je zdelo... ampak sem vseeno mislil, da bi lahko on najprej nakazal na Paypal, potem pa mu pošljem...

Bom ga kar skenslal...

Hvala za odgovore ;)

Update: kupec blokiran na Bolha.com

Pozdravljeni,

zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo. Obveščamo vas, da gre v tem primeru za poskus goljufije uporabnika iz tujine in vam svetujemo, da z njim ne poslujete. Omenjenemu uporabniku smo uporabniški račun že deaktivirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SimstrX ()

SeMiNeSanja ::

Pri takih bi se šel edino SEPA nakazilo - avans. Na Paypal ti nazadnje še osporava da je robo prejel in maš jajcarijo, koneckoncev pa tudi ne veš, kdo dejansko stoji izza nakazila. Pri SEPA nakazilih pa vsaj veš, kdo je na drugi strani.

Drugače pa bi se tudi jaz lepo zahvalil za ponujeno, z obrazložitvijo, da ne pošiljam izven Slovenije. Bolje kakšen mesec dlje prodajati in za par EUR manj prodati, kot pa na koncu ostat berz kište in brez denarja.

RejZoR ::

Prvo se vprašaj kaj bo nek anglež počel na izključno slovenskem servisu kot je Bolha. Jezst ponavad samo pošljem, da tujim uporabnikom ne prodajam in je stvar rešena...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

oo7 ::

Ta Bolha je tak jajc, da ni večjega. Ko nisem prijavljen grem lahko gor, ko se prijavim mi vedno napiše, da stran ne obstaja pa če probam z Mozilo ali Crome;((

hojnikb ::

adblock ?
#brezpodpisa

regalis21 ::

Ok.. dejansko v kaki riti sem?

Dobil isti email .. seveda sem bedak nasedel.. hvalabogu se mi je zdelo nekaj sumljivega ravno zato kako bi lahko
en tujec ravno na bolho prišel..

Prvo sem mu napisal da nimam paypala da lahko rešiva preko banke in sem mu številko bančnega TRR-ja poslal da mi kao nakaže denar .
Kaj lahko on stori s tem? Naj grem raje blokiram jutri račun oz. spremenim št. ?

radmannsdorf ::

denarja itak ne boš dobil :)
preko paypal te pa lahko "prijavi" da mu nisi poslal nič, alpa da si poslal krš, in potem mu paypal vrne denar, tvoj paket pa vseeno dobi. ti pa ostaneš brez stvari in denarja.
pomoje se nimaš nič bat če si mu dal TRR.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

S tvojo TRR številko si lahko samo rit obriše :)

Nič ti ne more...

PomagajMi ::

radmannsdorf je izjavil:

denarja itak ne boš dobil :)
preko paypal te pa lahko "prijavi" da mu nisi poslal nič, alpa da si poslal krš, in potem mu paypal vrne denar, tvoj paket pa vseeno dobi. ti pa ostaneš brez stvari in denarja.
pomoje se nimaš nič bat če si mu dal TRR.


Ne deluje to tako, bi vsi to delali potem. Ko pošlješ pošto dobiš tracking number oz. številko za sledenje pošiljko, to kot potrdilo pošleš paypalu in z tem si zaslužiš svoj denar. Ta prevara verjetno deluje tako da plačujejo z ukradenimi paypal računi, karticami ali podobno.
Tudi v kolikor ti on nakaže denar na paypal in se izkaže da je bil račun ukraden, ti obdržiš denar če dokažeš da je bila stvar poslana. Saj v tem je poanta Paypalovega oz. ebayovega "buyer protection"-a.
Najbolje se je takim poslom izogibat, razen če ti tip res dokaže da je stvar legitimna.

quepasa ::

Prevara tukaj ni v tem, da bi mu ti poslal izdelek in ne dobil denarja, temveč phishing email "paypala", da si denar že dobil, samo prijavi se še v paypal prek navedenega linka in se prepričaj, da si ga res dobil. Pravzaprav kar dobra ideja, saj dosti ljudi pričakuje zaplet drugje v celotnem postopku in si mislijo, da nimajo kaj zgubiti, če imajo tako denar na paypalu kot izdelek še vedno v rokah :)

gruntfürmich ::

dajte nekam v naslov vsake teme o bolhi napisat, da če dobiš angleški mail, javiš bolhi naj uporabnika banajo.
jst tko delam in ni problemov.
pa tistemu ko ti je mail poslal nazaj napiši gtfo nigger ali kaj podobnega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Ne, folk je preveč brihten in jim še vljudno odgovarja in piše svoje TRje.
Ker ni nič nenavadnega, da hoče ameriški vojak, ki je na misiji v Eritreji, kupit avto ali rabljen telefon z Slovenije preko strica iz Kanade, kateri pa je trenutno na delu na Irskem.

francek1 ::

Not this shit again....eni očitno niti iskalnika ne znajo uporabljat. Zamerim pa Bolhi, da avtomatsko ne blokira vseh nigerjev, ki imajo ip iz Liberije, Sierra Leoneja in podobne nesnage...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Malner ::

Jaz pa prodajam dizel pumpo od bivšega avta in se mi je oglasila ena punca najverjetneje iz UK. Ima celo Google+ account s slikco in parimi prijatli. Malce čudno se mi zdi, da bi kr ena punca kupovala dizel pumpo. Odgovorila mi je po treh minutah po mojem odgovoru, kljub temu, da sem za odgovor potreboval par dni.

Prvo sporočilo:

Hello

is it still for sale?

Cheers


Drugo sporočilo:

Hello,
Thanks for your response. Am interested in buying.How long have you owned it?? whats your actual price for it can you send me some picture?.

Awaiting to hear from you soon,
Best Regards.

francek1 ::

Vtipkaj na Google: Thanks for your response. Am interested in buying.How long have you owned it?? whats your actual price for it can you send me some picture?.
Koliko je zadetkov? In zaključek? Kako vezo ima to, kako dolgo si lastnik Boshch črpalke? Čisti nateg!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bellzmet ::

Lej sej folku ni pomoči. Cela tema o nategih pa so še kar naivni.

hunter01 ::

Ne ne, ne razumete. Njih so poizkušali nategniti. Mene pa ne! Ker moj izdelek je pa dober in bi ga res rad nekdo kupil iz tujine :)


http://www.24ur.com/novice/slovenija/br...

francek1 ::

Ja, velikost človeške naivnosti in na drugi pohlepa je brezmejna. Na vse take maile odgovorim le: "Fuck you, niger!" Še enkrat nisem dobil odgovora...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Malner ::

Skoda, pa tok lepo sliko ma v profilu, da bi kr osebno prinesel pumpo.

francek1 ::

Jaz bi jo osebno napumpal...delo in material zastonj!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bellzmet ::

Zdej si pa predstavljaj 150kg medveda, ki je odprl profil in dal gor to fotko, da bi od tebe "kupil" dizel pumpo. Te bo takoj minilo prodajat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

gruntfürmich ::

kaj pa kakšen instant račun za paypal obstaja? da bi ti takšni pacienti nakazali in ti bi enostavno zaprl račun (seveda brez kazenskih akcij iz naše banke)?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

francek1 ::

gruntfürmich je izjavil:

kaj pa kakšen instant račun za paypal obstaja? da bi ti takšni pacienti nakazali in ti bi enostavno zaprl račun (seveda brez kazenskih akcij iz naše banke)?

Si pa special optimist če misliš, da bi od njih kaj denarja dobil....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

m0LN4r ::

OP:
Isti mail sem dobil jaz 3 dni nazaj. Prijavil bolhi in oni zbrisali račun, ter potrdili, da gre za prevaro.

Danes tut dobil enga :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha scam ????

Oddelek: Loža
92310 (1910) Sims
»

prodaja bolha

Oddelek: Pomoč in nasveti
71870 (1669) ...:TOMI:...
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923674 (13559) St235
»

Cudni kupci iz turcije na bolha.com

Oddelek: Kaj kupiti
375933 (4366) St235
»

Pozor vedno vec internetnih prevar tudi pri nas

Oddelek: Loža
447764 (4158) tony1

Več podobnih tem